Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Medicinos Naujienos » 2018 » Gruodžio » 22

Apelsinai - vieninteliai vaisiai kurie naudingi akių sveikatai

Laikoma, kad palankiausiai akių sveikatą veikia morkos, tačiau tam tikrą vaidmenį šiuo atžvilgiu atlieka ir apelsinai. Jei kasdien suvalgysite po apelsiną, išvengsite makulos degeneracijos, - vienos labiausiai paplitusių akių ligų, kuriomis suserga senjorai ir kuri gali sukelti aklumą.

Per naują mokslinį tyrimą nustatyta, kad, palyginti su žmonėmis, kurie apelsinų nevalgo, tarp tų, kurie jų šveisdavo reguliariai, buvo apie 60 proc. mažesnė tikimybė per artimiausius 15 metų susirgti šia liga.

makula, aklumas, apelsinai, sveikata, akys, akių sveikata, mityba

Asmenims, kurie kasdien suvalgė po apelsiną, rizika su amžiumi patirti makulos atsisluoksniavimą buvo mažiausia, tačiau ir šių vaisių suvalgymas kartkartėmis būna naudingas sveikatai.

Tyrėjai iš Sidnėjaus universiteto (The University of Sydney) Australijoje nurodo, kad ilgą laiką buvo manoma, jog akių sveikatą palaiko vitaminai C, E ir A, bet kaip tik flavonoidai, kurių esama apelsinuose, daro sveikatai stipriausią teigiamą poveikį.

Per 15 metų trukusį tyrimą mokslininkai stebėjo daugiau nei 2000 asmenų, kurių amžius tyrimo pradžioje buvo bent 50 metų, mitybos įpročius.

Visi tyrimo dalyviai vartodavo sveikų produktų su flavonoidais, kurie pasižymi uždegimo slopinamuoju poveikiu, pvz., arbatos, obuolių ir raudonojo vyno, tačiau tik tarp tų tyrimo dalyvių, kurie reguliariai valgydavo apelsinų, buvo konstatuota sumažėjusi makulos atsisluoksniavimo rizika (ypač lyginant su tais, kurie niekada nevalgė apelsinų).

Faktai liudija - po 50-ies metų amžiaus amžine makulos degeneracija serga kas septintas žmogus.

Am J Clin Nutr, 2018; 108:381-7

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
21.01.2022 laikas 09:01 Kaip atsikratyti inkštirų. 8 naminės veido kaukės

Užsikimšusios veido poros trukdo ir erzina. Gerai, kad šią problemą galima gana nesunkiai įveikti, pasitelkiant improvizuotas priemones.

Skaityti daugiau

21.01.2022 laikas 08:50 Žemės vidus vėsta gerokai greičiau nei manyta
Žemė susiformavo prieš maždaug 4,5 milijardus metų. Nuo pat tada, ji viduje iš lėto vėso.

Skaityti daugiau

21.01.2022 laikas 00:19 Kaip išmokti niekada nepykti – 3 neurobiologų patarimai
Įsivaizduokite situaciją: stovite šalia žmogaus, kuris tiesiog verda iš pykčio ir ant jūsų šaukia; viskas, ko norite, – atsakyti jam tuo pačiu… Problema tik tai, kad atsakydami šaukimu situacijos tikrai nepagerinsite. Kaip susiimti ir susilaikyti? Yra du būdai ir tik vienas iš jų teisingas....

Skaityti daugiau

21.01.2022 laikas 00:09 Antarktidos anomalijos. Ką slepia Antarktida?
Kokias paslaptis slepia po dideliu ledo ir sniego sluoksniu atšiauri ir šalta Antarktida? Prarastą civilizaciją, nežinomą gyvybės formą, portalus į kitus pasaulius ar užslaptintas eksperimentines, karines ar ateivių bazes? Tikimasi kažkokių atsakymų rasti ir kai bus ištirtas ežeras Vostok....

Skaityti daugiau

21.01.2022 laikas 00:01 Neatpažinti povandeniniai objektai arba ką slepia jūros gelmės

Daugelis mano, kad Sovietų karinis laivynas turėjo didžiulius archyvus, kuriuose buvo sukaupta informacija apie susitikimus su neatpažintais objektais, pagal techninius terminus žymiai pranašesniais už žemiškuosius.

...

Skaityti daugiau

Lengvai pagaminamas sūrio pyragas su šokoladu (video)
21.01.2022 laikas 09:13 Receptai | Patiekalai Lengvai pagaminamas sūrio pyragas su šokoladu (video)

Lengvai pagaminamas sūrio pyragas su šokoladu (video) - patiekalas, kurį nesunkiai pasigaminsite pagal šį receptą. Išbandyk šį receptą jau dabar!

Skaityti daugiau

Avižinių kruopų sriuba su pievagrybiais (video)
21.01.2022 laikas 09:13 Receptai | Patiekalai Avižinių kruopų sriuba su pievagrybiais (video)

Avižinių kruopų sriuba su pievagrybiais (video) - patiekalas, kurį nesunkiai pasigaminsite pagal šį receptą. Išbandyk šį receptą jau dabar!

Skaityti daugiau

19.01.2022 laikas 09:03 Receptai | Patiekalai Gaminamės namuose: lydytas sviestas be laktozės

Jau gana ilgą laiką mano patys mėgstamiausi riebalai, kuriuose savaitgaliais kepu blynus, o kiekvieną dieną ištirpinusi kepu ne tik daržoves yra lydytas ghi (ghee) sviestas.

Skaityti daugiau