Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2020 » Kovo » 23

Biofarmacijos įmonė pranešė sukūrusi potencialią vakciną nuo COVID-19

Kvebeke (Kanada) įsikūrusi biofarmacijos įmonė „Medicago“ paskelbė sukūrusi į virusą panašią dalelę. Tai jai pavyko padaryti vos per 20 dienų nuo tada, kai gavo koronaviruso COVID-19 sukeliančio viruso SARS-CoV-2 geną. Į virusą panašios dalelės sukūrimas yra pirmas žingsnis norint sukurti vakciną nuo naujojo koronaviruso. Dabar bus atliekami ikiklinikiniai tyrimai, siekiant nustatyti jos veiksmingumą ir saugumą.

Užbaigusi šiuos tyrimus, „Medicago“ tikisi su atitinkamomis sveikatos priežiūros agentūromis susitarti dėl bandymų su žmonėmis pradžios 2020 m. vasarą (liepos–rugpjūčio mėnesiais), rašoma afp.com.

Įmonė naudoja savo technologijų platformą antikūnams nuo SARS-CoV-2 kurti, bendradarbiaudama su Lavalio universiteto Infekcinių ligų tyrimų centru, kuriam vadovauja dr. Gary Kobingeris. Jis padėjo sukurti vakciną ir vaistus nuo ebolos. SARS-CoV-2 antikūnai gali būti naudojami užsikrėtusiems žmonėms gydyti. Šį mokslinį tyrimą iš dalies finansuoja Kanados sveikatos tyrimų institutai.

2009 m. įmonė vos per 19 dienų sukūrė moksliniams tyrimams tinkamą potencialią vakciną nuo H1N1.

2012 m. „Medicago“ per mėnesį pagamino 10 mln. monovalentinės gripo vakcinos dozių Jungtinių Amerikos Valstijų sveikatos ir socialinių reikalų departamentui priklausiančiai Pažangiųjų gynybos tyrimų projektų agentūrai. 2015 m. „Medicago“ pagamino Ebolai gydyti skirtą monokloninių antikūnų kokteilį. Šį kartą užsakovas buvo Jungtinių Amerikos Valstijų sveikatos ir socialinių reikalų departamentui priklausanti Pažangiųjų mokslinių tyrimų ir plėtros agentūra.

„Žaibišką sėkmę lėmė mūsų augalinės platformos pajėgumai. Ji padėjo mums sukurti potencialią vakciną ir antikūnus, kad galėtume kovoti su pasauline grėsme sveikatai. Kadangi užtrukome vos 20 dienų nuo viruso geno gavimo, akivaizdu, jog mūsų technologija yra labai veiksminga ir leidžia nepaprastai greitai duoti atkirtį COVID-19“, – sakė „Medicago“ vykdomasis direktorius dr. Bruce’as Clarkas.

Priešingai nei tradicinių skiepų kūrėjai, ši įmonė savo vakcinai nenaudoja gyvūninės kilmės produktų ar gyvų virusų. Imamos į virusą panašios dalelės (VLP), kurios atkartoja viruso formą ir dimensijas, taigi organizmui sudaromos sąlygos jas atpažinti ir išvystyti imuninę reakciją, neužsikrečiant.

Klinikinių bandymų duomenys rodo, kad į virusą panašios dalelės veikia kitaip nei deaktyvuota vakcina (gaminama iš užaugintų viruso dalelių ar kt. patogenų, kurie nebetekę galios sukelti ligą), jos suaktyvina dvi imuninės sistemos dalis – antikūnius ir vadinamąjį ląstelinį imunitetą (kuriame nedalyvauja antikūniai).

Vos bus ištirta viruso genetinė seka, žadama per kelias savaites sukurti klinikinę vakciną.

Rekombinantinis metodas suteikia galimybę pagaminti vakciną, kuri tiksliai atitinka cirkuliuojančius štamus, kaip būna sezoninio gripo atvejais. Be to, technologija lengvai keičiamo masto – kompanija galės padidinti gamybos apimtis, paprasčiausiai padidindama naudojamų augalų kiekį.

„Medicago” priklauso kompanijai „Philip Morris International“.

Atliktas pirmas eksperimentas

Delfi primena, kad praeitą pirmadienį Jungtinių Amerikos Valstijų mokslininkai atliko pirmą eksperimentinės vakcinos nuo koronaviruso bandymą. Kinijoje prasidėjęs COVID-19 netrukus išplito visame pasaulyje. Siaučianti pandemija skatina skubiai ieškoti apsisaugojimo priemonių.

Keturiems sveikiems savanoriams į ranką buvo suleista vakcinos dozė, informuoja AP. Sietle įsikūrusio Vašingtono tyrimų instituto „Kaiser Permanente“ mokslininkai pradėjo nekantriai lauktą rekordiškai greitai sukurtos vakcinos pirmą tyrimo etapą.

„Dabar esame vakcinos nuo koronaviruso komanda, – eksperimento išvakarėse pareiškė „Kaiser Permanente“ atliekamo tyrimo vadovė dr. Lisa Jackson. – Visi nori padėti įveikti infekciją.“

Publikuoja Delfi.lt

Įvertink šį straipsnį Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.

Visi svetainės pateikti straipsniai, sveikatos patarimai yra pramoginio pobūdžio iš interneto platybių. Prieš naudodami patarimus, pasitarkite su tos srities specialistu. Svetainė neatsako už duomenų tikslumą. Visos teisės apsaugotos.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
28.03.2020 laikas 18:06 Pas Didžiosios Britanijos Karaliene Aptiktas COVID-19

Karalienė Elžbieta II gavo teigiamą rezultatą COVID-19. Šią šokiruojančią naujieną Bekingemo rūmai patvirtino praėjus kelioms minutėms po to, kai ministras pirmininkas Borisas Džonsonas (Boris Johnson) paskelbė turįs teigiamą koronaviruso rezultatą

...

Skaityti daugiau

28.03.2020 laikas 14:44 Seksas Ir Koronavirusas: Ar Tai Nepavojinga?
Daugybėje šalių įvestas karantinas, milijonai žmonių yra priversti užsidaryti namie, todėl nenuostabu, kad tiek poros, tiek vieniši žmonės svarsto, ką koronavirusas reiškia jų lytiniam gyvenimui, rašoma theguardian.com. Turėdami tai omenyje, trijų skirtingų ekspertų paklausėme penkių pačių aktualiau...

Skaityti daugiau

28.03.2020 laikas 11:59 Panašu, Kad Naujoji Pasaulio Tvarka Prasideda

Buvęs Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Gordonas Braunas (Gordon Brown) paragino pasaulio lyderius sukurti laikiną globalios vyriausybės formą, kad būtų įveikta dviguba medicininė ir ekonominė krizė, kurią sukėlė COVID-19 pandemija.

...

Skaityti daugiau

28.03.2020 laikas 07:06 Kovoti Su Virusais Padės Česnakas
Lietuvoje ir kitose valstybėse dėl koronaviruso paskelbta nepaprastoji padėtis. Kad neužsikrėstų ar neužkrėstų kitų, žmonėms gali tekti ištisas savaites praleisti namuose. Todėl reikia apsirūpinti ne tik kruopomis, kitais ilgo galiojimo maisto produktais, bet ir vienu galingiausių prieskonių, saugan...

Skaityti daugiau

27.03.2020 laikas 23:29 Unikalus Jaunystės Receptas: Visiškas Organizmo Atnaujinimas
Tikriausiai visi girdėjote apie daigintus kviečius. Dygimo dieną vandenyje kviečių gyvybingumas padidėja 100 kartų. Tačiau tik keli žmonės žino apie unikalų sudygusių graikinių riešutų receptą, kurio gyvybingumas per 2 savaites, sudygstant vandenyje, padidėja 1000 kartų!...

Skaityti daugiau

27.03.2020 laikas 22:09 Ar 5G tinklas veikia, kaip ligų greitintuvas?
Yra susirūpinimas, kad UK gali stipriai nukentėti nuo koronaviruso dėl 5G tinklo dislokavimo, teigia sąmokslo teoretikai. Šiuo metu visoje Britanijoje ir šiaurės Airijoje užregistruoti 3983 patvirtinti COVID-19 atvejai. Liga greitai išplito nuo tada, kai ji pirmą kartą buvo aptikta 2020 m. sausio 31...

Skaityti daugiau