Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2018 » Spalio » 15

Svarbi priežastis suvalgyti bent vieną apelsiną į dieną

Tikriausiai teko girdėti patarimą, kad kasdien reikia suvalgyti po vieną obuolį, nes mokslininkai ir gydytojai pabrėžė antioksidantų, esančių šiuose vaisiuose, naudą. Jeigu obuoliai jau atsibodo, tyrėjai turi gerų žinių, mat šiuos vaisius galite pakeisti apelsinais.

Anot Sidnėjaus universiteto tyrimo rezultatų, jei kasdien suvalgytumėte po vieną apelsiną, sumažintumėte apakimo riziką. Tad kitą kartą, kai būsite parduotuvėje, nepamirškite pripildyti pirkinių krepšelį ne tik obuoliais, bet ir apelsinais.

apelsinai, sveikata, vaisiai, moksliniai tyrimai

Sveikatos būklė, susijusi su amžiumi, yra vadinama geltonosios dėmės degeneracija. Ji gali paveikti centrinį regėjimą, todėl tai sutrukdo žmonėms aiškiai matyti objektus. Vis dėlto naujo tyrimo duomenys atskleidė, kad apelsinų valgymas gali sumažinti geltonosios dėmės degeneracijos išsivystymo riziką net iki 60 proc.

„Apelsinuose esantys flavonoidai padeda apsaugoti nuo ligos vystymosi. Flavonoidai yra galingi antioksidantai, randami beveik visose daržovėse ir vaisiuose. Jie taip pat turi svarbių priešuždegiminių savybių, reikalingų imuninei sistemai“, – patvirtino Sidnėjaus universiteto tyrimo pagrindinė autorė Bamini Gopinath.

Nors flavonoidai yra randami įvairiuose produktuose, tokiuose kaip obuoliai, uogos, salotos, arbata, raudonasis vynas ar citrusiniai vaisiai, dėl tam tikrų priežasčių, kurios kol kas nėra aiškios, būtent tik apelsinuose esantys antioksidantai yra veiksmingi ir gali užkirsti kelią apakimui.

Ankstesniuose tyrimuose, kuriuose buvo nagrinėjama akių sveikata, buvo siekiama nustatyti ryšį tarp bendrų maistinių medžiagų, pavyzdžiui, vitaminų A, C, E, bei regos. Visgi B.Gopinath tyrimas nukrypo nuo normos.

„Mūsų tyrimai skiriasi dėl to, kad mes sutelkėme dėmesį į santykį tarp flavonoidų ir geltonosios dėmės degeneracijos“, – internetinei svetainei „The Daily Net“ teigė ji.

Bandyme buvo nagrinėjami daugiau kaip 2937 asmenys, kurių amžius vidutiniškai siekė 49-erius metus. Tyrimas truko 15 metų.

Mokslininkai įvertino dalyvių mitybos įpročius ir atrado, kad žmonės, kurie valgė apelsinus, patyrė mažesnį apakimo pavojų negu tie, kurie išvis nevalgė apelsinų.

„Pakanka net vieno apelsino per savaitę, o nauda neįkainojama“, – pridūrė B.Gopinath.

Kitas mokslininkų numatomas žingsnis - ištirti įvairių akies ligų genetines ir aplinkos priežastis.

naujienos

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
02.07.2020 laikas 20:12 Internete pasirodė vaizdo įrašas, kuriame lėktuvas pakibo ore
Internete buvo paskelbtas vaizdo įrašas, kuriame aiškiai matyti, kad, tariamai lėktuvas kabo ore. Bet ar tai tikrai gali būti, ar tai tik optinė iliuzija, ar tai photoshopas?

Skaityti daugiau

01.07.2020 laikas 20:31 Skambutis iš vandenyno gelmių, užtrukęs dvi paras ir kainavęs 28 gyvybes

Ši istorija yra apie labai ilgą telefono skambutį. Būtent skambutį – kai telefono aparatas skleidžią garsų signalą “dziiiiiiiin”. Ko gero, tai buvo pats ilgiausias telefono skambutis pasaulyje. Gaila, kad šalia nebuvo Gineso rekordų knygos atstovų, kurie būtų tai užfiksavę.

...

Skaityti daugiau

01.07.2020 laikas 19:09 Senoviniai Statainiai Olantaitambas, Peru
Pavadinimas „Olantaitambas” (Ollantaytambo) kilęs iš kečujų kalbos ir sudarytas iš dviejų dalių. “Olanta” buvo tikrinis daiktavardis, “tambo” reiškia “miestą, kur keliautojas gauna prieglobstį, maisto ir pagalbą”. Olantos vardas mus pasiekė per žodinę kūrybą, kurios pagrindu XVIII amžiuje šventikas ...

Skaityti daugiau

01.07.2020 laikas 18:25 Q naujienos: Kai gyvenimas kitų sąskaita baigiasi
JAV JT užprotestavo Kinijos siekį užimti geltonąją jūrą. Kinija būriuoja pajėgas prie rytų Ladako, bręsta konfliktas su Indija. Australai užkirto kelią aukso kasyklos pardavimui Kinijai. JAV rinkimai išties yra lemiama kas bus toliau su Kinija....

Skaityti daugiau

30.06.2020 laikas 20:48 Didžioji Varnalėša. Vaistinis Panaudojimas

Varnalėšą, dėl kibių žiedinių graižų, kurie kabinasi už drabužių ir kurių ne taip lengva atsikratyti, sunku būtų supainioti su kokiu nors kitu augalu. Skirtingai nuo kitų šio dvimečio augalo rūšių (jų yra apie 10), ji dar vadinama didžiąja varnalėša.

...

Skaityti daugiau

30.06.2020 laikas 19:46 Liaudies Medicina: Vonios gelbsti nuo gripo
Žiemos pabaiga, pavasario pradžia - gana pavojingas laikas, kai dar gali siausti visokie peršalimai ir net gripas. Aš šia liga nesirgau jau kelerius metus. Matyt, dėl to, kad žiemą palaikau savo imunitetą specialiomis voniomis. Apie šį metodą pirmiausia sužinojo mano žmona, perskaitė kažkokioje knyg...

Skaityti daugiau