Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Burtai, Magija » 2022 » Birželio » 22

2022-ųjų vasaros saulėgrįža: ką privalote padaryti

Birželio 21-oji ar 22-oji tradiciškai laikoma vasaros saulėgrįžos diena. Mūsų protėviai tikėjo, kad šią dieną saulė sustingsta vietoje ir nejuda. Šį kartą aiškinamės, kokia tai diena, ko iš jos tikėtis ir ką būtinai turėtumėte šiandien, kad pritrauktumėte sėkmės ir džiaugsmo į savo gyvenimus.

Kuo ji ypatinga?

Mūsų protėviai vasaros saulėgrįžos dieną laikė magiška, nes jiems atrodė, kad saulė tiesiog sustingsta danguje. Tiesą sakant, vasaros saulėgrįžos dieną Žemės sukimosi ašies posvyris Saulės kryptimi yra žemiausioje vertėje – tik 23,4 laipsnio. Dažnai ši diena dar vadinama vasaros viduriu (angl. Midsummer), ilgiausia arba pirmąja tikrosios vasaros diena.

Vasaros saulėgrįža neturi fiksuotos datos ir priklausomai nuo metų, būna birželio 20, 21 arba 22 dienomis. Lietuvos baltai šiomis dienomis seniau švęsdavo Rasų šventę, kuri, įvedus krikščionybę, buvo sutapatinta su Joninėmis. Senieji latviai švęsdavo Ligo šventę. Suomiai švenčia Juhannuso šventę, o slavų šalyse minima Kupala.

2022 metų birželio 22-oji – ilgiausia metų diena, nes jos trukmė sieks 17 valandų ir 19 minučių. Atitinkamai, naktis bus trumpiausia per metinį ciklą.

Mūsų protėviai tikėjo, kad vanduo šią dieną turi gydomąją galią, todėl prausdavosi ryto rasa, kad pratęstų savo jaunystę ir grožį. Apskritai senieji gyventojai visą saulėgrįžos dieną stengdavosi praleisti prie vandens.

Pasak legendos, šią dieną reikia sutikti aušrą ir nusišypsoti saulei. O tada, apsirengti saulėtai geltoną arba baltą lininę suknelę ir užsiimti kūryba, padėti žmonėms arba pasivaikščioti gamtoje.

Svarbūs dalykai, kuriuos verta padaryti per vasaros saulėgrįžą

Mūsų protėviai ir net šių dienų žmonės vasaros saulėgrįžai priskyrė daug magiškų savybių. Todėl šiomis dienomis galima pabandyti padaryti kažką, kas atneša sėkmės.

Peršokti per laužą. Tikima, kad vasaros saulėgrįžos dieną šokinėjimas per degantį laužą, atneš apsivalymą, atsikratysite visų blogybių ir pasisemsite naujų jėgų.

Sudeginti ratą. Padaryti ratą iš gluosnių šakų ir, sugalvoję norą, įmesti jį į ugnį. Ugnis yra naujos pradžios simbolis, kuris atneš į jūsų gyvenimą naujų ir įdomių įvykių.

Nupinti vainiką. Saugioje vietoje prisiskinti vasarinių žalumynų, gėlių ir iš jų nupinti vainiką. Prie jo pritvirtinkite žvakę ir nuleiskite į upės vandenį, kad galėtų laisvai nuplauti. Šis ritualas išgelbės jus nuo rūpesčių ir padės įgyvendinti svajones.

Eiti ieškoti paparčio, bet nebūtinai jo žiedo. Nusiskinkite kelis paparčių lapus ir susidžiovinkite juos savo herbariumui. Visada turėkite gabalėlį džiovintos paparčio šakelės, pavyzdžiui, galite jį laikyti piniginėje – tada sėkmė ir laimė jūsų neaplenks.

 Mylėtis. Vasaros saulėgrįžą seksas žada būti fantastiškas ir nepamirštamas. Netgi protėviai šią dieną rinkosi į miškus ir pievas, kurdami šventas poras kūniškiems malonumams. Galbūt tai puiki priežastis imti pavyzdį iš protėvių ir labiau pasimėgauti meile ir jos teikiamais malonumais. Tad nebūkite šią dieną vieni!

priekavos.lt

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
01.07.2022 laikas 16:43 Dr. Zelenko, kuris perspėjo, kad yra įtrauktas į "Big Pharmas Assassination List", rastas negyvas

Amerikiečių šeimos gydytojas daktaras Vladimiras "Zev" Zelenko, kuris išgarsėjo ankstyvuoju COVID-19 pandemijos laikotarpiu, pasisakydamas prieš Didžiąją farmaciją ir skatindamas alternatyvius gydymo būdus, ketvirtadienį rastas negyvas savo namuose. Jam buvo 49 metai.

...

Skaityti daugiau

01.07.2022 laikas 09:19 Atskleidė paprastą būdą, kuris padės efektyviai atsikratyti nereikalingų kilogramų
Prasidėjęs pavasaris ir šylantys orai daugelį skatina susirūpinti kūno formomis ir atsikratyti vieno kito papildomo kilogramo. Vaistinėje dažnai teiraujamasi, ar nėra vaisto, kuris padėtų sulieknėti.

Skaityti daugiau

01.07.2022 laikas 09:14 Chiromantija: gyvenimo linija

Chiromantija yra senovės magijos praktika, leidžianti pažinti žmogaus praeitį ir ateitį per kalvas ir linijas ant delnų. Deja, dabar šis būrimo būdas naudojamas retai. Ir tai nesąžininga, nes mūsų rankose įspausta informacija gali ne tik pasakyti apie ateitį, bet ir įspėti apie jau vykstančias ar...

Skaityti daugiau

30.06.2022 laikas 22:43 Vokietija palengvins teisinį lyties keitimą
Ketvirtadienį (birželio 30 d.) Vokietijos vyriausybė pristatė planus, kaip palengvinti translyčiams asmenims oficialiai pasikeisti vardą ir lytį, pripažindama, kad galiojantys teisės aktai yra pasenę ir "žeminantys"....

Skaityti daugiau

30.06.2022 laikas 22:34 Ketanji Brown Jackson prisaikdinta pirmąja juodaode moterimi JAV Aukščiausiajame Teisme
Ketvirtadienį Jungtinės Valstijos įėjo į istoriją - Ketanji Brown Jackson buvo prisaikdinta pirmąja juodaode moterimi, dirbančia Aukščiausiajame Teisme.

Skaityti daugiau

01.07.2022 laikas 10:30 Receptai | Patiekalai Orkaitėje keptas omletas su šonine, špinatais ir sūriu

Omletas iškeptas orkaitėje su šonine, špinatais ir sūriu yra nuostabus patiekalas ne tik savaitgalio pusryčiams, bet ir tomis dienomis, kai ryte visiškai nereikia niekur skubėti.

Skaityti daugiau

01.07.2022 laikas 10:16 Receptai | Patiekalai Kepta dorada orkaitėje - folijoje

Dorada - nuostabi žuvis, kepta folijoje orkaitėje. Ši žuvis turi tankią baltą mėsą ir labai nedaug kaulų. Įdėkite daugiau prieskonių ir citrinos, bus labai skanu! Aš Jums tai pažadu. Paruošimas labai paprastas, o skonis nepakartojamas! Einame gaminti jau dabar!

...

Skaityti daugiau

01.07.2022 laikas 10:08 Receptai | Patiekalai Paprastai kepta lašiša keptuvėje su soja ir medumi
Lašiša kepta keptuvėje su soja ir medumi - paprastai, labai greitai ir skaniai. Šitaip iškeptos lašišos skonis yra tiesiog fantastiškas. Ji atsiskleidžia viename geriausių savo pavidalų. Lašišos gabaliukus marinavau maždaug 20 minučių. Kadangi naudojau ir šiek tiek citrinos, lašišos nereikėtų marinu...

Skaityti daugiau