Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2019 » Kovo » 28

Vienintelis pasaulyje gamtinis branduolinis reaktorius

Mūsų planetoje yra ne vienas branduolinio kuro kapinynas, kuriuose laikomas panaudotas branduolinis kuras. Visi jie buvo pastatyti paskutiniais dešimtmečiais, kad būtų galima gerai paslėpti didžiulį pavojų keliančius atominių elektrinių veiklos šalutinius produktus.

Tačiau su vienu tokiu kapinynu žmonija visiškai nesusijusi: nežinia, kas ir kada jį pastatė. Mokslininkai nedrąsiai teigia, kad jo amžius yra 1,8 milijardo metų. (paranormal.lt)

kapinynas, branduolinis reaktorius, mistika, oklas, Gabonas

Šis objektas nėra tiek paslaptingas, kiek keistas ir neįprastas. Ir jis toks mūsų Žemėje yra vienintelis. Bent jau vienintelis žinomas. Kažkas panašaus, tik labiau grėsminga, gali būti pasislėpę po jūrų ar vandenynų dugnu, kalnų masyvų gilumoje. Juk yra pasakojama apie paslaptingas šiltas šalis, esančias tarp kalnų ledynų, Arktikoje ir Antarktidoje. Kažkas jas turi šildyti.

Oklas (Gabonas) - vienas iš didžiausių urano telkinių pasaulyje, todėl nieko keisto, kad prancūzai ėmė iš jo kasti uraną.

Tačiau netrukus paaiškėjo, kad rūdoje yra pernelyg didelis urano-238 kiekis, lyginant su reikalingu uranu-235. Kalbant suprantamesne kalba, šachtose buvo ne gamtinis uranas, o panaudotas reaktorių kuras.

kapinynas, branduolinis reaktorius, mistika, oklas, Gabonas

Oklo urano rūda

Labiausiai mokslininkus gąsdina tai, ko negalima suprasti, todėl 1975 metais Gabono sostinėje Librevilyje buvo organizuota mokslinė konferencija, kurioje mokslininkai-atomininkai bandė surasti paaiškinimus šiam fenomenui. Po ilgų debatų buvo nuspręsta Oklo urano telkinį laikyti vieninteliu Žemėje gamtiniu branduoliniu reaktoriumi.

Paaiškėjo tai, kad urano rūda buvo labai sodri ir tinkama, tačiau tai buvo beveik prieš 2 milijardus metų. Nuo to laiko, manoma, vyko labai keisti dalykai: Okle pradėjo veikti gamtiniai branduoliniai reaktoriai, naudojantys lėtuosius neutronus. Pabandykime paaiškinti paprasta ir suprantama kalba, kaip tai vyko.

Daug urano turintis telkinys, kuriame urano buvo beveik tiek, kad prasidėtų grandininė reakcija, buvo užliejamas vandeniu. Įkrautos dalelės, išsilaisvinusios iš rūdos, iš vandens išmušdavo lėtus neutronus, kurie, vėl patekę į rūdą, iššaukdavo naują įkrautų dalelių išmetimą. Prasidėdavo tipiška grandininė reakcija. Viskas ėjo link to, kad vietoje dabartinio Gabono būtų didžiulė įlanka. Tačiau nuo prasidėjusios grandininės reakcijos vanduo išvirdavo, reakcija sustodavo.

Mokslininkų vertinimu reakcijos vykdavo maždaug trijų valandų ciklais. Pirmąjį pusvalandį reaktorius veikdavo, temperatūra pakildavo keliais šimtais laipsnių, po to vanduo išgaruodavo ir reaktorius 2,5 valandos aušdavo. Per tą laiką vanduo vėl prasiskverbdavo į rūdą, ir procesas prasidėdavo iš pradžių. Tai vyko kelis šimtus rūkstančių metų, kol branduolinis kuras taip išsieikvojo, jog grandininė reakcija nebekildavo. Viskas nutilo iki to meto, kol į Gaboną atvyko prancūzų geologai.

Oklo šachtos

Sąlygos panašiems procesams vykti yra ir kituose urano telkiniuose, tačiau ten gamtinis branduolinis reaktorius savo veiklos nepradėjo. Oklas yra vienintelė mums žinoma vieta planetoje, kur veikė gamtinis branduolinis reaktorius. Telkinyje aptikta net šešiolika židinių su panaudotu uranu.

kapinynas, branduolinis reaktorius, mistika, oklas, Gabonas

Alternatyvus požiūris

Tačiau ne visi konferencijos dalyviai sutiko su tokiais teiginiais. Kai kurie mokslininkai visa tai pavadino prasimanymu, neatlaikančiu jokios kritikos. Jie rėmėsi garsiojo Enriko Fermio, sukūrusio pirmąjį pasaulyje branduolinį reaktorių, nuomone. Fizikas visuomet tvirtino, kad grandininė reakcija gali kilti tik dirbtinai ją sužadinus - pernelyg daug faktorių turi atsitiktinai sutapti. Bet kuris matematikas pasakys, jog tokia tikimybė yra labai maža, praktiškai ji prilygsta nuliui.

O jeigu taip vis tik atsitiko, tai save valdanti grandininė reakcija truko 500 tūkstančių metų. Tuo sunku patikėti. Juk atominėse elektrinėse keletas žmonių ištisą parą stebi reaktoriaus veikimą, nuolat keičia jo darbo režimus, neleisdami reaktoriui sustoti ar sprogti. Mažiausia klaida - ir pasikartos Černobylio tragedija. O štai Okle reaktorius pats savaime dirbo pusę milijono metų?

Mokslininkai, kurie nesutiko su teiginiu apie gamtinį branduolinį reaktorių urano telkinyje Gabone, iškėlė savo teoriją, anot kurios Oklo reaktorius -tai protingų būtybių kūrinys. Tačiau telkinys mažai panašus į branduolinį reaktorių, pastatytą aukšto išsivystymo civilizacijos. Beje, alternatyvų požiūrį turintys mokslininkai to kategoriškai netvirtina. Jų manymu, Oklo telkinys yra panaudoto branduolinio kuro palaidojimo vieta. Tam tikslui vieta parinkta ir paruošta buvo idealiai: per pusę milijono metų iš bazalto sarkofago į aplinką neprasiskverbė nė gramas radioaktyvios medžiagos.
Kilo tarptautinis skandalas, buvo minimi teroristai, branduolinio kuro vagystė, kiti visiškai nepaaiškinami dalykai... Negi teroristai gamtinį uraną, kurį dar papildomai reikia sodrinti, pakeitė panaudotu kuru? Visiška nesąmonė!

Mes grojame Jums 90s-eurodance RADIO NR. 1 LietuvojeKlausyk internetu visą parą ir bendrauk ...
Įvertink šį straipsnį Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.

Čia galite rašyti savo paranormalų nutikimą, pranešimą spaudai, reklaminį straipsnį, istorijas, pamąstymus, sveikatos patarimą, receptą... Prisijunkite ir rašykite!
Niekas neišdrįso palikti komentarą.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar