Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Archeologija » 2022 » Gegužės » 29

Palenkėje rastas paslaptingas moters su pailga kaukole palaidojimas

Meksikos nacionalinio antropologijos ir istorijos instituto (INAH) archeologai, tyrinėdami senovės majų miestą Palenkė, rado ikiispanišką palaidojimą, kuriame tikriausiai buvo palaidota aukšto socialinio statuso moteris.

INAH interneto svetainėje rašoma, kad laidojimo vieta yra Palenkės archeologinėje zonoje, Čiapaso valstijoje. Meksikos kultūros ministerija stengiasi išsaugoti paslaptingąją kapavietę. Atšiaurios klimato sąlygos gali pakenkti palaikams.

"Palenkėje dažnai svyruoja temperatūra, todėl kyla problemų dėl palaikų išsaugojimo", - aiškina INAH centro Čiapase tyrėjas ir Palenkės archeologinio projekto vadovas Arnoldas Gonzalesas Krusas (Arnoldo González Cruz). Mašinos dabar yra laboratorijoje ir po analizės bus grąžintos į kapavietę.

Ekspertai nustatė, kad kape buvo palaidota moteris. Atrodo, kad ji turėjo aukštą socialinę padėtį. Tai rodo keletas požymių. Pavyzdžiui, jos kaukolė buvo deformuota - pailga, o tokią formą, pasak mokslininkų, ji įgijo ankstyvoje vaikystėje. Tai buvo akivaizdus simbolis, skiriantis aukštus žmones nuo paprastų.

Be to, kai kurie mirusiojo dantys buvo inkrustuoti specialiomis žalio akmens inkrustacijomis. Tikriausiai jie buvo puošiami nefritu kaip perėjimo į suaugusiųjų amžių apeigų dalis. Majų tautos plačiai praktikavo kaukolių ir dantų "modernizavimą".

Mirties metu moteriai buvo 25-30 metų. Jos kūnas buvo paguldytas į 2,2 m ilgio ir 60 cm pločio kapą, padarytą iš akmeninių blokų ir taisyklingos stačiakampio formos. Kapavietė buvo įrengta ant platformos, nuo kurios buvo galima pasiekti svarbiausius apeiginius daiktus. Įdomu tai, kad jis buvo orientuotas pietų-šiaurės kryptimi. Tačiau mirusiosios kūnas buvo paguldytas taip, kad jos veidas buvo nukreiptas į rytus.

"Nors archeologai nėra vieningos nuomonės, manoma, kad ši padėtis yra simboliškai susijusi su saulėtekiu", - sako Arnoldo Gonzalezas. - Tai aliuzija į palaidoto žmogaus atgimimą kartu su saule, kurios kelionė per dangų taip pat prasideda rytuose."

Šalia sarkofago mokslininkai rado laidojimo atnašų, tarp kurių buvo du beveik visiškai išlikę indai. Tikslus kapavietės amžius dar nenustatytas, tačiau mokslininkai mano, kad palaidojimas gali būti datuojamas 750-850 m. po Kr., vėlyvuoju klasikiniu majų civilizacijos laikotarpiu.

P komentaras: tiesa slypi kažkur anapus, todėl tiesos ieškokite "duonos trupiniais"...

paranormal.lt

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
03.07.2022 laikas 21:13 Mokslininkai įspėja, kad dirvožemis staiga sukelia "žudikišką" širdies ligą

Mokslininkai įspėja sodininkus, kad dirvožemyje randama paslaptinga medžiaga sukelia staigų širdies ligų protrūkį.

Skaityti daugiau

03.07.2022 laikas 17:58 Singapūro alaus darykla pristato naują alų, pagamintą iš perdirbto nuotekų vandens

Kaip sunkiai klostosi situacija pasaulyje? Ką gi, Singapūre pradedamas gaminti naujas "susižavėjimo vertas" alus, gaminamas iš "perdirbtų nuotekų".

Skaityti daugiau

03.07.2022 laikas 14:57 Sietlo policija pradėjo areštuoti žmones, kurie viešai skaito Bibliją

Sietlo policija pradėjo areštuoti žmones, kurie viešai skaito Bibliją, nes tai gali įžeisti LGBTQ+ bendruomenės narius

Skaityti daugiau

03.07.2022 laikas 13:52 Prancūzijos vyriausybė "rekomenduoja" žmonėms vėl pradėti dėvėti veido kaukes ir svarsto dar vieną įpareigojimą
Prancūzijos vyriausybės pareigūnai pradėjo "kviesti" arba "rekomenduoti" žmonėms vėl dėvėti veido kaukes, nes sergančiųjų kokliušu* skaičius pradeda augti.

Skaityti daugiau

03.07.2022 laikas 13:34 Honkongo įstatymų leidėjo Covid testas po nuotraukos su Xi teigiamas
Honkongo įstatymų leidėjas, kuris pozavo bendrai nuotraukai su Kinijos prezidentu Xi Jinpingu (Xi Jinping) per šią savaitę vykusį šalies vadovo vizitą į šį finansų centrą, sekmadienį patvirtino, kad jo koronaviruso testas buvo teigiamas....

Skaityti daugiau

03.07.2022 laikas 08:11 Receptai | Patiekalai Orkaitėje keptas karpis gabaliukais su bulvėmis ir daržovėmis
Jei jau kalbėti apie žuvis, visada mano didžiausiais favoritais būdavo upėtakis, lašiša arba dorada. Karpį buvau jau ganėtinai senokai buvau primiršusi.

Skaityti daugiau

02.07.2022 laikas 22:16 Receptai | Patiekalai Virta kepta karka orkaitėje su raugintais kopūstais
Ar mėgstate ruošti kiaulienos karką? Man asmeniškai tai vienas skaniausių patiekalų iš kiaulienos, kurį galėčiau valgyti, kad ir kasdien.

Skaityti daugiau

02.07.2022 laikas 14:01 Receptai | Patiekalai Skaniai keptas upėtakis ant grotelių su petražolėmis ir citrina

Greitai pagaminamas, lengvas, fantastiško skonio kepto upėtakio ant grotelių patiekalas. Man šitaip skaniai paruošta žuvis yra kažkas tokio. Atrodo, kad galėčiau valgyti tiesiog nesustodama.

Skaityti daugiau