Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Sveikatos Patarimai | Liaudies Medicina » 2021 » Gegužės » 10

Kaip nustatyti ligas pagal šlapimo spalvą?

Jei Jums nepatinka Jūsų šlapimo spalva, būtinai kreipkitės į gydytojus. Nieko slapto nėra: visą savo gyvenimą šlapmamės kelis kartus per dieną. Tai natūralu. Sutrikęs šlapinimasis gali sukelti stiprius skausmus bei ligas.

Medikai nuo seno pagal šlapimo spalvą, jo kiekį ir kvapą spręsdavo, kiek sveikas ar kiek ligotas yra žmogus. Šlapimas - inkstų veiklos produktas. Šlapimas susidaro filtruojant kraują ir kitus biologiškai aktyvius skysčius, todėl pagal jį daug ką galima pasakyti apie žmogaus sveikatą.

Ligų nustatymas pagal šlapimo spalvą - vienas paprasčiausių ligų nustatymo būdų bet kurioje ligos stadijoje. Priklausomai nuo lyties, amžiaus, svorio ir sveikatos būklės žmogus per parą išskiria 0,8-1,5 litro šlapimo. Jei šlapime yra baltymų, tai požymis, jog sergate nefritu (inkstų uždegimu), cukraus - cukriniu diabetu, bakterijų - infekcinėmis ligomis, gleivių - uždegiminėmis ligomis. Jei net ir šiek tiek pasikeičia cheminė šlapimo sudėtis, tai požymis, jog organizme sutriko medžiagų apykaita. Norėdami savo sveikatos būseną nustatyti pagal šlapimo spalvą, turite pasiekti kad unitazas būtų idealiai švarus, o tualete - pakankamai šviesu.

Geltona šlapimo spalva

Geltona šlapimo spalva - beveik ideali, ypač, jei šlapimas skaidrus. Idealu, jei pro šlapimą skaidriame stiklainyje galite skaityti laikraštį ar ryškiai matyti televizoriaus ar mobilaus telefono ekraną. Jei šlapimas yra tamsokas ir beveik neskaidrus, tai požymis, jog Jūsų organizme trūksta skysčių ir reikia gausiau gerti vandens.

Pernelyg skaidrus, neturintis gelsvo atspalvio šlapimas

Pernelyg skaidrus, neturintis nei menkiausio gelsvo atspalvio šlapimas - cukrinio diabeto požymis. Toks šlapimas susidaro, kai jame yra labai daug vandens. Sergantys cukriniu diabetu troškulį jaučia labiau nei sveiki žmonės, todėl gausiau geria skysčių ir dažniau eina į tualetą.

Ryškiai geltona spalva

Ryškiai geltona šlapimo spalva susidaro, kai vartojate labai daug vitaminų. Žmogaus organizmas greitai nesugeba pernelyg greitai perdirbti gausaus vitaminų B ir C kiekio, todėl jų perteklių pašalina su šlapimu.

Oranžinė šlapimo spalva

Oranžinė šlapimo spalva - tai perspėjimas, jog organizme trūksta skysčių arba, kad vartojote daug sūraus maisto. Pernelyg oranžinė spalva gali perspėti apie cistas, auglius ar šlapimtakių ligas ir net geltligę.

Žydra šlapimo spalva

Jei gausiai vartojate maistinių dažiklių ar kai kurių vaistų, šlapimas gali įgauti žydrą atspalvį. Verta nustatyti tikslią tokio šlapimo spalvos priežastį.

Rožinė šlapimo spalva

Rožinę spalvą šlapimui suteikia tos pačios priežastys, kurios šlapimui suteikia ir žydrą spalvą.

Žalsva šlapimo spalva

Žalsva šlapimo spalva atsiranda susirgus infekcinėmis šlapimtakių ligomis. Tokį atspalvį šlapimui suteikia bakterija „Pseudomonas aerugi-nosa“. Žalsvą atspalvį šlapimui suteikia ir Parkinsono ligą padedantys gydyti vaistai bei antidepresantai.

Rausvas šlapimo atspalvis

Susirgus onkologinėmis šlapimtakių ligomis, šlapimas gali įgauti rausvą atspalvį; tokiais atvejais būtina kiek galima skubiau kreiptis į gydytojus.

Violetinis šlapimo atspalvis

Violetinį atspalvį šlapimui gali suteikti kai kurios centrinės nervų sistemos ligos, turinčios įtakos ir odai.

Rusvas ar juosvas šlapimas

Rusvą ar juosvą atspalvį šlapimui gali suteikti kai kurie vidurius laisvinantys vaistai.

Pieno baltumo šlapimas

Pieno baltumo šlapimas perspėja apie sunkias bakterines infekcines ligas.

Pakitus įprastai šlapimai spalvai, reikia kreiptis į gydytojus.

Jei jūs žinote daugiau naudingų liaudiškų patarimų, receptų, norite pranešti naujieną, pasidalinkite jais su mumis, prisijunkite ir rašykite bloge!

* „Paranormal.lt“ straipsniai skirti tik informaciniams ir švietimo tikslams ir nepakeičia profesionalių medicininių patarimų, diagnostikos ar gydymo. Visais klausimais apie savo sveikatos būklę visada pasitarkite su gydytoju.

paranormal.lt

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
18.06.2021 laikas 23:15 X failai viename iš Kalifornijos greitkelių
Šiandien, keliuose ufologijos kanaluose pasirodė vaizdo įrašas, kuriame vaizduojamas NSO arba į NSO panašus objektas, greičiausiai priklausantis JAV kariuomenei.  Vaizdo įraše įdomus ne tiek vaizdas, kiek visos istorijos liudytojo aprašymas - sunkvežimio vairuotojas, kurio konvojus nukentėjo nuo "ma...

Skaityti daugiau

18.06.2021 laikas 22:15 Po vakcinos nuo kovido sukeltos ligos "banga" plinta Indonezijoje

Indonezijoje mažiausiai 350 gydytojų ir medicinos darbuotojų susirgo Wuhan koronavirusu (Covid-19), nors jau buvo "paskiepyti".

Skaityti daugiau

18.06.2021 laikas 21:26 STUDIJA: Dėl kaukių vaikai susiduria su daugybe mirtinų ligų sukėlėjų
Nepaisant to, ką toliau tvirtina medicinos fašistai, veido kaukės yra visiškai neveiksmingos siekiant užkirsti kelią Vuchano koronaviruso (Covid-19) plitimui ir turi ilgalaikį neigiamą poveikį, ypač vaikams.

Skaityti daugiau

18.06.2021 laikas 08:27 Nustatyta, kad antibiotikas novobiocinas naikina navikines ląsteles, turinčias DNR atstatymo sutrikimų
Praėjusio amžiaus šeštajame dešimtmetyje sukurtas antibiotikas, kurį iš esmės išstūmė naujesni vaistai, efektyviai veikia ir naikina vėžio ląsteles, turinčias bendrą genetinį defektą, rodo Dana-Farberio (Dana-Farber Cancer Institute) vėžio instituto mokslininkų laboratoriniai tyrimai....

Skaityti daugiau

17.06.2021 laikas 23:18 Asmuo atskleidžia masoneriją, kaip seniausią pasaulyje slaptą religiją ir Liuciferio planus dėl "naujosios pasaulio tvarkos"
Buvęs aukšto rango masonas atskleidė, kad ši grupuotė iš tikrųjų yra seniausia pasaulio religija, ir atskleidė, kaip grupuotė planuoja įvesti Naująją pasaulio tvarką, drastiškai sumažindama pasaulio gyventojų skaičių....

Skaityti daugiau

Traškūs vištienos sparneliai su „Buffalo“ padažu (video)
18.06.2021 laikas 08:08 Receptai | Patiekalai Traškūs vištienos sparneliai su „Buffalo“ padažu (video)

Paranormal Virtuvė šiandiena jums siūlo pasigaminti patiekalą pagal receptą: Traškūs vištienos sparneliai su „Buffalo“ padažu (video). Skanaus!

Skaityti daugiau

17.06.2021 laikas 22:50 Receptai | Patiekalai Orkaitėje keptas šamas
Itin paprasta bei greita žuvies - šamo iškepimo variacija orkaitėje, bet pavyksta super skaniai ir niekada nenuvilia. Šitaip pagamintą patiekalą tikrai nebus gėda patiekti ir užsukusiems svečiams, tik žinoma, tuo atveju reikės daugiau žuvies....

Skaityti daugiau

16.06.2021 laikas 21:55 Receptai | Patiekalai Sveiki jogurtiniai ledai su avokadu pagal Beatą
Tai kitokie, sveikesni ledai, kurie buvo pavadinti Joker pavadinimu. Nesu tikra, kodėl jie nusipelnė tokio pavadinimo, bet jie skanūs ir tikrai įdomaus poskonio.

Skaityti daugiau