Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2018 » Rugsėjo » 5

Ar mokslas kada nors įrodys, kad Dievo nėra? Tikriausiai ne, bet jie vis tiek bando

Įrodyti, kad Dievo nėra, nereikia. Nėra prasmės. Visų pirma, mokslui iš to jokios naudos. Antra, taip apskritai nedaroma - reikia įrodyti, kad kas nors egzistuoja, o ne kad to nėra. Trečia, kad ir kokius įrodymus mokslininkai surinktų, niekas nepasikeis - tikintieji tikės, o netikintieji netikės. Taigi, mokslininkai vis tiek bando ir dabar tam naudoja psichodelikus.

Įvairios formos dievai žmones lydėjo nuo pačių seniausių laikų. Taip veikia žmogaus protas - tai, ką mes matome, reikia paaiškinti. Bet kaip paaiškinti žaibą, kai nesupranti elektros? O kodėl keičiasi metų laikai, jei tu nežinai Žemės orbitos ir orų? Paleolito eros žmonės nusprendė viską aiškinti pasislėpusiomis būtybėmis ir magija.

Mokslas, hipotezės, krikščionybė, religija

Dievo buvimo niekas nėra įrodęs. Kaip ir nebuvimo. 
©Michelangelo (CC BY 2.0) | commons.wikimedia.org

Su laiku viskas keitėsi ir Dievas tapo reikalingu ne tik dėl nežinomų reiškinių, bet ir viso pasaulio sukūrimo ir pomirtinio gyvenimo. Juk žmogus negali tiesiog pradingti - tai tiesiog per daug liūdna ir baisu, ypač jei tenka joti į karą. Ir religija pasitarnavo kuriantis civilizacijoms, nes padėjo žmonėms priimti bent jau apytiksliai suderinamas vertybes. Tačiau dabar Dievas mums nebėra reikalingas nei sugyvenimui, nei reiškiniams paaiškinti.

Tačiau kai kurie mokslininkai nori jį surasti ir tam naudoja psichodelikus, kad imituotų priešmirtinius išgyvenimus. Tai nėra tokia didelė nesąmonė kaip atrodo iš karto. Žinoma, kad prieš mirtį smegenyse išsiskirai daugybė chemikalų. Manoma, kad jie ir sukuria tuos keistus vaizdinius, apie kuriuos pasakoja klinikinę mirtį išgyvenę žmonės. Eksperimentai tebevyksta, panašius eksperimentus žmonės atlieka ir savarankiškai, dažnai penktadienio naktį. Tikimasi, kad pavyks atkartoti matytus vaizdus. Kadangi mirtis tuo metu negrės, tai bus įrodymas, kad tuos klinikinės mirties išgyvenimus sukuria būtent cheminės reakcijos smegenys.

Tačiau filosofai numoja ranka - nesivarginkite. Emily Thomas, Daramo universiteto profesorė, sako, kad visata yra per didelė, kad ją būtų kažkas sukūręs. Visatos istorijoje žmonija yra labai jauna, o be jos ir Dievo nėra. Kiti filosofai priduria, kad Dievas nebėra reikalingas norint paaiškinti visatos kilmę. Geriausias įrodymas, kad Dievo nėra yra įrodymų, kad Dievas yra, nebuvimas. Tikintieji pirštu duria į reiškinius, kurių negalime paaiškinti, bet filosofai primena paprastą faktą - tai, ko negalime paaiškinti, yra laikina. Prisiminkite tuos paleolito kai viskas buvo dievybių darbas - potvynis, žaibas, uogos, mirtis ir ligos. Dabar didžiąją dalį šių dalykų galime paaiškinti kitaip. Tai negi Dievas traukiasi?

Tai ar mokslas kada nors įrodys, kad Dievo nėra? Tikrai ne, nes to padaryti neįmanoma. Dievas galėjo sukurti Žemę kad ir vakar su visais žmonėmis ir jų prisiminimais, senais medžiais ir religija.

Šaltinis: Technologijos.lt

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.
Visi svetainės pateikti straipsniai, sveikatos patarimai yra pramoginio pobūdžio iš interneto platybių. Prieš naudodami patarimus, pasitarkite su tos srities specialistu. Svetainė neatsako už duomenų tikslumą. Visos teisės apsaugotos.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
04.06.2020 laikas 19:45 Kodėl skauda gerklę? Gerklės skausmų malšinimas liaudiškomis priemonėmis
Gerklės skausmai - vienas dažniausių nusiskundimų. Gerklės skausmai dažniausiai būna ūmūs, o maudžiantys - retai. Dažniausia gerklės skausmų priežastis - virusinis faringitas - gerklų gleivinės uždegimas.

Skaityti daugiau

04.06.2020 laikas 18:53 Kolito priežastys ir gydymas
Kolitu vadinama uždegiminė storosios žarnos liga, kuri vystosi veikiant įvairiems vaistams, infekcijoms ar kitoms priežastims. Pagrindiniai kolito simptomai yra pilvo skausmai, meteorizmas, virškinamojo trakto sutrikimai (diarėja, vidurių užkietėjimas ar melagingas noras tuštintis)....

Skaityti daugiau

04.06.2020 laikas 17:11 Testas. Ar Jums Gresia 2-OJO Tipo Cukrinis Diabetas?

Teigiama, jog pasaulyje kas 7 sekundes nuo cukrinio diabeto ir jo komplikacijų miršta vienas žmogus. Daugumą šių žmonių būtų buvę galima išgelbėti, jei liga būtų diagnozuota anksčiau. Kaip sustabdyti cukrinio diabeto vystymąsi? AR JUMS GRESIA 2-OJO TIPO CUKRINIS DIABETAS?

...

Skaityti daugiau

04.06.2020 laikas 16:19 Šienligės gydymas vaistiniais augalais

Neverta tikėtis, kad alergiją pavyks išgydyti vien liaudies medicinos priemonėmis, tačiau palengvinti jos eigą augalai gali. Sergantiems polinoze (šienlige) naudingi tokie vaistiniai augalai, kurie malšina patinimus, skatina šlapimo išsiskyrimą ir ramina sudirgusią centrinę nervą sistemą.

...

Skaityti daugiau

03.06.2020 laikas 21:30 Drakonai puola Teksasą?

Naktį iš gegužės 26 į gegužės 27 dieną Briano (Bryan) mieste (Teksasas) vietos gyventojai tapo liudininkais visiškai nenusakomo reiškinio – visa tai reikia pamatyti ir išgirsti:

Skaityti daugiau

03.06.2020 laikas 19:51 Kai NSO suės visas karves ir išpumpuos visą vandenį, tikėtina, kad jie užsiims žmonėmis.

Taip nutiko praėjusį sekmadienį 2020 m. gegužės 31 d. Kanadoje. Tuo metu buvo užfiksuotas retas atmosferos reiškinys, kuris visiškai nėra būdingas šiaurinei Amerikos daliai

Skaityti daugiau