Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Medicina » 2021 » Spalio » 28

Dabar tai neginčijama: masinis skiepijimas COVID-19 buvo didžiulė nesėkmė

(Paranormal) Vuchano koronaviruso (COVID-19) pandemija jau išplito šešiuose žemynuose ir sukėlė daugiau kaip 4,9 mln. mirčių. Nuo šios ligos nukentėjo beveik visos šalys, o virusas ir toliau kamuoja daugelį.

Daugelyje šalių vėl įvestos uždarymo taisyklės, siekiant sulėtinti viruso plitimą žiemos mėnesiais, o kelionių apribojimai pradėti taikyti atradus naujus viruso variantus, ypač tuos, kurie pirmą kartą nustatyti Jungtinėje Karalystėje ir Pietų Afrikoje.

Nuo pat sveikatos krizės pradžios viso pasaulio vyriausybės tvirtino, kad skiepai gali padėti bendruomenėms įgyti bandos imunitetą ir grįžti prie normalaus gyvenimo. Kai kurios šalys, pavyzdžiui, Jungtinės Valstijos, taip pat apribojo laisvę judėti, bendrauti ir užsiimti laisvalaikio veikla, tikėdamosi sustabdyti pandemiją. Tačiau šios strategijos galiausiai nepasiteisino.

Vakcinos neapsaugo žmonių nuo COVID-19

Gibraltare, teritorijoje, kurioje gyvena apie 34 000 gyventojų, skiepijimas pradėtas 2020 m. gruodį, o patvirtintų COVID-19 atvejų buvo tik 1 040 ir penki mirties atvejai. Po išsamios vakcinacijos programos, kuri apėmė daugybę lankytojų, naujų užsikrėtimo atvejų skaičius išaugo penkis kartus iki 5 314, o mirčių skaičius padidėjo 19 kartų iki 97.

Tai sudarytų apie 2 853 mirties atvejus milijonui gyventojų, o tai yra vienas didžiausių Europos mirtingumo rekordų.

Tačiau už skiepus atsakingi asmenys neigė bet kokį priežastinį ryšį. Po kelių mėnesių ramybės epidemija teritorijoje atsinaujino, parodydama, kad 115 proc. skiepijimo apimtys neapsaugo žmonių nuo pačios ligos.

Maltoje, kurioje vakcinacijos apimtys siekia 84 proc. ir 2021 m. liepą pandemija vėl pakilo, pasireikšdama mirtinais variantais. Islandijoje, kurioje vakcinacijos aprėptis siekia 75 proc. ir kurioje kasdienių užsikrėtimo atvejų skaičius išaugo nuo maždaug 10 iki 120 per dieną ir stabilizavosi ties lygiu, kuris yra didesnis nei prieš vakcinaciją. Tai įtikino jos vyriausiąjį epidemiologą bandos imuniteto neįmanomumu.

Belgija gali pasigirti, kad visiškai paskiepyta 65 proc. jos gyventojų, tačiau 2021 m. birželio pabaigoje dėl delta varianto naujų kasdienių infekcijų skaičius išaugo nuo mažiau nei 500 iki beveik 2 000. (Susiję su šia tema: Rugsėjo mėn. beveik visi "kovidų" mirties atvejai įvyko tarp visiškai paskiepytų asmenų).

Izraelyje, kuris yra "Pfizer" vakcinų naudojimo šalininkas, yra 70 proc. visiškai paskiepytų gyventojų. Tačiau 2021 m. birželį "COVID-19" atvejai vėl padaugėjo, o rugsėjį per vieną dieną buvo užregistruota daugiau kaip 11 000 atvejų - tai viršijo 2021 m. sausį, protrūkio metu po pirmųjų "Pfizer" vakcinos injekcijų, užfiksuotus didžiausius rodiklius. Iki liepos pabaigos 71 proc. užregistruotų sunkiai sergančių izraeliečių buvo visiškai paskiepyti.

COVID-19 vakcinos neužkerta kelio hospitalizacijoms ir mirtims

Net ir tęsiant skiepijimo programas, mirtingumo rodiklis ir toliau išlaiko savo trajektoriją - daugėja naujų atvejų, hospitalizacijų ir mirčių. Džono Hopkinso universiteto išteklių centro duomenys toli gražu nėra galutiniai, nes skirtingų šalių informacijai įtakos turi ir skirtingi veiksniai, pavyzdžiui, jų tyrimų galimybės ir skirtingi apibrėžimai, kas yra COVID-19 mirtis.

Vis dėlto manoma, kad oficialus mirčių skaičius yra drastiškai per mažas - manoma, kad pasaulyje yra nuo 7 iki 13 milijonų perteklinių mirčių, t. y. maždaug 2-4 kartus daugiau nei oficialūs mirtingumo duomenys.

Perteklinis mirtingumas, arba papildomos mirtys, viršijančios įprastai priskiriamus veiksnius, plačiai laikomas objektyvesniu pandemijai priskiriamų mirčių rodikliu. Nuo 1665 m. Londone kilusio Didžiojo maro jis naudojamas mirčių skaičiavimams pandemijų ir kitų ekstremalių įvykių, pavyzdžiui, stichinių nelaimių, metu.

Dabartinės vakcinos neapsaugo nuo infekcijos ar pakartotinio užsikrėtimo, nesumažina hospitalizacijos ir ligos sunkumo bei neužkerta kelio mirčiai. Izraelyje ir Jungtinėje Karalystėje, dviejose šalyse, kuriose skiepijimų lygis yra aukštas, skiepyti asmenys patiria didesnę mirtingumo riziką, palyginti su neskiepytaisiais.

Daugiau informacijos apie tai, kas vyksta reaguojant į COVID-19 visame pasaulyje, rasite svetainėje Pandemic.news.

Šaltiniai:

Statista.com

GlobalResearch.ca

EuroNews.com

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
18.07.2019 laikas 15:17 Receptai Keptos voveraitės

Gaminame namuose. Keptos voveraitės

Skaityti daugiau

20.09.2019 laikas 06:17 Receptai Kepti varškėtukai su razinomis
Išmirkinkite razinas, nupilkite ir apsausinkite. Dubenėlyje šakute gerai išmaišykite varškę, miltus, cukrų, druską, razinas ir kiaušinius. Pabarstykite stalą miltais, ant jų išdėliokite po šaukštą varškinės masės. Kiekvieną masė...

Skaityti daugiau

16.07.2019 laikas 06:59 Receptai Kaip pasigaminti baltyminio kokteilio mišinį namuose?
Sportininkai bei sveikos gyvensenos propaguotojai puikiai žino įvairių baltyminių kokteilių skonį. Šiuos kokteilius labai paprasta susiplakti, jie puikiai pasotina ir padeda atgauti jėgas po treniruotės, pasitarnauja kaip užkandis...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
22.01.2025 laikas 07:24 WEF mokslininkai pristatė nanodaleles, galinčias nuotoliniu būdu valdyti žmogaus protą
Pietų Korėjoje vykdomi tyrimai atskleidžia neįtikėtiną galimybę: nanodalelėmis galima valdyti gyvūnų elgesį. Tačiau šios technologijos pažanga kelia rimtų etinių klausimų ir galimas grėsmes žmonijai. Ar esame pasirengę susidurti su pasekmėmis, jei ši...

Skaityti daugiau

21.01.2025 laikas 22:10 Astrofizikai mano, kad Žemė paėmė Mėnulį iš kitos planetos
Tradiciškai manoma, kad Mėnulis atsirado po didelio susidūrimo su Žeme, tačiau naujas tyrimas, atliktas Pensilvanijos universiteto mokslininkų, siūlo alternatyvų požiūrį. Jie teigia, kad Mėnulis galėjo kilti iš kitos Saulės sistemos vietos ir vėliau ...

Skaityti daugiau

21.01.2025 laikas 21:55 Gyvenamos planetos galėjo atsirasti anksčiau nei galaktikos, mano mokslininkai
Ilgą laiką astronomai buvo įsitikinę, kad galaktikos atsirado prieš formuojantis planetoms. Tačiau naujausi tyrimai, vadovaujami Danielio Valeno iš Portsmuto universiteto, atskleidžia, kad gyvybės galimybės galėjo egzistuoti ankstyvosios Visatos stad...

Skaityti daugiau

21.01.2025 laikas 07:29 Dukra ištekėjo už vyro, kuris ją tempia žemyn ir manipuliuoja ja, kaip jam patinka
Jaunos šeimos gyvenimas su tėvais gali atrodyti kaip patogus sprendimas, tačiau tai dažnai atneša nesusipratimų ir įtampų. Šiame straipsnyje nagrinėsime iššūkius, su kuriais susiduria poros, kai tėvai nori padėti, o jaunųjų šeimos nariai nesuvokia, k...

Skaityti daugiau

20.01.2025 laikas 07:40 Mano vyro tėvai nenorėjo mums padėti įsigyti butą, tačiau patys nusipirko naują automobilį

Šeimos dinamikos dažnai yra sudėtingos, ypač kai kalbama apie finansinę paramą. Mano vyro tėvai, nors ir gyvenantys gerai, atsisako padėti mums nusipirkti nuosavą būstą. Tai sukėlė daug klausimų ir iššūkių mūsų santykiuose. Šiame straipsnyje pasid...

Skaityti daugiau