- 17.04.2019
- 0.0 Reitingas
- 1479 Peržiūros
- Komentarai
K: Mano dvimetei dukrytei ant rankų ir kojų susiformavusi egzema. Nelabai norėčiau naudoti kremų, kurie sukurti cheminių medžiagų pagrindu. Ar galite rekomenduoti natūralių priemonių nuo egzemos? Jau perėjau prie natūralesnių skalbiklių ir valiklių, o dabar bandome atsisakyti pieno ir išbraukti kitus galimus alergenus iš jos maisto raciono. Vis dėlto noriu sužinoti, ar esama efektyvių, natūralių ant odos tepamų priemonių ar maisto papildų, ką galėčiau jai panaudoti?
A: Jūs tikrai esate teisingame kelyje kovojant su egzema, arba atopiniu dermatitu, kaip tai vadina gydytojai. Geriausias būdas jai gydyti - bandyti išsiaiškinti, kas ją sukelia ar paaštrina, o tada pašalinti priežastį. Deja, tai lengviau pasakyti, nei padaryti. Šią ligą gali sukelti įvairūs sveikatos sutrikimai, kurie būna kiekvieno asmens skirtingi.
Paprastai egzemai gydyti naudojami kremai ir tepalai, sukurti steroidų pagrindu, o jie dažnai padaro odai daugiau blogo nei gero, todėl pabandykite alternatyvas.
Be maisto raciono ir kitų produktų, kuriais naudojatės namuose, egzemą gali sukelti dulkių erkutės, naminių gyvūnų plaukai, kietas vanduo, centrinis šildymas, sintetiniai drabužiai, taip pat dirginančios cheminės medžiagos šampūnuose, vonios putose ar dušo želėse.
Vis dėlto gali padėti ir kai kurie maisto papildai bei natūralios vietinio poveikio priemonės, kurių efektyvumas įrodytas.
Probiotinės bakterijos
Probiotinės bakterijos, ypač Lactobacillus rhamnosus GG, gali padėti nuo vaikų egzemos. Vienoje 13-os tyrimų apžvalgoje konstatuota, kad gerosios bakterijos daugiau nei pusei tyrimo dalyvių iš esmės palengvino simptomus.1
Siūloma dozė: ieškokite maisto papildo, kuriame yra 5-10 mlrd. kolonijų formuojančių vienetų (KFV). Suaugusiesiems tinka preparatai su 10-20 mlrd. KFV).
Vitaminas D
Ar jūsų dukters organizme ne per maža vitamino D koncentracija? Yra žinoma, kad vitaminas D reguliuoja ir imuninę sistemą, ir odos barjerinę funkciją, kuri svarbi kovojant su egzema. Tiems, kurie negauna pakankamai šio vitamino, kyla didesnė rizika susirgti egzema.2 Laimė, gaunant vitamino D kiekvieną dieną, įmanoma iš esmės sumažinti ligos simptomus.3
Siūloma dozė: pirmiausia patartina patikrinti vitamino D koncentraciją organizme, tačiau gydytojas Johnas Cannellis, vitamino D tarybos steigėjas, pataria kasdien visiems vaikams gerti apie 1000 TV vitamino D kiekvieniems 11 kg kūno masės (suaugusiesiems dozė yra 5000-10 000 TV per dieną).
Faktas apie sveikatą!
Išsivysčiusiose šalyse egzema serga 10-20 proc. vaikų.
Cinkas
Su egzema siejama maža cinko koncentracija. Per vieną tyrimą, kuriame dalyvavo vaikai su itin maža cinko koncentracija plaukuose, tiems, kurie vartodavo maisto papildus su cinku, sumažėjo egzemos simptomų, pvz., niežėjimo ir kt.4
Siūloma dienos dozė: 15 mg cinko chelato (suaugusiesiems: iki 50 mg cinko) per dieną. Taip pat 2 mg vario per dieną, nes cinkas gali sumažinti jo natūralias atsargas organizme.
Žuvų taukai
Omega-3 nesočiosios riebalų rūgštys DHR (dokozaheksaeno rūgštis) ir EPR (eikozapentaeno rūgštis), kurių esama žuvų taukuose, taip pat padeda gydyti egzemą. Per vieną tyrimą konstatuota, kad maisto papildai su DHR iš esmės sumažino simptomus vos per 2 mėnesius.6
Ieškokite vaistinėse aukštos kokybės, nepriklausomų ekspertų patikrintų maisto papildų, kuriuose gausu EPR ir DHR. Vaikams geriau tinka skysti žuvų taukai, bet venkite tokių, kuriuose yra cukraus, saldiklių ar dirbtinių kvapiklių.
Siūloma dienos dozė: 700 mg omega-3 per dieną (3-6 g per dieną suaugusiesiems).
- Am J Clin Dermatol, 2008; 9:93-103
- J Clin Med, 2015; 4:1036-50
- Nutrition, 2016; 32:913-20
- Acta Derm Venerol, 2014; 94 558-62
- J Intern Med Suppl, 1989; 731:233-6
- Br J Dermatol, 2008; l58:786-92
Vietinio poveikio priemonės
Paprastai egzemai gydyti naudojami kremai ir tepalai, sukurti steroidų pagrindu, o jie dažnai padaro odai daugiau blogo nei gero, be to, gali paveikti ir kitas sistemas organizme.1 Netgi patys paprasčiausi odos drėkikliai, kurie rekomenduojami, gali padaryti odą sausą ir ploną.2 Laimė, esama kelių efektyvių ir natūralių alternatyvų.
Vitaminas B12.
| Užtepus vitamino tiesiai ant odos, galima palengvinti egzemos simptomus ir suaugusiesiems, ir vaikams. Vienas toks kremas Life-FIo su minėtu vitaminu yra prieinamas internetu Didžiojoje Britanijoje ir JAV (www.victoriahealth.com ir Amazon.com); jame nėra kvapiklių, naftos perdirbimo produktų, parabenų ir kitų kenksmingų medžiagų. Kreme gausu drėkinamųjų ir raminamųjų medžiagų, pvz., alavijų (Aloe vera) gelio ir avokadų aliejaus.
Siūloma dozė: naudokite 2 kartus per dieną bent 8 savaites.
Tepalai su gydomaisiais augalais.
10 proc. lubinų tepalas, pagamintas iš 95 proc. Lupinus termis seklų (lubinų porūšis) ekstrakto spirito tirpalo, gali duoti tokių pačių rezultatų kaip vietinio poveikio steroidai.4 Taip pat efektyvūs būna ir kremai ar želes su paprastuoju saldymedžiu (Glycyrrhiza glabra), ramunėmis, sodiniu hamameliu ar paprastąja |onažole (Hypericum perforatum).5 Galbūt vertėtų susitikti su fitoterapeutu, kuris parinks būtent jūsų dukrai tinkamą preparatą.
Komercinės gamybos kremai.
Rinkoje galima rasti įvairių kremų ir tepalų, žadančių palengvinti egzemos simptomus, deja, daugelio iš jų sudėtyje esama nepageidautinų cheminių medžiagų. Rekomenduojame absoliučiai natūralius preparatus, pvz., Pure Potions Skin Salvation Intensive Moisturising Ointment (galima įsigyti iš lovelula.com).
Tai tepalas, kurį viena motina sukūrė savos dukters egzemai gydyti. Jame gausu natūralių drėkiklių (pvz., dažinių dygminų ir kanapių aliejų), kitų augalų, kurie pasižymi uždegimo slopinamuoju poveikiu (pvz., ramunių ir daržinių žliūgių), taip pat bičių vaško, kuris sudaro iš dalies skaidrų apsauginį bagerą ir neleidžia drėkikliui taip greit išgaruoti, tuo pat metu saugodamas odą ir nuo išorinių dirgiklių.
- Drugs Context, 2018; 7:212521; Drug Saf, 2008; 31:185-98
- Br J Dermatol, 2010; 163:954-8;
- Br J Dermatol, 2004; 150:977-83; J AItern Complement Med, 2009; 15:387-9
- J Nat Prod, 1981; 44:179-83
- J Dermatol Treat, 2003; 14:153-7; Phytomedicine, 1994; 1:161-71; Phytomedicine, 2003; 10 priedas 4:31-7
Medžiaga parengta pagal straipsnį „Ką daryti, kai vaikas serga egzemą?“ Ko gydytojai tau nepasako.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau