Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2019 » Balandžio » 14

Apie putpelių kiaušinius

Pavasarį, kai gresia avitaminozė, patariama dažniau valgyti putpelių kiaušinių. Kiaušiniai - plačiai paplitę maisto produktai. Dažniau valgome vištų kiaušinius nežinodami, kad putpelių kiaušinių sudėtis - ypač vertinga žmogaus sveikatai. Vitaminų, mikro ir makroelementų putpelių kiaušiniuose yra daugiau nei vištų kiaušiniuose.

mityba, putpelių kiaušiniai, kiaušiniai, sveikata, cholesterolis,mitai

Geležis ir antiseptinės medžiagos

Putpelių kiaušiniuose daugiau yra kalio, fosforo, magnio, chromo, vario, kobalto, geležies, vitaminų A, B1, B2 ir PP nei vištų kiaušiniuose. Be to, putpelių kiaušiniuose yra natūralaus antiseptiko, kuris padeda naikinti patogenines bakterijas ir efektyviai gydo peršalimo ligas. Putpelių kiaušiniuose taip pat yra veido odą gražinančio, padedančio atsinaujinti odos ląstelėms ir odą minkštinančio tirozino. Būtina atminti, kad putpelių kiaušiniai yra kaloringesni nei vištų kiaušiniai. Labai svarbu, kad putpelių kiaušiniuose gausu žalingojo cholesterolio lygį kraujyje mažinančio cholino.

Putpelių kiaušiniai vaikams

Putpelių kiaušiniai reikalingi formuotis visoms žmogaus organizmo sistemoms ir vidaus organams, todėl pediatrai jų pataria valgyti vaikams. Vaikams iki 3 metų per dieną patariama suvalgyti ne daugiau nei du virtus putpelių kiaušinius. Mokiniams per dieną galima suvalgyti 3 putpelių kiaušinius. Prieš vartojimą putpelių kiaušinius reikia kruopščiai nuplauti.

Dieta ir stresas

Putpelių kiaušinių dažnai yra įvairių dietų sudėtyje. Putpelių kiaušiniuose yra cholino. Ši medžiaga dalyvauja riebalų apykaitoje, todėl put-
pelių kiaušinių yra įvairių dietų, reguliuojančių kūno svorį, sudėtyje. Putpelių kiaušiniuose taip pat gausu chromo, kuris žmogaus organizme normalizuoja angliavandenių apykaitą ir padeda skaidyti riebalus.

• Šiuose kiaušiniuose esantys vitaminai padeda neutralizuoti žalingąjį streso poveikį.

• Jei kasdien vartosite plaktų putpelių kiaušinių su arbatiniu šaukšteliu medaus ir žiupsneliu cinamono bei tarkuotos imbiero šaknies, organizmą aprūpinsite energija, normalizuosite medžiagų apykaitą ir efektyviau numalšinsite žalingąjį streso poveikį.

• Dirbantiems sunkų fizinį darbą, persirgusiems sunkiomis ligomis ir besistengiantiems sustiprėti patariama valgyti virtų, o ne žalių putpelių kiaušinių, nes virtų kiaušinių baltymą žmogaus organizmas įsisavina žymiai geriau nei žalių.

• Putpelių kiaušinių naudinga vartoti greitai pavargstantiems ir sergantiems avitaminoze.

mityba, putpelių kiaušiniai, kiaušiniai, sveikata, cholesterolis,mitai

Vyrams reikalingos mineralinės medžiagos

Pasak gydytojų, putpelių kiaušiniuose esantis fosforas, magnis, varis ir geležis stiprina vyrų lytinę potenciją. Be to, putpelių kiaušinių patariama valgyti sergantiems įvairiomis skrandžio ir žarnyno ligomis.

• Sergantiems kasos uždegimu negalima valgyti gyvulinio maisto, išskyrus, žalių ar keptų putpelių kiaušinių bei garuose troškintos žuvies.

• Sergantiems skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opalige, ypač, kai padidėjęs skrandžio sulčių rūgštingumas, naudinga valgyti žalių putpelių kiaušinių, kurie mažina skrandžio sulčių rūgštingumą.

• Putpelių kiaušiniai pagerina sergančiųjų bronchine astma, pneumonija ir anemija bei besiskundžiančių nusilpusia imunine sistema savijautą. Suaugę žmonės per dieną gali suvalgyti 6-8 putpelių kiaušinius.

mityba, putpelių kiaušiniai, kiaušiniai, sveikata, cholesterolis,mitai

Mitai

• Teigiama, jog žali putpelių kiaušiniai nėra pavojingi. Tokia nuomonė nėra teisinga, nes putpelių kiaušiniai (jų lukštai) gali būti užkrėsti salmonelėmis, todėl prieš vartojimą juos kruopščiai perplaukite; galite ir su muilu.

• Teigiama, jog putpelių kiaušiniuose nėra cholesterolio. Tokia nuomonė nėra teisinga, nes žalingojo cholesterolio putpelių kiaušiniuose yra daugiau nei vištų kiaušiniuose. Tačiau putpelių kiaušiniuose daugiau yra cholino, kuris neutralizuoja žalingąjį cholesterolį. Todėl suvalgius putpelių kiaušinių, jo lygis sumažėja.

• Sakoma, jog putpelių kiaušiniai - mažai kaloringi. Tokia nuomonė teisinga, tačiau vištų kiaušiniai yra dar

mažiau kaloringi. Putpelių kiaušiniuose yra daugiausiai cholino - kuri aktyviai dalyvauja riebalų apykaitoje. Putpelių kiaušiniuose gausu chromo, kuris normalizuoja angliavandenių apykaitą ir padeda skaidyti riebalus.

Įvertink šį straipsnį Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.

Čia galite rašyti savo paranormalų nutikimą, pranešimą spaudai, reklaminį straipsnį, istorijas, pamąstymus, sveikatos patarimą, receptą... Prisijunkite ir rašykite!
Niekas neišdrįso palikti komentarą.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar