Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Ligos, Mutacijos » 2021 » Birželio » 16

Kai kurių prekės ženklų apsauginių kremų nuo saulės sudėtyje yra šios toksiškos, vėžį sukeliančios cheminės medžiagos

(Paranormal) Apsauginis kremas nuo saulės yra svarbus kiekvienos odos priežiūros procedūros žingsnis. Daugelis žmonių taip pat mėgsta teptis šiuo produktu prieš eidami į lauką vasarą. Tačiau kai kurie apsauginių kremų nuo saulės prekių ženklai gali neatitikti savo saugumo pažadų.

Nepriklausomos laboratorijos "Valisure" atlikti tyrimai parodė, kad daugelyje populiarių kremų nuo saulės ir priemonių po deginimosi yra toksiškos cheminės medžiagos, siejamos su kraujo vėžiu, pvz., leukemija, pėdsakų.

Vėžį sukeliančios cheminės medžiagos - benzeno - buvo 78 iš 294 daugiau kaip 60 prekių ženklų gaminių partijų. Dar blogiau - 14 užterštų partijų benzeno kiekis buvo didesnis nei dvi dalys milijonui (ppm), t. y. Maisto ir vaistų administracijos (FDA) nustatyta riba, teigia "Valisure".

Peticijoje "Valisure" paprašė FDA atšaukti užterštus apsauginius kremus nuo saulės ir produktus po deginimosi. Tačiau agentūra vis dar nagrinėja farmacijos tyrimų bendrovės išvadas. Pareiškime FDA "CBS News" teigė, kad rimtai vertina susirūpinimą dėl jos reguliuojamų produktų, įskaitant apsauginius kremus nuo saulės, saugumo.

Populiariuose kremuose nuo saulės rasta benzeno

Bendrovė "Valisure" aptiko benzeno 27 proc. jos tirtų purškiklių ir losjonų. Kai kuriuose produktuose, įskaitant visoje šalyje veikiančio tinklo "CVS Health Corporation" ir populiaraus apsaugos nuo saulės prekių ženklo "Banana Boat" parduodamus produktus, buvo iki 6 ppm benzeno.

Tarp "Johnson & Johnson" kompanijos "Neutrogena" linijos gaminių taip pat buvo tokių, kuriuose nustatytas padidintas benzeno kiekis. Tiek "Johnson & Johnson", tiek korporacija "CVS Health Corporation" pareiškė, kad išnagrinės "Valisure" išvadas.

"CVS vaistinės parduotuvių prekių ženklai sukurti taip, kad būtų užtikrinta kuo geresnė kokybė ir mūsų siūlomi produktai būtų saugūs", - sakė bendrovės atstovė spaudai Amy Thibault. Produktai taip pat atitinka taisykles, kuriomis siekiama patenkinti klientų poreikius ir užtikrinti jų saugumą.

Tuo tarpu "Johnson & Johnson" atstovė spaudai teigė, kad kiekviena bendrovės naudojama sudedamoji dalis turi atitikti saugos ir kokybės reikalavimus, o benzenas nėra nė vieno bendrovės asmens higienos produkto sudedamoji dalis.

FDA standartas dėl benzeno yra neaiškus. Tačiau anksčiau ji nustatė laikiną ribą, susijusią su COVID-19 pandemija, - tik 2 ppm benzeno rankų dezinfekavimo priemonėse.

Agentūra nenurodė, ar jai kelia susirūpinimą benzeno kiekis kremuose nuo saulės ir priemonėse po deginimosi. Agentūra teigė, kad bendradarbiaus su paveiktomis įmonėmis, kad prireikus atšauktų produktus.

Galiausiai gamintojai ir platintojai patys turi užtikrinti savo produktų kokybę, sakė FDA atstovas spaudai Džeremis Kanas (Jeremy Kahn).

Pasak Kahno, priežiūros institucija taip pat ragina gamintojus ištirti sudedamąsias dalis, kad įsitikintų, jog jos atitinka specifikacijas ir nėra kenksmingai užterštos.

Benzeno keliami pavojai

Benzenas yra pramoninis tirpiklis. Net jei rankų dezinfekavimo priemonių ir apsauginių kremų nuo saulės gamintojai stengiasi, kad jų gaminiuose nebūtų benzeno, jie gali nežinodami pirkti ir naudoti kancerogenu užterštus tirpiklius, sakė tyrime nedalyvavęs Kolorado visuomenės sveikatos mokyklos aplinkos sveikatos profesorius adjunktas Danielis Teitelbaumas (Daniel Teitelbaum).

Cigarečių dūmai ir benzino garai yra vieni iš labiausiai paplitusių benzeno poveikio šaltinių. Per pastaruosius du dešimtmečius atlikus daugybę tyrimų nustatyta, kad vaikams, gyvenantiems namuose netoli benzino degalinių, leukemijos rizika yra nuo dviejų iki keturių kartų didesnė nei kitiems vaikams. Deja, mokslininkai išsiaiškino, kad benzenas yra labiau paplitęs, nei jie manė anksčiau.

Pirmieji pranešimai apie su benzenu susijusias kraujo ligas pasirodė 1897 m. Švedijos lietpalčių gamyklose. Rizika įkvėpti benzeno kyla guminius gaminius gaminantiems darbininkams ir naftos perdirbimo gamyklų darbuotojams.

Apie kitus absorbcijos kelius žinoma mažiau. Tačiau mokslininkai žino, kad vaikų oda yra pralaidesnė nei suaugusiųjų. Todėl tikėtina, kad vaikai lengviau nei suaugusieji įsisavina toksiškas chemines medžiagas, įskaitant benzeną.

Bostono koledžo Pasaulinės taršos ir sveikatos observatorijos direktorius Filipas Landriganas (Philip Landrigan), kuris tyrime nedalyvavo, sakė, kad saugaus poveikio lygio nėra. Tai ypač pasakytina apie vaikus.

"Benzenas iš tikrųjų sukelia DNR mutacijas", - sakė Landriganas, kuris specializuojasi toksinių cheminių medžiagų ir žmonių sveikatos srityje. "Net ir maža dozė gali išjudinti įvykių grandinę, kuri po kelerių metų gali sukelti vėžį."

Daugiau apie neigiamą poveikį sveikatai, susijusį su benzeno poveikiu, sužinosite svetainėje Chemicals.news.

Tarp šaltinių yra ir šie:

Jei manote, kad tokia informacija jums naudinga, dalinkitės ir įvertinkite (pagal 5 žvaigždučių lygį), pagal tai bus nuspręsta, ar toliau talpinti tokio pobūdžio straipsnius.

Jei manai, kad ši informacija buvo naudinga, pasidalink, prenumeruok ir padėkok...

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
28.07.2021 laikas 22:17 Kai VAKCINUOTI žmonės suserga kovidu, žiniasklaida iškraipo tikrovę ir kaltina NEVAKCINUOTUS
Tariamas naujas Vuchano koronaviruso (Covid-19) "klasteris" neva plinta Masačusetso valstijos Cape Cod rajone, o didžioji žiniasklaida, kaip įprasta, kaltina "neskiepytus".

Skaityti daugiau

28.07.2021 laikas 19:39 Australijos kakadu išmoko įsilaužti į šiukšliadėžes ir aktyviai to moko jaunąją kartą

Kakadu su žaviais kuokšteliais taip gerai prisitaikė prie didmiesčio, kad išmoko malšinti troškulį viešuosiuose fontanuose ir ieškoti maisto gatvėse.

Skaityti daugiau

28.07.2021 laikas 19:22 69 žuvusieji, 5 dingusieji be žinios per potvynius Henane, Kinijoje
69 žuvusieji, 5 dingusieji be žinios dėl potvynio Henano provincijoje, Kinijoje - 12,9 mln. žmonių nukentėjo - 972 000 hektarų žemės ūkio paskirties žemės nuniokota.

Skaityti daugiau

28.07.2021 laikas 19:15 Potvyniai ir nuošliaužos Cox’s Bazare, Bangladeše, nusinešė aštuonių žmonių gyvybes
2021 m. liepos 27 d. smarkios liūtys Kox's Bazaro pabėgėlių stovyklose Bangladeše (Bangladesh) sukėlė mirtinus potvynius ir nuošliaužas.

Skaityti daugiau

28.07.2021 laikas 18:56 Potvyniai Italijoje - "išprotėjęs klimatas
Potvynis Italijoje: dešimtys žmonių išgelbėti po to, kai nuošliaužos ir smarkios liūtys užklupo miestus aplink turistų pamėgtą Komo ežerą.

Skaityti daugiau

24.07.2021 laikas 11:30 Receptai | Patiekalai Varškės keksas su šokolado lašeliais
Varškės keksas su šokolado lašeliais - patiekalas, kurį nesunkiai pasigaminsite pagal šį receptą. Daug gerų, išbandytų receptų, kuriuos privalai išmėginti!

Skaityti daugiau

23.07.2021 laikas 22:34 Receptai | Patiekalai Patiekalas Vištiena "Egzotika"
Vištiena "Egzotika" - patiekalas, kurį nesunkiai pasigaminsite pagal šį receptą. Daug gerų, išbandytų receptų, kuriuos privalai išmėginti!

Skaityti daugiau

20.07.2021 laikas 14:13 Receptai | Patiekalai Nekeptas tortas su želė gabaliukais, grietine ir šokoladu
Tokį nekepto torto receptą su želė gabaliukais, grietine bei šokoladu gavau labai seniai ši savo mamos. Jis gaunasi itin gardus, gaivus bei vasariškas. Paranormal, Virtuvė, Šiandiena, Jums, Siūlo, Pasigaminti, Patiekalą, Pagal, Receptą, Nekeptas, Tortas, Želė, Gabaliukais, Grietine, Šokoladu, Skana...

Skaityti daugiau