Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paslapčių ir Žinių Pasaulis » Video » 2020 » Lapkričio » 25

Embriologė Aušra Blažėnienė: Pasaulinė koronaviruso pandemija

Pasaulinė koronaviruso pandemija – tai planuota iniciatyva. Komentuoja embriologė Aušra Blažėnienė. Lapkričio 25 d.

Labai įdomus pašnekovas, išsako protingas mintis, norėtusi, kad daugiau pasidalintu savo patirtimi, net ir moksliniais dalykais. Kas iš tikro slypi genetijoje (pasaulinėje genetikoje), o ne kokioje Lietuvelėje. Aušra išsakė savo nuomonė, kad reikalingi šie testai, bet kokiu atveju, ar tu sergi ar ne... reikalingas lietuvos žmonių genomas. Kai, per kažkada rodoma vaikams filmuką ir mane suskaičiavo.

Pagal pašnekovė, dabar peršasi išvada, kodėl latvijoje buvo tiek mažai ligų atveju, gal todėl, kad ten yra jau senai "suskaičiuoti" žmonės?

Vilniuje projektas, kuris parodo žmogaus laimės lygį. Jis pradėtas įgyvendinti dar 2019m.

Kai išgirstame naujienas apie viename ar kitame pasaulio mieste įdiegtas gyventojų sekimui naudojamas vaizdo kameras, turinčias galią atpažinti gyventojų veidus ar kitaip registruoti asmenis, nejučiomis pagalvojame apie jų privatumą pažeidžiančias teises, neteisėtai naudojamą informaciją ir iš to kylančias problemas.

Vis dėlto, ne kiekvienas turbūt girdėjo apie Vilniuje jau metus vykstantį projektą ROCK, kurio metu, specialių, skirtingose miesto vietose sumontuotų daviklių pagalba, yra sekami miesto gyventojai: skenuojamas jų veidas, matuojama temperatūra, pulsas, piktumo parametrai ir kita informacija. Nors pasaulyje tokios technologijos aktyviausiai plinta skurdesnėse šalyse, turinčiose prastą reputaciją žmogaus teisių srityje, projektas ypač aktyviai remiamas Vilniaus savivaldybės.  

Oficialiai, šio projekto tikslas yra padidinti miestiečių laimės lygį. Vis dėlto, ar toks žmonių registravimas negriauna jų asmeninių jų laisvių, ypač kai tai yra daroma be jokio sutikimo, o projekto rengėjai prisipažįsta, kad, tam tikrais atvejais, jie gali valdyti žmonių emocijas?

Projekto pagalba siekiama didinti miestiečių laimės lygį… ir jų pirkimus?

Anot šio projekto vadovo Prof. Artūro Kaklausko, pagrindinis ROCK projekto tikslas yra „kad visi gyventojai Vilniuje būtų laimingi, patenkinti.“ Vis dėlto, kiek vėliau savo interviu jis prasitaria, jog: 

Šita informacija yra labai naudinga verslui, savivaldybei ir gyventojams. Nes jeigu žmogus būna geros nuotaikos, jis į viską žiūri pro rožinius akinius ir žymiai daugiau perka.

Taip pat interviu yra pažymima, jog, specialių daviklių pagalba galima identifikuoti žmones, kurių piktumo rodiklis viršija sistemoje nustatytas ribas, ir įvardyti juos kaip pavojingus visuomenei. Ar projekto vadovas gali garantuoti, kad sistemos algoritmai nepadarys klaidos ir visuomenei pavojingu nebus apšauktas nekaltas žmogus? Tokie scenarijai greičiausiai net nebuvo svarstomi.

Video gale A. Kaklauskas pamini karo pramonę ir pateikia dar vieną jų naudojamų davilklių panaudojimo pavyzdį:

Tarkime važiuoja tankas ir sistema pamato, kad tanko vairuotojas, kareivis nelabai veržiasi į mūšį. Yra technologijos, kurios paleidžia alfa beta gama bangas ir jam pakyla didžiulis noras veržtis į mūšį. Tai reiškia, yra karinės pramonės [technologijos], kurios niekas neatskleidžia, o yra, reiškia, nekarinės pramonės, nors yra dar dvigubos paskirties [technologijos]. Bet kuriuo atveju, per atstumą yra labai naujas dalykas.

Šiuo metu įrenginiai yra sumontuoti šiose miesto vietose:

  • Pilies g. 1
  • Gedimino pr. 35
  • Santariškių g. 2
  • Kalvarijų g. 143
  • Žygimantų g. 1
  • Islandijos g. 6

Sensoriai kaupia trylika skirtingų duomenų

Projekto iniciatorius riboja, o Vilniaus gyventojus bei miesto svečius tuo pat metu saugoja, Europos sąjungos išleista duomenų apsaugos direktyva, kuri reikalauja, kad kaupiami duomenys būtų nuasmeninti. Anot A. Kaklausko, to pasekoje jie pradėjo skaičiuoti visų pro daviklius praėjusių žmonių sukauptų duomenų vidurkį. 

Nors davikliai iš viso kaupia trylika skirtingų duomenų, įvardyti buvo šie:

  • pulsas
  • kvėpavimo dažnis
  • laimingumas
  • nuliūdimas
  • susidomėjimas
  • amžiaus grupės 

Pasidomėjus šiuo projektu, kyla klausimai:

Ar duomenys tikrai yra nuasmeninami?
Ar nuasmeninami tik pateikiant juos viešai, rodant vidurkius ir pateikiant sumines ataskaitas.

Ar tikrai nereikalingas žmonių sutikimas, ypač kai patys eksperimento rengėjai pripažįsta, kad tam tikrų bangų pagalba jie gali manipuliuoti žmonių emocijomis?

manome ne kiekvienas nori būti eksperimentinis triušis, būti matuojamas ar manipuliuojamas bangomis. 

Pilną interviu su A. Kaklausku galite pamatyti žemiau pateiktame video:

Šaltinis: firmusmedicus.lt

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
2020-07-04 laikas 13:48 Receptai Kaip Marinuoti Svogūnus?
Daugelis esam įpratę sodinti svogūnus pakankamai dideliais tarpais vienas nuo kito. Aš sodinu labai tankiai, o tarpueilius palieku apie 40 cm. Vėliau, paaugus svogūnų laiškams jų neskinu, bet retinu, išraudama su visa galvute....

Skaityti daugiau

2020-04-30 laikas 08:58 Receptai Labai Skanus Karamelinis Obuolių Pyragas
Nors šis karamelinis obuolių pyragas ir yra karališkai atrodantis, bet jį tikrai nėra sunku pasigaminti. Karamelinis obuolių pyragas - labai gardus patiekalas, kurį nesunkiai pasigaminsite.

Skaityti daugiau

2019-12-31 laikas 15:36 Receptai Agrastų Uogienė Su Apelsinais
Du skanūs ir naudingi produktai uogienėje puikiai vienas kitą papildo. Uogienė iš agrastų su apelsinais gaunasi ryški, saldi su malonia rūgštele. Dėka pektino, esančio agrastuose, ji tiršta, malonios konsistencijos, patogi tepti a...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
2025-07-04 laikas 07:22 Kavos Tirščių Nauda Sode ir Namuose: 10 Praktinių Būdų

Šiame straipsnyje aptarsime, kaip kūrybiškai panaudoti kavos tirščius sode ir namuose, kokia jų nauda ir galimi trūkumai. Pasiruoškite atrasti ekologiškus sprendimus, kurie sutaupys pinigų ir suteiks jūsų kasdienybei natūralumo!

...

Skaityti daugiau

2025-07-03 laikas 18:24 NLO paslaptys: ar vyriausybės slepia tiesą apie ateivius?
Ar NLO yra tikra pas slapts, ar vyriausybės dezinformacija? Sužinokite apie nutekėjimus, politikų susidomėjimą ir galimas ateivių technologijas!

Skaityti daugiau

2025-07-03 laikas 17:45 Vaikų auklėjimas: kaip ugdyti pasitikėjimą savimi ir savarankiškumą
Kaip ugdyti vaikų pasitikėjimą savimi? Sužinokite, kaip skatinti iniciatyvą, emocijų valdymą ir leisti vaikams būti savimi! Pasitelkdami naujus pavyzdžius, užsienio šaltinius ir praktinius patarimus, padėsime jums suprasti, kaip ugdyti vaikų savivert...

Skaityti daugiau

2025-07-03 laikas 17:32 Zodiako ženklai ir mokslas: kuriems vaikams mokykloje sekasi lengviausiai?
Kuriems Zodiako ženklams mokykloje sekasi lengviausiai? Sužinokite, kaip Liūto, Mergelės, Šaulio ir Ožiaragio vaikai pasiekia akademinę sėkmę! Pasitelkdami astrologinius įžvalgas, naujus pavyzdžius ir praktinius patarimus, padėsime tėvams ir mokytoja...

Skaityti daugiau

2025-07-03 laikas 17:08 Meilė – tai ne kančia: griauname mitus apie santykius
Meilė nėra kančia! Šiame straipsnyje griauname mitus apie santykius, dalinamės patarimais, kaip kurti sveiką partnerystę, ir aptariame, kodėl priklausomybė nėra meilė. Pasitelkdami naujus pavyzdžius, užsienio šaltinius ir praktinius patarimus, padėsi...

Skaityti daugiau