Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paslapčių ir Žinių Pasaulis » Medicina » 2020 » Kovo » 2

JAV sukurta vakcina nuo COVID-19: planuojami pirmieji bandymai su žmonėmis

Masačusetso valstijoje, Kembridžo mieste, įsikūrusi biotechnologijų įmonė „Moderna Therapeutics“ išsiuntė pirmąją savo vakcinos nuo koronaviruso COVID-19 partiją. Vakcina buvo sukurta praėjus vos 42 dienoms po to, kai Kinijos mokslininkai sausio viduryje paviešino ligą COVID-19 sukeliančio viruso, pavadinto SŪRS-CoV-2, genetinę seką.

Pirmieji vakcinos pavyzdžiai buvo nusiųsti Nacionaliniam alergijų ir infekcinių ligų institutui, kuris priklauso Nacionalinių sveikatos institutų tinklui. Vakcina turėtų būti paruošta bandymams su žmonėmis galbūt jau balandžio mėnesį, skelbia time.com.

Nacionalinių sveikatos institutų mokslininkai taip pat planuoja skirti priešvirusinį vaistą remdesivirą, kuris buvo sukurtas nuo ebolos, SŪRS-CoV-2 užsikrėtusiam pacientui gydyti. Tai bus pirmasis vaisto nuo COVID-19 klinikinis tyrimas. Jam vadovaus Nebraskos universiteto Medicinos centro komanda.

Tyrimo savanoris – keleivis, grąžintas į Jungtines Amerikos Valstijas, kai kruiziniame laive „Diamond Princess“ užsikrėtė koronavirusu. Tyrime taip pat dalyvaus kiti hospitalizuoti asmenys, kuriems buvo nustatyta COVID-19 infekcija.

Remdesiviro poveikis buvo daug žadantis gydant du susijusiais koronavirusais užkrėstus gyvūnus: vienas sirgo sunkiu ūmiu respiraciniu sindromu (SŪRS), kitas – Vidurio Rytų respiraciniu sindromu (VRES). Tyrimo savanoriai atsitiktiniu būdu gaus vaisto arba placebo. Preparatai bus leidžiami į veną 10 dienų. Kas dvi dienas bus imami kraujo mėginiai bei nosies ir gerklės tepinėliai viruso kiekiui organizme fiksuoti. Net jeigu remdesiviras tik truputį sustabdys SŪRS-CoV-2 dauginimąsi užsikrėtusiojo organizme, jis gali padėti pažaboti infekcijos plitimą.

„Moderna Therapeutics“ vakcina nuo COVID-19 buvo sukurta per rekordiškai trumpą laiką, nes buvo naudojamas gana naujas genetinis metodas, kurį taikant nereikia didelio viruso kiekio. Vakcinos pagrindas yra iRNR – DNR genetinė medžiaga, atsakinga už baltymų kodavimą.

Taigi, „Moderna Therapeutics“ vakcinoje yra iRNR, koduojančių reikiamus koronaviruso baltymus. Žmogaus limfmazgiuose esančios imuninės sistemos ląstelės gali apdoroti šią iRNR informaciją ir pradėti gaminti baltymą taip, kad kitos imuninės sistemos ląstelės išmoktų jį atpažinti ir naikinti.

Anksčiau „Moderna Therapeutics“ prezidentas dr. Stephenas Hoge’as „TIME“ sakė: „iRNR – tai tarytum programinės įrangos molekulė biologijoje. Mūsų vakcina yra tarsi programa organizmui, kuris ją naudodamas pradeda gaminti viruso baltymus, sukeliančius imuninės sistemos atsaką.“ Tai reiškia, kad šį metodą galima greitai pritaikyti kitoms infekcijoms ir sutaupyti brangaus laiko, kai nauja liga, tokia kaip COVID-19, užsikrečia dešimtys tūkstančių žmonių.

Publikuoja delfi.lt

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
2017-11-16 laikas 14:25 Receptai Svogūnas laringitui gydyti
Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: Laringitas. Ingredientai: svogūnas, cukrus, vanduo

Skaityti daugiau

2019-06-19 laikas 21:37 Receptai Moliūgų blynai
Gardžių moliūgų blynų receptas. Skanaus!

Skaityti daugiau

2019-07-10 laikas 21:12 Receptai Cepelinai su varške
Gaminame namuose. Cepelinai su varške. Skanių tradicinių cepelinų su varške receptas. Cepelinai tiekiami su spirgučiais ir grietine arba sviesto-grietinės padažu. Skanaus!

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
2025-07-24 laikas 11:43 Kodėl SSRS geležinkelių konduktoriai į arbatą dėjo sodos? Moksliniai paaiškinimai
Kodėl SSRS laikais į arbatą buvo dedama soda? Sužinokite mokslinius paaiškinimus ir praktines priežastis, kurios formavo šią unikalią tradiciją.

Skaityti daugiau

2025-07-24 laikas 11:25 Tiesa ar melas: Kaip savivertė ir asmeninės ribos formuoja mūsų santykius
Sužinokite, kaip savivertė ir asmeninės ribos formuoja jūsų santykius. Praktiniai patarimai ir moksliniai paaiškinimai padės pakeisti toksiškų santykių ciklą. Šiame straipsnyje nagrinėsime, kaip mūsų vidiniai įsitikinimai ir elgesio modeliai formuoja...

Skaityti daugiau

2025-07-22 laikas 21:11 Tiesa ar melas: Kaip sąmoningai kurti laimingus santykius?
Sužinokite, kaip sąmoningai kurti laimingus santykius! Praktiniai žingsniai ir moksliniai patarimai padės atrasti harmoniją ir meilę. Šiame straipsnyje atskleisime, kaip mokslas ir psichologija padeda suprasti santykių kūrimo procesą, ir pateiksime p...

Skaityti daugiau

2025-07-21 laikas 08:21 Jungtinės Karalystės migrantų viešbutyje kilo protestai po to, kai prieglobsčio prašytojas buvo apkaltintas seksualiniais nusikaltimais
Demonstracija virto smurtiniais neramumais prie „The Bell Hotel“ viešbučio po to, kai buvo suimtas Etiopijos prieglobsčio prašytojas, apkaltintas seksualine prievarta prieš moksleivę ir moterį Eppingo miesto centre....

Skaityti daugiau

2025-07-21 laikas 08:02 Ką apie jus pasakoja jūsų akių spalva? Moksliniai faktai ir hipotezės
Švedijos Erebro universiteto studijos, rodo, kad genai, lemiantys rainelės spalvą, taip pat daro įtaką smegenų priekinės dalies formavimuisi, kuri atsakinga už mūsų elgesį ir asmenybės bruožus. Šiame straipsnyje gilinsimės į tai, kaip akių spalva sie...

Skaityti daugiau