- 14.06.2020
- 5.0 Reitingas
- 1213 Peržiūros
- Komentarai
Medaus istorija prasideda ankstyvame akmens amžiuje, daugiau kaip prieš 15 tūkstančių metų. Ispanijoje, ant Arano olos sienų archeologai surado piešinius, vaizduojančius žmones, išimančius korius iš kiaurymių oloje. Pirmą kartą bitininkystė buvo paminėta senovės Egipto papirusuose. O Senovės Romoje šis verslas atnešdavo nemažą pelną. Bitininkystė netgi minima Romos teisėje.
Bet mums su jumis įdomi ne tiek istorija, kiek šio produkto naudingumas mūsų organizmui. Meduje esantis magnis, natris ir kalis, geležis ir fruktozė, baltymai ir gliukozė, B ir C grupių vitaminai gerina sveikatą, naikina virusus, turi priešuždegiminį poveikį ir stiprina imunitetą. O kokį medų mėgstate jūs?
Viržių medus
Jei jūs nusipirkote medaus, o jis šiek tiek kartus, vadinasi tai viržių medus. Šio medaus pagrindinis skiriamasis požymis- labai didelis tąsumas. Ir jis labai lėtai kristalizuojasi. Kadangi jame labai daug mineralinių medžiagų, viržių medus labai efektyvus pagalbininkas gydant nervų sistemos ligas, kraujotakos sutrikimus ir apetito gerinimui.
Liepų medus
Šviesaus gintaro atspalvis - štai šio medaus skiriamasis bruožas. Jis padeda kovoti su inkstų, bronchų, anginos, žarnyno ir skrandžio ligomis. Skonis ne visada vienodas ir tiesiogiai susijęs su medaus surinkimo vietove.
Dobilų medus
Turi subtilų vanilinį aromatą ir puikų skonį. Jis plečia kraujagysles, reguliuoja medžiagų apykaitą, puikiai susidoroja su kraujagyslių ir virškinamojo trakto ligomis.
Saulėgrąžų medus
Saulėgrąžų medus – lyg šaltukas ant liežuvio. Išsiskiria tąsia konsistencija ir vaiskia gintarine arba ryškiai geltona spalva. Ši rūšis – rekordininkė pagal gliukozės kiekį. Taip pat jame gausu žmogui taip reikalingų aminorūgščių. Be jų tiesiog neįmanoma normali baltymų sintezė.
Esparcetinis medus
Ši medaus rūšis teisėtai laikoma ypatingai vertinga. Jame didžiulis kiekis vitaminų, mineralų, biologiškai aktyvių medžiagų, askorbo rūgšties, fermentų ir karotino.
Akacijų medus
Iš 1 ha žydinčių akacijų, esant geram orui, galima gauti iki 350 kg puikaus medaus. Tai vienintelė medaus rūšis, kurioje yra vienodas kiekis fruktozės ir gliukozės. Jei jūs kenčiate nuo nemigos ir nervų sistemos susirgimų, geresnės liaudiškos gydymo priemonės nesurasite!
Kaštonų medus
Kaip ir viržių medus, šios rūšies medus šiek tiek turi kartumo ir lėtai kristalizuojasi. Tokio produkto pranašumas – priešmikrobinės savybės. Nuolat jį vartojant, jis pagerina organizmo apsaugines savybes, kovoja su inkstų ir virškinamojo trakto-skrandžio ligomis.
Grikių medus
Grikių medus laikomas vienu iš naudingiausių mūsų sveikatai. Jame 2 kartus daugiau aminorūgščių ir mikroelementų. Grikių medus yra tamsesnis, negu kitos rūšys, ir maloniai kutena gerklę kiekvieną kartą, kai jūs jį ragaujate. Būtent šis medus dažniausiai naudojamas gydant avitaminozę ir hipertenziją, anemiją ir odos ligas, peršalimą ir baltymų apykaitos sutrikimus.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau