Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2018 » Gruodžio » 22

Apelsinai - vieninteliai vaisiai kurie naudingi akių sveikatai

Laikoma, kad palankiausiai akių sveikatą veikia morkos, tačiau tam tikrą vaidmenį šiuo atžvilgiu atlieka ir apelsinai. Jei kasdien suvalgysite po apelsiną, išvengsite makulos degeneracijos, - vienos labiausiai paplitusių akių ligų, kuriomis suserga senjorai ir kuri gali sukelti aklumą.

Per naują mokslinį tyrimą nustatyta, kad, palyginti su žmonėmis, kurie apelsinų nevalgo, tarp tų, kurie jų šveisdavo reguliariai, buvo apie 60 proc. mažesnė tikimybė per artimiausius 15 metų susirgti šia liga.

makula, aklumas, apelsinai, sveikata, akys, akių sveikata, mityba

Asmenims, kurie kasdien suvalgė po apelsiną, rizika su amžiumi patirti makulos atsisluoksniavimą buvo mažiausia, tačiau ir šių vaisių suvalgymas kartkartėmis būna naudingas sveikatai.

Tyrėjai iš Sidnėjaus universiteto (The University of Sydney) Australijoje nurodo, kad ilgą laiką buvo manoma, jog akių sveikatą palaiko vitaminai C, E ir A, bet kaip tik flavonoidai, kurių esama apelsinuose, daro sveikatai stipriausią teigiamą poveikį.

Per 15 metų trukusį tyrimą mokslininkai stebėjo daugiau nei 2000 asmenų, kurių amžius tyrimo pradžioje buvo bent 50 metų, mitybos įpročius.

Visi tyrimo dalyviai vartodavo sveikų produktų su flavonoidais, kurie pasižymi uždegimo slopinamuoju poveikiu, pvz., arbatos, obuolių ir raudonojo vyno, tačiau tik tarp tų tyrimo dalyvių, kurie reguliariai valgydavo apelsinų, buvo konstatuota sumažėjusi makulos atsisluoksniavimo rizika (ypač lyginant su tais, kurie niekada nevalgė apelsinų).

Faktai liudija - po 50-ies metų amžiaus amžine makulos degeneracija serga kas septintas žmogus.

Am J Clin Nutr, 2018; 108:381-7

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
21.09.2020 laikas 14:15 Ar saldūs Lietuviški arbūzai?
Nors dar yra gyventojų, galvojančių, kad arbūzų neįmanoma užauginti Lietuvoje, tačiau iš teisų yra ne vienas, kuris juos augina dešimtmečiais.

Skaityti daugiau

20.09.2020 laikas 19:08 Žolelės sušvelnina cukrinio diabeto poveikį, nuo klimakso, liepų nauda
Šie augalai gali sumažinti cukraus kiekį kraujyje. Žoleles galima vartoti atskirai, po vieną, tačiau geresnis gydymo efektas pasiekiama tada, kai vartojami žolelių mišiniai. Siūlome išbandyti štai tokius mišinius

Skaityti daugiau

20.09.2020 laikas 17:14 Vyno pagrindu paruošti vaistai

Jeigu vynuogių vyne palaikyti vaistinius augalus, pasidaro gydomosios priemonės, kurios savyje sujungia gydomąsias žolelių ir vyno savybes. Tokiais vyno pagrindu paruoštais vaistais gydomos įvairios ligos. Sergant lėtinėmis ligomis apie vaistus reikia pasirūpinti iš anksto ir juos vartoti, esant ...

Skaityti daugiau

20.09.2020 laikas 16:32 Alpių monstras Tacelvurmas - pramanas ar realus gyvūnas?
Tacelvurmas – tai “gyvatė su katės galva”. Taip šį paslaptingą monstrą, kurio niekam niekada nepavyko pagauti, vadina Alpėse, kur jis, tiesą sakant, ir gyveno nuo neatmenamų laikų…

Skaityti daugiau

20.09.2020 laikas 11:56 Medicininės kanapės gali padėti nuo vėžio besigydantiems žmonėms

Nors absoliuti dauguma žmonių naudoja kanapes rekreaciniais tikslais, jau seniai žinomos ir jų medicininės savybės. Medicininės kanapės gali būti naudojamos įvairioms sveikatos problemoms gydyti. Naujas Australijoje atliktas tyrimas rodo, kad kanapės gali labai padėti ir nuo vėžio sveikstantiems ...

Skaityti daugiau

19.09.2020 laikas 21:23 Sužinok, kas Tavęs laukia! 2021 Metų Horoskopas Visiems Zodiako Ženklams

Sekantys metai žada būti pakankamai ramūs. Visiems, kurie nori pasiekti sėkmę, rekomenduojama nepriimti kategoriškų sprendimų ir neskubėti.

Skaityti daugiau