- 12.08.2022
- 0.0 Reitingas
- 903 Peržiūrų
- Komentarai
"Pasaulio ekonomikos forumo (WEF) patarėjas Yuval Noah Harari teigia, kad "paprasti žmonės" turi teisę bijoti ateities, kurioje jie taps "nereikalingi", ir teigia, kad XXI a. pradžioje, atsižvelgiant į šiuolaikines technologijas, "didžioji dauguma gyventojų mums tiesiog nereikalingi".
Antradienį paskelbtame interviu TED vadovui Chrisui Andersonui (Chris Anderson) Harari išsakė neįprastas pastabas, kurios kol kas yra griežčiausias įspėjimas, kad Klauso Schwabo WEF ketina išnaikinti pasaulio gyventojų skaičių.
WEF patarėjas įvertino tarp "paprastų žmonių" paplitusį nerimą, kurio priežastis - baimė likti "nuošalyje" ateityje, kai valdys "protingi žmonės". Pasak Harario, tokia baimė yra pagrįsta.
Daugelis žmonių jaučia, kad jie yra palikti nuošalyje ir neįtraukti į istoriją, net jei jų materialinės sąlygos vis dar palyginti geros. XX a. visoms istorijoms - liberaliajai, fašistinei, komunistinei - buvo būdinga tai, kad didieji istorijos herojai buvo paprasti žmonės, nebūtinai visi žmonės, bet jei gyvenote, tarkime, Sovietų Sąjungoje XX a. trečiajame dešimtmetyje, gyvenimas buvo labai niūrus, bet žiūrėdami į propagandinius plakatus ant sienų, kuriuose buvo vaizduojama šlovinga ateitis, jūs buvote ten. Jūs žiūrėjote į plakatus, kuriuose didvyriškomis pozomis buvo pavaizduoti plieno darbininkai ir ūkininkai, ir buvo akivaizdu, kad tai yra ateitis.
Dabar, kai žmonės žiūri į plakatus ant sienų arba klausosi TED pokalbių, jie girdi daug šių didžiųjų idėjų ir didžiųjų žodžių apie mašinų mokymąsi ir genų inžineriją, blokų grandinę ir globalizaciją, o jų ten nėra. Jie nebėra ateities istorijos dalis, ir manau, kad - vėlgi, tai hipotezė - jei bandysiu suprasti ir užmegzti ryšį su giliu žmonių pasipiktinimu daugelyje pasaulio vietų, dalis to, kas ten gali vykti, yra tai, kad žmonės supranta - ir jie teisingai galvoja - kad: "Ateičiai manęs nereikia. Kalifornijoje, Niujorke ir Pekine yra visi tie protingi žmonės, kurie planuoja nuostabią ateitį, susijusią su dirbtiniu intelektu, bioinžinerija, pasauliniu ryšiu ir dar kuo nors, ir aš jiems nereikalingas. Galbūt, jei jie bus malonūs, jie man įmes trupinių, pavyzdžiui, visuotinių bazinių pajamų." Tačiau psichologiškai daug blogiau jaustis nereikalingu, nei jaustis išnaudojamu.
Harari sugretino XX amžių su XXI amžiumi, prognozuodamas, kad, jo teigimu, dabartinio amžiaus ir ateities ekonomikoms palaipsniui mažėja žmonių poreikis. Jis sakė:
Jei grįžtate į XX a. vidurį - ir nesvarbu, ar esate Jungtinėse Amerikos Valstijose su Ruzveltu, ar Vokietijoje su Hitleriu, ar net SSRS su Stalinu, - ir galvojate apie ateities kūrimą, tai jūsų statybinės medžiagos yra tie milijonai žmonių, kurie sunkiai dirba gamyklose, ūkiuose, kareiviai. Jie jums reikalingi. Be jų neturėsite jokios ateities.
"O dabar greitai persikelkime į XXI a. pradžią, kai didžiosios daugumos gyventojų mums tiesiog nebereikės, - padarė išvadą WEF patarėjas, - nes dėl to, kad ateitis susijusi su vis sudėtingesnių technologijų, pavyzdžiui, dirbtinio intelekto [ir] bioinžinerijos, kūrimu, dauguma žmonių prie to niekuo neprisideda, išskyrus galbūt savo duomenis, o viską, ką žmonės vis dar daro naudingo, šios technologijos vis labiau darys nereikalingą ir leis pakeisti žmones."
P komentaras: užsienis rašo, todėl tiesos ieškokite "duonos trupiniais"... atsirinkite faktus. Jie jau nesislepia, išsako savo planus ir kas jie tokie... Lietuvoje tas pats.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau