Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2018 » Spalio » 8

Darington Volsas - Stounhendžo statytojų miestas

Vos už trijų kilometrų nuo visame pasaulyje žinomo statinio Solsberio lygumoje - Stounhendžo, archeologai aptiko didelės akmens amžiaus gyvenvietės liekanas. Ši gyvenvietė buvo pavadinta Darington Volsu (Durrington Walls).

Stounhendžas, Darington Volsas, archeologija

Darington Volsu (Durrington Walls) ©wikipedia.org

Statytojų miestas, kuriame niekas nebadavo

Archeologai po atliktų tyrimų nusprendė, kad gyvenvietė atsirado kaip tik tuo metu, kai buvo statomas Stounhendžas, t.y. III amžiaus pr.m.e. viduryje. Kokie žmonės gyveno šioje gyvenvietėje?

Kasinėjimų vadovas Maikas Parkeris Pirsonas iš Šefildo universiteto yra įsitikinęs, kas Darington Volsas yra Stounhendžo statytojų miestas. Archeologų tyrimai rodo, kad šiame mieste vienu metu gyveno apie 2 tūkstančius žmonių. Šie žmonės mieste gyveno laikinai, jie nuolat keitėsi. Miesto gyventojai nevykdė jokios kitos ūkinės veiklos, o maistas būdavo atgabenamas iš kitų gyvenviečių.

Stounhendžo statytojai negalėjo skųstis maisto trūkumu. Štai ką pasakoja Maikas Pirsonas: „Mes labai atidžiai ištyrinėjome nuo senų laikų išlikusias šiukšlių krūvas. Jose buvo aptikta nebūdingų tam laikotarpiui radinių. Buvo aptikta nevisiškai sudorota jaučio koja. Iš visko sprendžiant, čia niekas nebadavo. Juk alkanas žmogus tikrai neišmestų neapgraužtus kaulus. Šiukšlių turinys liudija apie tai, kad mieste gana dažnai būdavo puotaujama.“

Klano vadovui - pats geriausias namas

Savo miestą Stounhendžo statytojai apsupo didžiuliu apsauginiu kanalu. Kiekvienam ruožui buvo priskirta brigada, kuri atlikdavo darbus nuo pradžios iki pabaigos. Statytojų komandos kaip darbo įrankius naudojo galvijų ragus. Archeologams pavyko aptikti 57 tokius savos gamybos instrumentus. Mokslininkai mano, kad toks skaičius sutampa su mieste ir pačiame Stounhendže dirbusių brigadų, kurių sudėtyje buvo maždaug po 200 žmonių, skaičiumi.

Darington Volse stovėję namai skiriasi vieni nuo kitų. Vienuose namuose gyveno turtingesni gyventojai, kituose - vargšai. Tai reiškia, kad jau tais tolimais laikais visuomenėje buvo socialinė hierarchija. Visi namai buvo mediniai, apvalūs ir apie 5 m skersmens. Pats patogiausias ir tvirčiausias namas priklausė klano vadovui, kuris vadovavo statybai.

Puotos žiemos metu

Labai keista tai, kad suakmenėjusiose šiukšlėse, kurias tiria mokslininkai, nėra tokioms gyvenvietėms būdingų darbo įrankių - akmeninių peilių, kirvių, gremžtukų... Tai leidžia daryti išvadą, kad miesto gyventojai neaugino jokių gyvūnų. Tačiau kiaulių ir galvijų kaulų (beje, nevisiškai nuvalgytų) - kiek tik nori. Sprendžiant iš to, kad kiaulių kaulai priklausė maždaug 9 mėn. amžiaus kiaulėms, galima daryti išvadą, kad ypač daug gyventojų statytojų mieste atsirasdavo sausio ir vasario mėnesiais, nes kiaulės paršiuojasi paprastai balandžio ir gegužės mėnesiais. Kas taip traukė žmones į šias vietas? Gal pavasarį į Stounhendžo statybą patraukdavo Pietų Anglijos gyventojai tam, kad padėtų šventyklos statytojams?

Archeologams pavyko nustatyti, kad žiemomis Darington Volse vykdavo didžiulė šventė, kurios dalyviai į ją atsigabendavo neseniai mirusių giminaičių kūnus. Po gausių vaišių jie numirėlius suguldydavo į valtis, kurias nuplukdydavo Eivono upe prie Stounhendžo. Ten mirusieji būdavo sudeginami kartu su valtimis.

Tiesa, prieš gerus 4 dešimtmečius šiose vietovėse archeologams pavyko aptikti statinių kompleksą, kuris primena Stounhendžą. Tik šiame komplekse statiniai buvo mediniai. Skirtingai nuo savo akmeninio „brolio“, šis kompleksas buvo orientuotas ne į Saulės nusileidimo tašką žiemos saulėgrįžos dieną, bet į Saulės patekėjimo tašką. Medinis statinys buvo naudojamas kaip astronominis kompleksas.

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.
Nutiko kažkas, ko negalite paaiškinti? Persekioja paranormalūs reiškiniai? Žinote liaudies receptą ir ne tik? Pasidalinkite savo istorija - rašykite patys. Nemokamai! Laukiame Jūsų straipsnių, naujienų, apžvalgų ar istorijų.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
14.07.2020 laikas 20:49 Kaip galima nuraminti nervus?
Šiais laikais sunku rasti žmonių, kuriems pavyksta išvengti nervinių sukrėtimų, stresų. Vieni tokioje situacijoje traukia iš kišenės cigaretes, kiti atsidaro barą su alkoholiniais gėrimais.

Skaityti daugiau

14.07.2020 laikas 20:27 Kai skauda galva po sunkios darbo dienos
Noriu papasakoti, kaip mane kolegė išmokė susitvarkyti su varginančiu galvos skausmu. Toks skausmas man dažnai prasideda po ilgalaikės įtampos, dažniausiai po sunkios darbo dienos. Kartą buvo labai daug darbo, kurį reikėjo skubiai padaryti. Man, kaip dažniausiai tokiais atvejais būdavo, pradėjo skau...

Skaityti daugiau

14.07.2020 laikas 20:06 Kompresas iš košės nuo kosulio
Niekada neužmiršiu kaip mane vaikystėje gydė močiutė. Pakakdavo mažiausio peršalimo ir imdavau labai stipriai kosėti. Niekas negalėjo įveikti kosulio. Tačiau močiutė man padėjo.

Skaityti daugiau

14.07.2020 laikas 19:50 5 lašai jodo padės nuo slogos
Kad ir kas būtų sakoma, tačiau pati įkyriausia liga, kuria serga visi be išimties, yra sloga. Nors dabar per televiziją, spaudoje reklamuoja daugybę vaistų nuo slogos, tačiau jų poveikis mažai efektyvus.

Skaityti daugiau

14.07.2020 laikas 18:20 Banako šmėklos

Taip jau kartais nutinka, kad žmonės palieka gyventas vietas. Tada vietoje kažkada klestėjusio miestelio ar miesto lieka apleista, truputį paslaptinga ir baugoka vieta. Miestas vaiduoklis...

Skaityti daugiau

14.07.2020 laikas 09:18 Mūsų fizinė sveikata priklauso nuo minčių
Senovės išminčiai mokė, kad mūsų fizinė sveikata tiesiogiai priklauso nuo psichinės būsenos. Kad atsikratytume ligos, reikia atsikratyti neigiamų minčių, baimės, nerimo, įvesti tvarką savo galvoje.

Skaityti daugiau