Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Istorijos Paslaptys » 2022 » Vasario » 1

Ką slepia ,,Tunguskos meteoritas“?

Kad dangaus kūnų iš kosmoso apsilankymas mūsų Žemėje nieko gero nežada, tai parodė ir Čeliabinsko atvejis, kuris priminė paslaptingąjį sprogimą Sibire prie Tunguskos upės, sujaudinusį visą pasaulį bei uždavusį eilę klausimų mokslininkams, į kuriuos dar ir šiandien nėra aiškių atsakymų.

Ankstyvą 1908 metų birželio 30-tosios rytą Vidurio Sibiras nuo Lenos upės iki Jenisejaus buvo pažadintas galingo sprogimo ir akinančio apšvietimo. Per dangų skriejantis bolidas nuo Baikalo pusės šiaurės vakarų kryptimi savo kelionę užbaigė milžinišku sprogimu gūdžioje taigoje. Smūgio banga su šaknimis rovė medžius, o milžiniški sprogimo trenksmai (yra liudininkų, kad jų būta apie 4) buvo girdimi net už 750 kilometrų. Sprogimo sukelta ugnis apėmė žaliąjį taigos masyvą. Tiesioginių liudytojų apie šį incidentą kaip ir nėra, nes vietovė beveik negyvenama – kur ne kur įsikūrę pavieniai uždaro būdo evenkai. Artimiausiame Vanavaros kaime-gyvenvietėje, kuris yra 60 km nuo sprogimo vietos, žmonės pamatė akinančią blykstę horizonte, o po to pasigirdo kurtinantis griaustinis. Daugelį dienų taigoje siautėjo gaisras.

tunguskos meteoritas, meteoritas, paslaptis 

Pirmieji į šį įvykį atkreipė dėmesį europiečiai, amerikiečiai ir Australijos geofizinės stotys, jos užfiksavo stiprios smūginės bangos sukeltą seisminę vibraciją. Matomai to pasekoje ir kilo eilė žemės drebėjimų kai kuriose ganėtinai atokiose vietose: Irkutske, Taškente, Jenoje. Dangaus kūno sprogimas Sibire sukėlė magnetinę audrą su magnetinio lauko pasikeitimu dideliame plote. Labiausiai stebėtina pasekmė, kaip manoma, buvo baltosios naktys Europoje, nuo Skandinavijos iki Italijos. Nieko panašaus anksčiau šiose šalyse nebuvo, kai kur naktimis švytėjo atmosfera bei sidabru spindėjo nakties debesys.

Prieš šį sprogimą įvairiose vietose buvo pastebėti ir kiti neįprasti atvejai. Dar pavasarį (1908 m.) Europoje pasireiškė iki tol nebuvę potvyniai, o virš Atlanto vandenyno buvo užfiksuotas pakibęs tankus dulkių sluoksnis. Likus kelioms dienoms iki katastrofos pasirodydavo poliariniai švytėjimai prie Vidurio Volgos, o Sibire ir daugumoje kitų Europos vietų – ryškūs, spalvoti saulėlydžiai. Svarstoma, kad galbūt tai yra susiję su dangaus kūno, manoma, meteorito, sprogimu Tunguskos upės apylinkėse.

Tunguskos tyrinėjimą kuriam laikui nutraukė pasaulinis karas.

tunguskos meteoritas, meteoritas, paslaptis 

Mokslinės ekspedicijos

Tikrąsias sprogimo pasekmes ir pagal jas tuo pačiu energijos galią nustatinėjo eilė mokslininkų katastrofos vietoje. 1924 metais geologas S. V. Obručev (rus. С. В. Обручев), tyrinėdamas sprogimo vietą nustatė, kad šiauriau Vanavaros gyvenvietės esantis miško masyvas yra išguldytas 700 kv/ km plote, nors vėlesni duomenys šį skaičių padidino triskart. S. V. Obručev apklausinėjo vietinius gyventojus, vienas iš jų pasakojo, kad sprogimų būta net penki ir prieš kiekvieną pasirodydavo blyksnis, panašus į žaibą. Geologas buvo įsitikinęs, kad ras dangaus kūno nukritimo vietą, manė, kaip daugelis ir šiomis dienomis, kad tai Čeko (rus.Чеко) ežeras, esantis už aštuonių km nuo ,,oficialios“ epicentro vietos, bet dėl įvairių priežasčių paieškos buvo atidedamos, trukdė oro sąlygos, vietovės prieinamumas, finansų trūkumas ir pan. S. V. Obručevo apklausos duomenimis, gautomis žiniomis naudojosi ir kitų ekspedicijų dalyviai.

Prieš S. V. Obručevą sprogimo vietoje 1921 metais pabuvojo mokslininkas Leonidas Kulikas (rus. Леонид Алексеевич Кулик) su grupe, tačiau išsamesnis tyrinėjimas prasidėjo nuo 1927 metų. L. Kulikas buvo pirmasis, iškėlęs mokslinę Tunguskos meteorito hipotezę. Iki 1939 metų buvo organizuotos penkios (kai kuriais duomenimis 7) jo vadovaujamos ekspedicijos neįprasto reiškinio tyrinėjimui. Buvo nustatyta reali vietovės būklė: milžiniška teritorija nuniokota gaisro, o išlikę išrauti su šaknimis medžiai gulėjo viena kryptimi. Kas įdomiausia, meteorito nukritimo vietos (kraterio) aptikti nepavyko, reiškia jis sprogo ore, tačiau ir jo liekanų aptikti nepavyko nei L. Kuliko ekspedicijai, nei kitoms sekančioms, tyrinėjančioms šią teritoriją – ,,įsibrovėlis“ iš kosmoso tiesiog dingo. 70 km nuo Vanavaros buvo numatytas sprogimo epicentras, nes toje vietoje stovėjo mirties apimtas miškas, išlikę medžių kamienai taip nuogai apdrožti, kas liudija sprogimo bangos smūgį iš viršaus.

Ieškant dingusio dangaus kūno ar jo liekanų, buvo atliktas didžiulis paieškos darbas: dirvožemio analizė, medžių pažeidimo pobūdžio nagrinėjimas, piešinių bei fotografavimo iš oro analizė, suformuota bazė naujiems moksliniams tyrinėjimams. Nepaisant naujų rezultatų, paslaptis lieka iki galo neatskleista. Nuo 60-ųjų metų prasidėjo sistemingos piligriminės kelionės link Tunguskos upės. Ši Sibiro vieta tapo antru Klondaiku, bet žmones čia traukė ne auksas, o noras prisikasti iki tiesos.

Išvadoje lieka faktas:

1908 birželio 30 d. anksti ryte paslaptingas dangaus kūnas pateko į Žemės atmosferą maždaug 45 km/s greičiu. Kūno svoris buvo apie 100 tūks. tonų, skersmuo daugiau nei 30 metrų. Meteoritas (?) pradėjo sproginėti dar ore. Sprogimo galia buvo nepalyginamai didesnė nei ant Hirosimos numestos atominės bombos. Dėl to buvo nuversta apie 2150 km miško.

Tunguskos atvejis dar ir šiandien yra vienas iš svarbiausių paslapčių. Paslaptingo kūno pėdsakų nėra: gal 1908 m. taigoje prie Tunguskos upės sprogęs objektas ,,rikošetavo“ nuo Žemės ir nuskriejo toliau? Gal tai buvo išradėjo fiziko Nikola Teslos eksperimentas? O gal tai ateivių erdvėlaivio katastrofa? Vienaip ar kitaip, peršasi išvada, kad mes nesame saugūs.

NASA mokslininkas D. Yeomansas mano, kad būtina sparčiau tirti netoli Žemės esančių ir potencialų pavojų keliančių dangaus kūnų orbitas. Jei apie juos bus sužinota iš anksto, galbūt pavyktų pakeisti jų trajektoriją. Tokie tyrimai jau vykdomi. Mokslininkas sako: „mes nagrinėjame šias problemas ir ieškome išeičių, jei tokia situacija susidarytų“.

Iki 2020-ųjų metų pabaigos NASA specialistai tikisi išaiškinti kosminius objektus, keliančius potencialų pavojų Žemei ir ištirti jų trajektorijas. Jei paaiškėtų, kad į Žemę gali pataikyti panašus objektas, pasitelkus šiuolaikinę technologiją galima būtų nukreipti jį į šalį ir pan.

Grįžtant prie atvejo Sibiro taigoje, vadinamo ,,Tunguskos meteorito“, aišku viena, kad tuomet gyvenusiems pasisekė, jog tai įvyko nuošalioje vietoje.

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
28.05.2022 laikas 15:54 Klausas Švabas grasina Brazilijos prezidentui už atsisakymą pasirašyti PSO pandemijos sutartį
Pasaulio ekonomikos forumo (WEF) įkūrėjas ir vykdomasis direktorius Klausas Schwabas (Klaus Schwab) paskelbė menkai pridengtą grasinimą Brazilijos prezidentui Jairui Bolsonaro po to, kai šis stipruolis atsisakė pasirašyti Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) pandeminę sutartį....

Skaityti daugiau

28.05.2022 laikas 15:29 Vyriausybės duomenys įrodo, "visiškai paskiepyti" nuo kovidų, serga AIDS, todėl iš dalies jus blaško Rusijos ir Ukrainos propaganda

Ar Vuchano koronaviruso (Covid-19) "vakcinos" sukelia AIDS? Vis daugiau vyriausybinių duomenų iš viso pasaulio rodo, kad taip, ir kad Rusijos ir Ukrainos konfliktas iš esmės nukreipia dėmesį nuo to.

...

Skaityti daugiau

27.05.2022 laikas 22:00 Kineziterapeutė apie nugaros skausmą: „Gulėjimas gali tik dar labiau pakenkti“

Nugaros skausmas – viena dažniausiai daugelį žmonių užklumpančių sveikatos problemų, prie kurios paplitimo šiandien prisideda ir nepakankamas fizinis aktyvumas, ir sėdimas darbas. Kineziterapeutė Simona Povelauskienė pastebi, kad, nepaisant sparčios mokslo ir medicinos pažangos, nugaros ska...

Skaityti daugiau

26.05.2022 laikas 20:14 Aiškėja daugiau neigiamo Covid vakcinos poveikio ir slėpimo atvejų
Nors didžioji žiniasklaida ir Didžioji farmacija deda visas pastangas, kad medikai ir nukentėję pacientai nekalbėtų apie neigiamą "Covid" vakcinų poveikį, apie šiuos atvejus pradedame girdėti vis dažniau, nes jų skaičius tampa per didelis, kad būtų galima į jį nekreipti dėmesio....

Skaityti daugiau

26.05.2022 laikas 19:41 Nereikia panikuoti dėl beždžionių raupų

Žinomas epidemiologas ir kardiologas daktaras Peteris McCulloughas (Peter McCullough) sakė visuomenei išlikti ramiai pasirodžius pranešimams apie dar vieną virusų protrūkį, šį kartą dėl beždžionių raupų viruso

...

Skaityti daugiau

28.05.2022 laikas 20:19 Receptai | Patiekalai Kaip paruošti plėšytą kiaulieną: 6 paprasti žingsniai?
Jeigu kiaulienos šašlykai ar tradiciniai kepsniai pabodo – pasigaminkite plėšytos kiaulienos. Plėšytą mėsą ne tik nesunku paruošti, ją panaudosite labai įvairiai – ji puikiai tinka ir mėsainiams, ir takams, ir buritams, kitiems populiariems patiekalams gaminti. Tačiau net ir ruošiant tokį paprastą p...

Skaityti daugiau

27.05.2022 laikas 22:10 Receptai | Patiekalai Džiovintų vaisių ir riešutų duona (video)
Į dubenį su miltais suberkite džiovintus vaisius. Išmaišykite. Paruoštą mišinį ir smulkintus riešutus berkite į kiaušinių plakinį ir gerai išmaišykite iki vientisos masės.

Skaityti daugiau

26.05.2022 laikas 08:25 Receptai | Patiekalai Labai skanus sveikas bananų ir rabarbarų pyragas su aliejumi be pieno

Šis rabarbarų ir bananų pyragas su aliejumi yra labai skanus ir sveikas. Jis yra gamintas be pieno, su kokybiškais riebalais, su labai nedideliu kiekiu cukraus. Ciberžolė taipogi pasižymi priešuždegiminėmis bei antioksidacinėmis savybėmis. Tikrai fantastiškas vasariškas desertas!

...

Skaityti daugiau