Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2018 » Gruodžio » 10

Magija ir burtai. Arklio pasaga – laimės pranašas

Lietuvoje ir visame pasaulyje arklio pasaga yra tikriausiai žinomiausias laimės ir sėkmės simbolis. Labai ilgą laiką pasagos buvo laikomos stiprią apsaugą teikiančiu talismanu.

Arklio pasagos simbolis naudotas ir senovės Egipto ikonografijoje bei islamo mene. Su arklio pasagomis yra susiję daug įvairių prietarų – tai galingas talismanas arba amuletas, saugantis nuo bet kokio blogio ir nešantis sėkmę. Arklio pasaga nuo neatmenamų laikų buvo tikros laimės pranašas. Tikima, kad rasti arklio pasagą yra neįtikėtinai geras ženklas! Daugelio nuomone, atsitiktinai rastos pasagos magiškos galios yra dešimteriopai stipresnės negu nusipirktos. Geriausią tokią rastą seną pasagą (ypač geras ženklas, jei radinys yra dar ir su prikaltais vinimis) kabinti aukštyn nukreiptais galais. Pasakojama, kad D. Britanijos admirolas H. Nelsonas (1758 – 1805) liepė ant savo laivo „Victory“ stiebo prikalti seną rastą pasagą.

pasaga, arklio pasaga, laimė, magija, burtai

Prietaringi žmonės tiki, kad pakabinus pasagą ant įėjimo durų galima į namus prišaukti laimę ir sėkmę. Toks paprotys gyvuoja jau nuo XVI amžiaus. Kaip kabinti arklio pasagą net ir prietaringų žmonių nuomonės išsiskiria. Vieni sako, kad geriausia ją kabinti aukštyn nukreiptais galais – tada laimė nepabėgs iš namų. Manoma, kad laimę reikia sugauti ir uždaryti pasagos viduje; tai apsaugos namus nuo piktų žmonių ir kitokio blogio, todėl namų gyventojai galės gyventi saugiai ir laimingai.

Kiti tiki priešingai, kad geriausia pasagą kabinti žemyn nukreiptais galais, kad laimė kristų ant visų, kurie peržengia namų durų slenkstį ir pripildytų laimės visus namus. Per I pasaulinį karą išpopuliarėjo atvirukai su arklio pasakomis su žemyn nukreiptais galais. Tačiau dabar tendencijos pasikeitė ir daugumai labiau patinka kabinti pasagą aukštyn nukreiptais galais.

Daugelis tiki, kad geležis, iš kurios tradicinės pasagos gaminamos, yra viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl jos laikomos laimės pranašais. Geležis yra stiprus metalas, atlaikantis ugnį, todėl primena stiprybę, jėgą ir galią. Geležis ir ugnis buvo laikoma nepaprastai galinga kombinacija. Kalvis, kuris pagamino tokį stebuklingą, taip pat buvo itin palankiai vertinamas bei gerbiamas.

Dauguma žmonių senovėje nelabai suprato, kodėl arklys nejaučia jokio skausmo, kai pasaga yra kalama jam prie kanopos. Būdavo pasakojama, kad pasagų galios ir magija užtikrindavo tai, kad gyvulys niekada nejausdavo jokio diskomforto. Natūralu, kad jie irgi norėjo įgyti panašių galių. Pagal senovinį prietarą sakoma, kad radus seną pasagą (arba gabalėlį senos geležies), reikia nedelsiant ant jos nusispjauti, tada mesti per kairį petį, tuo pačiu metu galvojant norą. Šį nutikimą reikia laikyti paslaptyje, norint, kad noras tikrai taptų realybe.

Pasagai magiškų priskiriama dar ir dėlto, kad ji primena augantį mėnulį ir jos galios siekia senovės Egiptą. Yra viena įdomi teorija apie tai, kodėl pasaga nėra niekada kabinama šonu. Iš tikrųjų kai kuriose krikščionių bendruomenėse kabinti pasagą į šoną nukreiptais galais buvo gana įprasta ir tai buvo aiškinama tuo, kad šonu pakabinta arklio pasaga primena raidę C arba Kristaus (Christ) vardo pirmąją raidę (geležies galia yra Kristaus galia). Yra sakančių, kad arklio pasaga simbolizuoja dangaus karalystę ir kartu namų stogą. Ji reprezentuoja tiek dvasinius, tiek materialinius žmonių poreikius.

pasaga, arklio pasaga, laimė, magija, burtai

Pasagos taip pat siejamos su šv. Dunstanu (924 – 988), kuris laikomas kalvių, auksakalių, juvelyrų, spynininkų, muzikantų ir kitų globėju. Šv. Dunstanas buvo talentingas kalvis turėjęs paties velnio arkliui prikalti pasagą. Žinoma, šventasis tik apsimetė, kad atliks šią užduotį. Tačiau velnias stovėjo šalia ir stebėjo, ar meistras laikosi savo žodžio. Netikėtai šv. Dunstanas griebė velnio koją ir ant jos, o ne ant arklio, prikalė pasagą. Velnias iš išgąsčio ir skausmo baisiai suklykė. Kamuojama didelio skausmo piktoji dvasia maldavo kalvio nuimti prikaltą pasagą. Tačiau šv. Dunstanas sutiko tik su viena sąlyga: jei velnias prisieks niekada nekelti kojos į namus, ant kurių durų kabės pasaga. Velnias nedvejodamas sutiko. Štai kodėl pagal šią senovinę legendą pasaga laikoma saugančia nuo piktųjų dvasių, blogų žmonių ir nelaimių.

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
22.09.2020 laikas 10:17 Teleportacija jau egzistuoja, tačiau yra problema

Eksperimentiškai tai buvo patvirtinta dešimtajame dešimtmetyje. Jau seniai žinome, kad įmanoma kvantiniu lygiu iš vienos vietos į kitą teleportuoti daleles. Fizikos dėsniai nedraudžia žmonių ar kitų objektų dematerializuoti į siurrealistinį dalelių debesį vienur ir rematerializuoti kur nors toli,...

Skaityti daugiau

21.09.2020 laikas 21:15 Nepaisant astronominių išlaidų, rytoj bus paskelbta antroji karantino banga

Per pastaruosius dešimt metų kiekvienas save gerbiantis socialinis tinklas įsigijo žymę #Twosuns (dvi Saulės), pagal kurią žmonės skelbia nuostabias nuotraukas ir vaizdo įrašus, kurios „neįsirašo“ į pasaulinius rėmus pagal „protingus dėdes iš televizoriaus“. Kartais Nibiru...

Skaityti daugiau

21.09.2020 laikas 19:42 Kada prasidės kosminės kovos dėl Amerikos?

Po fenomenalios istorijos Naujajame Džersyje, kur NSO pakibo virš kelio ir šimtai žmonių spoksojo į jį, pareigūnai dėjo precedento neturinčias pastangas, panašias į 1947 m., įrodinėdami, kad žmonės matė „dirižablį“. Žmonėms, mačiusiems vaizdo įrašą tik YouTube paaiškinimas atrodė pana...

Skaityti daugiau

21.09.2020 laikas 14:15 Ar saldūs Lietuviški arbūzai?
Nors dar yra gyventojų, galvojančių, kad arbūzų neįmanoma užauginti Lietuvoje, tačiau iš teisų yra ne vienas, kuris juos augina dešimtmečiais.

Skaityti daugiau

20.09.2020 laikas 19:08 Žolelės sušvelnina cukrinio diabeto poveikį, nuo klimakso, liepų nauda
Šie augalai gali sumažinti cukraus kiekį kraujyje. Žoleles galima vartoti atskirai, po vieną, tačiau geresnis gydymo efektas pasiekiama tada, kai vartojami žolelių mišiniai. Siūlome išbandyti štai tokius mišinius

Skaityti daugiau

20.09.2020 laikas 17:14 Vyno pagrindu paruošti vaistai

Jeigu vynuogių vyne palaikyti vaistinius augalus, pasidaro gydomosios priemonės, kurios savyje sujungia gydomąsias žolelių ir vyno savybes. Tokiais vyno pagrindu paruoštais vaistais gydomos įvairios ligos. Sergant lėtinėmis ligomis apie vaistus reikia pasirūpinti iš anksto ir juos vartoti, esant ...

Skaityti daugiau