Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2020 » Sausio » 23

Ar kada esate matę, kaip čiaudo drambliai? O žuvys?

Ar galite įsivaizduoti čiaudintį dramblį? Toks ilgas straublys šį veiksmą turėtų paversti šiek tiek neįprastu. O gal jie nečiaudi? Kokie kiti gyvūnų karalystės atstovai negali to atlikti?

Čiaudėjimas - tai nevalingas, staigus oro išstūmimas per kvėpavimo takus, išvalantis nosį nuo dulkių ir kitų svetimkūnių. Tai - refleksas, kurį sukelia nosies dirginimas gleivėmis, dulkėmis, žiedadulkėmis. Ir čiaudi beveik visi, įskaitant dramblius.

Dramblių nosys - tai ilgi straubliai, kuriuose jie naudoja viskam. Jais jie skina vaisius, pasisemia vandens, bendrauja su gentainiais. Neišvengiamai į juos patenka ir nemalonių svetimkūnių, kuriuos būtina pašalinti čiaudint. Dramblio čiaudėjimas yra palydinas gausiu gleivių išsiskyrimu ir, kartais, toli girdimu garsu.

Iš tikrųjų, čiaudi beveik visi oru kvėpuojantys gyvūnai, nes kvėpavimo takų švara yra labai svarbi vengiant ligų. Čiaudi gyvatės, vėžliai, driežai, paukščiai, graužikai - beveik visi oru kvėpuojantys gyvūnai atlieka šį veiksmą. Taigi, kaip tikriausiai supratote, žuvys nečiaudi.

Žuvys nekvėpuoja taip, kaip oru kvėpuojantys gyvūnai. Jos neįkvepia ir neiškvepia. Jos tiesiog leidžia vandeniui tekėti pro jų žiaunas. Ir, nors žiaunas kartais taip pat tenka išsivalyti staigiais judesiais, jie yra valingi, kontroliuojami ir net nelabai panašūs į čiaudulį. Taigi, kitaip tariant, žuvys nečiaudi.

Nečiaudi ir bestuburiai. Jie kitaip pasisavina orą, todėl nieko panašaus į čiaudulį nepamatysite. Taigi, musės, sraigės, koralai, vorai ir krabai, panašu, nečiaudi.

O žmonės čiaudi ir kartais labai dažnai. Britė Donna Griffiths ėmė čiaudėti 1981 metų sausio 13 dieną ir nenustojo iki 1983-iųjų rugsėjo 16 dienos. Kitaip tariant, Griffiths čiaudėjo net 976 dienas. Manoma, tai buvo nervų sistemos problema - nuo tokių čiaudulio priepuolių kenčia nemažai žmonių. Per pirmuosius metus Griffiths nusičiaudėjo bent milijoną kartų, vėliau čiaudulio dažnis vis mažėjo, kol galiausiai moteris pasiekė dieną be čiaudėjimo.

Rašo technologijos.lt

Įvertink šį straipsnį Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.

Visi svetainės pateikti straipsniai, sveikatos patarimai yra pramoginio pobūdžio iš interneto platybių. Prieš naudodami patarimus, pasitarkite su tos srities specialistu. Svetainė neatsako už duomenų tikslumą. Visos teisės apsaugotos.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
28.02.2020 laikas 09:15 Kovos būdas su antro tipo HERPES virusu

Yra toks nemalonus gamtos kūrinėlis, kurį medikai vadina antro tipo herpes virusu, plintančiu ir  negerumus sukeliančiu žmogaus genitalijų srityje. Įprastai virusas “miega” kažkur stuburo smegenyse, bet kartais dėl peršalimo ar streso hormonų “nubunda” ir keliauja lin...

Skaityti daugiau

27.02.2020 laikas 23:05 Natūralus gėrimas, kaip išvengti cistito

Taigi, kaip galima užkirsti kelią ir pabandyti natūraliu išsigydyti cistitą? Dėl natūraliu būdu norintiems įveikti cistitą, ypač jei mes kenčiame chroniškai, turime vengti kai kurių maisto produktų ir įpročių.

...

Skaityti daugiau

27.02.2020 laikas 21:14 Paprastas Būdas Išliktyti Šviežius Bananus

Užkandžių pakavimas vaikams į mokyklą, gali pasirodyti esąs gana didelis iššūkis - ypač bandant įtikti vaikams ir įsitikinant, kad jie valgo maistingą maistą.

Skaityti daugiau

27.02.2020 laikas 15:05 Sužinok, kurių produktų laikymo terminas beveik begalinis

Distiliuotas baltasis actas. Jį galima vartoti prieš valgį, jei abejojate jo šviežumu. Pats actas gali būti laikomas metų metus ir negenda. Medus Šis produktas tarnaus jums iki pat mirties. Bičių darbas ir jo magiška sudėtis daro savo darbą. Cukrus meduje sugeria drėgmę

...

Skaityti daugiau

27.02.2020 laikas 08:00 Ar Maldos stiprina mus fiziškai?
Krikščionys dažnai sako vienas kitam: „AŠ melsiuos už tave!“ Bet krikščionys dažnai yra aštriai kritikuojami dėl tikėjimo Dievu ir tokių svarbių dalykų kaip jų sveikata patikėjimu antgamtiniam gydytojui. Jie nori melstis vienas už kitą. O viskas todėl, kad dar nuo neatmenamų laikų egzistuoja viena...

Skaityti daugiau

26.02.2020 laikas 20:37 Jolanta Blažytė: Kaškas Sėja Panika?

„Būsime 5G technologijos diegimo lyderiai“, - garsiai ištrimituoja mūsų tautos išrinktieji ir tyliai „prakiša“ sveikatos apsaugos ministro įsakymą, leidžiantį Lietuvoje elektromagnetinės taršos normas padidinti 10 kartų. Čia pat pasipila reklaminės „fanfaros“ a...

Skaityti daugiau