Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2020 » Balandžio » 3

COVID-19 pažeidžia ne tik plaučius - pastebimi ir smegenų pažeidimai

Pirmieji COVID-19 ligos simptomai - karščiavimas, kosulys, čiaudėjimas, pasunkėjęs kvėpavimas. Tačiau viena aviacijos sektoriaus darbuotoja į ligoninę Detroite kreipėsi su kiek kitokiu simptomų rinkiniu. Moteris buvo sutrikusi ir sunkiai rinko mintis. Gydytojams teko tirti jos smegenų būklę ir šie tyrimai atskleidė nerimą keliančius rezultatus.

50 metų moteris į ligoninę atvyko karščiuodama, kosėdama ir būdama visiškai sutrikusi. Tyrimai padėjo diagnozuoti COVID-19 ligą, tačiau medikus neramino keista moters protinė būklė. Šioks toks sumišimas gali būti siejamas su karščiavimu, tačiau pakilusi temperatūra negalėjo paaiškinti moters būklės. Papildomi tyrimai atskleidė, kad moteris kenčia nuo hemoraginės encefalopatijos - reto galvos smegenų funkcijos sutrikimo.

Tarp iki šiol patvirtintų COVID-19 atvejų būta ir tokių, kuomet žmonės patyrė smegenų pažeidimus. Kai kurie žmonės patyrė traukulius, kitu buvo sutrikę. Apie tai, kad COVID-19 gali pažeisti smegenis, buvo pranešę ir kinai. Kita vertus, smegenys gali nukentėti ir kitų infekcijų metu, jei imuninė sistema per karštai reaguoja į virusą. Kai smegenyse kyla vadinamoji citokinų audra, žmogus gali stipriai nukentėti nuo per daug intensyvios savo imuninės sistemos reakcijos.

Citokinų audra vadinama būsena, kuomet smegenų veikla sutrinka dėl per daug intensyvios imuninių ląstelių gamybos ir citokinų pagausėjimo. Gydytojai mano, kad būtent tai įvyko ir šiuo atveju. Moters smegenyse kilusi citokinų audra suardė kraujo-smegenų barjerą, nes citokinai gali sukelti mažų kraujagyslių kraujosruvas. Tai gali įvykti ir sergant gripu, bet tokia komplikacija yra ypatingai reta. Ir COVID-19 atveju ji yra ypač pavojinga.

Nors gripas nėra gydomas vaistais (gydomi tik simptomai) medicina moka su juo tvarkytis. Ir žmonės šia liga serga gana dažnai, todėl organizmas moka pakelti gripo keliamus iššūkius. COVID-19 yra pakankamai nauja liga - visi ja serga pirmą kartą. Citokinų audras galima slopinti, bet tai galima daryti tik slopinant ir imuninę sistemą. Bet jei bus slopinama imuninė sistema, COVID-19 gali sukelti žymius kvėpavimo takų pažeidimus ir mirtį.

Vakar buvo pranešta, kad moters būklė yra sunki. Mokslininkai ragina ruoštis tokių atvejų dažnėjimui. Nors tyrimų vis dar trūksta, panašu, kad smegenų pažeidimai dažnesni tik ligai pažengus. Neurologiniai simptomai negali būti ignoruojami ar praleidžiami pro pirštus - tai ypač aktualu tiems, kurie gydosi namie.

Publikuoja technologijos.lt su nuoroda medicalxpress.com

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.
Visi svetainės pateikti straipsniai, sveikatos patarimai yra pramoginio pobūdžio iš interneto platybių. Prieš naudodami patarimus, pasitarkite su tos srities specialistu. Svetainė neatsako už duomenų tikslumą. Visos teisės apsaugotos.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
01.06.2020 laikas 09:16 6 intriguojančios CŽV paslaptys

2017 metų pradžioje JAV Centrinė žvalgybos valdyba (CŽV) internete išplatino apie 13 mln. puslapių įvairių dokumentų, susijusių su pačiais įvairiausiais 1940–1990 m. projektais ir įvykiais. Tarp jų būta iš tiesų intriguojančių paslapčių, susijusių ne tik su karine žvalgyba, bet netgi a...

Skaityti daugiau

01.06.2020 laikas 08:47 Alberto Einšteino laiškas dukrai apie galingiausią Visatos jėgą

1879 m. kovo 14 d. gimė Albertas Einšteinas – mokslininkas-legenda, sukėlęs mokslo perversmą, sukurdamas garsiąją reliatyvumo teoriją, daugybės kitų teorinės fizikos atradimų autorius, Nobelio premijos laureatas ir nepalenkiamas pacifistas, kurio paslaptinga biografija.

...

Skaityti daugiau

31.05.2020 laikas 22:40 Kodėl negalime užmigti be antklodės?

Tikriausiai pastebėjote, kai naktį negalite užmigti ir patogiai įsitaisyti, vienintelis dalykas, kuris jums padeda, yra antklodė. Atrodo, kad ji turi magišką galią ir apsisupę ja užmiegame greičiau. Jos neišsižadame net karščiausiomis naktimis. Yra keletas priežasčių, kodėl mes esame taip prie jų...

Skaityti daugiau

31.05.2020 laikas 22:12 Paskutinės Adolfo Hitlerio dienos

1945 m. balandžio 30 d., pirmadienį, apie 15 val. 15 min. sovietų kariuomenės apgultame Berlyne, požeminiame Reicho kanceliarijos bunkeryje, nuaidėjo šūvis. Ant sofos kruvina galva rastas sėdinčio Adolfo Hitlerio kūnas. Šalia gulėjo jo mylimoji Eva Braun. Abu kūnai buvo išnešti į kiemą, paguldyti...

Skaityti daugiau

31.05.2020 laikas 19:55 Burokėlių balzamas! Šeimos sveikatos receptas
Sveikatos receptas nuo Vasiljevų šeimos. Mūsų nuotaika puiki, važiuojame į sodybą: grybų, uogų rinkti. O prieš išvažiuodami pasidalinsime receptu, kuris normalizuoja kraujo spaudimą, kitaip tariant kraujospūdį, padeda žarnynui ir pagerina viso organizmo tonusą....

Skaityti daugiau

31.05.2020 laikas 13:23 Nepraleiskite Progos Šeivamedžio Žiedais Išvalyti Savo Organizmą Nuo Toksinų
Šis gydantis gėrimas yra efektyvus esant uždegimui, vėžiui, adenomai, fibromiomai, anginai, pilvo skausmams, žarnyne: kolika (diegliai).

Skaityti daugiau