- 27.07.2020
- 0.0 Reitingas
- 1066 Peržiūros
- Komentarai
Atėjus šalčiams daugeliui žmonių pablogėja savijauta - dažnas peršalimas, angina, kankinantis kosulys, gripas. Žinoma, užsukus į bet kurią vaistinę, jums bus pasiūlyta daugybė įvairiausių vaistų nuo peršalimo ligų, tačiau jų kaina tikrai gana didelė, visų vaistų informaciniuose lapeliuose parašyta, kad prieš vartojimą reikia pasitarti su gydytoju, be to, vaistai sukelia pašalinius reiškinius. Todėl tikrai neverta užmiršti apie laiko patikrintas gamtines priemones.
Pirmasis pagalbininkas nuo peršalimo ligų - vitaminas C. Natūraliai jo daug yra citrusiniuose vaisiuose, iš kurių ypač vertinga yra citrina. Citrinoje yra ne tik vitamino C, bet ir kitų medžiagų, kurios mažina temperatūrą, sukelia nepalankias sąlygas ligą sukeliantiems mikrobams, stiprina organizmo imunitetą.
Paranormal.lt naujienos - https://paranormal.lt.
Citrina gali padėti įveikti labai daug ligų. Vyresni žmonės tikriausiai dar prisimena laikus, kad citrina buvo labai didelis deficitas. Dabar šių vaisių ištisus metus galima rasti parduotuvėse, o tai reiškia, kad kiekvienas gali pasinaudoti gydomosiomis citrinos savybėmis.
ANGINA
• Atsiradus pirmiesiems anginos požymiams suvalgyti pusę vidutinio dydžio citrinos (supjaustyti nedidelėmis riekelėmis ir lėtai kramtyti). Po 2-3 valandų suvalgyti ir antrąją citrinos pusę. Tokio gydymo metu nieko negalima užsigerti, o valgyti galima tik po valandos.
• Nuo 1 kg citrinų nulupti žievelę. Iš citrinų išspausti sultis ir jas atskiesti mineraliniu vandeniu santykiu 1:2. Mišiniu skalauti gerklę ir gerti vietoje vandens.
LARINGITAS
• Vienos nedidelės citrinos sultis gerai išmaišyti su 3 valg. šaukštais medaus, užpilti 0,5 l virinto vandens. Šiltu mišiniu skalauti gerklę kas 3-4 valandos.
• Sumaišyti 0,5 stiklinę citrinos sulčių ir 1 stiklinę medaus, pavirinti ant silpnos ugnies. Kas 5 minutės suvalgyti po 1 arbat. šaukštelį mišinio, kol pagerės savijauta.
FARINGITAS
• Sumaišyti 1-os citrinos sultis, 5 valg. šaukštus medaus ir 1 buteliuką vaistinės medetkų trauktinės. Ant medinio pagaliuko plonu sluoksniu užvynioti sterilaus binto, pamirkyti jį tirpale ir atsargiai patepti gerklės sieneles.
SLOGA
• 1-os citrinos sultis atskiesti vandeniu santykiu 1:10. Šiuo tirpalu praplauti nosį: palenkti galvą žemyn, pamerkti nosį į tirpalą ir įkvėpti.
• Į nosį įlašinti keletą lašų citrinos sulčių. Procedūrą pakartoti 5-6 kartus per dieną.
OTITAS
• Prieš miegą į ausį įlašinti 2-3 lašus citrinos sulčių (sultis prieš tai reikia pašildyti iki kūno temperatūros) ir atsigulti į lovą, skaudamą ausį uždėti ant karštos guminės pūslės, uždengtos rankšluosčiu.
BRONCHITAS
• Citriną 10 minučių pavirinti ant silpnos ugnies, perpjauti ir išspausti sultis. Į sultis įmaišyti 2 valg. šaukštus glicerino ir šį mišinį sumaišyti su stikline medaus. Viską labai gerai išmaišyti. Nuo dažno ir stipraus kosulio priepuolių vartoti po 2 arbat. šaukšteiius 3 kartus per dieną prieš valgį bei prieš naktį. Jeigu kosulys stiprus, bet retas ir sausas - po 1 arbat. šaukštelį prieš ir po pusryčių, pietų, vakarienės ir prieš miegą.
• Sumalti mėsmale 2 citrinas (su žievele, tačiau be sėklų), suberti 300 g cukraus, įpilti 0,5 l alaus. Mišinį virti 30 minučių uždengtame inde vandens vonelėje periodiškai pamaišant. Vartoti po 1 valg. šaukštą 3 kartus per dieną 30 minučių prieš valgį.
• 5 svogūno galvutes smulkiai supjaustyti ar sutarkuoti, įdėti 7 valg. šaukštus medaus ir per mėsmalę sumaltą citriną. Viską gerai išmaišyti. Vartoti po 2-3 arbat. šaukštelius 3-4 kartus per dieną.
PERŠALIMAS, GRIPAS
• Smulkiai supjaustyti 1 citriną, užpilti 2 stiklines verdančio vandens, palaikyti 20 minučių. Išgerti per valandą, kai pajuntami pirmieji peršalimo požymiai.
• 2-jų citrinų sultis ir 100 g medaus ištirpinti 3 stiklinėse karšto virinto vandens. Gerti per dieną vietoje vandens.
• Pusės citrinos sultis sumaišyti su 1 valg. šaukštu medaus. Gerti kas valandą karštą arbatą, užkąsti paruoštu mišiniu.
• 20 minučių citriną pakepinti orkaitėje, perpjauti per pusę, iš vienos citrinos pusės išspausti sultis į karšto vandens stiklinę. Šį gėrimą gerti kas 30 minučių kol nenukris temperatūra.
AUKŠTA TEMPERATŪRA
• Per dieną suvalgyti 1 citriną. Jeigu temperatūra nekrenta, per dieną suvalgomų citrinų kiekį galima padidinti iki 2-3.
• 1-2 valg. šaukštus citrinos sulčių išmaišyti stiklinėje vandens. Tirpalą naudoti kūno įtrynimui. Ant kaktos ir krūtinės dėti marlės servetėles, sumirkytas tirpale. Procedūrą pakartoti keletą kartų per dieną.
• Citriną supjaustyti į 5-6 riekeles, jas čiulpti burnoje kas 1-2 valandas pirmoje dienos pusėje. Artėjant vakarui, kai paprastai pakyla temperatūra, išspausti 1-os citrinos sultis į stiklinę karšto vandens ir išgerti. Šią procedūrą kartoti ir kitomis dienomis, kol temperatūra sumažės.
GRIPO PROFILAKTIKA
• Sutarkuoti 1 citriną ir 1 česnako galvutę. Košelę užpilti 0,5 l kambario temperatūros virintu vandeniu, palaikyti 3 dienas tamsioje vietoje, perkošti. Paruoštą mišinį laikyti šaldytuve. Vartoti po 1 valg. šaukštą prieš valgymą.
• 1 citriną palaikyti minutę karštame vandenyje, po to sumalti mėsmale kartu su žievele, tik pašalinus sėklas, sumaišyti su 100 g sviesto ir 1-2 valg. šaukštais medaus. Laikyti ir vartoti kaip įprastą sviestą.
• Norint apsisaugoti nuo gripo po kontakto su sergančiuoju, skiltelę citrinos užkišti už skruosto ir liežuviu ją stumdyti iš vienos pusės į kitą, kol nustos rinktis seilės.
Dėmesio! Preparatus su citrina reikia atsargiai vartoti žmonėms, sergantiems virškinimo organų ir inkstų ligomis, o taip pat turintiems alergiją citrusiniams vaisiams.
Norint ilgiau išlaikyti perpjautą citriną, ją reikia įdėti į dubenėlį pjūvio puse aukštyn ir uždengti stikline.
Iš citrinos bus išspaudžiama daugiau sulčių, jei vaisius prieš tai paruošiamas: pavoliojamas ant lygaus paviršiaus, lengvai pirštais paspaudome žievelė, keletą minučių palaikoma karštame vandenyje.
Prieš perpjaunant citriną, ją reikia pašlakstyti verdančiu vandeniu - sustiprėja aromatas.
Jeigu reikia tik kelių lašų citrinos sulčių, reikia žievelę pradurti stora adata, išspausti reikiamą sulčių kiekį. Po to dūrio vietą užkišti degtuku - tai citrina ilgiau išlaikys savo šviežumą.
Ant radiatoriaus uždėti smulkiai supjaustytų citrinos žievelės gabaliukų - po kambarį pasklis gaivus ir gydantis citrinos aromatas.
CITRININIS MASAŽAS
Daugelis žmonių yra šventai įsitikinę, kad nosis yra vienintelis organas, reaguojantis į kvapus. Tačiau tai nėra tiesa - aromatas gali prasiskverbti ir per odą.
Išspausti sultis iš pusės citrinos (sultis galima panaudoti gydomiesiems ar kulinariniams tikslams), o drėgna žievele įtrinti kojų padus. Po kiek laiko burnoja pajuntamas citrinos skonis. Tai įvyksta dėl to, kad išoriškai naudojamas eterinis aliejus dėl mažo savo molekulių dydžio ir kitų savybių, charakteringų eterinėms struktūroms, giliai įsiskverbia į audinius ir organus, patenka į kraują ir limftakius. Būtent šia savybe paremtas gydomasis kojų masažas su citrinomis nuo peršalimo ir gripo.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau