- 13.04.2022
- 0.0 Reitingas
- 774 Peržiūrų
- Komentarai
Neseniai atliktas tyrimas parodė, kad kai kurios ryklių rūšys (pvz., plaktagalviai ir didieji baltieji rykliai) gali plaukti kartu ieškodami grobio. Kodėl jie taip elgiasi ir kada tiksliai tai įvyksta, rašoma straipsnyje.
Pasak Floridos tarptautinio universiteto biologijos mokslų profesoriaus Yanniso Papastamatiou, dauguma mūsų nemano, kad rykliai yra socialūs padarai. Tačiau kai kuriais atvejais jie medžioja kartu. Papastamatiou ir jo kolegos nuo 2014 m. stebi didžiuosius baltuosius ryklius, plaukiojančius prie Gvadalupės salos, esančios netoli Meksikos krantų. Ekspertai nori išsiaiškinti, ar šie rykliai iš tikrųjų medžioja kartu ir kaip.
Autorius pabrėžia, kad gyvūnų socialinis elgesys gali būti daug paprastesnis, nei esame įpratę įsivaizduoti. Pavyzdžiui, individas gali paprasčiausiai likti netoli giminingo individo, nes jis gali rasti maisto ir taip padidinti savo šansus suėsti grobį. Tai reiškia, kad gyvūnai informacija keičiasi netyčia.
Kalbant apie baltuosius ryklius, 2001 m. ekspertai paskelbė straipsnį, kuriame aprašoma, kaip baltieji rykliai, stebėdami ruonius Año Nuevo saloje, laikosi tam tikru atstumu vienas nuo kito, kad galėtų "pasiklausyti". Biologai spėja, kad jei vienas ryklys nužudo gyvūną, kiti taip pat priartėja prie jo, kad jį suvalgytų.
Vėlesni didžiųjų baltųjų ryklių tyrimai buvo atliekami ir Australijoje. Mokslininkai nustatė, kad šie rykliai dažnai vėl pasirodo nardymo vietose netoli tų pačių individų. Kitaip tariant, jie mieliau būna šalia pažįstamų ryklių.
Yannis Papastamatiou ir jo kolega Mauricio Oyos-Padilla, atlikdami nuo 2014 m. vykdomą tyrimą, sukūrė specialų ryklių žymeklį. Tam prie ryklių buvo pritvirtinti specialūs jutikliai, kurie fiksuoja gyvūnų akustinius signalus. Tai reiškia, kad jie gali matyti, kurie rykliai ir kiek laiko bendrauja tarpusavyje. Be to, šiuose žymekliuose buvo vaizdo kamera ir judesio jutikliai. Iš viso ekspertams pavyko surinkti 312 valandų visų duomenų įrašų.
Paaiškėjo, kad per visą šį laikotarpį rykliai dažnai buvo vienas nuo kito per 30 metrų. Tačiau daugelis šių susitikimų buvo trumpi ir iš pažiūros atsitiktiniai. Nustatytos penkios ilgalaikės sąveikos. Vienas iš jų truko net ilgiau nei valandą.
Be to, nustatyta, kad kiekvienas ryklys su kitais elgėsi skirtingai. Pavyzdžiui, du rykliai buvo itin socialūs ir, atrodo, užmezgė ryšius su 12 ir 16 kitų individų. Kita vertus, kiti du mažiau bendravo su kitais.
Kitas įdomus skirtumas tarp skirtingų ryklių elgsenos buvo medžioklė skirtinguose gyliuose. Vieni individai medžiojo sekliuose, kiti - gilesniuose vandenyse.
Apskritai išvados rodo, kad rykliai iš tiesų yra socialūs gyvūnai. Jie bendrauja tarpusavyje, kad galėtų "pasiklausyti" kitų ryklių.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau