Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Stichinės Nelaimės » 2022 » Liepos » 6

Atogrąžose aptikta didžiulė visą sezoną trunkanti ozono skylė

Vaterlo universiteto profesorius Qing-Bin Lu atrado didelę, visą sezoną trunkančią ozono skylę apatiniame stratosferos sluoksnyje virš atogrąžų (30 laipsnių šiaurės platumos - 30 laipsnių pietų platumos). Šios atogrąžų ozono skylės gylis yra panašus į gerai žinomos pavasarinės ozono skylės virš Antarktidos gylį, o jos plotas yra maždaug septynis kartus didesnis už pastarosios skylės plotą.

XX a. septintojo dešimtmečio viduryje atmosferos tyrimai parodė, kad ozono sluoksnis, kuris sugeria didžiąją dalį Saulės ultravioletinės spinduliuotės, gali būti nuskurdęs dėl pramoninių cheminių medžiagų, daugiausia chlorfluorangliavandenilių (CFC).

1985 m. atradus ozono skylę Antarktidoje, buvo patvirtintas ozono sluoksnio nykimas dėl chlorofluorangliavandenilių.

Nors tokių cheminių medžiagų draudimai padėjo sulėtinti ozono sluoksnio nykimą, įrodymai rodo, kad ozono sluoksnio nykimas išliko.

"Tropikai sudaro pusę planetos paviršiaus ploto ir juose gyvena maždaug pusė pasaulio gyventojų, - sakė profesorius Lu, Vaterlo universiteto Fizikos ir astronomijos bei Biologijos ir Chemijos katedrų mokslininkas.

"Atogrąžų ozono skylės egzistavimas gali kelti didelį visuotinį susirūpinimą".

"Dėl ozono sluoksnio nykimo gali padidėti antžeminė ultravioletinė spinduliuotė, kuri gali padidinti žmonių odos vėžio ir kataraktos riziką, taip pat susilpninti žmonių imuninę sistemą, sumažinti žemės ūkio produktyvumą ir neigiamai paveikti jautrius vandens organizmus bei ekosistemas."

Atradimas, kad virš tropikų ištisus metus yra ozono skylė, nustebino mokslo bendruomenę, nes įprastiniai fotocheminiai modeliai to nenumatė.

Jos egzistavimas gali sukelti rimtą pasaulinį susirūpinimą, nes dėl jos gali padidėti antžeminė UV spinduliuotė ir ji gali paveikti 50 % Žemės paviršiaus ploto, kuriame gyvena apie 50 % pasaulio gyventojų.

Be to, kadangi gerai žinoma, kad ozono nykimas lemia stratosferos atšalimą, visą sezoną trunkančios tropinės ozono skylės ir sezoninės poliarinės ozono skylės buvimas prilygsta trijų "temperatūros skylių" susidarymui pasaulinėje apatinėje stratosferoje.

"Šis atradimas grindžiamas ankstesniais kosminių spindulių sukeltos elektronų reakcijos (CRE) inicijuoto ozono nykimo mechanizmo tyrimais, kuriuos iš pradžių pasiūlėme maždaug prieš du dešimtmečius", - sakė profesorius Lu.

"Dabartinis atradimas skatina toliau kruopščiai tirti ozono sluoksnio nykimą, UV spinduliuotės pokyčius, padidėjusią vėžio riziką ir kitą neigiamą poveikį sveikatai bei ekosistemoms tropiniuose regionuose."

Apie šį atradimą rašoma straipsnyje, paskelbtame žurnale "AIP Advances".

P komentaras: Atrodo, kad pasaulinė darbotvarkės kaita, apie kurią perspėjo tiek daug chanelerių ir jautriųjų žmonių, daugiau ar mažiau jau vyksta.

Ozono skylė virš Antarktidos, kurios buvo baiminamasi XX a. septintajame dešimtmetyje, yra viena, tačiau 7 kartus didesnė skylė virš atogrąžų - visai kas kita. Dabar Afrikoje prasideda labai linksmi laikai ir atrodo, kad netrukus išsipildys gerai žinoma eschatologinė pranašystė, jog laikų pabaigoje Afrika taps negyvenama ir keli milijardai žmonių pabėgs į Šiaurę. 

Kita akivaizdi problema - planktonas, nes ultravioletinė spinduliuotė sterilizuos vandenyną ir dar labiau padidins deguonies trūkumą visoje planetoje, nes deguonį daugiausia gamina atogrąžų planktonas, kuris kaip tik dabar yra puolamas. 

Tačiau didžiausia problema yra tai, kas vyksta, nes tai neatitinka žinomų atmosferos modelių ir šviesos adeptams kelia abejonių. Tačiau iš tiesų profesorius užsimena apie priežastį, nes jo komanda neieškojo ozono skylės, o tyrinėjo CRE, kosminių spindulių sukeltą elektroninę reakciją, t. y. gerai žinomą ozono molekulių naikinimą didelės energijos kosminiais elektronais. Tai turi būti priežastis, dėl kurios vyksta tai, kas vyksta: iš kosmoso atkeliauja daugiau elektronų ir atmosferoje atsiranda skylė. Bet kas verčia elektronus ateiti? Kas juos skleidžia? 

Geriausias paaiškinimas - Saulės sistemoje esanti neutroninė žvaigždė, kuri netolimoje ateityje dar labiau priartės prie planetos.  Tada ozono skylė žemiečiams atrodys kaip vaikų žaidimas, tad būkite atidūs.

Atogrąžose aptikta didžiulė visą sezoną trunkanti ozono skylė

Nuotraukoje: Qing-Bin Lu atskleidė naują ozono skylę, egzistuojančią apatinėje stratosferoje virš tropikų visais metų laikais nuo 1980 m. Ozono skylė apibrėžiama kaip plotas, kuriame, palyginti su netrikdoma atmosfera, ozono sluoksnio nuostoliai yra didesni nei 25 %. Paveikslėlio kreditas: Qing-Bin Lu, doi: 10.1063/5.0094629.

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
09.08.2022 laikas 20:00 Varlinas tiesiogiai - 2022 08 09 - Tobulas štormas
Varlinas tiesiogiai - 2022 08 09 - Tobulas štormas. Pradžia: 19:00 val. Po transliacijos laidą rasite Rumble ir Brighteon kanaluose.

Skaityti daugiau

08.08.2022 laikas 20:08 Vaistažolė: Gydomės trūkažolėmis

Trūkažolės gali aprūpinti mus vitaminais ištisus metus: kai kurios rūšys išsaugo vertingąsias savybes, net ilgai laikant šaldytuve ar rūsyje. Trūkažolių šaknys plačiai naudojamos, ruošiant konditerijos gaminius, konservuojant, bet ypač dažnai jos dedamos į natūralią kavą ir kavos gėrimus, kuriems...

Skaityti daugiau

08.08.2022 laikas 19:38 Aiškiaregis Krzysztofas Jaczkowskis: Kas laukia pasaulio rudenį?
Po Nancy Pelosi vizito Taipėjuje Kinija sudavė Amerikai skaudų smūgį, uždrausdama eksportuoti smėlį, kuris naudojamas mikroprocesorių substratams gaminti, ir dabar Taivanas apimtas panikos: na, kur dar Žemėje yra šio rečiausio mineralo telkinių?...

Skaityti daugiau

08.08.2022 laikas 17:54 Ukrainos Zaporožė artėja prie referendumo dėl Rusijos
Maskvos remiama pietryčių Ukrainos Zaporožės regiono valdžia pirmadienį pareiškė, kad toliau planuoja surengti referendumą dėl prisijungimo prie Rusijos.

Skaityti daugiau

08.08.2022 laikas 16:50 Billas Gatesas socialinio kredito balus vadina ‘turtu’
Indijoje veikia didžiausia pasaulyje nacionalinė biometrinių skaitmeninių tapatybės duomenų sistema "Aadhaar" (hindi kalba reiškia "pamatas").

Skaityti daugiau

08.08.2022 laikas 16:38 Receptai | Patiekalai Omletas orkaitėje su varške ir daržovėmis
Omletas orkaitėje su varške ir daržovėmis - vasariškas patiekalas su daug baltymų ir vasariškų skonių. Tinka valgyti tiek pusryčiams, tiek pietums. Man jis skanus ir šaltas. Šio patiekalo proporcijas lengva pakeisti. Galima naudoti daugiau ar mažiau kiaušinių....

Skaityti daugiau

05.08.2022 laikas 11:54 Tauta Siūlo Naisių skandalas priminė sovietinius laikus
Taip sako kultūros atstovai, kalbėdami apie situaciją, kai festivalyje „Naisių vasara" paskutinę akimirką dalyvauti atsisakė kone visi turėję groti atlikėjai. Viešai išsakyti pasitraukimo argumentai - išskirtinai politiniai....

Skaityti daugiau

05.08.2022 laikas 11:48 Tauta Siūlo Kyla G.Paškevičiaus palaikymo banga
Pastaruoju metu renginiuose ir viešojoje erdvėje nematyti ne tik plačiai aptarinėjamo SEL`o, bet ir tikros muzikos legendos - Gyčio Paškevičiaus. Po to, kai šoumenas Arūnas Valinskas savo rašinyje atlikėją ir jo sūnų pasiuntė ant „trijų raidžių", šiandien socialiniame tinkle kyla G.Paškevičiaus pala...

Skaityti daugiau

Naujienos iš interneto