- 13.06.2020
- 4.0 Reitingas
- 1677 Peržiūros
- Komentarai
Ruošiantis diegti naujos kartos 5G ryšio technologijas, vis pasigirsta kalbų apie tariamą jų poveikį sveikatai. Fizinių ir technologijos mokslų centro mokslininko dr. Sergejaus Orlovo teigimu, su elektromagnetine spinduliuote „bendraujame“ jau daugiau nei 100 metų. Turėjome pakankamai laiko įsitikinti, kas kelia pavojų sveikatai, o kas ne.
„Pavojinga yra ta spinduliuotė, kurios bangos ilgis yra labai mažas, o dažnis – labai didelis. Pavyzdžiui, rentgeno ir gama spinduliai“, – aiškina mokslininkas.
Pasaulyje yra šimtai tūkstančių mobiliojo ryšio bokštų, bet nėra pastebėta, kad juos prižiūrintys specialistai dažniau sirgtų onkologinėmis ligomis.
Tyrimai rodo, kad kai kurių žmonių jautrumas elektromagnetinėms bangoms tėra nocebo efektas. Jei labai įtikėsime, kad ant namo stogo pastatytos antenos mums gadina sveikatą, kai kurie tikrai pasijusime prasčiau.
(pagal šį vaizdo įrašą matoma, kaip reklamuojamas ryšys ir skatinamas nuo mažų dienų, vaikai su telefonais, vyrai "mučačos" su telefonais ir t.t.)
Taip teigia mokslosriuba.lt
Paranormal komentaras: teko užsukti į Fizinių ir technologijos mokslų centro www.ftmc.lt, bet neradau nė vienos pateiktos jų mokslinės publikacijos apie 5G technologijas, užsienio leidiniuose, radau tik vieną "5G / B5G bevielis ryšys: terahercinių bangų silpninimo dėl lietaus neapibrėžtumai", gal aš klystu, bet jeigu taip, gal reiktu truputi daugiau, parašyti straipsnių apie šias technologijas, kalbu rimtus mokslo straipsnius, su analizėmis, išvadomis, žalą, naudą ir pasverti, kas naudingiau žmogui, o ne grupeliai interesantų. Nes yra žmonių, kuriems gali ir nebūti visa to, tad nereiktu brukti to, kas daugeliui žmonių nereikalinga. Jei, žinote, radote straipsnį šios įstaigos, patalpinkite komentaruose, manau įdomu, ką jie moksliškai rašo.
5G pavojus, apie kurį nenorima girdėti?
Dabar pažiūrėkime ką rašo kiti Lietuvos profesoriai...
Apie diegiamas 5G mobiliojo ryšio technologijas, galima išgirsti įvairių nuomonių. Vieni džiaugiasi, kad puikus signalas bus pasiekiamas bet kuriame žemės kampelyje. Kiti, priešingai, baiminasi, kad naujos kartos ryšys ir su juo susijusi intensyvi elektromagnetinė spinduliuotė smarkiai paveiks ir taip nuolat prastėjančią gyventojų sveikatos būklę.
Suvienodintos elektromagnetinės normos
„Vakaro žinios“ jau rašė, kad kovo pradžioje Lietuvoje taikomos elektromagnetinės spinduliuotės normos buvo suvienodintos su rekomenduojamomis tarptautinių organizacijų. Mūsų šalyje galiojusioje higienos normoje elektromagnetinio lauko intensyvumo parametrų vertės gyvenamojoje aplinkoje buvo iki 10 kartų žemesnės, nei rekomenduojamos Europos Tarybos (ET), Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) ir kitų organizacijų.
Po atliktų pakeitimų, elektromagnetinio lauko energijos srauto tankis radijo dažnių intervale nuo 2 GHz iki 300 GHz gyvenamojoje aplinkoje neturės būti didesnis kaip 10 W/m2, intervale nuo 400 MHz iki 2000 MHz (dauguma radijo ir televizijos stočių, mobilaus ryšio bazinių stočių ir kt.) - f/200 W/m2 (f - dažnis megahercais).
„Nustatėme tokias elektromagnetinio lauko intensyvumo leidžiamas vertes, kokias leidžia tarptautinės organizacijos. Jos tokios, kokias taiko Austrija, Prancūzija, Vokietija ir kitos šalys. Atsakingai pabrėžiu, kad pokyčių baimintis nereikia, nes apskaičiuojant šitas ribines vertes jau taikytas apie 50 kartų didesnis, už rekomenduojamą, atsargos rodiklis. Kitaip tariant, paliktas žymus saugiklis“, - teigė sveikatos apsaugos viceministras Algirdas Šešelgis. Minėtus pakeitimus parengė tarpinstitucinė darbo grupė.
Nematomas, bet pavojingas
Nors visuomenei bandoma įteigti, kad jokių blogybių 5G ryšyje neslypi, tačiau tuo tiki ne visi. Dar 2015 metais 215 mokslininkų iš 41 šalies paragino Jungtines Tautas ir PSO stabdyti mobiliojo ryšio technologijų plėtrą. Pasak jų, „daugybė mokslinių publikacijų parodė, kad EML (elektromagnetiniai laukai) gerokai smarkiau veikia gyvus organizmus, negu leidžiama rekomendacijose“.
Jų teigimu, dėl elektromagnetinių laukų poveikio gali sutrikti širdies ritmas, įvykti pokyčiai kamieninių ląstelių vystymosi procese, genuose ir metabolizmo sistemoje. Taip pat, pasak nepritariančiųjų 5G ryšio plėtrai, jis skatina ne tik širdies ir kraujagyslių ligas, bet ir gali tapti bendros prastėjančios savijautos ar net vėžio priežastimi.
Dalyvauja Vilniaus universiteto fizikos profesorius emeritas Jonas Grigas, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno klinikų Onkologijos skyriaus vadovė doc. Rasa Jančiauskienė. Pasak iniciatorių, spaudo s konferencijoje fizikos ir sveikatos mokslų atstovai apžvelgs mažai akcentuojamą elektromagnetinės taršos žalą sveikatai ir išreikš pastebėjimus dėl potencialaus šios elektromagnetinės spinduliuotės higienos normos didinimo. Taip pat bus palyginta atskirų Europos Sąjungos šalių patirtis bei veiksmai ruošiantis penktosios kartos judriojo ryšio (5G) plėtrai.
Perspėjama, kad dėl to gali prasidėti neurologiniai sutrikimai, prastėti vyrų sėklos kokybė, o besilaukiančioms grėsti persileidimai arba gimti autizmu sergantys vaikai. Didesniems vaikams neigiamas spinduliuotės poveikis gali tapti astmos, suprastėjusios atminties ar hiperaktyvumo priežastimi.
Žalą, pasak kai kurių mokslininkų, šis ryšys daro ne tik žmonėms, bet ir mus supančiai aplinkai, pradedant skruzdėlėmis ir bitėmis, baigiant paukščiais ar net didesniais žinduoliais.
Jie baiminasi, kad komerciniams interesams nugalėjus, ryšio plėtra lems precedento neturinčius aplinkos pokyčius. Neįmanoma tiksliai įvertinti planuojamo radijo dažnio siųstuvų tankio, tačiau reikėtų atminti, kad be milijonų naujų 5G pastočių, ryšio perdavimui į kosmosą bus išvesta mažiausiai 20 tūkst. naujų palydovų, kurie siūs signalus į milijardus išmaniųjų įrenginių.
Tai - rimtas pavojaus signalas, nes, nepaisant viešai išsakomų neiginių, jau yra įrodyta, kad radijo dažnio (RF) radiacija kenkia gyviems organizmams. Jie esą patvirtina, kad pagrindinės šiuolaikinės civilizacijos ligos - vėžys, širdies ligos ir diabetas - nemažai susijusios ir su elektromagnetine tarša.
Mokslininkai baiminasi, kad jei telekomunikacijų bendrovių planai dėl 5G bus realizuoti, nė vienas žmogus, nė vienas gyvūnas, nė vienas paukštis, vabzdys ir augalas Žemėje neišvengs neigiamo radijo dažnio poveikio. Gal ne iškart, tačiau šis nuolatinis spinduliavimas sukels negrįžtamų padarinių, tikėtina, paveiksiančių visą Žemės ekosistemą.
Lietuviai irgi prieš
Šių metų gegužę įkurta asociacija „Už saugias technologijas“, savo siekiais įvardinanti „įvairių visuomenės grupių vienijimą ir jų interesų atstovavimą“, artėjant 5G ryšio plėtros svarstymui, išplatino valstybinėms institucijoms skirtą pareiškimą. Jame prašoma stabdyti nutarimo „Dėl Lietuvos Respublikos penktosios kartos judriojo ryšio (5G) plėtros 2020-2025 m. gairių patvirtinimo“ priėmimo procedūras ir netvirtinti jo Vyriausybės posėdyje. Asociacijos teigimu, pirma turėtų būti viskas apsvarstyta visuomenėje bei atliktas aplinkos monitoringas, kurio metu būtų stebimas, vertinamas ir prognozuojamas 5G ryšio radiacinis, biologinis ir kitoks antropogeninis poveikis. Jie taip pat ragina atlikti išsamius ir objektyvius galimo 5G ryšio skleidžiamos elektromagnetinės spinduliuotės neigiamo poveikio aplinkai ir žmonių sveikatai tyrimus.
Premjeras „sublizgėjo“
Vakar Vyriausybės pasitarime pasisakęs susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius akcentavo, jog būtina sudaryti teisinę bazę, kad valstybė galėtų kontroliuoti 5G ryšio plėtrą ir vykdyti jo priežiūrą. Ministro teigimu, nors 5G ryšį vertinę specialistai neigiamo poveikio aplinkai nenustatė, tikslinga atsižvelgti ir į visuomenėje sklandančias nuotaikas bei viešai išsakomą nepasitikėjimą šia technologija.
„Pasiūlymų projektas buvo parengtas tam, kad valstybė turėtų visus reikiamus teisinio reguliavimo svertus, o žmonėms nekiltų klausimų dėl ryšio poveikio sveikatai ar galimų sąsajų su pandemija,“ - sakė J.Narkevičius.
Kiti kalbėję ministrai atkreipė dėmesį į tai, kad ryšio plėtra apims nemažai politinių, tarptautinių ar saugumo aspektų. Pasak jų, įvertinus tai bei stebint, kaip vyksta 5G ryšio plėtra Europoje ir Azijoje, prie kai kurių projekto nuostatų dar gali tekti sugrįžti.
Finalinį tašką svarstyme padėjo premjeras Saulius Skvernelis. Rekomendavęs į projektą įtraukti nuostatą, kad „5G ryšiu draudžiama platinti koronavirusą“, jis pareiškė, kad ryšio plėtros gairėms galima pritarti.
Komentuoja Lietuvos sveikatos mokslų universiteto profesorius Alfonsas VAINORAS:
Mes tiriame žemo dažnio elektromagnetinių laukų įtaką žmogaus sveikatai (0,01-65 Hz dažnių zona) ir jau šioje zonoje fiksuojame, kad ji yra reikšminga. Priklausomai nuo dažnio ji yra arba teigiama (0,01-15 Hz), arba neigiama (32-65 Hz). Manau, aukštesnių dažnių diapazonuose ji pasireiškia dar stipriau. Dar daugiau, ji gali būti ne tik tiesioginė, veikianti organizmo funkcionalumus įvairiuose lygiuose, pradedant DNR, genetika, baigiant sisteminiais poveikiais, tačiau ir netiesioginė (kas gali būti dar reikšmingiau) - mus supančioje aplinkoje sukeliant poveikius, kurie žmonėms jau gali būti iš esmės pražūtingi. Panašu, jog taip ir vyksta šiuolaikiniame pasaulyje.
Noriu atkreipti dėmesį ir į tai, kad tinkamai neįvertinamas sukeliamų bioefektų kenksmingumas. Aišku, spinduliuotės intensyvumas tiesiogiai gal kenksmingų pasireiškimų ir nesukelia, bet juos sukelia rezonansas.
O būtent rezonansinių efektų tyrimais visai nesidomima, lėšos tam neskiriamos (Energetinė medicina yra nemylimos podukros vietoje). Toks požiūris yra klaidingas, nes mes visi ir mus supanti aplinka pirmiausia esame energetinės struktūros, ir būtent per tokius rezonansinius efektus esame visi tarpusavyje susiję.
Pasaulis - viena persipynus kompleksinė sistema.
Panašu jog su savo technologijomis lendame į sritį, kurios pavojaus negalime vertinti net apytikriai, nes neturime nei reikiamos informacijos, nei kompetencijos. Šis nežinojimas yra didžiausias pavojus visai žmonijai ir tikėtina, jog ant tokio „grėblio“ jau užmynėme.
Rašo respublika.lt
Paranormal komentaras: Tai dabar noriu paklausti, tai kas mums meluoja? Kas už pinigus, vienu ar kitu būdu, bando įtakoti 5G technologijas? Kam tai naudinga? Ir kas nutiktu, jei prie šių gerbiamų profesorių, mokslininkų, telekomunikacijos savininkų šalia būtų pastatytas toks bokštas? O gal jie šalia jau turi (tada patarčiau jiems, parodyti pavyzdį ir kuo greičiau šalia savo prabangių namų pasistatyti bokštą), kad jų koks dulkių siurblys vykdytu komandas, o šaldytuvas pripildytu maisto produktais... O virš jų galvos švytėtų dar viena saulė? Ir dar kartą retorinis klausymas, kas mums meluoja ir kam tai reikalinga?
Anonimo Komentaras: Mano nuomone tai straipsnis žmonėms nuraminti bet čia dėstomos mintys man kelia šypseną. Reikalas paprastas - jei jau ponas mokslininkas mums rašo kad žmones, "jau šimtą metu draugauja su elektromagnetine spinduliuote ir...nieko". Deja mokslas be pateiktu skaičių yra niekas. Konkrečiai - reikėtų su kokio intensyvumo radiacija žmonės turėjo reikalo prieš šimtą metu ir su kokia žmonės turės įdiegus 5 G ryši. Žinom, kad seniau buvo mažesnis nei 0.2 mw/m2 fonas o kad veiktu 5G ši spinduliuotė bus nei daug nei mažai iki 1000, mw/m2 (atrodo tokia dimensija). Prie tu įrengimu žmonės dirba su priešradiaciniais kostiumais. Pagaliau kas sako netiesa - autorius ar prof J. Grigas dėl to dažnesnio ten dirbančiu žmonių sirgimo vėžiu. Beje koki tarptautinio citavimo indeksą turi šitas straipsnis ir kas ji recenzavo?
O, jei jūs turite savo nuomonė, apie 5G technologijas, pasidalinkite komentaruose, būtų įdomu išgirsti jūsų nuomonė apie tai, nesvarbu kokia būtų. Gal vienus ir kitus įtikinsite, tai naudinga, o gal žalinga. Nes, kartais nebesuprantami dalykai dedasi... Noriu pasakyti, kad nuomonė nebūtinai sutampa su straipsnių autorių nuomone. Šiuo atveju, pateikiame, dvi skirtingas puses. Belieka, jums patiems, spręsti, o gal ir paaiškinti plačiau.
Nuotrauka: bbc.com koliažas
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau