Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Pasaulio Įvairenybės » 2019 » Gruodžio » 23

Vyras Nusipjovė Pirštą Dėl Savo Gyvybės. Sužinok kodėl

Baimindamasis dėl savo gyvybės vienas vyras nusipjovė pirštą, bet, kaip vėliau paaiškėjo, visiškai be reikalo.

Vienas Kinijos gyventojas netoli savo kaimo Džedziango provincijoje kapojo malkas, kai netikėtai pasirodžiusi gyvatė įgėlė jam į rodomąjį rankos pirštą.

Manydamas, kad tai – Kinijos angis, kurios įkandimas buvo mirtinas, vyras, vietos žiniasklaidos įvardintas tik kaip Zhang, nusprendė nusipjauti pirštą, kad nuodai nepasklistų po kūną.

Tikima, kad Kinijos angis, vietos gyventojų praminta "šimtine ristūnų", yra tokia nuodinga, jog jai įgėlus numirsi, nespėjęs nueiti net 100 žingsnių. Kai kur manoma, kad po šios gyvatės įkandimo mirsi spėjęs nueiti vos penkis žingsnius.

Taigi, kaip pranešė „South China Morning Post“, Zhang, nusikirtęs pirštą, apvyniojo ranką audiniu ir nuvažiavo 80 kilometrų iki artimiausios ligoninės, palikęs kalno pakrantėje savo pirštą.

„Aš nusipjoviau jį, kad išgelbėčiau savo gyvybę“, – anot „Fox News“, taip paaiškino 60-metis savo gydytojui Yuan Chengdai. Bet gydytojas pranešė, kad to daryti tikrai nereikėjo.

„Nuspijauti piršto nevertėjo. Ši gyvatė nėra tokia pavojinga“, – sakė dr. Yuan Chengda. 

Nors ir šios gyvatės įgėlimas yra pavojingas (dažniausiai jai įkirtus pasireiškia tokie simptomai, kaip stiprus kraujavimas, patinimas, pūslelės ir padažnėjęs širdies plakimas), tačiau mirtina ji gali būti tik išskirtiniais atvejais. Daugeliu atvejų pacientai išgyvena – tereikia per šešias valandas nuo įgėlimo pradėti gydymą.

Tačiau žmonės bando patys gelbėtis įvairiausiais būdais.

„Kai kurios šios angies aukos peiliais nusipjauna kojų ar rankų pirštus, kiti naudoja virves ar geležinius lynus, norėdami gerai suveržti įpjautas galūnes, pasitaiko ir tokių, kurie bando sustabdyti nuodų plitimą savo kūne degindami odą. Kai visi šie žmonės atvyksta į ligoninę, kai kurių jų galūnės būna jau pradėjusios gangrenuoti“, – „Hangzhou Daily“ pasakojo Yuan Chengda. 

Gydytojai ligoninėje apgailestavo, kad nusikirtęs pirštą vyras jį paliko miške. Anot medikų, jei jis būtų atsinešęs pirštą su savimi, jie būtų galėję jį prisiūti.

Medikai paaiškino, kad įgėlus gyvatei žaizda jokiu būdu nereikėtų liesti. Gydytojai nepatarė pjaustyti galūnių ar bandyti iščiulpti nuodus. Jie taip pat siūlė nenaudoti chemikalų ar elektros šoko, o verčiau nedelsiant kreiptis į gydytoją.

„Daugelis išsigąsta, bijo mirties, ir, esant tokiai situacijai, elgiasi neracionaliai ar net isteriškai. Tačiau svarbiausia kuo greičiau kreiptis į medikus, kad būtų paskirtas gydymas. Jeigu į gydytojus kreipiamasi per šešias valandas nuo įgėlimo, dėl savo gyvybės neverta nerimauti“, – pažymėjo specialistai.  

Parengta pagal iflscience.com publikuoja lrytas.lt

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...


Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
13.08.2022 laikas 22:07 CDC pagaliau pripažino "asmenų" teisę rinktis savo sveikatą - daugiau jokių priverstinių kovidų skiepų ar karantinų

Naujos JAV Ligų kontrolės ir prevencijos centro (CDC) gairės padarė galą privalomam skiepijimui nuo Wuhan koronaviruso (Covid-19) "vakcinos" - bent jau CDC atžvilgiu.

Skaityti daugiau

13.08.2022 laikas 21:34 8 svarbiausios vėžio priežastys, apie kurias greičiausiai dar NEŽINOTE
Neįtikėtina, bet milijardai žmonių visame pasaulyje mano, kad vėžiu susergama dėl genetinio polinkio arba tiesiog nesiseka. Tada, jam susirgus, jie mano, kad vienintelis šansas jį įveikti yra operacija, chemoterapija ir spindulinis gydymas...

Skaityti daugiau

13.08.2022 laikas 21:04 CŽV vadovas: ‘Mes nužudysime Trumpą, jei jis bus pripažintas kaltu’

Buvęs CŽV ir NSA direktorius Michaelas Haydenas (Michael Hayden) pažadėjo, kad Donaldui Trumpui (Donald Trump) bus įvykdyta egzekucija, jei jis bus pripažintas kaltu dėl šnipinėjimo.

Skaityti daugiau

12.08.2022 laikas 10:27 Tauta Siūlo „Naisių vasara 2022. ŽOLINĖ“: Atsisakę kiršinti ir skaldyti visuomenę

Šią savaitę pasirodžius galutinei antrojo šiemet festivalio Naisiuose programai, internetas tiesiog ūžia. Į sceną čia lips ne tik Lietuvos muzikos pasaulio legenda Gytis Paškevičius, bet ir puikiai žinomi atlikėjai.

...

Skaityti daugiau

12.08.2022 laikas 08:53 Receptai | Patiekalai Sorų kruopų nauda tavo sveikatai, receptai
Pagal baltymų ir riebalų kiekį sorų kruopos lenkia miežines, perlines, grikių kruopas, o pagal kaloringumą nenusileidžia grikių ir ryžių kruopoms. Iš sorų kruopų ruošiama košė su vandeniu ir pienu, užkepėlės, kotletai, kroketai, s...

Skaityti daugiau

10.08.2022 laikas 17:18 Tauta Siūlo G. Nausėda pasirašė dekretą dėl M. Drobiazko ir P. Vanago išbraukimo iš apdovanotojų sąrašo

Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį pasirašė dekretą, kuriuo išbraukė ledo čiuožėjų porą Margaritą Drobiazko ir Povilą Vanagą iš apdovanotųjų Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino 5-ojo laipsnio ordinu sąrašo, pažeminus a...

Skaityti daugiau