Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Gamtos Paslaptys » 2022 » Rugsėjo » 27

Ar kada nors girdėjote apie paukštį, kuris geria kraują?

Geospiza difficilis septentrionalis, dar žinoma kaip vampyrinė zylė, yra mažas paukštis, kurio mityba labai neįprasta - jis minta kitų paukščių krauju.

Vampyrinė zylė gyvena tik dviejose mažose Galapagų salyno salose - Darvino ir Volfo - ir yra aštriabalsės zylės porūšis, palyginti nedidelis ir nepavojingas paukštis.

Tačiau, kaip rodo rūšies pavadinimas, jis turi labai aštrų snapą, kuriuo kartais graužia ne tik vaisius ir riešutus. Vampyrinės zylės pavadinimą gavo dėl keisto polinkio pradurti didesnių paukščių odą ir maitintis jų krauju, kai trūksta kitų maisto šaltinių.

Pagrindinė vampyrinės zylės grobio rūšis yra kiaunės. Įdomu tai, kad šie jūros paukščiai yra daug didesni už savo plėšrūnus, tačiau jie retai priešinasi. Ekspertai mano, kad šis neįprastas mitybos būdas išsivystė iš kur kas įprastesnio žvirblinių paukščių elgesio - kandžioti parazitus, esančius ant didesnių paukščių plunksnų ir odos. Iš tikrųjų kiaunės nesupranta, kad kiaunės kandžioja zylutes kaip grėsmės.

Ar kada nors girdėjote apie paukštį, kuris geria kraują?

Vampyrinė zylė sėdi ant aukos nugaros ir mažu aštriu snapu kandžioja odą, kol ją praduria ir pradeda maitintis krauju.

Nors niekas tiksliai nežino, kaip vampyrinė zylė išsiugdė priklausomybę nuo kraujo, manoma, kad per šimtmečius ji kartais per stipriai kramtydavo jūros paukščių odą, maitindamasi jų parazitais, ir ilgainiui prisitaikė vartoti kraują kaip maisto papildą.

Krauju mintantys paukščiai itin retai minta, o vampyrinės zylės elgsena laikoma unikaliu Darvino ir Vilko salų bruožu.

Verta paminėti, kad, kad ir koks baisus atrodytų vampyrinės zylės mitybos racionas, pagrindinį jos maistą sudaro sėklos ir bestuburiai. Kraujo jis griebiasi tik tada, kai trūksta tokio maisto.

Tikroji Žeme - Pateikiami naujausi oru vaizdo įrašai iš viso pasaulio. Žiūrėkite, stebėkite orus, klimatą, stichines nelaimes, prenumeruokite Paranormal LT Youtube kanalą:

paranormal.lt

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
08.12.2022 laikas 20:39 Prasideda: Nigerija riboja grynųjų pinigų išėmimą iki 45 JAV dolerių, kad pradėtų veikti WEF patvirtinta ‘visuomenė be grynųjų pinigų’
Stulbinantis skaičius nigeriečių mėgsta bitkoinus, bet nekenčia vyriausybinės kriptovaliutos (CBDC).

Skaityti daugiau

08.12.2022 laikas 20:22 Geriausias pasaulyje virusologas: Spyglių baltymas sukelia ‘smurtinį širdies sprogimą’
Kovid-19 injekcijų sudėtyje esantys "Spike" baltymai verčia žmonių širdis smarkiai sprogti, neseniai Dr. Drew laidoje pareiškė geriausias virusologas Ryanas Cole'as (Ryan Cole).

Skaityti daugiau

08.12.2022 laikas 19:54 DeSantis sako, kad laikys "Pfizer", "Moderna" atsakingais už šalutinį "marmalo" poveikį
Floridos gubernatorius Ronas DeSantis (Ron DeSantis) pareiškė, kad ketina reikalauti vakcinų gamintojų "atsakomybės" už melagingus teiginius apie jų skiepus.

Skaityti daugiau

08.12.2022 laikas 23:55 Receptai | Patiekalai "Kartą suvalgęs kąsnelį, nebegali sustoti": erdvūs pyragėliai (gaminu juos Naujųjų metų išvakarėms)
Šiuos pyragaičius lengva pagaminti, juos tiekiu ir šventėms, ir tiesiog prie arbatos. Švelnus, aromatingas ir labai skanus! Paprastas, visiems prieinamas receptas.

Skaityti daugiau

05.12.2022 laikas 19:16 Receptai | Patiekalai "Štai, kaip teisingai pagaminti bandeles su razinomis: purios, minkštos ir lengvai pagaminamos (mano nuomone, tai geriausias receptas)
Minkštos, purios, erdvios ir labai skanios bandelės su razinomis! Jie gaminami paprastai, iš dažniausiai naudojamų ingredientų. Juos mėgsta visa mano šeima, todėl gaminu dažnai. Man tai yra geriausias receptas!

Skaityti daugiau

05.12.2022 laikas 18:58 Receptai | Patiekalai "Paimu bulves, šiek tiek maltos mėsos ir per 10 minučių pagaminu skanų patiekalą": greitas, sotus ir ekonomiškas.
Šiandien noriu pasidalyti su jumis biudžetui draugišku receptu skaniai pavalgyti! Jį pagaminti greitai ir lengvai, o patiekalas gaunasi sotus ir labai skanus. Visa šeima prašė dar! Jei dar nebandėte - labai rekomenduoju....

Skaityti daugiau