Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Gamtos Paslaptys » 2022 » Balandžio » 13

Kodėl kai kurie rykliai medžioja poromis

Neseniai atliktas tyrimas parodė, kad kai kurios ryklių rūšys (pvz., plaktagalviai ir didieji baltieji rykliai) gali plaukti kartu ieškodami grobio. Kodėl jie taip elgiasi ir kada tiksliai tai įvyksta, rašoma straipsnyje.

Pasak Floridos tarptautinio universiteto biologijos mokslų profesoriaus Yanniso Papastamatiou, dauguma mūsų nemano, kad rykliai yra socialūs padarai. Tačiau kai kuriais atvejais jie medžioja kartu. Papastamatiou ir jo kolegos nuo 2014 m. stebi didžiuosius baltuosius ryklius, plaukiojančius prie Gvadalupės salos, esančios netoli Meksikos krantų. Ekspertai nori išsiaiškinti, ar šie rykliai iš tikrųjų medžioja kartu ir kaip.

Autorius pabrėžia, kad gyvūnų socialinis elgesys gali būti daug paprastesnis, nei esame įpratę įsivaizduoti. Pavyzdžiui, individas gali paprasčiausiai likti netoli giminingo individo, nes jis gali rasti maisto ir taip padidinti savo šansus suėsti grobį. Tai reiškia, kad gyvūnai informacija keičiasi netyčia.

Kalbant apie baltuosius ryklius, 2001 m. ekspertai paskelbė straipsnį, kuriame aprašoma, kaip baltieji rykliai, stebėdami ruonius Año Nuevo saloje, laikosi tam tikru atstumu vienas nuo kito, kad galėtų "pasiklausyti". Biologai spėja, kad jei vienas ryklys nužudo gyvūną, kiti taip pat priartėja prie jo, kad jį suvalgytų.

Vėlesni didžiųjų baltųjų ryklių tyrimai buvo atliekami ir Australijoje. Mokslininkai nustatė, kad šie rykliai dažnai vėl pasirodo nardymo vietose netoli tų pačių individų. Kitaip tariant, jie mieliau būna šalia pažįstamų ryklių.

Kodėl kai kurie rykliai medžioja poromis?

Yannis Papastamatiou ir jo kolega Mauricio Oyos-Padilla, atlikdami nuo 2014 m. vykdomą tyrimą, sukūrė specialų ryklių žymeklį. Tam prie ryklių buvo pritvirtinti specialūs jutikliai, kurie fiksuoja gyvūnų akustinius signalus. Tai reiškia, kad jie gali matyti, kurie rykliai ir kiek laiko bendrauja tarpusavyje. Be to, šiuose žymekliuose buvo vaizdo kamera ir judesio jutikliai. Iš viso ekspertams pavyko surinkti 312 valandų visų duomenų įrašų.

Paaiškėjo, kad per visą šį laikotarpį rykliai dažnai buvo vienas nuo kito per 30 metrų. Tačiau daugelis šių susitikimų buvo trumpi ir iš pažiūros atsitiktiniai. Nustatytos penkios ilgalaikės sąveikos. Vienas iš jų truko net ilgiau nei valandą.

Be to, nustatyta, kad kiekvienas ryklys su kitais elgėsi skirtingai. Pavyzdžiui, du rykliai buvo itin socialūs ir, atrodo, užmezgė ryšius su 12 ir 16 kitų individų. Kita vertus, kiti du mažiau bendravo su kitais.

Kitas įdomus skirtumas tarp skirtingų ryklių elgsenos buvo medžioklė skirtinguose gyliuose. Vieni individai medžiojo sekliuose, kiti - gilesniuose vandenyse.

Apskritai išvados rodo, kad rykliai iš tiesų yra socialūs gyvūnai. Jie bendrauja tarpusavyje, kad galėtų "pasiklausyti" kitų ryklių.

paranormal.lt

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
22.05.2022 laikas 13:57 ECDC bomba: "Beždžionių raupų protrūkis, atrodo, nutekėjo iš Ukrainos laboratorijos

Dabartinis beždžionių raupų protrūkis kilo iš biologinio ginklo laboratorijos Ukrainoje, pranešė Europos ligų kontrolės centro šaltinis.

Skaityti daugiau

22.05.2022 laikas 13:29 Popiežius Viganò: Pasaulinės sveikatos organizacijos sutartis yra išpuolis prieš nacionalinį suverenitetą, "pasaulinio perversmo" dalis

Pasaulinis sveikatos valdymas yra vienas iš pagrindinių naujosios pasaulio tvarkos elementų, todėl jį reikia atmesti ir jam priešintis.

Skaityti daugiau

22.05.2022 laikas 12:28 Pasaulio sveikatos organizacijos pandemijos sutartis reiškia demokratijos pražūtį?

Sekmadienį, gegužės 22 d., Ženevoje (Šveicarija) prasidėjus savaitės trukmės susitikimui, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) ir Pasaulio ekonomikos forumas (WEF) tęsia išpuolį prieš demokratiją.

Skaityti daugiau

22.05.2022 laikas 08:37 Buvęs policininkas, kurį nužudė Buffalo šaulys, buvo ką tik išradęs ‘vandeniu varomą variklį’

Buvęs policijos apsaugos darbuotojas, kurį šeštadienį nužudė Bafalo prekybos centro šaulys, neseniai kalbėjo apie "naujai atrastą energijos šaltinį" ir užpatentavo sistemą, leidžiančią transporto priemonėms važiuoti ne benzinu, o vandeniu.

...

Skaityti daugiau

21.05.2022 laikas 20:50 PSO šaukia skubų posėdį, nes beždžionių raupų virusas išplito visame pasaulyje

Pasaulio sveikatos organizacija šaukia svarbiausių ekspertų grupę į skubų susitikimą dėl tebesitęsiančio beždžionių raupų protrūkio.

Skaityti daugiau

20.05.2022 laikas 08:06 Receptai | Patiekalai Sluoksniuotos tešlos pyragėliai su pievagrybiais (video)

Į įkaitintą keptuvę pilkite aliejų ir dėkite sviestą. Suberkite pusžiedžiais pjaustytus svogūnus ir apkepkite 5 minutes. Suberkite cukrų, žiupsnį druskos ir kepkite dar 15 minučių, kol svogūnai susikaramelizuos. Atidėkite į šalį.

...

Skaityti daugiau

18.05.2022 laikas 22:12 Receptai | Patiekalai Konservuotų žirnelių sriuba su mėsos kukuliais
Galima sakyti, kad niekada į mėsos faršą aš nededu šviežio česnako. Iš anksto neapdorotas termiškai, po to kepant arba troškinant patiekalą, jis suteikia (bent jau mano asmenine nuomone) nelabai kokį skonį.

Skaityti daugiau

18.05.2022 laikas 22:05 Receptai | Patiekalai Keptas maskarponės sūrio pyragas su sausainiais ir kondensuotu pienu
Šį keptą maskarponės sūrio pyragą su kondensuotu tikrai pagamins net virtuvėje tik pradedantys naujokai. Šaldytuve atvėsintam desertui dar daugiau gaivos suteiks šviežios uogos - visi smaližiai garantuotai paprašys dar vieno gabaliuko....

Skaityti daugiau