- 17.04.2022
- 5.0 Reitingas
- 873 Peržiūrų
- Komentarai
Išmanieji telefonai tapo neatsiejama mūsų kasdienio gyvenimo dalimi. Nuo darbo ir mokyklos iki kasdienių užduočių - šie nešiojamieji prietaisai viską sutalpino į mūsų rankas.
Dauguma žmonių kasdien praleidžia 5-6 valandas prie telefonų. Kaip toliau išsamiai aprašo "Visual Capitalist" žurnalistai Anshoolas Deshmukhas (Anshool Deshmukh) ir Sabrina Lam (Sabrina Lam), atsižvelgiant į tai, kad telefonai skleidžia nedidelį radiacijos kiekį, kasdien valandų valandas esame veikiami radiacijos.
Tačiau skirtingi telefonai skleidžia skirtingą spinduliuotės kiekį.
Naudodamiesi Vokietijos federalinės radiacinės saugos tarnybos surinktais duomenimis, vizualizuojame kai kurių šiandien rinkoje esančių populiarių išmaniųjų telefonų skleidžiamą spinduliuotę.
Išmaniųjų telefonų spinduliuotės ir SAR vertės
Išmanieji telefonai ir kiti mobilieji prietaisai skleidžia nedidelį radijo dažnio (RF) spinduliuotės kiekį. Žmonės gali sugerti šią spinduliuotę, kai išmanusis telefonas yra naudojamas arba guli neaktyvus bet kur šalia jų kūno.
Telefonų skleidžiamai spinduliuotei matuoti naudojamas parametras - savitasis sugerties koeficientas (SAR). Tai matavimo vienetas, rodantis elektromagnetinės energijos kiekį, kurį sugeria kūnas, kai naudojamas mobilusis prietaisas.
Europos Sąjungos Taryba nustatė, kad mobiliųjų telefonų spinduliuotės standartai yra 2,0 vato vienam kilogramui, matuojant per 10 gramų audinių, kurie sugeria daugiausia signalo.
SAR vertės skaičiuojamos prie ausies (kalbant telefonu) ir prie kūno (laikomo kišenėje). Šiame straipsnyje naudojome pirmuosius skaičiavimus.
Išmanieji telefonai, kurių skleidžiamos spinduliuotės lygis yra didžiausias
Didžiausią spinduliuotės emisiją turi "Motorola Edge", kurio SAR vertė yra 1,79 vato spinduliuotės vienam kilogramui. Tai gerokai daugiau nei dauguma kitų šiuo metu rinkoje esančių išmaniųjų telefonų modelių ir beveik atitinka ES nustatytas mobiliųjų telefonų ribas.
Antroje vietoje yra ZTE "Axon 11 5G" su 1,59, o trečioje - "OnePlus 6T" su 1,55 W/kg. Penketuką užbaigia "Sony Experia AX2 Plus" su 1,41 ir "Google Pixel 3 XL" bei "3A XL" su 1,39.
Štai 10 išmaniųjų telefonų, skleidžiančių didžiausią spinduliuotę:
Dabar, kai išsamiai apibūdinome didžiausius pažeidėjus, apžvelkime išmaniuosius telefonus, kurie skleidžia mažiausią radiacijos lygį.
Išmanieji telefonai, skleidžiantys mažiausią spinduliuotės kiekį
Išmanusis telefonas, kurio SAR vertė yra mažiausia, yra "ZTE Blade V10" - 0,13 vato spinduliuotės vienam kilogramui.
Vieni mažiausių radiacijos pavojų kelia "Samsung" mobilieji įrenginiai. Bendrovė turi keturis telefonus, kurie laikomi geriausiais šioje kategorijoje. Galaxy Note 10+ yra geriausias jų linijos modelis, skleidžiantis vos 0,19 vato vienam kilogramui.
Toliau apžvelgiame 10 išmaniųjų telefonų, kurie skleidžia mažiausią radiaciją:
Šiuo metu nėra jokių reikšmingų tyrimų, įrodančių žalingą telefono spinduliuotės poveikį.
Nepaisant to, žmonės, ilgą laiką bendraujantys su savo prietaisais, gali bent jau kiekybiškai įvertinti spinduliuotės poveikį ir pasirinkti, kurie prekės ženklai atitinka jų poreikius.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau