Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2019 » Vasario » 5

Eteriniai aliejai kurie gydo

Eteriniai aliejai – tai iš augalų išgauti, labai koncentruoti skysčiai, kurie jau nuo senų senovės žinomi dėl savo naudos grožiui. Tačiau tyrimai parodė, kad jų kvapas ir sveikatai teikia didelę naudą, teigia Mayo klinikos Pagalbinės ir integralios medicinos programos direktorius gydytojas Brentas Baueris.

Daugybė tyrimų parodė, kad eteriniai aliejai teikia ilgalaikę naudą sveikatai ir palengvina kai kurių susirgimų simptomus. Jie gali padėti sumažinti stresą, skausmą, pagerinti nuotaiką, sutramdyti alkio priepuolius ir pykinimą. Eteriniai aliejai sunaikina gripo, E. coli ir net vėžio ląsteles.

aromaterapija, eteriniai aliejai, gydymas

Skirtingi eteriniai aliejai skirtingai veikia smegenis, kurios, savo ruožtu, nurodo jūsų nervinei sistemai atsipalaiduoti arba, atvirkščiai, imtis darbo. Tačiau kiekvienas priemonė, galinti atnešti naudą, gali sukelti ir neigiamą šalutinį poveikį, perspėja Baueris. Pavyzdžiui, nors ne per dažnas kvėpavimas eteriniais aliejais gali sustiprinti širdį, ilgas buvimas šalia jų gali padidinti širdies smūgio tikimybę.

Svarbiausia – niekada nekvėpuoti eteriniais aliejais ilgiau nei valandą. Visuomet sekite ant buteliuko parašytas instrukcijas, ir jeigu vartojate bet kokius vaistus arba kenčiate nuo chroniškų ligų, prieš pradėdami aromaterapiją pasikonsultuokite su savo gydytoju.

Prieš perkant...

Kadangi jie dar nėra reglamentuoti FDA, ne visi eteriniai aliejai ant parduotuvių lentynų gali būti tikri, sako eterinių aliejų ekspertė Megan Schwarz. Šie patarimai padės jums nusipirkti nepadirbtus produktus:

- Saugokitės tuščių etikečių, paprastai klijuojamų ant praskiestų aliejų, pakvėpintų sintetiniais kvapais.

- Ieškokite 100 proc. tyrumo organinių aliejų, neturinčių priedų, pesticidų ar sintetinių chemikalų. Dar geriau, jei ant etiketės parašyta, jog aliejus yra skirtas terapijai arba distiliuotas garuose.

- Dauguma eterinių aliejų turi ilgą galiojimo laiką – daugiau nei metus laikant vėsioje, sausoje patalpoje. Jeigu parduotuvėje, kurioje esate, karšta ir drėgna, pirkite aliejų kitur.

Pasiruošt, dėmesio, uostyt!

Geriausiai eterinį aliejų ore išsklaido specialūs difuzeriai, tačiau jeigu tokių neturite, galite jį paprasčiausiai įlašinti į dubenėlį su karštu, garuojančiu vandeniu. Vienu kartu lašinkite tik po 1-2 lašelius. Atsitraukite už poros žingsnių ir 10 kartų giliai įkvėpkite, tada kvėpuokite įprastai. Jeigu neužtruksite ilgiau kaip valandą ir po seanso gerai išvėdinsite patalpą, galite aromaterapiją praktikuoti kiekvieną dieną.

Eterinis aliejus: Šalavijo
Labiausiai tinka: Kraujospūdžiui mažinti
2013 m. tyrimas atskleidė, kad moterims, kvėpavusioms šalavijo eteriniu aliejumi, sumažėjo kraujospūdis, jos taip pat sugebėjo atsipalaiduoti per stresą keliančią medicininę apžiūrą.
Papildoma nauda: Pagerina atmintį ir padeda susikaupti

Eterinis aliejus: Pipirmėčių
Labiausiai tinka: Stresui mažinti
Tyrimai rodo, kad kvėpavimas pipirmėčių eteriniu aliejumi gali sumažinti streso hormono kortizolio lygius organizme.
Papildoma nauda: Sumažina nuovargį ir potraukį saldumynams

Eterinis aliejus: Apelsinų
Labiausiai tinka: Nerimui mažinti
Tyrimai išsiaiškino, kad prieš sunkų egzaminą šio eterinio aliejaus įkvėpę žmonės išliko ramūs įtemptomis sąlygomis bei nejautė nerimo – greičiausiai todėl, kad šis kvapas padeda sunaikinti streso hormonus.

Eterinis aliejus: Rozmarinų
Labiausiai tinka: Protinių sugebėjimų gerinimui
Šio aliejaus įkvėpimas gali padidinti greitį ir tikslumą atliekant daug reikalaujančias protines užduotis, skelbia vienas 2013 m. atliktas tyrimas. Kiti tyrimai rado, kad jo kvapas atgaivina ir suaktyvina smegenų veiklą.
Papildoma nauda: Padidina energiją, sumažina nuovargį

Eterinis aliejus: Cinamono
Labiausiai tinka: Norint susikaupti
Cinamono aliejus veikia už budrumą atsakingą smegenų dalį. Pavyzdžiui, vienas tyrimas išsiaiškino, kad jo įkvėpę vairuotojai buvo labiau susikaupę ir ne tokie išsiblaškę.
Papildoma nauda: Pagerina koncentraciją, sumažina susierzinimą

Eterinis aliejus: Levandų
Labiausiai tinka: Atsipalaidavimui, PMS simptomų palengvinimui
Šis kvapas organizme gali įjungti „ilsėjimosi ir virškinimo“ režimą ir paskatinti atsipalaidavimą. Vienas 2013 m. tyrimas parodė, kad šis aliejus taip pat palengvina kai kuriuos priešmenstruacinius simptomus, pavyzdžiui, protinį sumišimą ir depresiją.
Papildoma nauda: Sumažina nerimą, nemigą ir migreninius skausmus

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
27.09.2020 laikas 16:33 Vaistažolės: ramunėlės – nuo daugelio negalavimų

Ramunėlės – vienos populiariausių ir mėgstamiausių vaistažolių, jų yra kone kiekvienos šeimos namų vaistinėlėje. Jų arbatos griebiamės ir sutrikus virškinimui, ir peršalę, ir tiesiog todėl, kad skanu.

...

Skaityti daugiau

27.09.2020 laikas 15:27 Kokį nežemišką reiškinį aprašė egiptiečiai papiruse?
Senovės egiptiečiai po savęs paliko daugybę įrašų ir piešinių šventyklose. Ypatingai vertingi yra papirusai, pasakojantys apie praeities įvykius. Tuli papirusą ufologai laiko tikra brangenybe, nes jis gali papasakoti apie stebėtus NSO....

Skaityti daugiau

27.09.2020 laikas 14:51 Orakulas: Lovelocko Siaubo Istorijos

XXI amžiaus pabaigoje Žemė virs pragaru. Dabar klestintys miestai pasidarys panašūs į gaisravietes. Temperatūra tropikuose pakils keliais laipsniais, dirva bus nebetinkama žemės darbams, upės ir ežerai išdžius, išnyks daug salų ir pakrančių teritorijų. Žus daugybė gyvūnų. Ir tik Kanados, Rusijos ...

Skaityti daugiau

27.09.2020 laikas 10:10 Kaip išsirinkti sau naudingą aromatą ir vaistą?
Natūralūs eteriniai augalų aliejai padeda išsaugoti sveikatą ir grožį, pailginti gyvenimą ir, o tai svarbiausia, atgauti dvasinę pusiausvyrą. Todėl taip naudinga išmokti surasti savo aromatą.

Skaityti daugiau

27.09.2020 laikas 09:16 Fiziniai pratimai nuo vidurių užkietėjimo

Žinoma, mitybos pamiršti nereikėtų. Racione būtinai turėtų būti morkų, kopūstų, burokėlių su augaliniu aliejumi. Ryte tuščiu skrandžiu išgerkite stiklinę šalto vandens ir imkitės fizinių pratimų.

Skaityti daugiau

26.09.2020 laikas 21:45 Patarimai, kaip nugalėti vilko apetitą
Nutukimas - šiuolaikinės visuomenės rykštė ne tik mūsų šalyje, bet ir visame pasaulyje. Žmonių su sutrikusia riebalų apykaita skaičius toliau auga ir dabar apima beveik trečdalį mūsų šalies gyventojų.

Skaityti daugiau