Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Žmonės » 2021 » Gegužės » 24

JAV mirtinoms egzekucijoms ir vėl siūlomi senoviniai metodai - kartą nuteistasis kankinosi net 27 minutes

1977 metais Oklahomoje pasiūlytas naujas egzekucijos vykdymo būdas - mirtina injekcija. Pirmą kartą JAV šis metodas panaudotas 1982 metais Teksase. Su laiku mirtina injekcija tapo pagrindiniu mirties bausmės įrankiu, bet tinkamų vaistų atsargos senka ir dabar JAV institucijos žvalgosi alternatyvų.

Gali pasirodyti, kad mirtinų vaistų (taip, tai skamba šiurpiai) pasirinkimas nėra toks jau mažas. Tiesą sakant, tikriausiai jūs net nenaršydami internete greitai prisimintumėte vaistų, kurių didesnės dozės yra mirtinos. Arba tų, kuriais vykdomos pagalbinės savižudybės. Tačiau vaistų gamintojai tiesiog draudžia naudoti savo vaistus egzekucijoms. Kai kuriems tai - draudimas nuo neigiamos reklamos. Kitiems - principų reikalas.

Pavyzdžiui, 2012 metais Misūris pridėjo propofolį prie savo egzekucijų protokolo. Europos Sąjunga netrukus paskelbė, kad ribos šių vaistų eksportą į JAV, jei jie bus naudojami mirties bausmės vykdyme. Jungtinė Karalystė sustabdė įvairių preparatų eksportą JAV, jei įtaria, kad jie galėtų būti naudojami egzekucijoms. „Pfizer“ atsisakė tiekti mirties bausmės kokteilius dar 2016 metais, nes išsigando, kad kompanija taps aktyvistų taikiniu.

Taigi, pasirinkimas iš tikrųjų yra ribotas, nes tie vaistai turi atitikti labai griežtus kriterijus. Jie turi patikimai nužudyti žmogų, veikti greitai ir efektyviai. Tiesa - jie dar turi nesukelti kančių, nors tyrimų šioje srityje yra labai mažai. Pietų Karolinos valstija nuteistiesiems leido pasirinkti savo mirtį - bausmė gali būti vykdoma elektrinėje kėdėje, kuri tikrai sukelia skausmą ir kančias, net jei ir labai trumpai, arba nežinomos sudėties kokteiliu. Dabar prie pasirinkimų pridedamas ir trečiasis - sušaudymas.

Tas mirties meniu kartais gali sutrumpėti iki dviejų pasirinkimų, nes mirtino kokteilio ima trūkti. Jei egzekucija jau suplanuota, o vaistų nėra, nuteistasis Pietų Karolinoje turės rinktis tarp elektrinės kėdės ir kulkų papliupos. Abu būdai yra žiaurūs ir kitose pasaulio šalyse yra naudojami retai.

Sušaudymas, kaip mirties bausmės vykdymo būdas, dar yra legalus Misisipėje, Oklahomoje ir Jutoje. Per pastarąjį dešimtmetį jį naudojo vos 12 šalių ir tarp jų JAV nėra. Paskutinė egzekucija sušaudant JAV įvyko 2010 metais Jutoje.

Jutoje nuteistasis pasodinamas prie smėlio maišų, skirtų kulkų stabdymui (kad jos rikošetu neatšoktų atgal). Per skylę sienoje į pasmerktąjį šauna penki savanoriai, vieno iš jų ginklas užtaisomas tuščiu šoviniu, kad niekas nežinotų, ar paleido mirtiną šūvį. Visi taikosi į vieną tašką - į širdį. Jei viskas vyksta kaip suplanuota, mirtis nuteistąjį aplanko per kelias minutes. Tačiau 1879 metais vienas nuteistasis kankinosi net 27 minutes, nes nei vienas šūvis tiksliai nepataikė į širdį.

Kiti egzekucijų metodai - elektros kėdė, dujų kamera, korimas - irgi turi savų siaubingų kančios istorijų. Nors ir mirtina injekcija ne visada užtikrina greitą mirtį, šis mirties bausmės vykdymo būdas, atrodo, buvo humaniškiausia išeitis. Tačiau dabar tinkamų vaistų sąrašas trumpėja ir šalyje, kur mirties bausmė yra legali ir vykdoma dažnai, grįžtama prie senovinių nuteistųjų žudymo būdų.

Tekstas perpublikuojamas iš technologijos.lt

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
18.06.2021 laikas 08:27 Nustatyta, kad antibiotikas novobiocinas naikina navikines ląsteles, turinčias DNR atstatymo sutrikimų
Praėjusio amžiaus šeštajame dešimtmetyje sukurtas antibiotikas, kurį iš esmės išstūmė naujesni vaistai, efektyviai veikia ir naikina vėžio ląsteles, turinčias bendrą genetinį defektą, rodo Dana-Farberio (Dana-Farber Cancer Institute) vėžio instituto mokslininkų laboratoriniai tyrimai....

Skaityti daugiau

17.06.2021 laikas 23:18 Asmuo atskleidžia masoneriją, kaip seniausią pasaulyje slaptą religiją ir Liuciferio planus dėl "naujosios pasaulio tvarkos"
Buvęs aukšto rango masonas atskleidė, kad ši grupuotė iš tikrųjų yra seniausia pasaulio religija, ir atskleidė, kaip grupuotė planuoja įvesti Naująją pasaulio tvarką, drastiškai sumažindama pasaulio gyventojų skaičių....

Skaityti daugiau

17.06.2021 laikas 22:28 Paslaptinga į ateivį panaši būtybė pastebėta vaikštinėjanti viduryje kelio
Bauginantį vaizdo įrašą, kuriame užfiksuota į ateivį panaši būtybė, nufilmavo keli naktį keliu važiavę dviratininkai. Į ateivį panaši figūra buvo pastebėta virš Čadvos užtvankos (Chadwa Dam) tilto Džarkhando Hazaribagho (Hazaribagh) mieste...

Skaityti daugiau

17.06.2021 laikas 21:48 ŠOKAS: Sloan Kettering mokslininkai nustatė, kad mRNA inaktyvuoja vėžį slopinančius baltymus, o tai reiškia, kad ji gali skatinti vėžį
Ląstelėse yra slaptas informacijos sluoksnis, vadinamas pasiuntinių RNR, esantis tarp DNR ir baltymų, kuris yra labai svarbi jungtis. Dabar Sloano Ketteringo universiteto mokslininkai, sukrėtę visą vakcinų filosofijos pasaulį, nustatė, kad pati mRNA atlieka vėžį sukeliančius pokyčius - pokyčius, kur...

Skaityti daugiau

17.06.2021 laikas 18:08 «Žmogus gali gyventi iki 280 metų»: Gydytojo Neumyvakino ilgaamžiškumo paslaptis
"Ginčų metu jie puola ne jus, o jūsų energiją, kurios trūksta skriaudėjui ir kurią jis, "suvalgęs", kuriam laikui atstato savąją. Jei mokėsite susilaikyti bet kokioje situacijoje, daugelis problemų išsispręs savaime....

Skaityti daugiau

Traškūs vištienos sparneliai su „Buffalo“ padažu (video)
18.06.2021 laikas 08:08 Receptai | Patiekalai Traškūs vištienos sparneliai su „Buffalo“ padažu (video)

Paranormal Virtuvė šiandiena jums siūlo pasigaminti patiekalą pagal receptą: Traškūs vištienos sparneliai su „Buffalo“ padažu (video). Skanaus!

Skaityti daugiau

17.06.2021 laikas 22:50 Receptai | Patiekalai Orkaitėje keptas šamas
Itin paprasta bei greita žuvies - šamo iškepimo variacija orkaitėje, bet pavyksta super skaniai ir niekada nenuvilia. Šitaip pagamintą patiekalą tikrai nebus gėda patiekti ir užsukusiems svečiams, tik žinoma, tuo atveju reikės daugiau žuvies....

Skaityti daugiau

16.06.2021 laikas 21:55 Receptai | Patiekalai Sveiki jogurtiniai ledai su avokadu pagal Beatą
Tai kitokie, sveikesni ledai, kurie buvo pavadinti Joker pavadinimu. Nesu tikra, kodėl jie nusipelnė tokio pavadinimo, bet jie skanūs ir tikrai įdomaus poskonio.

Skaityti daugiau