Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Futuristika » 2020 » Balandžio » 21

5 futuristinės technologijos, kurios gali tapti realybe

Mokslinės fantastikos rašytojai jau prieš daugelį metų nuspėjo, kad ateityje egzistuos planšetės, mobilieji telefonai, kosminiai laivai ir 3D spausdintuvai. Kokios naujausios futuristinės idėjos artimiausiu metu gali realizuotis? O galbūt kažkurios taip ir liks tik kaip fantastinių filmų ir knygų detalės?

5 futuristinės technologijos, kurios gali tapti realybe:

  • Nauji, intensyvesni potyriai, pasitelkiant CGI grafiką. Manoma, kad ateityje kompiuteriniai žaidimai turės tobulesnę ir kaip niekada anksčiau įtraukiančią į žaidimų pasaulį CGI grafiką. Žaidimo metu ribos tarp fantazijos ir realybės išnyks, todėl potyriai bus intensyvesni.
  • Hologramos. Virtualios realybės vaizdo žaidimai populiarūs ir šiandien, tačiau, ateityje dar labiau patobulėjus holograminei technologijai, virtuali realybė taps dar populiaresnė. Virtuali realybė iš tikrųjų yra labai didelė, bet dabar ją mes ribojame, priversti nešioti specialius akinius. Manoma, kad po 20 – 30 metų holograminė technologija bus tokia pažengusi į priekį, kad per hologramas beveik bus galima fiziškai paliesti kitą asmenį.
  • Biomimikrija. Ši futuristinė technologija remiasi dizainu ir inovacijomis, kurios orientuojasi į gamtos pasaulį. Pavyzdžiui, pasitelkdami biomimikriją architektai gali studijuoti kupolus ir vidines jūros kriauklių sruktūras, kad nustatytų geriausias kreives tiltams statyti. Biomimikrija grindžiama tuo, kad gamta jau rado labiausiai energiją ir resursus taupančius sprendimo būdus, kuriais reikia tik išmokti pasinaudoti ir pritaikyti žmonių gyvenimui.
  • Egzoskeletai kariams. Technologijomis papildyti egzoskeletai karinėms ir medicininėms reikmėms JAV bei kitose šalyse jau yra kuriami. Tikimasi, kad kare egzoskeletai pagerins karių fizines galimybes, leis jiems bėgti greičiau, pakelti sunkesnius daiktus ir palengvins fizinę apkrovą atliekant fizines operacijas. Egzoskeletai karinėmis operacijose pamažu taps realybe. Taip pat jie padės pagerinti gyvenimo kokybę paralyžiuotiems asmenims.
  • Patobulintas genetinis modifikavimas. Genetinis modifikavimas domina skirtingų sričių mokslininkus – nuo farmacininkų iki žemės ūkio specialistų. Ateityje turėtų kardinaliai pasikeisti biologiniai mokslai ir genetinis modifikavimas pereis į naują lygį.

5 futuristinės idėjos, kurios gali netapti realybe:

  • Gebantys jausti robotai. Robotų tikrai bus ir jie taps neatsiejama mūsų gyvenimo dalimi, bet abejojama, ar pavyks sukurti tokius, kurie galėtų jausti, būti praktiškai tokie kaip žmonės.
  • Skraidantys automobiliai. Kažin ir ar ateityje įprastus automobilius pakeis skraidantys. Juk tikrai ne kiekvienas vairuotojas sugebėtų pilotuoti tokį automobilį ir nesukelti daugybės avarijų. Na, nebent tokie skraidantys automobiliai bus savaeigiai (saugiai mus nugabenantys nuo vieno taško į kitą).
  • Klonai. Nepaisant to, kad klonai yra populiarūs mokslinės fantastikos scenarijuose, realybėje jie greičiausiai neišpopuliarės. Net ir turėdami tokią galimybę žmonės greičiausiai nenorės klonuoti savo šuns.
  • Keliavimas greičiau nei šviesos greitis ir kelionės laiku. Mokslinėje fantastikoje dažnai teigiama, kad ateityje mūsų kelionės vyks didesniu nei šviesos greitis greičiu, be to, bus įmanomos kelionės ir laiku. Tačiau tokios kelionės prieštarauja fizikos dėsniams ir nėra žinoma jokio racionalaus būdo, paremtu mokslu, kuris galėtų padėtų tokį sumanymą įgyvendinti.

Rašo priekavos.lt

Jei manai, kad ši informacija buvo naudinga, pasidalink, prenumeruok ir padėkok...

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
02.12.2021 laikas 19:38 Tamsios dėmės ant kaklo: 5 natūralios priemonės, padedančios jų atsikratyti
Nors tamsios dėmės ant kaklo nekelia pavojaus sveikatai, jos gali traukti akį ir dėl jų kaklo oda gali tapti šiurkšti.

Skaityti daugiau

02.12.2021 laikas 19:30 Kodėl man miegant tirpsta rankos?
Kai naktį ramiai miegame, ilgai būname toje pačioje padėtyje. Tai gali sukelti rankos (plaštakos, riešo) tirpimą. Tačiau mėšlungis ir tirpimas gali atsirasti ir dėl kitų priežasčių. Kai kurie iš jų yra gana rimti. Pavyzdžiui, tunelinis sindromas arba riešo kanalo sindromas....

Skaityti daugiau

02.12.2021 laikas 19:16 Šios bitės – tikras siaubas: turi dantis ir ėda mėsą
Menkai pažįstamos tropinių bičių rūšys išsivystė papildomą dantį, skirtą mėsai kąsti, bei žarnyną, kuris labiau panašus į grifų, nei kitų bičių.

Skaityti daugiau

02.12.2021 laikas 18:04 Aiškiaregis Krzysztofas Jackowskis žada evakuaciją, užkrėtimą ir karantiną
2021 m. gruodžio pradžioje pasaulyje palaipsniui išryškėjo ir susiformavo kelios labai rimtos problemos, kurių kiekviena kelia didelį susirūpinimą stebėtojams, kurie stebi būtent šią problemą.

Skaityti daugiau

02.12.2021 laikas 17:22 Kopūstiniai augalai ir jų naudingosios savybės
Visos kopūstinių augalų rūšys yra labai naudingos. Kopūstiniuose augaluose yra vitamino C, augalinių baltymų, skaidulų, kalio, kalcio, fosforo ir įvairių biologiškai aktyvių medžiagų. Tiesa, vienuose kopūstiniuose augaluose naudingųjų medžiagų yra daugiau, kituose - mažiau....

Skaityti daugiau

Žiedinių kopūstų apkepas su malta mėsa ir sūriu (video)
02.12.2021 laikas 15:37 Receptai | Patiekalai Žiedinių kopūstų apkepas su malta mėsa ir sūriu (video)

Paranormal Virtuve šiandiena jums siūlo pasigaminti patiekalą pagal receptą: Žiedinių kopūstų apkepas su malta mėsa ir sūriu (video). Skanaus!

Skaityti daugiau

29.11.2021 laikas 16:41 Receptai | Patiekalai Kalėdiniai sausainiai - tirpstantys seniai besmegeniai
Šiems sausainiams "seniams besmegeniams" galite naudoti tiek pirktinį meduolių prieskonių mišinį, tiek pasigaminti patys, sumaišę tarpusavyje šiuos ingredientus

Skaityti daugiau

29.11.2021 laikas 14:01 Receptai | Patiekalai Rosettes (rozetės) - traškūs ir saldūs sausainiai
Tai tarsi tikras skonis sugrįžęs iš vaikystės… Labai gerai pamenu, kaip dar mano mama man kepdavo šiuos traškius, burnoje tirpstančius saldžius sausainius.

Skaityti daugiau