- 16.02.2019
- 0.0 Reitingas
- 1440 Peržiūros
- Komentarai
Poros, kurios turi problemų dėl šeimos pagausėjimo, gali padidinti savo perspektyvas, pakeitusios mitybą. Tai moksliškai įrodyta!
Maždaug kas dešimtai porai ilgai nepavyksta susilaukti vaikelio. Patarėjų ir norinčiųjų padėti tokiais atvejais netrūksta, ir siūlomos ne tik įvairios gudrybės iš protėvių lobyno, neretai žmonės dalijasi labiausiai neįtikėtinomis savo draugų arba pažįstamų sėkmės istorijomis. Tačiau neseniai mokslininkai pradėjo domėtis, kaip vaisingumą veikia maistas, ir atskleidė vis naujų įrodymų, kad kai kurie maisto produktai ir maisto papildai gali padidinti perspektyvas pastoti. O kiti produktai, kurių potencialiems tėvams nuo senų laikų rekomenduota laikytis atokiau, galbūt nėra tokie blogi.
Tuo, kaip maistas veikia vyrų ir moterų vaisingumą, ypač domėjosi du JAV Harvardo T. H. Chano visuomenės sveikatos mokyklos (Harvard’s T. H. Chan School of Public Health) tyrėjai Audrey Gaskins ir Įorge҆ė Chavarro. Mokslininkai pripažįsta, kad tyrimų metu išsiskyrė keletas „aiškiai išreikštų dėsningumų“.
MAISTO PAPILDAI
Folio rūgštis / B grupės vitaminai (įrodyta)
Folio rūgštį paprastai pataria vartoti, siekiant išvengti neuralinio vamzdelio defektų (naujagimio galvos arba nugaros smegenų raidos problemos), tačiau jos didesnės dozės gėrimas daugumai moterų galėtų padėti pagerinti vaisingumą ir sumažinti spontaninio aborto riziką.
Rekomenduojama dozė: 400 µg per dieną.
Omega-3 riebalų rūgštys (įrodyta)
Esama įrodymų, kurie verčia manyti, kad omega-3 riebalų rūgštys skatina moters vaisingumą, tačiau būtinai reikėtų įsitikinti maisto papildų kokybe ir įsigyti tik tų omega-3 maisto papildų, kurie atvežti iš patikimų šaltinių. Tyrėjai įspėja: jei vartosite maistui riebias žuvis, kurios augo užterštuose vandenyse, labiausiai tikėtina, laukto efekto nebus, arba vaisingumas net sumažės.
Antioksidantai (įrodyta)
Tyrėjai padarė išvadą, kad vitaminus A, C ir E reikėtų gerti vyrams, nes moterims, atrodo, jie neskatina vaisingumo. Tik dar nesurinkta pakankamai daug įrodymų, kad būtų nustatytos rekomenduojamos dozės. Kol kas nežinoma, ar koks nors konkretus antioksidantas būtų efektyvesnis už kitus.
Vitaminas D (neįrodyta)
Su „saulės vitaminu“ buvo siejamos didžiulės viltys, tačiau tyrėjams A. Gaskins ir J. Chavarro nepavyko rasti įrodymų, kurie patvirtintų, kad šis vitaminas turi įtakos vaisingumui. Net jei jūsų organizme yra pakankamai vitamino D (kas mažai tikėtina, ypač jei gyvenate šiauriniame pusrutulyje), tyrėjai teigia, kad vaisingumo jis nepagerina.
Rūpinkitės savimi ir būkite sveiki skaitydami paranormal.lt!
REKOMENDUOJAMI PRODUKTAI
Jūros gėrybės (įrodyta)
Riebios žuvys, pavyzdžiui, lašiša ir tunas, turi daug omega-3 riebalų rūgščių, kurios, kaip įrodyta, skatina vaisingumą. Tačiau būtinai įsitikinkite, kad žuvis, kurią perkate, augo švariame vandenyje!
Prietaringas tikėjimas austrėmis taip pat yra pagrįstas - jose daug cinko, ir jis, kaip žinoma, naudingas ir vyrams, ir moterims.
Visų grūdo dalių produktai (įrodyta)
Visų grūdo dalių produktai, pavyzdžiui, rudieji ryžiai, avižiniai dribsniai ir miežiai, turi daug B grupės vitaminų, įskaitant folio rūgštį (B9) ir vitaminą B12. Keletas tyrimų rodo, kad nevaisingumas galėtų būti susijęs su šių medžiagų trūkumu organizme.
Daržovės (įrodyta)
B grupės vitaminai vaisingumo skatinimo kontekste, atrodo, yra nepakeičiami. Organizmą jais aprūpina taip pat daržovės, pavyzdžiui, brokoliniai kopūstai, briuseliniai kopūstai, špinatai ir smidrai. Patys vertingiausi šia prasme tikriausiai yra špinatai, nes jie turi labai daug folio rūgšties.
Riebios žuvys, pavyzdžiui, lašiša ir tunas, turi daug omega-3 riebalų rūgščių, kurios, kaip įrodyta, skatina vaisingumą.
NEPAGEIDAUTINI PRODUKTAI
Soja (neįrodyta)
Moterims, kurios nori pastoti, visada rekomenduojama vengti sojos ir maisto papildų, turinčių sojos. Tyrėjams nepavyko rasti įrodymų, kurie patvirtintų šios rekomendacijos pagrįstumą. Iš tikrųjų atrodo, kad soja galėtų net padėti vaisingumui.
Kofeinas (neįrodyta)
Kava ir arbata taip pat pateko į gėrimų sąrašą, kurių būtų pageidautina atsisakyti. Reikia pripažinti, tyrėjai vis dėlto nerado įtikinamų įrodymų, kad šie produktai būtų kalti dėl sunkumų pastoti. Bet kuriuo atveju, kaip nurodo patys tyrėjai, šiais laikais įrodymai yra „mažiau įtikinantys nei anksčiau“.
Pieno produktai (neįrodyta)
Anksčiau tiems, kurie norėjo tapti tėvais, buvo rekomenduojama atsisakyti ir pieno produktų, tačiau A. Gaskins ir J. Chavarro negalėjo rasti įrodymų, kad vertingi, kokybiški pieno produktai kenktų vaisingumui.
Medžiaga parengta pagal straipsnį „Kaip mityba gali padėti susilaukti vaikų“ Ko gydytojai tau nepasako
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau