Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2019 » Sausio » 24

Žarnyno valymas pasūdytu vandeniu

Purna Shank Prakshalana ir Laghu Shank Prakshalana - žarnyno valymas pasūdytu vandeniu yra unikalus tuo, kad išvalo visą virškinamąjį traktą.

Tai viena iš daugelio jogiškų apsivalymo technikų (Šatkarmų), tačiau yra unikali tuo, kad yra skirta išvalyti visam virškinamajam traktui. Laghu Shank Prakshalana yra sutrumpintas praktikos variantas (kuomet išgeriama iki 2l) ir Purna Shank Prakshalana - pilnas valymas (kuomet išgeriama 3,5,7 arba 10l) pasūdyto vandens.

Reikia prisiminti, kad kai ši unikali technika yra skirta ne tik užterštam žarnynui išvalyti (ypač asmenims su Pitta (tulžies perteklius)  ir Kapha (gleivių perteklius, viršsvoris- kūno konstitucija), bet ir eterinio (energetinio) kūno apvalymui. Atliekama pradžioje 2-4 kartus per mėnesį, ši praktika leidžia sunormalizuoti kūno masę bei palengvina asanų (jogos pozų) praktikavimą.

Čia pateikiami kai kurie praktiniai patarimai yra iš asmeninės praktikos patirties, todėl jų galite nerasti klasikiniuose veikaluose. Žinoma pati praktika įvairiose jogos pakraipose yra iš esmės ta pati su nežymiomis modifikacijomis.

žarnyno valymas, joga, pratimai, sveikata

Tirpalo paruošimas: Jums reikės šilto vandens tirpalo, paruošto iš virinto vandens ir jūros druskos. Jūros druska turėtų būti be priedų. Dar efektyvesnė ir ne tokia sunki (patikėkit tai labai svarbu J) praktika padaroma naudojant Negyvosios jūros arba Himalajų (rožinę) druską.  1l vandens reikėtų dėti apie  20-25g druskos. Tokiu būdu paruoštas tirpalas bus pakankamo sūrumo t.y. sūresnis už kraujo plazmą (9g.), todėl kūnas šio vandens nešalins per inkstus, o atvirkščiai vanduo judėdamas virškinimo traktu išeis per anusą. Vanduo turėtų būti sriubos karštumo ir ašaros sūrumo. Galima atskiesti nevirintu (gerai, jei yra tyro šaltinio) vandeniu, jei tirpalas gaunamas per karštas. Jeigu valymo metu pradedate šlapintis- tai požymis, kad per mažai druskos.

Taigi paruošiamas tirpalas, kuris geriamas tarsi jogiška sriuba... J

Eiga: Praktika atliekama nuo ankstyvo ryto 5-7 val., nes tuomet aktyvūs būna virškinimo trakto meridianai. Atliekama praktika būtent ankstyvą rytą leidžia ją padaryti lengviau, nei bet kada kitu paros metu.

Pradžioje išgeriama 600-800 ml tirpalo ir daromi specialūs pratimai. Nuotraukose parodyti 6 pratimai, kurie atliekami iš eilės, kiekvienas iš jų po 8 kartus.Kitose mokyklose būna pateikiami kitokie pratimai arba kitas jų skaičius, tačiau tai praktikos efektyvumo iš esmės nekeičia. Nurodytus pratimus reikia atlikti kiek galima greičiau, galutinėje padėtyje atliekamas iškvėpimas.

Tuomet išgeriamas mažesnis kiekis  ~200ml tirpalo ir vėl kartojama pratimų seka ir t.t. Taip daroma be pertraukų kol išgeriama apie 2-2,5l tirpalo, tačiau, jeigu praktikos metu labai pykina, pratimų seka kartojama keletą kartų iš eilės, o tirpalas negeriamas. Jei apatinė kūno zona užsiteršus ir kažkur po 2 val praktikos darymo ir vandens tirpalo gėrimo ‚procesas‘ neprasideda (visų pirma turėtų įvykti normalus išsituštinimas), rekomenduojama išsivemti ir padaryti klizmą. Jei išėjo išsituštinti ir vanduo (iš pradžių nešvarus) pradedamas šalinti per anusą, toliau geriamas tirpalas (~200ml) ir daromi pratimai.

Jogų tarpe klaidžioja toks juokelis, kad tikrą jogą atpažinsi pagal tai ar jis naudoja tualetinį popierių. Tačiau iš esmės tai labai rimtas klausimas ir iš tiesų reiktų vengti jį naudoti.  Po tuštinimosi, o ypač atliekant šią praktiką reikėtų apsiplaudinėti išangę drungnu vandeniu. Tai geriau nei trinamas popierius pašalina nešvarumus, normalizuoja išangės terpę, nuima įtampą.

Pratimai padedantys pratekėti vandeniui visu virškinimo traktu

1 pratimas (žiūrėkite 1 nuotr.)

žarnyno valymas, joga, pratimai, sveikata

Rankas iškelkite į viršų, sunekrkite pirštus ir išverskite delnais į viršų. Pasistiebkite ir greitai nusileiskite ant kulnų. Tai atlikite dinamikoje 8 kartus.

2 pratimas (žiūrėkite 2 nuotr.)

žarnyno valymas, joga, pratimai, sveikata

Kojos plačiai, maždaug pusantro karto plačiau nei pečių plotyje, rankas iškelkite į viršų, sunekrkite pirštus ir išverskite delnais į viršų. Lenkitės kuo giliau į vieną šoną ir paskui į kitą. Pradžioje lenkitės į kairį šoną, po to be sustojimo - į dešinį. Atlikite dinamikoje į kiekvieną šoną lenkiantis po 8 kartus.

3 pratimas (žiūrėkite 3 nuotr.)

žarnyno valymas, joga, pratimai, sveikata

Kojos plačiai, rankas sukabinkite, nusilenkite į priekį, rankos nuleistos žemyn ir dinamikoje be fiksacijos atlikite gilius posūkius į kiekvą šoną, pradedant nuo kairės pusės. Atlikite po 8 kartus į kiekvieną pusę.

4 pratimas (žiūrėkite 4 nuotr.)

žarnyno valymas, joga, pratimai, sveikata

Kojos plačiai, rankos už galvos sulenktos ir sunertos. Prie galvos prispauskite kairę ranka, dešinė iš viršaus. Pasisukite pradžioje į dešinį šoną, tada į kairį nefiksuojant, dinamikoje. Pasisukite kiek galima stipriau, kad galinė koja pasistiebtų ant pirštų ir pasisuktų. Posūkius atlikite po 8 kartus į kiekvieną pusę.

5 pratimas (žiūrėkite 5 nuotr.)

žarnyno valymas, joga, pratimai, sveikata

Atsigulkite ant pilvo, kojos suglaustos, tada ištieskite rankas ir atkelkite kūna, kad į grindis remtumėtės tik delnais ir pėdų keltimis. Pasisukite į kairę ir pasižiūrėkite pro kairį petį į savo pėdas, be sustojimo sukitės i dešinę ir pro dešinį petį pažiūrėkite i pėdas. Taip atlikite dinamikoje į kiekvieną pusę po 8 kartus.

6 pratimas (žiūrėkite 6 nuotr.)

žarnyno valymas, joga, pratimai, sveikata

Atsitūpkite ant pirštų galų, rankos ant kelių, tada pasisukite į dešinę nuleidžiant ant grindų kairį kelį, be sustojimo sukitės į kairę, nuleidžiant dešinį kelį. Pakartokite dinamikoje po 8 kartus pradedant posūkiu į dešinę.

Kiekvieną pratimą atliekant koncentruokitės į skrandį, nes siekiate iš jo išstumti sūdytą vandenį į žarnyną.

Pabaiga ir bendros rekomendacijos

Išgėrus nustatytą kiekį vandens dar palaukiama 1-1,5 val. ir tik tuomet pirmą kartą atsigeriama ir pavalgoma. Jei pageriama arba valgoma anksčiau, yra tikimybė atskiesti sūdyto vandens likutį, kuris bus šalinamas iš organizmo įprastu būdu bereikalingai apkraus inkstus. Po valymo badauti (jei Jūsų mokytojas nepataria kitaip) nerekomenduojama. Geriausiai pradėti yra nuo grikių arba ryžių košės, žolelių arbatos, natūralių sulčių (pvz: morkų).

Prieš atliekant praktiką dera iš vakaro sunkiai ir daug neprisivalgyti, bei abejojant, kad procesas gali lengvai iš pirmo karto (o tai pasitaiko kone 85% atveju) nepavykti pasiruošti bent savaitę prieš – atliekamos paruošiamos apsivalymo technikos t.y. Kundžal Krija (valymasis vėmimo technika) ir Basti Krija (valymasis klizmomis).

Dažnas klausimas dėl mikrofloros išplovimo. Žarnyno mikroflora dažnu atveju būna rūgštinė ir patogeninė, o žarnos skersmuo dideliais maisto kiekiais ištampytas nuo 2 iki 6cm. Valant geroji mikroflora išlieka, todėl jai šarminė (druskos) aplinka nekenkia, o be to, koks skaidrus vanduo netekėtų, likučiai pasilieka žarnų sienelių gaureliuose.

Visa eigą galite pamatyti vaizdo įraše.

Po valymo rekomenduojama išsimaudyti  ir pamiegoti. Nerekomenduojama eiti į viešas vietas (pvz: prekybos centrus), nes jūsų kūnas ir jo energetika po šios praktikos tampa tarsi ‚kempinė‘, kuri į save geria visą informaciją ir energetika iš aplinkos, todėl geriau, jei ta aplinka yra namų arba natūrali gamtos...

Taip pat būkite sąmoningi atlikdami praktiką ir apskaičiuokite savo galimybes ir jos būtinumą iš anksto. Nustatykite šios praktikos asmeninius tikslus bei motyvus.

Kontraindikacijos

Asmenims, kurie serga rimtomis virškinimo trakto ligomis (opos, žaizdos ir pan.) šią praktiką griežtai draudžiama atlikinėti. Taip pat reikėtų susilaikyti nuo šios praktikos esant mėnesinėms, esant temperatūrai, aukštam kraujo spaudimui, esant širdies ligoms, nėštumo metu.

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
26.09.2020 laikas 21:45 Patarimai, kaip nugalėti vilko apetitą
Nutukimas - šiuolaikinės visuomenės rykštė ne tik mūsų šalyje, bet ir visame pasaulyje. Žmonių su sutrikusia riebalų apykaita skaičius toliau auga ir dabar apima beveik trečdalį mūsų šalies gyventojų.

Skaityti daugiau

26.09.2020 laikas 18:37 Amžinas klausymas: ar reikia plauti vištieną? Pasakė kartą ir visiems laikams
Vištiena yra itin mėgiama mėsa ir mitybos pagrindas daugeliui žmonių, pasiryžusių sveikai maitintis ir reguliuoti kūno svorį. Tačiau neapdorotoje vištienoje gali būti salmonelių ir kitų ligas sukeliančių mikrobų, todėl svarbu atsargiai su ja elgtis. Laikas sužinoti, kaip tinkamai paruošti maisto pro...

Skaityti daugiau

26.09.2020 laikas 15:29 Amžinas klausymas. Seksas per mėnesines: ar galima?
Prasidėjus mėnesinėms, merginoms (o kartais ir jau kurį laiką su jomis susiduriančioms moterims) kyla įvairių klausimų. Pasistengsime atsakyti į dažniausiai pasitaikančius. Ar per mėnesines galima maudytis ežere (ir kituose atviruose vandens telkiniuose)?...

Skaityti daugiau

26.09.2020 laikas 11:44 Ar L. Linkevičius pagal JT dokumentus uždegė Lietuvai žalią šviesą?

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, vykstant Jungtinių Tautų (JT) Generalinei Asamblėjai, jos paraštėse nuotoliniu būdu dalyvavo „Daugiašališkumo aljanso“ renginyje. Renginio tikslas – aptarti daugiašališkumo vaidmenį atsigaunant po COVID-19 pandemijos.

...

Skaityti daugiau

25.09.2020 laikas 22:22 Patarimas, kaip nudažyti „žilus“ plaukus
Prieš trejus metus į koloristo Džeko Martino saloną atvyko klientė. Ji papasakojo, kad daugelį metų dažė žilus plaukus kaštonine spalva namų sąlygomis kas 3-4 savaites, bet dabar išėjo į pensiją , daug laiko praleidžia gamtoje ir nenori praleisti daug laiko bedažydama plaukus. „Ar jūs galite man pad...

Skaityti daugiau

25.09.2020 laikas 20:32 Biomedicinos mokslų daktaras Algirdas Amšiejus apie mityba
Biomedicinos mokslų daktaras, be galo charizmatiškas pašnekovas, ypatingos energijos žmogus Algirdas Amšiejus. Apie medų, mėsą, produktų dermes ir gyvenimo būdą, kurį kasdien sau susikuriame kiekvienas, pasikasdamas šaukštu. Algirdas sako, kad reikia valgyti viską ir yra kategoriškas prieš visas tas...

Skaityti daugiau