Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2020 » Kovo » 2

JAV sukurta vakcina nuo COVID-19: planuojami pirmieji bandymai su žmonėmis

Masačusetso valstijoje, Kembridžo mieste, įsikūrusi biotechnologijų įmonė „Moderna Therapeutics“ išsiuntė pirmąją savo vakcinos nuo koronaviruso COVID-19 partiją. Vakcina buvo sukurta praėjus vos 42 dienoms po to, kai Kinijos mokslininkai sausio viduryje paviešino ligą COVID-19 sukeliančio viruso, pavadinto SŪRS-CoV-2, genetinę seką.

Pirmieji vakcinos pavyzdžiai buvo nusiųsti Nacionaliniam alergijų ir infekcinių ligų institutui, kuris priklauso Nacionalinių sveikatos institutų tinklui. Vakcina turėtų būti paruošta bandymams su žmonėmis galbūt jau balandžio mėnesį, skelbia time.com.

Nacionalinių sveikatos institutų mokslininkai taip pat planuoja skirti priešvirusinį vaistą remdesivirą, kuris buvo sukurtas nuo ebolos, SŪRS-CoV-2 užsikrėtusiam pacientui gydyti. Tai bus pirmasis vaisto nuo COVID-19 klinikinis tyrimas. Jam vadovaus Nebraskos universiteto Medicinos centro komanda.

Tyrimo savanoris – keleivis, grąžintas į Jungtines Amerikos Valstijas, kai kruiziniame laive „Diamond Princess“ užsikrėtė koronavirusu. Tyrime taip pat dalyvaus kiti hospitalizuoti asmenys, kuriems buvo nustatyta COVID-19 infekcija.

Remdesiviro poveikis buvo daug žadantis gydant du susijusiais koronavirusais užkrėstus gyvūnus: vienas sirgo sunkiu ūmiu respiraciniu sindromu (SŪRS), kitas – Vidurio Rytų respiraciniu sindromu (VRES). Tyrimo savanoriai atsitiktiniu būdu gaus vaisto arba placebo. Preparatai bus leidžiami į veną 10 dienų. Kas dvi dienas bus imami kraujo mėginiai bei nosies ir gerklės tepinėliai viruso kiekiui organizme fiksuoti. Net jeigu remdesiviras tik truputį sustabdys SŪRS-CoV-2 dauginimąsi užsikrėtusiojo organizme, jis gali padėti pažaboti infekcijos plitimą.

„Moderna Therapeutics“ vakcina nuo COVID-19 buvo sukurta per rekordiškai trumpą laiką, nes buvo naudojamas gana naujas genetinis metodas, kurį taikant nereikia didelio viruso kiekio. Vakcinos pagrindas yra iRNR – DNR genetinė medžiaga, atsakinga už baltymų kodavimą.

Taigi, „Moderna Therapeutics“ vakcinoje yra iRNR, koduojančių reikiamus koronaviruso baltymus. Žmogaus limfmazgiuose esančios imuninės sistemos ląstelės gali apdoroti šią iRNR informaciją ir pradėti gaminti baltymą taip, kad kitos imuninės sistemos ląstelės išmoktų jį atpažinti ir naikinti.

Anksčiau „Moderna Therapeutics“ prezidentas dr. Stephenas Hoge’as „TIME“ sakė: „iRNR – tai tarytum programinės įrangos molekulė biologijoje. Mūsų vakcina yra tarsi programa organizmui, kuris ją naudodamas pradeda gaminti viruso baltymus, sukeliančius imuninės sistemos atsaką.“ Tai reiškia, kad šį metodą galima greitai pritaikyti kitoms infekcijoms ir sutaupyti brangaus laiko, kai nauja liga, tokia kaip COVID-19, užsikrečia dešimtys tūkstančių žmonių.

Publikuoja delfi.lt

Įvertink šį straipsnį Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.

Visi svetainės pateikti straipsniai, sveikatos patarimai yra pramoginio pobūdžio iš interneto platybių. Prieš naudodami patarimus, pasitarkite su tos srities specialistu. Svetainė neatsako už duomenų tikslumą. Visos teisės apsaugotos.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
28.03.2020 laikas 18:06 Pas Didžiosios Britanijos Karaliene Aptiktas COVID-19

Karalienė Elžbieta II gavo teigiamą rezultatą COVID-19. Šią šokiruojančią naujieną Bekingemo rūmai patvirtino praėjus kelioms minutėms po to, kai ministras pirmininkas Borisas Džonsonas (Boris Johnson) paskelbė turįs teigiamą koronaviruso rezultatą

...

Skaityti daugiau

28.03.2020 laikas 14:44 Seksas Ir Koronavirusas: Ar Tai Nepavojinga?
Daugybėje šalių įvestas karantinas, milijonai žmonių yra priversti užsidaryti namie, todėl nenuostabu, kad tiek poros, tiek vieniši žmonės svarsto, ką koronavirusas reiškia jų lytiniam gyvenimui, rašoma theguardian.com. Turėdami tai omenyje, trijų skirtingų ekspertų paklausėme penkių pačių aktualiau...

Skaityti daugiau

28.03.2020 laikas 11:59 Panašu, Kad Naujoji Pasaulio Tvarka Prasideda

Buvęs Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Gordonas Braunas (Gordon Brown) paragino pasaulio lyderius sukurti laikiną globalios vyriausybės formą, kad būtų įveikta dviguba medicininė ir ekonominė krizė, kurią sukėlė COVID-19 pandemija.

...

Skaityti daugiau

28.03.2020 laikas 07:06 Kovoti Su Virusais Padės Česnakas
Lietuvoje ir kitose valstybėse dėl koronaviruso paskelbta nepaprastoji padėtis. Kad neužsikrėstų ar neužkrėstų kitų, žmonėms gali tekti ištisas savaites praleisti namuose. Todėl reikia apsirūpinti ne tik kruopomis, kitais ilgo galiojimo maisto produktais, bet ir vienu galingiausių prieskonių, saugan...

Skaityti daugiau

27.03.2020 laikas 23:29 Unikalus Jaunystės Receptas: Visiškas Organizmo Atnaujinimas
Tikriausiai visi girdėjote apie daigintus kviečius. Dygimo dieną vandenyje kviečių gyvybingumas padidėja 100 kartų. Tačiau tik keli žmonės žino apie unikalų sudygusių graikinių riešutų receptą, kurio gyvybingumas per 2 savaites, sudygstant vandenyje, padidėja 1000 kartų!...

Skaityti daugiau

27.03.2020 laikas 22:09 Ar 5G tinklas veikia, kaip ligų greitintuvas?
Yra susirūpinimas, kad UK gali stipriai nukentėti nuo koronaviruso dėl 5G tinklo dislokavimo, teigia sąmokslo teoretikai. Šiuo metu visoje Britanijoje ir šiaurės Airijoje užregistruoti 3983 patvirtinti COVID-19 atvejai. Liga greitai išplito nuo tada, kai ji pirmą kartą buvo aptikta 2020 m. sausio 31...

Skaityti daugiau