Pagrindinis » Kategorija: NSO, Ateiviai » Peržiūrų: (150) Komentarų: (0) (01.02.2019 - 19:50)

„Britų Rosvelis“. NSO avarija Bervino kalnuose

Ši istorija vadinama „Britų Rosveliu“ ir iki šiol nėra sulaukusi racionalaus paaiškinimo. Prisiminkime, kas 1974 metais įvyko Bervino kalnuose.

nso, Britų Rosvelis, NSO avarija

Landerfelo (Llandderfel) ir Landrilo (Llandrillo) kaimų gyventojai namuose jau taisėsi priešais televizorius, kai netikėtai sudrebėjo žemė ir pasigirdo kurtinantis sprogimas. Vėliau paaiškėjo, kad drebėjimas prilygo 3,5 balų stiprumo pagal Richterio skalę žemės drebėjimui. Žmonės iš namų išbėgo į lauką, bijodami dar vieno požeminio smūgio, ir ant kalno šlaito pamatė šviesos žybsnį (paranormal.lt).

Vietinės ligoninės medicinos seselė pamanė, kad į kalną rėžėsi lėktuvas, šoko į savo automobilį ir nuskubėjo į katastrofos vietą. Tačiau vietoje degančių nuolaužų ji pamatė kalno šlaite pulsuojančias raudonos ir oranžinės spalvos šviesas. Netrukus šią teritoriją apsupo policija, atvyko gelbėtojai, tačiau, pagal oficialią versiją, nieko nerado. Tai privertė liudininkus manyti, kad informacija apie įvykį yra slepiama nuo visuomenės. Suprantama, NSO nuotraukos niekas nespėjo padaryti. Ir štai jau daugiau kaip 4 dešimtmečius šis įvykis yra aptariamas įvairiuose lygiuose.

Buvo sukurti keli dokumentiniai filmai, parašytos knygos, straipsniai. Tyrinėtojai tvirtina, kad Bervino kalnuose sudužo NSO, juo labiau, kad yra liudininkų, mačiusių, kaip nuo kalno šlaito kareiviai nešė kažkokius negyvėlius. Skeptikai teigia, kad tą vakarą įvyko nedidelis žemės drebėjimas, kurio epicentras buvo Balo ežere. Jis sutapo su meteoritų lietumi, o šviesos dėmes kalno šlaite prožektoriais sukūrė tuo metu miške buvę brakonieriai.

Per visus tuos metus paaiškėjo nemažai naujos informacijos, tačiau nuo to istorija aiškesne netapo. 2008 metais „The Daily Post“ publikavo oficialius dokumentus, liudijančius, kad Gvinedo (Gwynedd) miesto policiją 1974 metų sausio 23 tiesiog užvertė keisto incidento liudininkų skambučiai ir vizitai, ir daugelis šių liudininkų buvo įsitikinę, kad matė NSO. Tos nakties įvykiai pasirodė visai kitoje šviesoje. Iš viso policininkai sulaukė 999 NSO liudininkų skambučių, daugelio pokalbių stenogramos buvo pateiktos straipsnyje.

„Mažiau ryškią raudoną šviesą, panašią į ugnį blėstančiose anglyse. Ryškus didelis apskritimas. Kaip didelis laužas. Virš jo dešinėje pusėje mačiau ugnis, o dar kelios baltos dėmės judėjo šlaitu žemyn. Vienu metu ugnys tapo gelsvai baltos spalvos, po to vėl tapo raudonomis“, - pasakoja vienas liudininkas.

„Netoliese įvyko stiprus sprogimas, ir dabar ant kalno yra gaisras. Per savo langą matau ugnį“, - priduria kitas liudininkas.

nso, Britų Rosvelis, NSO avarija

Kiti liudijimai tokie pat neįprasti, įskaitant policininkų tarpusavio pokalbius: „1974-01-23 22:00. Matau ryškias žalias šviesas, objektas su uodega - leidžiasi į vakarus. Netoli Bangoro nukrito. Apie 10 valandą vakare mačiau apvalų šviečiantį objektą danguje maždaug 450 metrų aukštyje. Objektas sprogo, nuolaužos nukrito ant žemės. Gali būti, jos nugrimzdo jūroje tarp Rilio ir Liverpulio“.

2010-ais metais viena pagrindinė šio įvykio liudininkė, buvusi medicinos sesuo, dabar jau pensininkė Pate Evans interviu metu užtikrintai pareiškė, kad kalno šlaite matė kažką keistą. „Tai negalėjo ten patekti niekaip kitaip, tik oru, o tai reiškia, jog tai buvo kažkoks NSO. Aš turiu mintyse objektą, kuris atskrido ir nusileido, - pasakoja Landerfelo gyventoja. - Kalne mes matėme pulsuojantį ugnies rutulį. Aplink jį buvo išsibarsčiusios mažesnės ugnelės. Man labai gaila, kad nepasilikome lauke ir nepažiūrėjome, kas bus toliau - ar kamuolys išnyks, ar nuskris tolyn. Kelyje nieko nematėme, nors reportažuose buvo pasakojama, kad mus vaikė policininkai ir kariškiai. Tai netiesa, jų nebuvo. Aš gyvenu tiesiai priešais kalno papėdę. Kai išgirdau galingą garsą, mes pamanėme, kad sudužo lėktuvas. Aš dirbau medicinos sesele, o mano dukros tuo metu budėjo Šv. Jono bažnyčios greitosios pagalbos skyriuje, todėl mes nusprendėme vykti ir suteikti pagalbą nukentėjusiesiems“.

Misis Evans pridūrė, kad objektas švietė oranžine, raudona ir geltona spalva ir savo forma priminė Mėnulį. Jokių langų ar durų jame nebuvo. „Aš niekada nemačiau ką nors panašaus - nei anksčiau, nei po šio įvykio. Neturiu supratimo, kas tai buvo“, -pasakoja moteris.

Kaip teigiama kranto apsaugos tarnybos dokumentuose, tą vakarą buvo numatyta karinė operacija, pavadinta „Blykste“. Joje dalyvavo apie 10 karinių lėktuvų. Virš Šiaurės Velso ir Liverpulio įlankos buvo matomos ryškių žybsnių serijos - 80 per visą operaciją. Apie šiuos mokymus kranto apsaugos tarnybos darbuotojai buvo įspėti specialiu slaptu pranešimu. Nė vienas apsaugos laivas, patruliuojantis prie Velso pakrantės, negalėjo nei fotografuoti, nei filmuoti NSO, kol vyko operacija „Blykstė“. Daugiau jokių duomenų apie šią operaciją nėra, ir niekas negali pasakyti, ar ji susijusi su incidentu Bervino kalnuose. Yra versija, kad buvo bandomas naujas metodas apšviesti žemę iš oro.

nso, Britų Rosvelis, NSO avarija

Ufologas Rasas Keletas aptiko kalno papėdėje keistą lydytą metalo gabalėlį

Tad kas iš tikrųjų nutiko Bervino kalnuose? Tai vis dar yra neįminta mįslė. Ufologas Rasas Keletas tikisi surasti atsakymą. „Aš šią istoriją tiriu daug metų ir esu įsitikinęs, kad ten praskrido ne vienas NSO, - kalba tyrinėtojas. - Taip galima spręsti pagal visus įrodymus, kuriuos radome per keletą pastarųjų metų“.

Paranormal.lt naujienos

Patogiausias būdas SUŽINOTI DAUGIAU – sekti naujienas mūsų „Facebook“ „Twitter“ paskyroje!

Paranormal.lt medžiagos citavimas negavus išankstinio paranormal.lt sutikimo neleidžiamas. Išimtinių teisių pažeidimas užtraukia baudžiamąją atsakomybę.


// Susiję straipsniai »

Komentarai: (0) Komentuoti gali tik registruoti vartotojai!
avatar