Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Gamtos Paslaptys » 2022 » Gegužės » 7

Borneo atrasta paslaptinga hibridinė beždžionių rūšis

Manoma, kad šis neįprastas primatas yra dviejų kitų (tolimais giminystės ryšiais susijusių) rūšių mišrūnas.

Borneo atrasta paslaptinga hibridinė beždžionių rūšis

Šią savaitę atliktas naujas tyrimas dar kartą įrodė, kad gamtos pasaulis vis dar pateikia daugybę netikėtumų, net ir tokios gerai dokumentuotos ir ištirtos gyvūnų grupės kaip primatai.

Paslaptingoji beždžionė, pirmą kartą aptikta prie Kinabatangano upės Malaizijos Borneo saloje, kai ji buvo dar kūdikis, primatologus suglumino.

Vyrauja teorija, kad šis neįprastas egzempliorius yra beždžionės ir sidabrinio langūro (kurie yra tik tolimi giminaičiai) mišrūnas, kuris dar niekada nebuvo pastebėtas, nors abi rūšys gyvena tame pačiame miške.

Iš tiesų tai tik antrasis laukinių primatų tarprūšinės hibridizacijos atvejis, todėl šis atvejis yra itin neįprastas. Nors hibridizacija dažnai baigiasi nevaisingumu, yra pagrindo manyti, kad šis individas, patelė, yra ne tik vaisingas, bet galbūt jau susilaukė palikuonių.

Tačiau ilgalaikės tokios hibridizacijos pasekmės ekologams vis dar kelia susirūpinimą.

"Pati savaime ši tariamo hibrido rūšis nekelia grėsmės ekosistemos ar dviejų rūšių pusiausvyrai, tačiau ji yra nerimą keliantis simptomas ekosistemoje, kuri, atrodo, jau yra išbalansuota", - sakė tyrimo bendraautorė Nadine Ruppert iš Malaizijos gamtos mokslų universiteto.

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
24.05.2022 laikas 20:48 Kodėl špinatai turėtų atsidurti mitybos racione?
Špinatai – lapinė daržovė, kurią lengva rasti beveik bet kurioje maisto prekių parduotuvėje. Špinatus galima vartoti įvairiais būdais: valgyti virtus arba žalius, dėti į salotas ar trintus kokteilius. Tai ne tik skani, bet ir sveikatai naudinga daržovė, turtinga vitaminais bei mineralinėmis medžiago...

Skaityti daugiau

23.05.2022 laikas 18:24 ATSKLEISTA: Vuchano laboratorija atliko beždžionių raupų tyrimo rezultatus

Liūdnai pagarsėjusio Vuhano virusologijos instituto mokslininkų paskelbtame moksliniame žurnale buvo paskelbtas neseniai atliktas beždžionių raupų tyrimas, kuriame, kaip paaiškėjo, buvo naudojamasi funkcijos padidinimo tyrimais - prieštaringai vertinamu patogenų tyrimo metodu, galinčiu padidinti ...

Skaityti daugiau

23.05.2022 laikas 17:53 Naujose JK gairėse teigiama, kad beždžionių raupų atvejų kontaktiniai asmenys turėtų 21 dieną izoliuotis

Remiantis naujausiomis JK vyriausybės gairėmis, artimi beždžionių raupų ligonių kontaktai turėtų būti izoliuoti 21 dieną.

Skaityti daugiau

23.05.2022 laikas 17:41 Popiežius tyli, kai Kinijoje ir Honkonge Kinijos KKP areštuoja ir įkalina katalikų lyderius
Popiežius Pranciškus nieko nepasakė apie katalikų lyderių areštus ir įkalinimą Kinijoje ir Honkonge.

Skaityti daugiau

23.05.2022 laikas 17:28 Kinijos Vuchano laboratorijoje 2021 m. buvo eksperimentuojama su beždžionių raupais
Praėjusiais metais liūdnai pagarsėjusi Wuhano laboratorija Kinijoje eksperimentavo su beždžionių raupais, o šių metų pradžioje net paskelbė tyrimų ataskaitą tarptautiniame žurnale.

Skaityti daugiau

20.05.2022 laikas 08:06 Receptai | Patiekalai Sluoksniuotos tešlos pyragėliai su pievagrybiais (video)

Į įkaitintą keptuvę pilkite aliejų ir dėkite sviestą. Suberkite pusžiedžiais pjaustytus svogūnus ir apkepkite 5 minutes. Suberkite cukrų, žiupsnį druskos ir kepkite dar 15 minučių, kol svogūnai susikaramelizuos. Atidėkite į šalį.

...

Skaityti daugiau

18.05.2022 laikas 22:12 Receptai | Patiekalai Konservuotų žirnelių sriuba su mėsos kukuliais
Galima sakyti, kad niekada į mėsos faršą aš nededu šviežio česnako. Iš anksto neapdorotas termiškai, po to kepant arba troškinant patiekalą, jis suteikia (bent jau mano asmenine nuomone) nelabai kokį skonį.

Skaityti daugiau

18.05.2022 laikas 22:05 Receptai | Patiekalai Keptas maskarponės sūrio pyragas su sausainiais ir kondensuotu pienu
Šį keptą maskarponės sūrio pyragą su kondensuotu tikrai pagamins net virtuvėje tik pradedantys naujokai. Šaldytuve atvėsintam desertui dar daugiau gaivos suteiks šviežios uogos - visi smaližiai garantuotai paprašys dar vieno gabaliuko....

Skaityti daugiau