- 01.11.2022
- 0.0 Reitingas
- 869 Peržiūros
- Komentarai
Psichologai išskyrė bent keturis būdus, kaip reaguoti, kad konfliktas būtų konstruktyviai (veiksmingai) užbaigtas.
Atskleiskite savo jausmus - atvirai kalbėkite apie tai, kaip jaučiatės, kai partneris pyksta. Geriau pasakyti, kaip jums skaudu ir skaudu girdėti, ką partneris sako supykęs, nei pradėti "mėtyti" atgal.
Naudokite humorą - atkreipkite dėmesį (!), jis neturėtų būti pašaipus, pašiepiantis ar nukreiptas į sutuoktinį. Tai turėtų būti pokštai apie konkrečią situaciją ar aplinkybes, į kurias pateko žmogus. Tai yra, ironiškai apie tai kalbėti.
Empatija – tai ne tik kito žmogaus jausmų supratimas, bet ir dalijimasis juo su partneriu, savęs pastatymas į partnerio vietą. Tai gali padėti sumažinti sutuoktinio įkarštį. Pvz.: sutuoktinis iš darbo grįžo prastos nuotaikos, ten akivaizdžiai kažkas negero vyksta. Savo pyktį žmonai jis pradeda demonstruoti įvairiomis susierzinusio žmogaus frazėmis, pavyzdžiui, „aš nenoriu virtos kiaulienos, duok man ką nors kita!“.
Žmona turėtų aiškiai pasakyti savo vyrui, kad ji supranta, iš kur visas tas jo pyktis, supranta jo nuovargį ir nusivylimą dėl nesėkmių darbe, tačiau būtų geriau, jei jis suvalgytų tai, kas padėta ant stalo, kadangi tai yra viskas, ką ji šiuo konkrečiu momentu gali jam pasiūlyti. Arba tegu užsisako internete ir laukia kurjerio. Ir tokia strategija yra nepalyginamai geresnė, racionalesnė ir produktyvesnė, nei atsakomasis pyktis, skandalas ir aiškinimai, kad ji šitą kiaulieną pusę dienos gamino, iš anksto marinavo, kad vakare būtų kuo jį pamaitinti.
Pertrauka, pauzė – praktiškai toks pat sunkus variantas, kaip humoras. Tačiau gali būti veiksmingas tam tikrose konkrečiose situacijose. Partneris demonstruoja pyktį? Išeikite į kitą kambarį, trumpai pasivaikščiokite lauke, prieš tai iš anksto įspėję partnerį. Ką galima pasakyti? „Esu priverstas (a) dabar tave palikti, kadangi mūsų pokalbis destruktyvus (neefektyvus), ir aš negaliu leisti, kad taip su manimi kas nors elgtųsi. Truputį pasivaikščiosiu, o kai tavo nuotaika pagerės, galėsime ramiau aptarti situaciją“.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau