- 29.01.2020
- 5.0 Reitingas
- 1399 Peržiūros
- Komentarai
Naujai atrasto, į SARS panašaus, viruso protrūkiui Kinijoje grasinant tapti nekontroliuojamu, kai kurie mokslininkai mano atradę jo kilmę.
Naujasis jų atliktas tyrimas rodo, kad šis virusas gali būti atkeliavęs iš gyvačių.
Tiriamas mikrobas, šiuo metu pramintas 2019-nCoV, yra koronaviruso tipo. Nors dauguma koronavirusų, kuriais užsikrečia žmonės, įprastai nesukelia rimtesnių negalavimų nei paprastas peršalimas, potencialiai jie yra labai pavojingi.
Šio tipo virusai infekuoja ir daugybę skirtingų gyvūnų, o jei gyvūne užgimęs koronavirusas sėkmingai yra perduodamas žmonėms, mūsų imuninės sistemos gali būti gerokai menkiau pasirengusios efektyviai su juo kovoti.
Kuomet praėjusį gruodį Uhano regione, Kinijoje, buvo fiksuoti pirmieji 2019 n-CoV atvejai, gydytojai nedelsiant ėmė įtarti, kad šis virusas plinta per gyvūnus.
Daugelis pirmųjų aukų lankėsi vietiniame maisto produktų turguje (šiuo metu jau uždarytame), kuriame dažnai būdavo sutinkami ir patys įvairiausi gyvi padarai.
Visgi, didelį nerimą kelia tai, kad 2019 n-CoV užsikrečia ir žmonės, kurie niekada nesilankė turguje, kas reiškia, kad virusas gali būti perduodamas žmogaus žmogui, kaip įprastinis gripas.
Naujasis tyrimas, paskelbtas žurnale „Journal of Medical Virology“, apžvelgia genetinį 2019 n-CoV kodą, kuris buvo identifikuotas Kinijos vyriausybei dirbančių mokslininkų ir anksčiau šį mėnesį pasidalintas su pasauline mokslininkų bendruomene.
Mokslininkai, visi šiuo metu dirbantys Kinijoje, sulygino genetinę 2019 n-CoV seką su kitomis žinomomis koronaviruso rūšimis.
Jų pirminė analizė nustatė, kad šis virusas yra mišinys tarp koronaviruso, kylančio iš šikšnosparnių, ir kito koronaviruso, kurio kilmė nėra žinoma. Šis procesas dar yra vadinamas rekombinacija.
Mokslininkai vėliau padarė išvadą, kad labiausiai tikėtina, jog pirminis viruso šaltinis yra gyvatė, o taip nuspręsta remiantis RNR pavyzdžiais, kurie yra bendri tarp viruso ir kitų gyvatėse gimusių koronavirusų.
Ko gero neatsitiktinai gyvatės yra dažnai auginamos ir pardavinėjamos Kinijoje kaip maisto šaltinis ar alternatyviosios medicinos priemonės.
Virusai sklinda, atpažįsta ir užgrobia savo priimančio organizmo ląsteles ir taip dauginasi. Būtent dėl to įprastai šuniški virusai neužkrečia žmonių, o žmogiškieji – nesukelia negalavimų šunims.
Vis dėlto, kartais egzistuojantys virusų genetiniai mechanizmai gali padėti jiems užkrėsti kitus gyvūnus. Kitais kartais, mutacijos ar rekombinacijos virusų padermei gali suteikti galimybę peržengti rūšių ribas.
Genetinis maišymasis, stebimas 2019 n-CoV atveju, mokslininkų teigimu „gali prisidėti prie tarprūšinės transmisijos iš gyvačių žmonėms“.
Anot Brandon Brown, visuomenės sveikatos tyrėjo ir epidemiologo iš Kalifornijos universiteto, kalbant apie 2019-nCoV, vis dar lieka daugybė neatsakytų klausimų apie jį ir jo potencialą sukelti katastrofą.
Iš pradžių 2019-nCoV atrodė besąs gerokai švelnesnis už SARS ar MERS, tačiau skelbiamas mirčių skaičius pastarosiomis dienomis intensyviai auga.
Ir nors yra žinoma, kad 2019-nCoV gali plisti tarp žmonių, vis dar lieka neaišku kaip labai užkrečiamas jis yra ir kokia yra jo tolesnės mutacijos rizika.
Rašo: gismeteo.lt
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau