Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2018 » Lapkričio » 8

Gerinkite nuotaiką pirtyje

Pirtis visuomet asocijuojasi su atsipalaidavimu. Ne veltui vis daugiau žmonių nuo įtampos, streso bei nuovargio renkasi ne medikamentus, o tiesiog 15 min. atsipūtimą pirtelėje, gi po jos gera nuotaika grįžta stulbinančiu greičiu. Rytiečių išmintis teigia, kad apsilankius pirtyje prašviesėja protas, pagerėja nuotaika, dingsta stresas, atsiranda gaivumo, švarumo, žvalumo pojūtis, pagerėja sveikata, užplūsta jėgos, pagražėja oda. Gydytojai taip pat pritaria, kad kaitintis pirtyje naudinga sveikatai – pagreitėja medžiagų apykaita, stiprėja imunitetas, o temperatūros kaita stiprina kraujagysles. Vien privalumai! Belieka pasirinkti, kokia pirtis pagal sveikatos būklę geriausiai tinka. Štai kelios pirtys, apie kurių naudą ne tik nuotaikai, bet ir sveikatai galbūt nežinojote:

Japoniška pirtis

Japoniška pirtis – tai savitas ritualas, sudarytas iš kelių etapų. Pirmiausia patarnautoja padeda pasirengti pagrindinei procedūrai, pildama ant lankytojo vis karštesnį vandenį; po to jis gali lipti į statinę su karštu 9 net iki 50 laipsnių) vandeniu, į kurį pripilta žolių antpilo. Jame mirkstama maždaug 10 min., o atsigaivinama kitoje, vėsaus vandens pripiltoje statinėje. Pirties lankytojai gali pagulėti ir ant specialių įkaitintų akmenų. Ritualas baigiasi specialisto daromu masažu su akmenukais.

Psichine sveikata, japoniška pirtis, pirtis, sveikata

Pjuvenų pirtis

Europiečiams tai itin neįprasta ir keista japoniškos pirties atmaina. Kaitinamasi panirus į iki 45 laipsnių pašildytas pjuvenas. Procedūra trunka apie 15 min., visą tą laiką gausiai prakaituojama, vadinasi, atsikratoma šlakų ir toksinų, o odamaitinama gydomosiomis medžio pjuvenų dervomis.

Smėlio pirtis

Jei vargina artritas, reumatas, nefritas arba kai kurios ginekologinės ligos, labai naudinga pasinerti į išvalytą karštą smėlį – jis puikiai sušildo sąnarius ir sugeria kūno išskyras. Beje, tokią pirtį galima „įsirengti“ ir paplūdimyje, o jos veiksmingumą sustiprintų maudynės jūroje.

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
21.09.2020 laikas 14:15 Ar saldūs Lietuviški arbūzai?
Nors dar yra gyventojų, galvojančių, kad arbūzų neįmanoma užauginti Lietuvoje, tačiau iš teisų yra ne vienas, kuris juos augina dešimtmečiais.

Skaityti daugiau

20.09.2020 laikas 19:08 Žolelės sušvelnina cukrinio diabeto poveikį, nuo klimakso, liepų nauda
Šie augalai gali sumažinti cukraus kiekį kraujyje. Žoleles galima vartoti atskirai, po vieną, tačiau geresnis gydymo efektas pasiekiama tada, kai vartojami žolelių mišiniai. Siūlome išbandyti štai tokius mišinius

Skaityti daugiau

20.09.2020 laikas 17:14 Vyno pagrindu paruošti vaistai

Jeigu vynuogių vyne palaikyti vaistinius augalus, pasidaro gydomosios priemonės, kurios savyje sujungia gydomąsias žolelių ir vyno savybes. Tokiais vyno pagrindu paruoštais vaistais gydomos įvairios ligos. Sergant lėtinėmis ligomis apie vaistus reikia pasirūpinti iš anksto ir juos vartoti, esant ...

Skaityti daugiau

20.09.2020 laikas 16:32 Alpių monstras Tacelvurmas - pramanas ar realus gyvūnas?
Tacelvurmas – tai “gyvatė su katės galva”. Taip šį paslaptingą monstrą, kurio niekam niekada nepavyko pagauti, vadina Alpėse, kur jis, tiesą sakant, ir gyveno nuo neatmenamų laikų…

Skaityti daugiau

20.09.2020 laikas 11:56 Medicininės kanapės gali padėti nuo vėžio besigydantiems žmonėms

Nors absoliuti dauguma žmonių naudoja kanapes rekreaciniais tikslais, jau seniai žinomos ir jų medicininės savybės. Medicininės kanapės gali būti naudojamos įvairioms sveikatos problemoms gydyti. Naujas Australijoje atliktas tyrimas rodo, kad kanapės gali labai padėti ir nuo vėžio sveikstantiems ...

Skaityti daugiau

19.09.2020 laikas 21:23 Sužinok, kas Tavęs laukia! 2021 Metų Horoskopas Visiems Zodiako Ženklams

Sekantys metai žada būti pakankamai ramūs. Visiems, kurie nori pasiekti sėkmę, rekomenduojama nepriimti kategoriškų sprendimų ir neskubėti.

Skaityti daugiau