Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Istorija » 2022 » Vasario » 1

Ką slepia ,,Tunguskos meteoritas“?

Kad dangaus kūnų iš kosmoso apsilankymas mūsų Žemėje nieko gero nežada, tai parodė ir Čeliabinsko atvejis, kuris priminė paslaptingąjį sprogimą Sibire prie Tunguskos upės, sujaudinusį visą pasaulį bei uždavusį eilę klausimų mokslininkams, į kuriuos dar ir šiandien nėra aiškių atsakymų.

Ankstyvą 1908 metų birželio 30-tosios rytą Vidurio Sibiras nuo Lenos upės iki Jenisejaus buvo pažadintas galingo sprogimo ir akinančio apšvietimo. Per dangų skriejantis bolidas nuo Baikalo pusės šiaurės vakarų kryptimi savo kelionę užbaigė milžinišku sprogimu gūdžioje taigoje. Smūgio banga su šaknimis rovė medžius, o milžiniški sprogimo trenksmai (yra liudininkų, kad jų būta apie 4) buvo girdimi net už 750 kilometrų. Sprogimo sukelta ugnis apėmė žaliąjį taigos masyvą. Tiesioginių liudytojų apie šį incidentą kaip ir nėra, nes vietovė beveik negyvenama – kur ne kur įsikūrę pavieniai uždaro būdo evenkai. Artimiausiame Vanavaros kaime-gyvenvietėje, kuris yra 60 km nuo sprogimo vietos, žmonės pamatė akinančią blykstę horizonte, o po to pasigirdo kurtinantis griaustinis. Daugelį dienų taigoje siautėjo gaisras.

tunguskos meteoritas, meteoritas, paslaptis 

Pirmieji į šį įvykį atkreipė dėmesį europiečiai, amerikiečiai ir Australijos geofizinės stotys, jos užfiksavo stiprios smūginės bangos sukeltą seisminę vibraciją. Matomai to pasekoje ir kilo eilė žemės drebėjimų kai kuriose ganėtinai atokiose vietose: Irkutske, Taškente, Jenoje. Dangaus kūno sprogimas Sibire sukėlė magnetinę audrą su magnetinio lauko pasikeitimu dideliame plote. Labiausiai stebėtina pasekmė, kaip manoma, buvo baltosios naktys Europoje, nuo Skandinavijos iki Italijos. Nieko panašaus anksčiau šiose šalyse nebuvo, kai kur naktimis švytėjo atmosfera bei sidabru spindėjo nakties debesys.

Prieš šį sprogimą įvairiose vietose buvo pastebėti ir kiti neįprasti atvejai. Dar pavasarį (1908 m.) Europoje pasireiškė iki tol nebuvę potvyniai, o virš Atlanto vandenyno buvo užfiksuotas pakibęs tankus dulkių sluoksnis. Likus kelioms dienoms iki katastrofos pasirodydavo poliariniai švytėjimai prie Vidurio Volgos, o Sibire ir daugumoje kitų Europos vietų – ryškūs, spalvoti saulėlydžiai. Svarstoma, kad galbūt tai yra susiję su dangaus kūno, manoma, meteorito, sprogimu Tunguskos upės apylinkėse.

Tunguskos tyrinėjimą kuriam laikui nutraukė pasaulinis karas.

tunguskos meteoritas, meteoritas, paslaptis 

Mokslinės ekspedicijos

Tikrąsias sprogimo pasekmes ir pagal jas tuo pačiu energijos galią nustatinėjo eilė mokslininkų katastrofos vietoje. 1924 metais geologas S. V. Obručev (rus. С. В. Обручев), tyrinėdamas sprogimo vietą nustatė, kad šiauriau Vanavaros gyvenvietės esantis miško masyvas yra išguldytas 700 kv/ km plote, nors vėlesni duomenys šį skaičių padidino triskart. S. V. Obručev apklausinėjo vietinius gyventojus, vienas iš jų pasakojo, kad sprogimų būta net penki ir prieš kiekvieną pasirodydavo blyksnis, panašus į žaibą. Geologas buvo įsitikinęs, kad ras dangaus kūno nukritimo vietą, manė, kaip daugelis ir šiomis dienomis, kad tai Čeko (rus.Чеко) ežeras, esantis už aštuonių km nuo ,,oficialios“ epicentro vietos, bet dėl įvairių priežasčių paieškos buvo atidedamos, trukdė oro sąlygos, vietovės prieinamumas, finansų trūkumas ir pan. S. V. Obručevo apklausos duomenimis, gautomis žiniomis naudojosi ir kitų ekspedicijų dalyviai.

Prieš S. V. Obručevą sprogimo vietoje 1921 metais pabuvojo mokslininkas Leonidas Kulikas (rus. Леонид Алексеевич Кулик) su grupe, tačiau išsamesnis tyrinėjimas prasidėjo nuo 1927 metų. L. Kulikas buvo pirmasis, iškėlęs mokslinę Tunguskos meteorito hipotezę. Iki 1939 metų buvo organizuotos penkios (kai kuriais duomenimis 7) jo vadovaujamos ekspedicijos neįprasto reiškinio tyrinėjimui. Buvo nustatyta reali vietovės būklė: milžiniška teritorija nuniokota gaisro, o išlikę išrauti su šaknimis medžiai gulėjo viena kryptimi. Kas įdomiausia, meteorito nukritimo vietos (kraterio) aptikti nepavyko, reiškia jis sprogo ore, tačiau ir jo liekanų aptikti nepavyko nei L. Kuliko ekspedicijai, nei kitoms sekančioms, tyrinėjančioms šią teritoriją – ,,įsibrovėlis“ iš kosmoso tiesiog dingo. 70 km nuo Vanavaros buvo numatytas sprogimo epicentras, nes toje vietoje stovėjo mirties apimtas miškas, išlikę medžių kamienai taip nuogai apdrožti, kas liudija sprogimo bangos smūgį iš viršaus.

Ieškant dingusio dangaus kūno ar jo liekanų, buvo atliktas didžiulis paieškos darbas: dirvožemio analizė, medžių pažeidimo pobūdžio nagrinėjimas, piešinių bei fotografavimo iš oro analizė, suformuota bazė naujiems moksliniams tyrinėjimams. Nepaisant naujų rezultatų, paslaptis lieka iki galo neatskleista. Nuo 60-ųjų metų prasidėjo sistemingos piligriminės kelionės link Tunguskos upės. Ši Sibiro vieta tapo antru Klondaiku, bet žmones čia traukė ne auksas, o noras prisikasti iki tiesos.

Išvadoje lieka faktas:

1908 birželio 30 d. anksti ryte paslaptingas dangaus kūnas pateko į Žemės atmosferą maždaug 45 km/s greičiu. Kūno svoris buvo apie 100 tūks. tonų, skersmuo daugiau nei 30 metrų. Meteoritas (?) pradėjo sproginėti dar ore. Sprogimo galia buvo nepalyginamai didesnė nei ant Hirosimos numestos atominės bombos. Dėl to buvo nuversta apie 2150 km miško.

Tunguskos atvejis dar ir šiandien yra vienas iš svarbiausių paslapčių. Paslaptingo kūno pėdsakų nėra: gal 1908 m. taigoje prie Tunguskos upės sprogęs objektas ,,rikošetavo“ nuo Žemės ir nuskriejo toliau? Gal tai buvo išradėjo fiziko Nikola Teslos eksperimentas? O gal tai ateivių erdvėlaivio katastrofa? Vienaip ar kitaip, peršasi išvada, kad mes nesame saugūs.

NASA mokslininkas D. Yeomansas mano, kad būtina sparčiau tirti netoli Žemės esančių ir potencialų pavojų keliančių dangaus kūnų orbitas. Jei apie juos bus sužinota iš anksto, galbūt pavyktų pakeisti jų trajektoriją. Tokie tyrimai jau vykdomi. Mokslininkas sako: „mes nagrinėjame šias problemas ir ieškome išeičių, jei tokia situacija susidarytų“.

Iki 2020-ųjų metų pabaigos NASA specialistai tikisi išaiškinti kosminius objektus, keliančius potencialų pavojų Žemei ir ištirti jų trajektorijas. Jei paaiškėtų, kad į Žemę gali pataikyti panašus objektas, pasitelkus šiuolaikinę technologiją galima būtų nukreipti jį į šalį ir pan.

Grįžtant prie atvejo Sibiro taigoje, vadinamo ,,Tunguskos meteorito“, aišku viena, kad tuomet gyvenusiems pasisekė, jog tai įvyko nuošalioje vietoje.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
20.12.2017 laikas 16:10 Receptai Trynių kaukė pleiskanojančiai, vystančiai odai
Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: sausos veido odos. Ingredientai: Kiaušinio trynys, Tamsaus medaus, Aliejaus, Citrinos sulčių, Avižinių miltų.

Skaityti daugiau

16.07.2019 laikas 07:17 Receptai Tortas iš sausainių su vyšniomis
Kartais labai norisi tortuko, bet visiškai nėra laiko jo kepti. Būtent tokiais atvejais pravers šis receptas. Gaminame namuose. Tortas iš sausainių receptas. Štai ko mums prireiks

Skaityti daugiau

10.07.2019 laikas 21:12 Receptai Cepelinai su varške
Gaminame namuose. Cepelinai su varške. Skanių tradicinių cepelinų su varške receptas. Cepelinai tiekiami su spirgučiais ir grietine arba sviesto-grietinės padažu. Skanaus!

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
21.11.2024 laikas 08:16 Varnalėšų lapai: nauda, vartojimas ir atsargumo priemonės
Varnalėšos yra gerai žinomos dėl savo šaknų gydomųjų savybių, tačiau daugelis žmonių nežino, kad ir varnalėšų lapai gali pasiūlyti daugybę naudos sveikatai. Šiame straipsnyje išnagrinėsime, kaip šie lapai gali prisidėti prie jūsų gerovės, jų teikiama...

Skaityti daugiau

21.11.2024 laikas 08:00 Žemas kraujospūdis (hipotenzija): priežastys, simptomai ir gydymas
Žemas kraujospūdis, arba hipotenzija, dažnai yra ignoruojama sveikatos problema, tačiau ji gali turėti rimtų pasekmių. Nors dauguma žmonių žino apie aukšto kraujospūdžio pavojus, apie žemą kraujospūdį žinoma gerokai mažiau. Šiame straipsnyje išnagrin...

Skaityti daugiau

21.11.2024 laikas 07:44 Kaip greitai užmigti po naktinio prabudimo: patarimai
Naktinis prabudimas gali būti nemalonus ir varginantis, ypač jei po to sunkiai užmigsite. Daugelis žmonių patiria šią problemą, tačiau yra efektyvių būdų, kaip greitai ir neskausmingai grįžti į miegą. Gydytojas Michfelis Bruce'as pristato paprastus, ...

Skaityti daugiau

20.11.2024 laikas 21:36 Neįsižeiskite ant vaikų: tylos reikšmė ir tėvų palaikymas
Šiuolaikiniame pasaulyje, kai vaikai dažnai užimti savo reikalais, tėvams gali kilti klausimų, kodėl jų vaikai nebekontaktuoja taip dažnai, kaip anksčiau. Tačiau tylos užkulisiuose gali slypėti ne abejingumas, o gili emocinė dinamika. Šiame straipsny...

Skaityti daugiau

20.11.2024 laikas 13:57 Česnako nauda ir žala širdies sveikatai: kokias savybes žinoti?
Širdies ir kraujagyslių ligos išlieka viena iš pagrindinių suaugusiųjų mirties priežasčių, ypač Jungtinėse Amerikos Valstijose. Rūpindamiesi savo širdies sveikata, galime pasiekti puikių rezultatų, pasitelkdami ne tik subalansuotą mitybą ir fizinį ak...

Skaityti daugiau