Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Hipotezės » 2020 » Vasario » 26

Jolanta Blažytė: Kaškas Sėja Panika?

„Būsime 5G technologijos diegimo lyderiai“, - garsiai ištrimituoja mūsų tautos išrinktieji ir tyliai „prakiša“ sveikatos apsaugos ministro įsakymą, leidžiantį Lietuvoje elektromagnetinės taršos normas padidinti 10 kartų. Čia pat pasipila reklaminės „fanfaros“ apie didžiulį technologinį progresą, daiktų internetą ir galimybę, atvykus popiežiui, visiems be trukdžių išsiuntinėti draugams selfius. Pasiteirauti apie šios technologijos žalą žmogaus sveikatai Lietuvoje gali tik „kaškassėjapanika“ populiacijos atstovas. Mat jau kažkur neva kažkieno „įrodyta“, kad 5G technologijos skleidžiama radiacija yra tokia „saugi ir sveika“, tarsi koks Birštono mineralinis vanduo. O telekomunikacijų lobistų „akių šviesa“ portalas 15min taip pasistengia, kad net vieno straipsnio paantraštę pavadina: „Bokštų nereikia bijoti, o jais džiaugtis“ (past. kalbama apie mobilaus ryšio antenas). Negana to, dar visiems „kaškassėjapanika“ atstovams paaiškina, kad tose šalyse, kur elektromagnetinės taršos normos didesnės, žmonės gyvena ilgiau.

Supratau, kad, norint ilgiau gyventi, reikia rinktis ne tą šalį, kuri turi geresnę sveikatos apsaugos sistemą, bet tą, kuri turi didesnes EM radiacijos normas. Ir tikrai... Juk po Černobylio avarijos miesto apylinkėse grybai ir uogos buvo kur kas didesni ir gražesni, nei Lietuvos miškuose. Supratau, kad visiems, norintiems ilgiau gyventi, reikia, kaip kokiems gandrams, tiesiog susisukti lizdus ant mobilaus ryšio antenų ir ten tupėti.

Tačiau moteriška intuicija kužda, kad visa „nepriklausomų“ ekspertų brukama informacija yra tik subtilus „trolinimas“... Kaip gi galima „įrodyti“ technologijos, kuri tik pradedama testuoti ir kurios ilgalaikio poveikio dar niekas nėra patyręs, saugumą?

Taigi ieškau informacijos toliau.

15min portalo „iniciuoto turinio“ autoriai paskelbė: „kad atskirti melą nuo tiesos pakanka apsilankyti duomenų bazėse, kaip antai PubMed, kuri yra patikimesnis šaltinis už YouTube, FB, Google ir Wikipedia. (2019.11.28)“. Todėl, sužinojusi, kad, apart vienintelio „patikimo“ šaltinio - 15min portalo, yra dar vienas patikimas PubMed šaltinis, einu būtent į jį... ir apsigyvenu jame bent dvi paras.

PubMed duomenų bazėje randu daugybę mokslinių publikacijų, patvirtinančių, kad elektromagnetinė tarša turi ne tik šiluminį, bet ir biologinį poveikį žmogaus sveikatai. Ir kad tas biologinis poveikis žmonėms sukelia daugybę sunkių ligų. Ir kad elektromagnetinės taršos normų „nustatinėtojai“ (SCENIHR) būtent tos biologinės įtakos nemato ir nenori matyti, nes... patys susiję su telekomunikacinės industrijos interesais. Bet apie viską iš eilės:

PubMed bazėje randu Vašingtono universiteto profesoriaus Emerito Martin Pall publikacijas. Šis mokslininkas didžiąją dalį savo gyvenimo paskyrė tyrimams apie elektromagnetinės taršos poveikį žmogaus organizmui, o 5G technologiją pavadino „pačiu kvailiausiu išradimu žmonijos pasaulyje“.

„Yra 13 mokslinių įrodymų, kurie patvirtina, kad elektromagnetinis laukas, esant impulsinėms bangoms, kurios bus naudojamos 5G technologijoje, daug aktyvesnis ir pavojingesnis, nei EM laukas pastovios spinduliuotės metu“, - teigia M.Pall. Beje šis mokslininkas taip pat dar aprašė atvejus, kaip SCENIHR (ta „kontora“, kuri mums nustatinėja EMF normatyvus) falsifikuoja tyrimų duomenis (priedą pridedu).

Tuo tarpu 15min portalas šį mokslininką jau kažkaip spėjo suplakti su Rusijos interesais, mat anas dalyvavo RTR laidoje. Šiaip jau šis garbus profesorius dalyvavo ir šimtuose JAV bei Europos šalių TV laidų, jau vien dėl to, kad tiria labai aktualią žmonijai problemą.

Bet tiek to, palikime šį mokslininką ramybėje ir ieškokime kitų, kurie nedalyvavo Rusijos RTR laidoje.

PubMed duomenų bazėje randu mokslininkės (University of New Mexico Department of internal Medicine) Sharon Goldberg publikacijas. Ši mokslininkė nedalyvavo Rusijos TV laidoje, bet dalyvavo Michigan House Energy Commitee posėdyje, kuriame garbiems valdžios atstovams paklojo visą pluoštą mokslinių išvadų apie EMF žalą žmogaus sveikatai. Cituoju:

„Bevielė radiacija turi biologinį efektą. Tai surašyta PubMed publikuotoje literatūroje ir nebėra net diskusijų objektas. Mes turime aiškius įrodymus dėl onkologinių ligų, DNR pažeidimų, kardiomiopatijos, diabeto, neuropsichinio efekto. 5G yra netestuotas panaudojimas technologijos, kuri yra žalinga sveikatai. 5G reiškia nepakeliamas išlaidas sveikatos apsaugai.“

Randu ir Kalifornijos universiteto profesoriaus, garsaus 5G kritiko Joel Moskowitz publikacijas. Šio mokslininko citata: „Kadangi žmogaus odoje yra kapiliarai ir nervų galūnės, milimetrinių bangų bioefektas gali būti perduotas per odos molekulinius mechanizmus arba per nervų sistemą.

Randu ir Ariel Fizikos universiteto tyrėjo Pall Ben Ishai publikacijas. Mokslininko citata: „ Kada į kūną papuola ypatingai trumpi elektromagnetiniai impulsai, skirtingai nuo įprastos elektromagnetinės spinduliuotės, atsiranda štai kas: judantys krūviai patys tampa mažomis antenomis, kurios pakartotinai išspinduliuoja elektromagnetinį lauką ir nukreipia jį gilyn į organizmą“. Kartu su savo kolegomis iš Hebrew Universiteto taikomosios fizikos departamento P.B. Ishai perspėja: „Mes keliame įspėjamąją vėliavą prieš nevaržomą 5G technologijos diegimą.“

Randu ir Adelaidės universiteto profesoriaus Trevor Marshall publikacijas. Šis mokslininkas tyrinėjo žmogaus mikrobiomas. Jo tyrimai parodo, kad aukšto dažnio milimetrinių bangų spinduliuotė pažeidžia mikrobiomas ir sukelia autoimunines ligas. Mokslininko vieša citata: „Leisti naudoti šią technologiją, nepamatavus jos saugumo žmogaus sveikatai yra visiškai neapgalvota, nes milimetrinės bangos, kaip žinome turi gilų poveikį visam žmogaus organizmui.

Randu ir profesoriaus, EM spinduliuotės žmogaus sveikatai tyrėjo Olle Johansson (Karolinska Institute dept of Neuroscience) bei jo 16 kolegų publikacijas: „ Studijos, empiriniai tyrimai, pacientų stebėsena rodo aiškų ryšį tarp EM spinduliuotės ir sveikatos problemų. Naujos ryšio technologijos buvo pristatytos, neatsižvelgiant į jų poveikį žmonių sveikatai ir tuo pačiu užkraunant didžiulę naštą sveikatos apsaugai“. (P.S. Lietuva, žinoma, su tokia našta „nesunkiai“ susitvarkys). Šio profesoriaus vieša citata: „ egzistuoja pavojus, kad penktoje kartoje, t.y. maždaug po 150 metų moterys bus nevaisingos. Tada bus per vėlu atsiprašinėti ir per vėlu gailėtis. Tik įdomu, kas ateityje užmokės už visą šitą „party“.

PubMed bazė tiesiog užversta įvairiausių bandymų, patvirtinančių žalingą biologinį EM spinduliuotės poveikį gyviems organizmams, išvadomis. Visų nesurašysiu, pacituosiu bent vieną:

Tyrėjai Kolomytseva MP, Gapeev AB rašo: „The dynamics of leucocyte number and functional activity of peripheral blood neutrophils under whole body exposure of healthy mice to low intensity extremely high frequency electromagnetic radiation (EHF EMR, 42 GHz, 0,15 mW/cm2) was studied. It was shown that the phagocytic activity of peripheral blood neutrophils was suppressed by about 50 % in 2-3h after the simple exposure to EHF EMR... The results indicated that the whoe body exposure of healthy mice... has profound effect on the indices of nonspecific immunity“. („Buvo tiriama periferinio kraujo neutrofilų leukocitų skaičiaus ir funkcinio aktyvumo dinamika, kai visą sveikų pelių kūną veikė žemo intensyvumo, ypač aukšto dažnio elektromagnetinė spinduliuotė (EHF EMR, 42 GHz, 0,15 mW / cm2). Paaiškėjo, kad periferinio kraujo neutrofilų fagocitinis aktyvumas sumažėjo maždaug 50% per 2-3 valandas po paprasto EHF EMR poveikio... Rezultatai parodė, kad sveikų pelių kūno apšvietimo poveikis turi didelę įtaką nespecifinio imuniteto indeksams.“)

Taigi tokie „reikalai“ su laboratorinėmis pelytėmis...

Beje, randu ir telekomunikacijų kompanijų užsakomuosius tyrimus.

Štai Deutsche Telecom technik GmbH užsakomąjį tyrimą atliko tyrėjai Myrtill Simko ir Mats-Olof Mattsson.

Cituoju išvadą: „In summary, the majority of studies with MMW exposures show biological responses. From this observation, however no in-depth conclusions can be drawn regarding the biological and health effects of MMW exposures in the 6 -100 GHz frequency range. The studies are very different and the total number of studies is surprisingly very low“. („Apibendrinant galima pasakyti, kad dauguma tyrimų su MMW poveikiu rodo biologinį atsaką. Tačiau remiantis šiuo stebėjimu negalima daryti išsamių išvadų apie 6–100 GHz dažnių diapazono MMW poveikio įtaką sveikatai. Tyrimai yra labai skirtingi, o bendras jų skaičius stebėtinai labai mažas“.)

Supratau, kad šių tyrėjų stebėjimai neleidžia padaryti griežtos „in- depth“ išvados dėl milimetrinių bangų spinduliuotės žalingo poveikio žmogaus sveikatai, bet mokslininkai užsimena, kad dauguma tyrimų dėl MMW spinduliuotės parodė „biologinį atsaką“, kad tyrimai yra labai skirtingi ir tuo pačiu stebisi, kad tokių tyrimų yra labai mažai. Ir dar supratau, kad būtent tokiu „nei baltu nei raudonu“ tyrimu, „įrodančiu“, kad 5G „nekenksmingas“ žmogaus organizmui ir mojuos telekomunikacijų kompanijų lobistai.

PubMed bazėje yra ir nemažai neutralių tyrimų su neutraliomis išvadomis, maždaug: „Tikrąjį 5G technologijos poveikį žmogaus sveikatai mes galėsime įvertinti tik po kelių metų ar net kelių dešimtmečių“. O, kadangi lietuvaičiai bus 5G technologijos diegimo lyderiai, tai mokslininkai visus mikrobiomų pokyčius galės ramiai stebėti būtent jų kūnuose. Pelytės mokslininkų laboratorijose galės pailsėti.

Ir dar randu tikrą vyšnaitę ant visos šios informacijos torto – tai Rainer Nyberg (professor Emeritus Vasa Finland) ir Lennart Hardell (MD PhD Oncologist Orebro Sweden) pranešimą apie tai, kad 2017 m. rugsėjo mėnesį 190 nepriklausomų pasaulio mokslininkų ir gydytojų kreipėsi į Europos Komisiją, prašydami sustabdyti 5G technologijos diegimą – tol kol bus nustatytas tikslesnis jos poveikis žmonių sveikatai. Kreipimasis buvo adresuotas tuometiniam eurokomisarui Vyteniui Andriukaičiui, bet mokslininkai iš jo jokios reakcijos nesulaukė.

„Gaila, bet ES pareigūnai yra klaidingai informuojami apie rizikas. Jie remiasi tik dirbančių ICNRP ir SCENIHR organizacijose asmenų nuomone, nors tie asmenys turi glaudžius ryšius su telekomunikacijų pramone. ES pareigūnai akivaizdžiai teikia prioritetus industrijos pelnui, bet ne žmonių sveikatai“, - rašo R. Nyberg ir L.Hardell. Taigi, štai kas gaunasi: vartydama telelobių nurodytą duomenų bazę, kaip labai patikimą, randu informaciją apie tai, kad mūsų deleguotas eurokomisaras Vytenis Andriukaitis, sėdėdamas šiltame poste, rūpinosi ne ES žmonių sveikata, bet telekomunikacijų industrijos pelnais. „Graži“ aršaus socialisto misija, ką ir besakyti...

Ir galiausiai, jau visai netyčia, randu ir Europos komisijos Parlamentinės Asamblėjos rezoliuciją 1815 (2011) dėl elektromagnetinės taršos sukeliamų pavojų ir rekomendacijas ES narėms dėl šios taršos mažinimo. Apie tai - vėliau... Bet kelias rekomendacijas paminėsiu: užtikrinti skaidrumą dėl lobistinių grupių interesų, skatinti pliuralizmą ir debatus tarp visų suinteresuotų grupių, t.sk ir visuomenės, būti atidiems ir saugotis „early warning“ mokslininkų ir kt.

Europos valstybės šių rekomendacijų daugmaž laikosi, todėl jose, skirtingai nei Lietuvoje, 5G technologijos diegimas daug sunkiau skinasi kelią. Tuo tarpu Lietuvos politikams tos rekomendacijos „iki lemputės“.

Lygiai taip pat, kaip ir 15min portalo „nepriklausomiems tyrėjams“ arba paprasčiau tariant „chuliganams“, kurie be skrupulų visur kur tik įmanoma „banina“ telekomunikacijos industrijai nepalankias nuomones. Ir kurie net nesiruošia skatinti pliuralizmo, diskusijų, jau nekalbant apie savo interesų deklaravimą. Ir kurie įkyriai kiša vieno profesoriaus, siūlančio džiaugtis kone ant galvos pastatytomis ir EM radiaciją spinduliuojančiomis antenomis, nuomonę. Beje, tas profesorius taip pat nėra deklaravęs savo skaidrių interesų ir nepriklausomybės nuo „telelobių“. O jo ir vienoje telekomunikacijos bendrovėje dirbančio pardavimų vadovo pavardės, tikiuosi, sutampa visiškai atsitiktinai.

Išeitų, kad 15min „nepriklausomų“ tyrėjų laukia nauja užduotis – įrodyti, kad keli šimtai garsiausiuose pasaulio universitetuose dirbančių mokslininkų, gydytojų tyrėjų, įrodžiusių ypatingai žalingą biologinį EMF spinduliuotės poveikį žmogaus organizmui yra visiškai „nukvakę“ ar šiaip „actą uostantys“?

Taigi, kol kas tiek. O tema „kaškassėjapanika“ tikrai įdomi ir tęstina.

Autorius: Jolanta Blažytė, Fecebook įrašas. Nuotrauka: „Scanpix“ nuotr. | Paranormal koliažas

Šiandiena 2020-02-26 vykusi Spaudos konferencija „Elektromagnetinė spinduliuotė ir penktos kartos judrusis ryšys (5G): potencialios grėsmės“.

Dalyvauja Vilniaus universiteto fizikos profesorius emeritas Jonas Grigas, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno klinikų Onkologijos skyriaus vadovė doc. Rasa Jančiauskienė. Pasak iniciatorių, spaudos konferencijoje fizikos ir sveikatos mokslų atstovai apžvelgs mažai akcentuojamą elektromagnetinės taršos žalą sveikatai ir išreikš pastebėjimus dėl potencialaus šios elektromagnetinės spinduliuotės higienos normos didinimo. Taip pat bus palyginta atskirų Europos Sąjungos šalių patirtis bei veiksmai ruošiantis penktosios kartos judriojo ryšio (5G) plėtrai.

Paranormal.lt komentaras: Keista bet 15min.lt atstovas, bando provokuoti ir įrodyti savo tiesą... Šioje spaudos konferencijoje aptariama ne tik nauda, bet ir žala gamtai, žmogui panaudojus 5G ryšį. Dėl šios priežasties galimai suserga daugiau žmonių... Kodėl naikinama žmonija, o visa spauda tyli, ar skleidžia melaginga informacija? Kodėl, Lietuvos protingi žmonės teikia melaginga informacija apie 5G? Ir kas finansuoja... kad jie meluotu?

O pasirodo 5G tikrai kenkia žmogui, bet niekas nieko netikrina, pinigai valdo! Pasidalinkite savo nuomone apie šią pateikta informaciją? Ar buvo naudinga?

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
15.07.2019 laikas 15:07 Receptai Skanios varškės spurgos
Gaminame namuose. Varškės spurgos Į dubenį mušame kiaušinius, truputį paplakame, dedame varškę, grietinę, beriame cukrų, vanilinį cukrų, manų kruopas, žiupsnelį druskos. Miltus sumaišome su kepimo milteliais ir dedame į dube, užma...

Skaityti daugiau

09.09.2019 laikas 19:23 Receptai Pyragaičiai su mėsa ir sūriu. Labai skanus užkandis!
Pasigaminkime namuose skanius pyragaičius su mėsa ir sūrių. Daugiau galite sužinoti žiūrėdami vaizdo įrašą. Skanaus!

Skaityti daugiau

13.06.2019 laikas 19:48 Receptai Ploni pyragėliai su bulvėmis. Skonio neperduoti žodžiais
Skanūs ir ploni pyragėliai iš bulvių. Pyragėlių receptas. Naujiena, niekada dar nevalgiau tokius bulvių pyragėlius. Būtinai gaminsiuos kitą kartą.

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
21.01.2025 laikas 22:10 Astrofizikai mano, kad Žemė paėmė Mėnulį iš kitos planetos
Tradiciškai manoma, kad Mėnulis atsirado po didelio susidūrimo su Žeme, tačiau naujas tyrimas, atliktas Pensilvanijos universiteto mokslininkų, siūlo alternatyvų požiūrį. Jie teigia, kad Mėnulis galėjo kilti iš kitos Saulės sistemos vietos ir vėliau ...

Skaityti daugiau

21.01.2025 laikas 21:55 Gyvenamos planetos galėjo atsirasti anksčiau nei galaktikos, mano mokslininkai
Ilgą laiką astronomai buvo įsitikinę, kad galaktikos atsirado prieš formuojantis planetoms. Tačiau naujausi tyrimai, vadovaujami Danielio Valeno iš Portsmuto universiteto, atskleidžia, kad gyvybės galimybės galėjo egzistuoti ankstyvosios Visatos stad...

Skaityti daugiau

21.01.2025 laikas 07:29 Dukra ištekėjo už vyro, kuris ją tempia žemyn ir manipuliuoja ja, kaip jam patinka
Jaunos šeimos gyvenimas su tėvais gali atrodyti kaip patogus sprendimas, tačiau tai dažnai atneša nesusipratimų ir įtampų. Šiame straipsnyje nagrinėsime iššūkius, su kuriais susiduria poros, kai tėvai nori padėti, o jaunųjų šeimos nariai nesuvokia, k...

Skaityti daugiau

20.01.2025 laikas 07:40 Mano vyro tėvai nenorėjo mums padėti įsigyti butą, tačiau patys nusipirko naują automobilį

Šeimos dinamikos dažnai yra sudėtingos, ypač kai kalbama apie finansinę paramą. Mano vyro tėvai, nors ir gyvenantys gerai, atsisako padėti mums nusipirkti nuosavą būstą. Tai sukėlė daug klausimų ir iššūkių mūsų santykiuose. Šiame straipsnyje pasid...

Skaityti daugiau

20.01.2025 laikas 07:14 Senovės kinų horoskopas: stichijų įtaka jūsų charakteriui
Senovės kinų horoskopas, pasiremiantis penkiomis stichijomis – ugnimi, vandeniu, žeme, medžiu ir metalas – siūlo unikalų požiūrį į asmenybės bruožus ir likimo iššūkius. Šiame straipsnyje sužinosite, kaip gimimo metų paskutinis skaičius gali atskleist...

Skaityti daugiau