Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2020 » Sausio » 29

Mokslininkai mano atradę mirtino koronaviruso kilmę

Naujai atrasto, į SARS panašaus, viruso protrūkiui Kinijoje grasinant tapti nekontroliuojamu, kai kurie mokslininkai mano atradę jo kilmę.

Naujasis jų atliktas tyrimas rodo, kad šis virusas gali būti atkeliavęs iš gyvačių. 

Tiriamas mikrobas, šiuo metu pramintas 2019-nCoV, yra koronaviruso tipo. Nors dauguma koronavirusų, kuriais užsikrečia žmonės, įprastai nesukelia rimtesnių negalavimų nei paprastas peršalimas, potencialiai jie yra labai pavojingi.

Šio tipo virusai infekuoja ir daugybę skirtingų gyvūnų, o jei gyvūne užgimęs koronavirusas sėkmingai yra perduodamas žmonėms, mūsų imuninės sistemos gali būti gerokai menkiau pasirengusios efektyviai su juo kovoti.

Kuomet praėjusį gruodį Uhano regione, Kinijoje, buvo fiksuoti pirmieji 2019 n-CoV atvejai, gydytojai nedelsiant ėmė įtarti, kad šis virusas plinta per gyvūnus.

Daugelis pirmųjų aukų lankėsi vietiniame maisto produktų turguje (šiuo metu jau uždarytame), kuriame dažnai būdavo sutinkami ir patys įvairiausi gyvi padarai.

Visgi, didelį nerimą kelia tai, kad 2019 n-CoV užsikrečia ir žmonės, kurie niekada nesilankė turguje, kas reiškia, kad virusas gali būti perduodamas žmogaus žmogui, kaip įprastinis gripas.

Gyvatės, Kinija, koronovirusas, ligos, sveikata, užkrečiamumas, Virusa

Naujasis tyrimas, paskelbtas žurnale „Journal of Medical Virology“, apžvelgia genetinį 2019 n-CoV kodą, kuris buvo identifikuotas Kinijos vyriausybei dirbančių mokslininkų ir anksčiau šį mėnesį pasidalintas su pasauline mokslininkų bendruomene.

Mokslininkai, visi šiuo metu dirbantys Kinijoje, sulygino genetinę 2019 n-CoV seką su kitomis žinomomis koronaviruso rūšimis.

Jų pirminė analizė nustatė, kad šis virusas yra mišinys tarp koronaviruso, kylančio iš šikšnosparnių, ir kito koronaviruso, kurio kilmė nėra žinoma. Šis procesas dar yra vadinamas rekombinacija

Mokslininkai vėliau padarė išvadą, kad labiausiai tikėtina, jog pirminis viruso šaltinis yra gyvatė, o taip nuspręsta remiantis RNR pavyzdžiais, kurie yra bendri tarp viruso ir kitų gyvatėse gimusių koronavirusų.

Ko gero neatsitiktinai gyvatės yra dažnai auginamos ir pardavinėjamos Kinijoje kaip maisto šaltinis ar alternatyviosios medicinos priemonės.

Virusai sklinda, atpažįsta ir užgrobia savo priimančio organizmo ląsteles ir taip dauginasi. Būtent dėl to įprastai šuniški virusai neužkrečia žmonių, o žmogiškieji – nesukelia negalavimų šunims.

Vis dėlto, kartais egzistuojantys virusų genetiniai mechanizmai gali padėti jiems užkrėsti kitus gyvūnus. Kitais kartais, mutacijos ar rekombinacijos virusų padermei gali suteikti galimybę peržengti rūšių ribas.

Genetinis maišymasis, stebimas 2019 n-CoV atveju, mokslininkų teigimu „gali prisidėti prie tarprūšinės transmisijos iš gyvačių žmonėms“.

Anot Brandon Brown, visuomenės sveikatos tyrėjo ir epidemiologo iš Kalifornijos universiteto, kalbant apie 2019-nCoV, vis dar lieka daugybė neatsakytų klausimų apie jį ir jo potencialą sukelti katastrofą. 

Iš pradžių 2019-nCoV atrodė besąs gerokai švelnesnis už SARS ar MERS, tačiau skelbiamas mirčių skaičius pastarosiomis dienomis intensyviai auga.

Ir nors yra žinoma, kad 2019-nCoV gali plisti tarp žmonių, vis dar lieka neaišku kaip labai užkrečiamas jis yra ir kokia yra jo tolesnės mutacijos rizika.

Rašo: gismeteo.lt

Įvertink šį straipsnį Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.

Visi svetainės pateikti straipsniai, sveikatos patarimai yra pramoginio pobūdžio iš interneto platybių. Prieš naudodami patarimus, pasitarkite su tos srities specialistu. Svetainė neatsako už duomenų tikslumą. Visos teisės apsaugotos.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
21.02.2020 laikas 18:50 Ką daryti, jei partneris yra egoistiškas lovoje?
Greičiausiai daugelis yra pakliuvę į tokią situaciją, kai partneris mylėdamasis labiausiai galvoja apie save, pamiršdamas, kad šis procesas turėtų būti malonus abiem. Blogiausia, kai šis žmogus yra tikrai jums brangus, bet su tuo, kad jis tingi ir rūpinasi tik savimi lovoje, negalite susitaikyti....

Skaityti daugiau

21.02.2020 laikas 17:41 Mokslininkai galbūt aptiko Nefertitės kapą

Nefertitės palaidojimo teorija pirmą kartą buvo išplėtota 2015 m. – britų egiptologas Nicholas Reevesas teigė, kad už faraono Tutanchamono kapo gali egzistuoti slaptos kameros. Tais pačiais metais teorija buvo paremta preliminariais tyrimais.

...

Skaityti daugiau

20.02.2020 laikas 21:24 51-a zona. Pati paslaptingiausia bazė pasaulyje

“Tokios zonos nėra!“ – bus pasakyta JAV valstybės departamente, Pentagone, CŽV. Tačiau ji egzistuoja, ir manoma, kad būtent joje yra bazė, kurioje leidžiasi NSO, išbandomi naujausių modelių ypač slapti žvalgybiniai lėktuvai... Ar tai tiesa? Rasti atsakymą į šį klausymą pabandė r...

Skaityti daugiau

20.02.2020 laikas 20:14 Kaukolės trepanacija naudinga sveikatai?

1975-ais m. Paryžiuje įvyko Tarptautinis plastinės chirurgijos kongresas. Jame pirmą kartą pranešta apie kaukolių operacijas, kurias atlikdavo didžiosios inkų imperijos gydytojai. Peru mokslininkas Z. Apiani ištyrė 150 preparuotų kaukolių iš Kusko ir Limos antropologijos muziejų ir nustatė, kad s...

Skaityti daugiau

20.02.2020 laikas 18:16 Valgymas vakare yra prasta mintis: aiškėja, kas nutinka organizmui
Naujas tyrimas rodo, kad moterys užkirsti kelią širdies ligoms gali atsisakiusios dalies vakarienės. Mokslininkai nustatė, kad moterų, kurios didelę dalį dienos kalorijų suvartoja vakare, širdies sveikata yra blogesnė. Tyrimas atliktas su moterimis, tačiau gali būti, kad jo rezultatai pritaikomi ir...

Skaityti daugiau

20.02.2020 laikas 08:44 Mokslininkai žiogus pavertė biorobotais, kurie galėtų ieškoti sprogmenis

Vašingtono universiteto mokslininkų komanda, pasinaudodama unikalia vabzdžių uoslės sistema, biologiškai patobulino žiogus, kad jie galėtų aptikti sprogmenis, skelbia universitetas.

Skaityti daugiau