Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Technologijos, Mokslas » 2019 » Liepos » 10

Ar 5G ryšys pavojingas? Briuselis sustabdė savo planus įvesti 5G ryšį dėl galimos grėsmės gyventojų sveikatai - kas vyksta?

5G ryšys pamažu skinasi kelią visame pasaulyje. Tačiau kol vienos valstybės giriasi įdiegusios šią technologiją, kitos iš viso atsisako 5G ryšio arba bent jau pristabdo savo planus. Priežastis – nežinomas 5G ryšio poveikis sveikatai.

Briuselis sustabdė savo planus įvesti 5G ryšį dėl galimos grėsmės gyventojų sveikatai. Kaip teigia „The Brussels Times“, kol kas neįmanoma nustatyti technologijai reikalingų antenų skleidžiamo spinduliuotės lygio ir dėl to techologija yra stabdoma. 5G ryšio plėtrą stabdo Nyderlandai, kai kurie Šveicarijos kantonai ir kai kurios valstijos Amerikoje.

Jungtinės Karalystės vyriausybė tikina, kad 5G ryšys visiškai saugus, rašo news.sky.com. Tokio požiūrio laikosi visos šalies sveikatos priežiūros institucijos, reguliuojančiosios institucijos ir kitos oficialiai atsakingos organizacijos, kurioms tektų prisiimti atsakomybę, jeigu būtų atrasta, kad 5G ryšys žalingas sveikatai. Tačiau kai kas jų išvadomis vis dar abejoja.

Vieną Jungtinės Karalystės parlamentui pateiktą peticiją, kurioje reikalaujama nepriklausomo tyrimo, ar naujosios kartos mobiliojo ryšio technologija kelia grėsmę saugumui ir sveikatai, pasirašė 29 tūkst. žmonių. Vyriausybė prašymą atmetė ir pareiškė, kad Jungtinėje Karalystėje ir visame pasaulyje nuolat vykdoma daugybė tyrimų, kuriais siekiama nustatyti, ar elektromagnetinė spinduliuotė kelia pavojų žmonėms.

Tačiau toks atsakymas nenuramino žmonių, įtariančių, kad vyriausybė nori nuslėpti šio ryšio keliamą grėsmę. Štai ką apie elektromagnetinį spektrą pasakoja mokslininkai.

Kaip 5G ryšys gali kelti pavojų?

Kad išsiaiškintume, ar 5G ryšys pavojingas, reikia suprasti, koks tai ryšys ir kaip jis veikia – o tam reikia žinoti, kas yra elektromagnetinė spinduliuotė.

Elektromagnetinis spektras – tai natūralus reiškinys. Dalis šio spektro skaitytojams pažįstama – tai matoma šviesa nuo žemesnio dažnio infraraudonųjų spindulių iki aukštesnio dažnio ultravioletinių spindulių.

Elektromagnetinė spinduliuotė matuojama dažniais ir bangų ilgiais. Už matomą šviesą žemesnio dažnio ir ilgesnių bangų spinduliuotė vadinama mikrobangomis ir radijo bangomis.

Mobilieji telefonai susiekia su bazinėmis stotimis, kurios priima ir siunčia šiame spektro gale esančias radijo bangas.

5G ryšiui naudojamos kitoje spektro dalyje esančios bangos – nuo 22 GHz iki 86 GHz. Ši spektro dalis vis dar labai toli nuo jonizuojančiosios spinduliuotės.

Tokia spinduliuotė vadinama nejonizuojančiaja, nes ji negali išardyti molekulinių jungčių – pavyzdžiui, nustumti elektronų nuo atomų ir suteikti molekulei elektros krūvio.

Taigi nejonizuojančioji spinduliuotė visiškai saugi?

Nors nejonizuojančioji spinduliuotė silpnesnė už jonizuojančiąją, yra manančių, kad ji vis tiek gali paveikti žmonių organizmą.

Tačiau tie, kas mano, kad ši spinduliuotė gali sukelti vėžį taip pat, kaip jonizuojančioji spinduliuotė, ne visiškai supranta mokslinę reiškinio pusę.

Pasak Jungtinės Karalystės Nacionalinės sveikatos tarnybos, nuo dešimtojo XX a. dešimtmečio atlikta daugybė mokslinių tyrimų apie mobiliųjų telefonų įtaką sveikatai.

Nė viename tyrime nepateikta įrodymų, kad mobiliesiems telefonams naudojama spinduliuotė panaši į gerokai pavojingesnę spinduliuotę dešinėje schemos pusėje.

Kas nutinka, kai kūną pasiekia radijo bangos?

Kai radijo bangos pasiekia žmogaus kūną, jos susigeria į audinius ir tampa paprasčiausia energija.

Iki šiol atliktuose moksliniuose tyrimuose nepateikta jokių įrodymų, kad radijo bangos gali pakeisti audinių molekulinę struktūrą.

Radijo bangos gali padidinti ląstelių temperatūrą 0,2 °C, tačiau kai sportuojate, temperatūra tiek pat gali pakilti natūraliai, todėl toks pokytis nelaikomas pavojingu sveikatai.

„Peržiūrėjus šia tema paskelbtus mokslinius tyrimus prieita prie išvados, kad tyrimų rezultatai nepatvirtina, jog mobiliųjų telefonų skleidžiamos radijo bangos gali kelti sveikatos problemų“, – teigia Nacionalinė sveikatos tarnyba. Vis dėlto pareiškime priduriama, kad norit ištirti ilgalaikį bangų poveikį reikia tolimesnių tyrimų.

Ar 5G ryšys vis dėlto gali būti pavojingas?

Teoriškai taip. Po ilgo laiko pavojingos gali būti visos elektromagnetinės spinduliuotės formos, tačiau taip teigiama tik todėl, kad iki šiol atliktuose tyrimuose nepateikiama galutinių išvadų, kad jos tikrai saugios.

Tačiau nors mobiliuosius telefonus turinčių žmonių nuo 1990 m. iki 2016 m. padaugėjo 500 proc., organizacijos „Cancer Research UK“ duomenimis smegenų auglių diagnozių padagėjo tik 34 proc. Pasak organizacijos, šis skaičius išaugo todėl, kad dabar augliai lengviau diagnozuojami, o užfiksuotų auglių atvejų skaičius tikslesnis.

Dažnai kartojama, kad 2011 m. Tarptautinė vėžio tyrimo agentūra teigė, kad mobilieji telefonai „galimai sukelia vėžį“, tačiau prie šios išvados prieita remiantis neišsamiais laikomais moksliniais tyrimais.

Elektromagnetinė Spinduliuotė Ir Penktos Kartos Ryšys (5G) Galimai Kenkia Žmogui

Vis dėlto tikrai žinoma, kad nejonizuojančioji elektromagnetinio spektro spinduliuotė negali tiesiogiai sukelti vėžio. Rašo Delfi.lt

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
19.05.2019 laikas 19:49 Receptai Liaudiški patarimai kaip gydytis Valgomuoju česnaku

Valgomasis česnakas liaudies medicinoje. Netradicinė medicina. Česnakas laikomas geriausia priemone nuo aterosklerozės ir mažakraujystės. Prieš miegą pamirkykite delnus šiltame vandenyje su soda, po to ant nuospaudų uždėkite ma...

Skaityti daugiau

31.08.2018 laikas 09:36 Receptai Prakaitavimą skatinantys vaistažolių mišiniai
Prakaitavimą skatina liaudies medicinoje, Prakaitavimą skatinantys vaistažolių mišiniai, receptai skatinantis prakaitavimą, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis, kaip gydy...

Skaityti daugiau

21.11.2017 laikas 10:38 Receptai Arbata nuo laringito (ramunėlė, juoduogio šeivamedis, liepžiedžiai)
Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: Laringitas. Ingredientai: ramunėlės žiedai, juoduogio šeivamedžio žiedai, liepos žiedai

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
21.01.2025 laikas 22:10 Astrofizikai mano, kad Žemė paėmė Mėnulį iš kitos planetos
Tradiciškai manoma, kad Mėnulis atsirado po didelio susidūrimo su Žeme, tačiau naujas tyrimas, atliktas Pensilvanijos universiteto mokslininkų, siūlo alternatyvų požiūrį. Jie teigia, kad Mėnulis galėjo kilti iš kitos Saulės sistemos vietos ir vėliau ...

Skaityti daugiau

21.01.2025 laikas 21:55 Gyvenamos planetos galėjo atsirasti anksčiau nei galaktikos, mano mokslininkai
Ilgą laiką astronomai buvo įsitikinę, kad galaktikos atsirado prieš formuojantis planetoms. Tačiau naujausi tyrimai, vadovaujami Danielio Valeno iš Portsmuto universiteto, atskleidžia, kad gyvybės galimybės galėjo egzistuoti ankstyvosios Visatos stad...

Skaityti daugiau

21.01.2025 laikas 07:29 Dukra ištekėjo už vyro, kuris ją tempia žemyn ir manipuliuoja ja, kaip jam patinka
Jaunos šeimos gyvenimas su tėvais gali atrodyti kaip patogus sprendimas, tačiau tai dažnai atneša nesusipratimų ir įtampų. Šiame straipsnyje nagrinėsime iššūkius, su kuriais susiduria poros, kai tėvai nori padėti, o jaunųjų šeimos nariai nesuvokia, k...

Skaityti daugiau

20.01.2025 laikas 07:40 Mano vyro tėvai nenorėjo mums padėti įsigyti butą, tačiau patys nusipirko naują automobilį

Šeimos dinamikos dažnai yra sudėtingos, ypač kai kalbama apie finansinę paramą. Mano vyro tėvai, nors ir gyvenantys gerai, atsisako padėti mums nusipirkti nuosavą būstą. Tai sukėlė daug klausimų ir iššūkių mūsų santykiuose. Šiame straipsnyje pasid...

Skaityti daugiau

20.01.2025 laikas 07:14 Senovės kinų horoskopas: stichijų įtaka jūsų charakteriui
Senovės kinų horoskopas, pasiremiantis penkiomis stichijomis – ugnimi, vandeniu, žeme, medžiu ir metalas – siūlo unikalų požiūrį į asmenybės bruožus ir likimo iššūkius. Šiame straipsnyje sužinosite, kaip gimimo metų paskutinis skaičius gali atskleist...

Skaityti daugiau