Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Istorijos Paslaptys » 2018 » Rugsėjo » 24

Povandeninis laivas mieste

Vokiečių povandeninis laivas U-118 į vandenį buvo nuleistas „Vulkano“ laivų statykloje Hamburge 1918 m. vasario 23 d. Vadovaujant kapitonui leitenantui Herbertui (Herbert Stohwasser) jis atliko vieną kovinį plaukimą, paskandindamas du Antantės valstybių laivus (paranormal.lt).

istorijos paslaptys, povandeninis laivas, u-118

Pasibaigus Pirmajam pasauliniam karui povandeninis laivas buvo perduotas Prancūzijai. Tačiau laivą buksyruojant į Prancūzijos uostą nutrūko trosas. Bandymas iš prancūzų esminininko paskandinti povandeninį laivą artilerijos ugnimi buvo nesėkmingas. 1919 m. balandžio 15 d. U-118 buvo išmestas į krantą Heistingse, Rytų Saseksas. Paplūdimyje prie „Queen’s“ viešbučio susirinko smalsuolių minia.

istorijos paslaptys, povandeninis laivas, u-118

Į miestą patraukė tūkstančiai turistų, norėdami apžiūrėti ant seklumos užplaukusį laivą. Miesto valdžia greitai susiprotėjo, kad galima uždirbti, ir pradėjo imti nedidelį mokestį už apsilankymą laive. Surinktos lėšos buvo skirtos demobilizuotų karių sutikimo organizavimui. Nuo U-118 buvo nuimta patranka ir pastatyta krantinėje. Netrukus, kilus didelei audrai, patranka buvo nuplėšta nuo tvirtinimų ir nuplauta į jūrą.

istorijos paslaptys, povandeninis laivas, u-118

Du kranto apsaugos kariai Herdas ir Mūras (W. Heard ir W. Moore) buvo paskirti lydėti ypatingai svarbių svečių ekskursijas į povandeninio laivo vidų. Ekskursijas teko greitai nutraukti, nes gruodžio mėnesį mirė Mūras, o 1920 m. pavasarį mirė ir Herdas. Teismo ekspertizė nustatė nuodingų dujų (greičiausiai, chloro) išsiskyrimą iš sugadintų povandeninio laivo akumuliatorių, kurios pažeidė mirusiųjų vyrų plaučius ir smegenis.

istorijos paslaptys, povandeninis laivas, u-118

Tačiau turistai ir toliau mielai fotografavosi povandeninio laivo fone. Patys drąsiausieji netgi užlipdavo ant jo.

Galiausiai povandeninis laivas buvo išardytas ir parduotas metalo laužo supirkėjams. Mieste iki šiol yra pasakojama, kad laivo kilis vis dar guli kažkur smėlyje krante. Heistingso gyventojai savo namuose laiko daugybę povandeninio laivo korpuso detalių ir įrangos...

istorijos paslaptys, povandeninis laivas, u-118

Tuos laikus primena nuotraukos, kuriose matomi besišypsantys žmonės, vaikštantys šalia krante gulinčio povandeninio laivo. Tačiau jie net negalėjo įtarti, kas jų šalies laukia po dvidešimties metų...

istorijos paslaptys, povandeninis laivas, u-118

Jei manai, kad ši informacija buvo naudinga, pasidalink, prenumeruok ir padėkok...

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
02.12.2021 laikas 19:38 Tamsios dėmės ant kaklo: 5 natūralios priemonės, padedančios jų atsikratyti
Nors tamsios dėmės ant kaklo nekelia pavojaus sveikatai, jos gali traukti akį ir dėl jų kaklo oda gali tapti šiurkšti.

Skaityti daugiau

02.12.2021 laikas 19:30 Kodėl man miegant tirpsta rankos?
Kai naktį ramiai miegame, ilgai būname toje pačioje padėtyje. Tai gali sukelti rankos (plaštakos, riešo) tirpimą. Tačiau mėšlungis ir tirpimas gali atsirasti ir dėl kitų priežasčių. Kai kurie iš jų yra gana rimti. Pavyzdžiui, tunelinis sindromas arba riešo kanalo sindromas....

Skaityti daugiau

02.12.2021 laikas 19:16 Šios bitės – tikras siaubas: turi dantis ir ėda mėsą
Menkai pažįstamos tropinių bičių rūšys išsivystė papildomą dantį, skirtą mėsai kąsti, bei žarnyną, kuris labiau panašus į grifų, nei kitų bičių.

Skaityti daugiau

02.12.2021 laikas 18:04 Aiškiaregis Krzysztofas Jackowskis žada evakuaciją, užkrėtimą ir karantiną
2021 m. gruodžio pradžioje pasaulyje palaipsniui išryškėjo ir susiformavo kelios labai rimtos problemos, kurių kiekviena kelia didelį susirūpinimą stebėtojams, kurie stebi būtent šią problemą.

Skaityti daugiau

02.12.2021 laikas 17:22 Kopūstiniai augalai ir jų naudingosios savybės
Visos kopūstinių augalų rūšys yra labai naudingos. Kopūstiniuose augaluose yra vitamino C, augalinių baltymų, skaidulų, kalio, kalcio, fosforo ir įvairių biologiškai aktyvių medžiagų. Tiesa, vienuose kopūstiniuose augaluose naudingųjų medžiagų yra daugiau, kituose - mažiau....

Skaityti daugiau

Žiedinių kopūstų apkepas su malta mėsa ir sūriu (video)
02.12.2021 laikas 15:37 Receptai | Patiekalai Žiedinių kopūstų apkepas su malta mėsa ir sūriu (video)

Paranormal Virtuve šiandiena jums siūlo pasigaminti patiekalą pagal receptą: Žiedinių kopūstų apkepas su malta mėsa ir sūriu (video). Skanaus!

Skaityti daugiau

29.11.2021 laikas 16:41 Receptai | Patiekalai Kalėdiniai sausainiai - tirpstantys seniai besmegeniai
Šiems sausainiams "seniams besmegeniams" galite naudoti tiek pirktinį meduolių prieskonių mišinį, tiek pasigaminti patys, sumaišę tarpusavyje šiuos ingredientus

Skaityti daugiau

29.11.2021 laikas 14:01 Receptai | Patiekalai Rosettes (rozetės) - traškūs ir saldūs sausainiai
Tai tarsi tikras skonis sugrįžęs iš vaikystės… Labai gerai pamenu, kaip dar mano mama man kepdavo šiuos traškius, burnoje tirpstančius saldžius sausainius.

Skaityti daugiau