Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2020 » Balandžio » 21

5 futuristinės technologijos, kurios gali tapti realybe

Mokslinės fantastikos rašytojai jau prieš daugelį metų nuspėjo, kad ateityje egzistuos planšetės, mobilieji telefonai, kosminiai laivai ir 3D spausdintuvai. Kokios naujausios futuristinės idėjos artimiausiu metu gali realizuotis? O galbūt kažkurios taip ir liks tik kaip fantastinių filmų ir knygų detalės?

5 futuristinės technologijos, kurios gali tapti realybe:

  • Nauji, intensyvesni potyriai, pasitelkiant CGI grafiką. Manoma, kad ateityje kompiuteriniai žaidimai turės tobulesnę ir kaip niekada anksčiau įtraukiančią į žaidimų pasaulį CGI grafiką. Žaidimo metu ribos tarp fantazijos ir realybės išnyks, todėl potyriai bus intensyvesni.
  • Hologramos. Virtualios realybės vaizdo žaidimai populiarūs ir šiandien, tačiau, ateityje dar labiau patobulėjus holograminei technologijai, virtuali realybė taps dar populiaresnė. Virtuali realybė iš tikrųjų yra labai didelė, bet dabar ją mes ribojame, priversti nešioti specialius akinius. Manoma, kad po 20 – 30 metų holograminė technologija bus tokia pažengusi į priekį, kad per hologramas beveik bus galima fiziškai paliesti kitą asmenį.
  • Biomimikrija. Ši futuristinė technologija remiasi dizainu ir inovacijomis, kurios orientuojasi į gamtos pasaulį. Pavyzdžiui, pasitelkdami biomimikriją architektai gali studijuoti kupolus ir vidines jūros kriauklių sruktūras, kad nustatytų geriausias kreives tiltams statyti. Biomimikrija grindžiama tuo, kad gamta jau rado labiausiai energiją ir resursus taupančius sprendimo būdus, kuriais reikia tik išmokti pasinaudoti ir pritaikyti žmonių gyvenimui.
  • Egzoskeletai kariams. Technologijomis papildyti egzoskeletai karinėms ir medicininėms reikmėms JAV bei kitose šalyse jau yra kuriami. Tikimasi, kad kare egzoskeletai pagerins karių fizines galimybes, leis jiems bėgti greičiau, pakelti sunkesnius daiktus ir palengvins fizinę apkrovą atliekant fizines operacijas. Egzoskeletai karinėmis operacijose pamažu taps realybe. Taip pat jie padės pagerinti gyvenimo kokybę paralyžiuotiems asmenims.
  • Patobulintas genetinis modifikavimas. Genetinis modifikavimas domina skirtingų sričių mokslininkus – nuo farmacininkų iki žemės ūkio specialistų. Ateityje turėtų kardinaliai pasikeisti biologiniai mokslai ir genetinis modifikavimas pereis į naują lygį.

5 futuristinės idėjos, kurios gali netapti realybe:

  • Gebantys jausti robotai. Robotų tikrai bus ir jie taps neatsiejama mūsų gyvenimo dalimi, bet abejojama, ar pavyks sukurti tokius, kurie galėtų jausti, būti praktiškai tokie kaip žmonės.
  • Skraidantys automobiliai. Kažin ir ar ateityje įprastus automobilius pakeis skraidantys. Juk tikrai ne kiekvienas vairuotojas sugebėtų pilotuoti tokį automobilį ir nesukelti daugybės avarijų. Na, nebent tokie skraidantys automobiliai bus savaeigiai (saugiai mus nugabenantys nuo vieno taško į kitą).
  • Klonai. Nepaisant to, kad klonai yra populiarūs mokslinės fantastikos scenarijuose, realybėje jie greičiausiai neišpopuliarės. Net ir turėdami tokią galimybę žmonės greičiausiai nenorės klonuoti savo šuns.
  • Keliavimas greičiau nei šviesos greitis ir kelionės laiku. Mokslinėje fantastikoje dažnai teigiama, kad ateityje mūsų kelionės vyks didesniu nei šviesos greitis greičiu, be to, bus įmanomos kelionės ir laiku. Tačiau tokios kelionės prieštarauja fizikos dėsniams ir nėra žinoma jokio racionalaus būdo, paremtu mokslu, kuris galėtų padėtų tokį sumanymą įgyvendinti.

Rašo priekavos.lt

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.
Visi svetainės pateikti straipsniai, sveikatos patarimai yra pramoginio pobūdžio iš interneto platybių. Prieš naudodami patarimus, pasitarkite su tos srities specialistu. Svetainė neatsako už duomenų tikslumą. Visos teisės apsaugotos.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
26.05.2020 laikas 20:39 Nuostabus sąnarių receptas
Nulupkite 300-400 gramų česnako, sumalkite mėsmale, suberkite į vieno litro indelį ir užpilkite gero nerafinuoto augalinio aliejaus.

Skaityti daugiau

26.05.2020 laikas 20:09 Nuoviras Nuo Lėtinių Ligų Ir Uždegimo Organizme
Stulbinamai efektyvus ir labai lengvai paruošiamas receptas susideda iš 3 žinomų per amžius patikrintų vaistinių augalų: kalendros, raudonųjų dobilų ir gudobelės.

Skaityti daugiau

26.05.2020 laikas 11:03 Verta žinoti 9 požymius, kad pas jus skydliaukės susirgimas
Tai priežastis, į kurią gydytojai atkreipia dėmesį pirmiausia. Žmogus staigiai sulysta, kai hormonų lygis pakyla virš normos. Be to, svoris kris, net jei jūs valgysite daugiau nei įprastai – mitybos režimo pokyčiai šiuo atveju nieko neįtakos....

Skaityti daugiau

26.05.2020 laikas 10:29 Nacių Bazė-211 Antarktidoje (Naujoji Švabija)

Tai, kad Antarktidoje esančioje Karalienes Mod Žemėje yra įkurta slapta nacių Bazė-211, sužinojau visiškai atsitiktinai, kai teko būti komandiruotėje Vokietijoje, Apie bazę papasakojo buvęs SS Oberšurm-banfiureris Valteris Šulke, kuriam tuo metu buvo jau 89-eri metai amžiaus.

...

Skaityti daugiau

26.05.2020 laikas 07:30 Didysis Tvanas buvo – teigia mokslas

Moksliniai šio klausimo tyrimai prasidėjo XX a. 10-ajame dešimtmetyje, kai du Kolumbijos universiteto geologai Viljamas Rajenas ir Volteris Pitmanas surinko visus duomenis apie didįjį tvaną. Jų sukurta teorija teigia, kad šiltėjant klimatui, maždaug prieš 7500 metų

...

Skaityti daugiau

26.05.2020 laikas 07:07 Nacistų projektuotas orbitinis ginklas turėjo deginti miestus ir užvirinti jūras

Šiandien tai skamba kaip fantastika, tačiau Antrojo pasaulinio karo metais nacistai planavo į orbitą iškelti saulės spindulius naudojantį 1,5 km skersmens kosminį ginklą.

Skaityti daugiau