Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2019 » Sausio » 2

Kaip laimėti loterijoje? Reikia ne sėkmės, o matematikos žinių!

Kai kurie loterijų žaidėjai nesitiki sėkmės – jie tiki savimi. Neseniai paaiškėjo keli loterijų trūkumai, kuomet norint laimėti nereikėjo naudoti jokių apgavysčių ar techniškai pažangių įrenginių, kuriuos naudojo kazino vagys filme „Oušeno vienuoliktukas“, tačiau pakako sugebėjimo pastebėti tendencijas ir pasinaudoti algoritmų silpnybėmis, skelbia newscientist.com.

kaip laimėti, loterija, sėkmė, matematika, mokslas, kaip laimėti

Pavyzdžiui, statistikos specialistas Mohanas Srivastava iš Toronto (Kanada) neseniai papasakojo leidiniui „Wired“ kaip išmoko prognozuoti kurie „Ontario Lottery“ nutrinami bilietai bus laimingi. Kiekviename biliete yra matoma dalis, kurioje yra skaičiai nuo 1 iki 39 ir nutrinama dalis, kurioje paslėpti skaičiai gali sutapti su matomaisiais.

M. Srivastava įtarė, kad šie bilietai sugeneruoti ne visiškai atsitiktiniu būdu, bet naudojant programinę įrangą, vadinamą pseudo-atsitiktinių skaičių generatoriumi. Ir iš tiesų, jis pastebėjo, kad bilietai, kuriuose trys matomi skaičiai yra nepasikartojantys, beveik visais atvejais yra laimingi.

Jis galėjo nusipirkti daugybę bilietų, atsirinkti laimingus ir parduoti likusius, bet pasielgė sąžiningai ir korporacijai „Ontario Lottery and Gaming“ nusiuntė du nenutrintų bilietų rinkinius – vieną krūvelę jis pažymėjo kaip laimingą, o kitą – kaip nesėkmingą. Po dviejų valandų jam paskambino ir pasakė, kad jis teisingai atspėjo 19 laimingų kortelių iš 20. Po dienos ši loterija buvo nutraukta.

Žurnalas „Harpers“ neseniai aprašė kaip buvusi matematikė, keturis kartus laimėjusi Teksaso loterijoje (laimėjimų suma – 20 mln. dolerių) galėjo išnaudoti pseudo-atsitiktinių skaičių generavimo sistemą.

Metodai, kuomet gaunamos iš tiesų atsitiktinės sekos – pavyzdžiui, kuomet pasirenkami kamuoliukai iš besisukančio būgno ar skaičių generavimas grindžiamas šiluminiu triukšmu, turėtų panaikinti tokias loterijų silpnąsias vietas. Tačiau M. Srivastava teigia, kad loterijų organizatoriai visiškai atsitiktinių sekų vengia, nes jie nori kontroliuoti laimėtojų skaičių ir taip užsitikrinti sau pelną. O tai reiškia, kad statistiką išmanantys žmonės gali susišluoti prizus. Statistikas iš karto rekomenduoja rengiant tokias loterijas ant bilietų pažymėti, kad loterija neapsaugota nuo grobstymo.

Dar vienas atvejis yra visiškai nesusijęs su pseudo-atsitiktinumu: „GS Investment Strategies“ lošimų bendrovės savininkai Majorie ir Geraldas Selbee strategiškai žaidė Masačūsetsto valstijos loteriją „Cash WinFall“ ir kol kas per šiuos metus uždirbo beveik 1 mln. JAV dolerių.

Šioje loterijoje laimingi skaičiai parenkami iš tiesų atsitiktinai. Loterijos silpnybė, kuria naudojasi šie lošėjai, atsiranda praėjus savaitei po to, kai niekas nelaimi aukso puodo, o pertekliniai pinigai suskirstomi į mažesnius prizus. Kartu su informatikos doktorantais buvo paskaičiuota, kad tokią savaitę perkant bilietų bent už 100 000 dolerių pelningumas yra garantuotas. Dabar loterijos organizatoriai kai kuriose parduotuvėse sustabdė bilietų pardavimus taip apsunkindama didelio bilietų kiekio įsigijimą. Tačiau, organizatorių teigimu, pats žaidimas veikia gerai ir jiems generuoja po 11,8 mln. dolerių pelno kasmet.

Pasak M. Srivastava, Loterijos organizatoriai gali turėti ir kitą motyvą: „Silpnybių paviešinimas iš tikrųjų paskatina žmonių norą lošti. Sužinoję tokias istorijas, piliečiai galvoja: „Ir aš taip galiu! Ir aš galiu atrasti tendencijas!“.

O jums teko laimėti loterijoje? Jūs sėkmingas žmogus?

Šaltinis: Delfi.lt

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
25.09.2020 laikas 22:22 Patarimas, kaip nudažyti „žilus“ plaukus
Prieš trejus metus į koloristo Džeko Martino saloną atvyko klientė. Ji papasakojo, kad daugelį metų dažė žilus plaukus kaštonine spalva namų sąlygomis kas 3-4 savaites, bet dabar išėjo į pensiją , daug laiko praleidžia gamtoje ir nenori praleisti daug laiko bedažydama plaukus. „Ar jūs galite man pad...

Skaityti daugiau

25.09.2020 laikas 20:32 Biomedicinos mokslų daktaras Algirdas Amšiejus apie mityba
Biomedicinos mokslų daktaras, be galo charizmatiškas pašnekovas, ypatingos energijos žmogus Algirdas Amšiejus. Apie medų, mėsą, produktų dermes ir gyvenimo būdą, kurį kasdien sau susikuriame kiekvienas, pasikasdamas šaukštu. Algirdas sako, kad reikia valgyti viską ir yra kategoriškas prieš visas tas...

Skaityti daugiau

25.09.2020 laikas 20:12 Dilgėlių ir džiovintų ežiuolių arbata stiprina vaikų organizmo imunitetą

Geležies trūkumas vaikų organizme gali sukelti apatiją, dėmesio pablogėjimą, anemiją, imuniteto pablogėjimą.

Skaityti daugiau

25.09.2020 laikas 19:49 Abrikosų vaisiai stiprina sveikatą ir padeda įveikti daug sunkių negalavimų
Abrikosai gali padėti atsikratyti daugelio sunkių negalavimų, pailginti gyvenimą. Pavyzdžiui, dauguma Pakistano Hunzos slėnio gyventojų, kurie valgo daug abrikosų, yra ilgaamžiai. Vidutinė jų gyvenimo trukmė yra 90 metų, bet dauguma sulaukia ir 100-120 metų....

Skaityti daugiau

25.09.2020 laikas 18:59 Gamta gydo: nervus, atipinius simptomus, pilvo pūtimą, sąnarių skausmą

Trišakio nervo peršalimo neuralgija. Kai tik prisimenu, net krūpteliu. Stiprių skausmų priepuolius, kai atrodo, kad visas pasaulis nebemielas, teko patirti ir man Priežastis - stiprus peršalimas: perpūtė maršrutiniame taksi per karštį.

...

Skaityti daugiau

25.09.2020 laikas 17:55 Labai neįprastas NSO skrido virš Šiaurės Vokietijos ir Olandijos

Ankstų rugsėjo 22 dienos rytą Europos kosmoso agentūros kameros aptiko kažką stulbinančio ir neįprasto. Tačiau ESA greitai pateikė paaiškinimą, kas nutiko, ir tikina, kad tai tik meteoritas. Ar kada nors jūs matėte “akmenį iš kosmoso“, kuris skrieja virš horizonto, po to vėl įgyja auk...

Skaityti daugiau