Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Gamtos Paslaptys » 2023 » Balandžio » 1

Biologai nustatė, kad skruzdės po pasaulį pasklido sekdamos augalais

Biologai nustatė, kad skruzdės po pasaulį pasklido sekdamos augalais

Evoliucijos eigoje skruzdės prisitaikė sekti joms svarbius augalus. Apie tai praneša Lauko muziejus.

Ir skruzdės, ir žydintys augalai atsirado maždaug prieš 140 mln. metų ir palaipsniui apgyvendino beveik visą Žemę. Mokslininkai apskaičiavo, kad iš viso planetoje yra 14 000 skirtingų rūšių ir keturi tūkstančiai trilijonų individų.

Matthew Nelsenas ir jo kolegos nusprendė patikrinti, ar skruzdžių ir žydinčių augalų evoliucijos keliai yra susiję. Norėdami tai išsiaiškinti, jie palygino 1 400 šiuolaikinių skruzdžių rūšių klimatą, įskaitant temperatūros ir kritulių kiekio duomenis. Šią informaciją jie sujungė su skruzdžių genealoginio medžio rekonstrukcija, paremta genetine informacija ir liekanomis sausio mėn. Daugelis skruzdžių elgsenos būdų, pavyzdžiui, lizdų ir buveinių pasirinkimas, yra giliai įsišakniję rūšių genealoginiuose medžiuose, todėl mokslininkai gali nustatyti senųjų skruzdžių gyvenimo būdą remdamiesi jų šiuolaikinėmis giminaitėmis.

Pasirodo, kad maždaug prieš 60 mln. metų skruzdės gyveno daugiausia miškuose ir lizdus statėsi po žeme. Tada kai kurie medžiai išleido daugiau garų ir padidino drėgmę miškuose, todėl jie tapo panašūs į atogrąžų kraštus, o tai paskatino kai kurias rūšis iš miško paklotės persikelti gyventi į medžius. Kai kurie žydintys augalai pradėjo prisitaikyti prie sausesnio klimato, o kai kurie vabzdžiai paskui juos.

"Kiti mokslininkai įrodė, kad šiose sausringose buveinėse augalai pradėjo gaminti maistą skruzdėlėms, įskaitant elaiosomas - mėsingus "priedus" ant sėklų", - sako Nelsenas. - Kai skruzdės paima sėklas, kad pagamintų elaiosomas, jos padeda jas išsklaidyti, taip teikdamos naudos augalui."

Šis tyrimas rodo, koks svarbus augalų vaidmuo ekosistemoje, nes jie sukuria gyvenimo sąlygas visiems kitiems.

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

TAIP PAT SKAITYKITE:
23.05.2023 laikas 14:39 Receptai | Patiekalai Rabarbarų tyrė - uogienė su Chia sėklomis
Be galo mėgstu chia sėklas, kitaip sakant ispaninio šalavijo sėklas, bet man tas pavadinimas per daug ilgas, tegul jos bus tiesiog chia. Apie šias sėklas gi visi dabar kalba ir visi jas jau žino. O jei nežinote, tai labai prašom s...

Skaityti daugiau

23.05.2023 laikas 11:20 Receptai | Patiekalai Rabarbarų kompotas su razinomis ir gvazdikėliais
Gal daug žmonių ir nenustebinsiu su šiuo rabarbarų kompoto receptu, bet pasidalinsiu, nes mūsų šeima labai mėgsta rabarbarus ir šis kompotas mums pats mėgstamiausias ir skaniausias. Visada praverčia, kai norisi atsigaivinti....

Skaityti daugiau

23.05.2023 laikas 11:15 Receptai | Patiekalai Vištienos suktinukai su fermentiniu sūriu ir špinatais
Gavosi labai skani vakarienė. Ačiū Jums labai už pasidalintą receptą. Bene skaniausi pasaulyje vištienos suktinukai, kurių dar niekada negaminote!

Skaityti daugiau

28.05.2023 laikas 19:10 Klounai: Baidenas patvirtino įsakymą, kuriuo Amerikoje bus uždrausta nepriklausoma žiniasklaida

Ketvirtadienį JAV prezidentas J. Bidenas (J. Biden) pritarė planui uždrausti "visas nepriklausomos žiniasklaidos svetaines" Amerikoje, kad "apsaugotų amerikiečius nuo neapykantos".

Skaityti daugiau

28.05.2023 laikas 18:47 Klounai: "Facebook" atleidžia faktų tikrintojus, nes milijonai bėga iš platformos: "Mūsų cenzūros operacija nepavyko"

"Facebook" pradėjo atleidinėti faktų tikrintojus ir pripažino, kad cenzūros operacija patyrė katastrofišką nesėkmę.

Skaityti daugiau

28.05.2023 laikas 18:24 Klounai: Jane Fonda kaltina vyrus dėl klimato kaitos

Dėl klimato kaitos kalti tik vyrai, ypač baltieji, teigia Jane Fonda, kuri mano, kad "tie vyrai" turi būti suimti ir įkalinti.

Skaityti daugiau