Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Pasaulio Įvairenybės » 2022 » Rugpjūčio » 12

WEF patarėjas: "Paprasti žmonės" turėtų gyventi baimėje, "mums nereikia didžiosios jūsų daugumos

"Pasaulio ekonomikos forumo (WEF) patarėjas Yuval Noah Harari teigia, kad "paprasti žmonės" turi teisę bijoti ateities, kurioje jie taps "nereikalingi", ir teigia, kad XXI a. pradžioje, atsižvelgiant į šiuolaikines technologijas, "didžioji dauguma gyventojų mums tiesiog nereikalingi".

Antradienį paskelbtame interviu TED vadovui Chrisui Andersonui (Chris Anderson) Harari išsakė neįprastas pastabas, kurios kol kas yra griežčiausias įspėjimas, kad Klauso Schwabo WEF ketina išnaikinti pasaulio gyventojų skaičių

WEF patarėjas įvertino tarp "paprastų žmonių" paplitusį nerimą, kurio priežastis - baimė likti "nuošalyje" ateityje, kai valdys "protingi žmonės". Pasak Harario, tokia baimė yra pagrįsta.

    Daugelis žmonių jaučia, kad jie yra palikti nuošalyje ir neįtraukti į istoriją, net jei jų materialinės sąlygos vis dar palyginti geros. XX a. visoms istorijoms - liberaliajai, fašistinei, komunistinei - buvo būdinga tai, kad didieji istorijos herojai buvo paprasti žmonės, nebūtinai visi žmonės, bet jei gyvenote, tarkime, Sovietų Sąjungoje XX a. trečiajame dešimtmetyje, gyvenimas buvo labai niūrus, bet žiūrėdami į propagandinius plakatus ant sienų, kuriuose buvo vaizduojama šlovinga ateitis, jūs buvote ten. Jūs žiūrėjote į plakatus, kuriuose didvyriškomis pozomis buvo pavaizduoti plieno darbininkai ir ūkininkai, ir buvo akivaizdu, kad tai yra ateitis.

    Dabar, kai žmonės žiūri į plakatus ant sienų arba klausosi TED pokalbių, jie girdi daug šių didžiųjų idėjų ir didžiųjų žodžių apie mašinų mokymąsi ir genų inžineriją, blokų grandinę ir globalizaciją, o jų ten nėra. Jie nebėra ateities istorijos dalis, ir manau, kad - vėlgi, tai hipotezė - jei bandysiu suprasti ir užmegzti ryšį su giliu žmonių pasipiktinimu daugelyje pasaulio vietų, dalis to, kas ten gali vykti, yra tai, kad žmonės supranta - ir jie teisingai galvoja - kad: "Ateičiai manęs nereikia. Kalifornijoje, Niujorke ir Pekine yra visi tie protingi žmonės, kurie planuoja nuostabią ateitį, susijusią su dirbtiniu intelektu, bioinžinerija, pasauliniu ryšiu ir dar kuo nors, ir aš jiems nereikalingas. Galbūt, jei jie bus malonūs, jie man įmes trupinių, pavyzdžiui, visuotinių bazinių pajamų." Tačiau psichologiškai daug blogiau jaustis nereikalingu, nei jaustis išnaudojamu.

Harari sugretino XX amžių su XXI amžiumi, prognozuodamas, kad, jo teigimu, dabartinio amžiaus ir ateities ekonomikoms palaipsniui mažėja žmonių poreikis. Jis sakė:

    Jei grįžtate į XX a. vidurį - ir nesvarbu, ar esate Jungtinėse Amerikos Valstijose su Ruzveltu, ar Vokietijoje su Hitleriu, ar net SSRS su Stalinu, - ir galvojate apie ateities kūrimą, tai jūsų statybinės medžiagos yra tie milijonai žmonių, kurie sunkiai dirba gamyklose, ūkiuose, kareiviai. Jie jums reikalingi. Be jų neturėsite jokios ateities.

"O dabar greitai persikelkime į XXI a. pradžią, kai didžiosios daugumos gyventojų mums tiesiog nebereikės, - padarė išvadą WEF patarėjas, - nes dėl to, kad ateitis susijusi su vis sudėtingesnių technologijų, pavyzdžiui, dirbtinio intelekto [ir] bioinžinerijos, kūrimu, dauguma žmonių prie to niekuo neprisideda, išskyrus galbūt savo duomenis, o viską, ką žmonės vis dar daro naudingo, šios technologijos vis labiau darys nereikalingą ir leis pakeisti žmones."

P komentaras: užsienis rašo, todėl tiesos ieškokite "duonos trupiniais"... atsirinkite faktus. Jie jau nesislepia, išsako savo planus ir kas jie tokie... Lietuvoje tas pats.

paranormal.lt

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...


Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
03.10.2022 laikas 18:00 Aiškiaregis Krzysztofas Jaczkowskis: spalio 7-9 d. gali įvykti naujas valstybinis terorizmo aktas

Paskutiniame nuotolinio matymo seanse lenkų mėgstamas aiškiaregys Krzysztofas Jaczkowskis didžiąją dalį savo prognozių skyrė Lenkijai ir tik trumpai užsiminė apie padėtį pasaulyje. Visų pirma jis perspėjo, kad spalio mėnesį laukiniai kaip nors pak...

Skaityti daugiau

02.10.2022 laikas 21:40 "Nord Stream Spėlionės: CŽV pirštas į ukrainiečius

Toliau aiškinamasi, kas ir kodėl įvykdė didžiausią nuo Antrojo pasaulinio karo laikų pramoninio sabotažo aktą - pirmadienį, rugsėjo 26 d., susprogdino "Nord Stream 1" ir "Nord Stream 2" dujotiekius.

...

Skaityti daugiau

02.10.2022 laikas 20:47 Atvejo ataskaitoje patvirtinta, kad mirusio vyro širdyje ir smegenyse rasta mRNA smailių baltymų

Dr. Michaelis Mörzas (Michael Mörz), dirbantis Drezdeno-Friedrichštato ligoninėje Vokietijoje, pateikė 76 metų vyro, sergančio Parkinsono liga (PD), kuris mirė praėjus trims savaitėms po trečiosios COVID-19 injekcijos, atvejo ataskaitą.

...

Skaityti daugiau

02.10.2022 laikas 08:41 Receptai | Patiekalai Saldžios baltos duonos riekelės su cinamonu
Kiaušinius išplakame su pienu ir cukrumi. Plakinyje mirkome forminės duonos riekeles ir kepame keptuvėje įkaitintame aliejuje iš abiejų pusių, kol gražiai apskrus. Iškeptas, dar karštas, riekeles apibarstome cinamonu. Skanaus!...

Skaityti daugiau

02.10.2022 laikas 08:37 Receptai | Patiekalai Netikras zuikis su žaliaisiais žirneliais
Jeigu netikras zuikis keliaus ant vaišių stalo, galima jį papuošti... iš kvapiųjų pipirų padaryti akytes ir nosytę, o iš lauro lapų – auseles. Skanaus!

Skaityti daugiau

28.09.2022 laikas 14:13 Receptai | Patiekalai Cukinijų kepsneliai su kumpiu ir sūriu (video)
Cukinijų kepsnelius išmirkykite kiaušinių plakinyje, apvoliokite džiūvėsiuose ir kepkite įkaitintame aliejuje iš abiejų pusių, kol gražiai apskrus. Skanaus!

Skaityti daugiau