Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2020 » Lapkričio » 16

Kaip padėti sau, sergant cukriniu diabetu

Užkirsti kelią komplikacijoms

Bet kokie cukrinio diabeto pasireiškimai yra nemalonūs ir pavojingi, dar labiau grėsmingos yra jo komplikacijos - arterijų sienelių pakenkimai, vedantys prie insultų, žymus regėjimo pablogėjimas, kartais net iki aklumo (diabetinė retinopatija), dėl akies tinklainės kraujagyslių pakitimų, trofinių opų susidarymas ant pėdų, dėl to gali išsivystyti gangrena (diabetinė pėda). Todėl gydytojai kreipia labai rimtą dėmesį tokių komplikacijų profilaktikai.

Pavyzdžiui, sergantys diabetu turi įprasti kas mėnesį pasitikrinti regėjimą pas gydytoją okulistą ir atidžiai stebėti kojų būklę.

Kasdien apžiūrėkite pėdas, ypač padus (geriau su veidrodėliu), kad nepraleistumėte grybelinio uždegimo pradžios. Jo simptomai: paraudimai, baltos apnašos, pleiskanojimas tarp pirštų. Be to, nuolatinė kojų odos kontrolė leidžia laiku pastebėti nedideles žaizdeles, opeles, nutrynimus, pūlinukus. Tai svarbu todėl, kad, sergant diabetu, jie labai blogai gyja ir gali sukelti gangreną. Pėdų netrinti šiurkščiu šepetėliu, nenupjauti nuospaudų, labai trumpai nekirpti nagų, nes galima traumuoti pėdų odą. Geriau nudildyti nagus, kampelių per daug nenutrumpinti, bet ir nepalikti aštrių kampų.

Kasdien plaukite kojas šiltu vandeniu, naudokite minkštą muilą ir kruopščiai nusausinkite odą po plovimo. Jei oda sausa, suskeldėjusi, patepkite kremu (tik ne tarp pirštų). Besivystančios komplikacijos simptomu gali būti niežėjimas. Jei jis atsiranda, reikia skubiai kreiptis į gydytoją.

Kad ant pėdų neatsirastų nuotrynų, avėkite plačią ir gerai tinkančią avalynę, nedėvėkite grubių kojinių, žiūrėkite, kad avalynės įklotai nebūtų susiraukšlėję. Kojines ir pėdkelnes keiskite kiekvieną dieną.

Fitoterapija

Vaistažolėmis negalima pakeisti insulino, jei jums jis gyvybiškai būtinas - augalų, turinčių kasos hormono, nėra.

Bet tinkamai naudojant fitoterapiją, kartu su kitais nemedikamentiniais metodais ji gali žymiai pagerinti savijautą.

Mišinys Nr. 1. Sumaišyti 7 augalus: po 20 g mėlynių lapų, pupelių ankščių, po 15 g erškėčių vaisių, dirvinių asiūklių, po 10 g aukštųjų aralijų šaknų, jonažolių žolės, vaistinių ramunėlių žiedų. 10 g mišinio užpilti 2 stiklinėmis karšto vandens. Vandens vonelėje emaliuotame inde kaitinti 15 minučių, vėsinti 40-50 minučių, nukošti. Vartoti 30 dienų po 70 ml 3 kartus per dieną. Po 2 savaičių kursą pakartoti. Per metus reikalingi 3-4 tokie kursai.

Šis mišinys mažina cukraus kiekį kraujyje, gerina glikogeno susidarymą kepenyse. Mišinį atsargiai turėtų vartoti tie, kurių aukštas kraujospūdis.

Mišinys Nr. 2. Jį sudaro švieži alksnių, balandūnių ir dilgėlių lapai, žolė. Sumaišyti 1/2 valgomojo šaukšto alksnių lapų, 2 valgomuosius šaukštus balandūnių lapų ir 1 valgomąjį šaukštą dilgėlių, užpilti stikline verdančio vandens, palikti nusistovėti. Gerti tris savaites po 1 arbatinį šaukštelį 2 kartus per dieną ryte ir vakare.

Gydymo kursą daryti būtinai gegužės mėn., kai augaluose yra ypač daug biologiškai aktyvių medžiagų.

Mišinys Nr. 3. Lygiomis dalimis sumaišyti varnalėšų šaknis, pupelių ankštis, mėlynių lapus. 60 g mišinio užpilti litru šalto vandens, palaikyti 12 valandų, kad nusistovėtų, paskui pavirti 5 minutes ir laikyti dar valandą, tada nukošti. Vartoti po 3/4 stiklinės 5 kartus per dieną, praėjus 1 valandai po valgio.

Mišinys Nr. 4. Sumaišyti po 2 dalis pupelių ankščių, mėlynių lapų, avižų šiaudų (smulkiai supjaustytų) ir 1 dalį linų sėmenų. 3 valgomuosius šaukštus mišinio užpilti 3 stiklinėmis verdančio vandens, pavirti 20 minučių. Vartoti po 3 valgomuosius šaukštus 3 kartus per dieną.

Gydomoji fizinė kultūra

Šiandien daug specialistų kalba apie fizinio aktyvumo būtinybę diabetikams. Tarptautinė sveikatos organizacija ir Pasaulinė diabetikų asociacija mano, kad tinkamai parinkti fiziniai pratimai daro teigiamą įtaką pradinėse ir pirmo (nuo insulino priklausomo), ir antro (nuo insulino nepriklausomo) tipo diabeto stadijose.

Švelnūs fiziniai pratimai (lengva mankšta, joga, bėgimas ristele) didina ląstelių jautrumą savo pačių insulinui ir leidžia raumenų ląstelėms įsisavinti gliukozę be insulino, o tai palankiai veikia ligonio savijautą.

cukrinis diabetas, Netradicinė medicina, liaudies medicina, sveikatos

Užsiimant fizine kultūra, didėja gliukozės sąnaudos. Mitochondrijos, ypatingos ląstelinės struktūros, yra ląstelių elektrinės, degina gliukozę, išlaisvindamos energiją.

Šį procesą suaktyvina raumenų veikla. Dėl fizinių pratimų susitraukiančiose raumenų ląstelėse atsiranda naujos mitochondrijos, ir gliukozės sąnaudos padidėja.

Reguliarūs fiziniai pratimai padeda įtraukti į kraujotaką kapiliarus, kurie iki tol buvo neveiklūs, o dėl papildomo kapiliarų tinklo išsivystymo suaktyvėja kraujotaka, gerėja audinių maitinimas. Tačiau negalima savęs perkrauti: jėgos sporto rūšys, pavyzdžiui, sunkumų kilnojimas, diabetikams yra draudžiamos. Jos gali išprovokuoti kraujospūdžio padidėjimą ir pabloginti akių tinklainės būklę.

Fiziniai pratimai yra ne tik gydymas, bet ir profilaktika: jie treniruoja širdies ir kraujagyslių sistemą, aktyvina angliavandenių apykaitą, taip pristabdo ne tik cukrinį diabetą, bet ir daugelį kitų ligų.

Kai kurie gydytojai yra sudarę efektyvų fizinių pratimų kompleksų sergantiems cukriniu diabetu.

Jų darbo patirtis patvirtino, kad fizinė kultūra diabetikams gali būti labai naudinga. Nemažai klubo narių, užsiiminėjusių specialia mankšta (pasilenkimai, pritūpimai, mostai, bėgimas), žymiai pagerino savo būklę. Kai kurie net atsisakė tablečių.

Siūlome vieną iš tokių pratimų kompleksų išbandyti ir jums. Pratimai atliekami aprašyta eilės tvarka.

Atsistokite ant tašelio ar plytos taip, kad kulnas kabėtų virš grindų, pasistiebkite ir nusileiskite ant pirštų. Esant tokiai pėdų padėčiai, judesių amplitudė bus maksimali.

Atsigulkite ant nugaros, pakelkite kojas ir įsiremkite jomis į sieną. Paeiliui masažuokite blauzdas. Kartkartėmis papurtykite kojas, kad raumenys atsipalaiduotų. Jei kojas sutrauks mėšlungis, patepkite jas kremu su heparinu.

Gulėdami ant nugaros, sulenkite dešinę koją, keliu stenkitės pasiekti kairį petį. Rankas laikykite už galvos. Paskui kaire koja stenkitės pasiekti dešinį petį.

Atsigulkite ant nugaros. Sulenkite kojas, kelius traukite prie pečių, paskui pakelkite tiesias kojas į viršų ir lėtai nuleiskite.

Visus pratimus atlikite neskubėdami, stenkitės mėgautis judesiais.

Geriausią efektą duoda pritūpimai. Kojas pakanka sulenkti iki tiesaus kampo, kad nebūtų traumuojami keliai. Judesių tempas lėtas. Šiltuoju metų laiku pritūpimus geriau daryti balkone, laikantis už turėklų tiesiomis rankomis ir lengvai atsilenkiant atgal.

Prieš atliekant pritūpimus, reikia patikrinti, kaip jūsų organizmas yra pasiruošęs jiems. Pirmą kartą darykite pritūpimus tol, kol pajusite lengvą nuovargį. Kitais kartais atlikite tokį patį skaičių pritūpimų, bet tik per kelis kartus, darant tarp jų 1-3 minučių poilsio pertraukėles. Paskui kasdien stenkitės didinti pritūpimų skaičių, bet nepervarkite. Pavyzdžiui, jei pirmą kartą jums pavyko pritūpti 40 kartų, tai kitą dieną darykite 5 ciklus po 8 pritūpimus, paskui 5 ciklus po 9 pritūpimus ir t.t.

Į rankas paimkite po didelį obuolį darykite mostus aukštyn, žemyn ir ratu.

Įsivaizduokite, kad kovojate su šešėliu. Sulenkite rankas per alkūnes, tolygiai, nestaigiai, su šypsena kumščiais boksuokitės su įsivaizduojamu priešininku.

Prieš pradedant fizinius pratimus, rekomenduojama atlikti tyrimus ir pasikonsultuoti su gydančiu gydytoju, nes kai kuriems žmonėms fiziniai krūviai yra negalimi. Pavyzdžiui, esant kai kurioms komplikacijoms, dėl per didelės įtampos gali atsisluoksniuoti tinklainė ar nutikti miokardo infarktas.

Kad efektas būtų geresnis, rekomenduojama gerti natūralias sultis, mineralinį vandenį, valgyti nebrangias jūros gėrybes, sojų produktus. Atsisakyti paprastos valgomosios druskos, ją pakeisti jūros dumbliais.

cukrinis diabetas, Netradicinė medicina, liaudies medicina, sveikatos

Specialistai laiko gana naudingu diabetikams ir jogos pratimą «Lankas», jį irgi galima įtraukti į mankštos kompleksą. Atsigulkite ant pilvo, rankomis suimkite kulkšnis ir kuo labiau išsilenkite atgal. Pabūkite taip 20-60 sekundžių. Idealia poza laikoma tokia, kad krūtinė ir keliai pakelti aukštai virš grindų. Bet tai pasiekiama tik po ilgų reguliarių treniruočių.

Svarbiausia kovos su diabetu sąlyga - teisingas psichologinis nusiteikimas. Todėl naudinga naudoti bet kokius metodus, kurie padeda sumažinti stresą ir nervinę įtampą: savitaigą, relaksaciją ir t.t. Pats ligonis neturėtų nusiminti, nervintis, sėdėti, sudėjęs rankas, ir laukti gydytojų ar artimųjų pagalbos. Ar galės suvaldyti diabetą, pirmiausia priklauso nuo paties ligonio - nuo jo ryžto, atkaklumo ir tikėjimo, kad pasveiks.

Pabrėžiame, kad tai - liaudiški patarimai, neįrodyti mokslinėse laboratorijose. Tik išbandyti protėvių ir perduoti iš lūpų į lūpas ateities kartoms. Todėl paliekame jums teisę patiems spręsti, tikėti jais ar ne, o dar geriau pasitarkite su gydytoju.

Jei jūs žinote daugiau naudingų liaudiškų patarimų, pasidalinkite jais su mumis, prisijunkite ir rašykite bloge!

paranormal.lt

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį. Norite sužinoti daugiau, sutikite gauti naujienas arba pasidalinkite spausdami .
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
27.11.2020 laikas 21:40 Mums užsimenama, kad gruodžio 25-ąją Kalėdų nebus?
Tačiau CNN ir kita puiki žiniasklaida nusprendė šio fakto nepastebėti ir susitelkė ties keistu, pavyzdžiui, žaisliniu stalu, prie kurio sėdėjo prezidentas per spaudos konferenciją ir ėmė juokauti šia tema

Skaityti daugiau

27.11.2020 laikas 16:28 Atsiradus „koronai“, išnyko gripas?

Oficialiai nuo spalio 1 d. Lietuvoje prasidėjo gripo sezonas. Tačiau statistika rodo, kad šiemet sergamumas gripu - daug mažesnis nei pernai. Tiek dabar, tiek metų pradžioje, kai Lietuvą pasiekė koronavirusas, sergančiųjų gripu ir ūminėmis kvėpavimo takų infekcijomis buvo mažiau nei įprastai. Sut...

Skaityti daugiau

27.11.2020 laikas 16:07 Mokslininkai ką tik aptiko žaibus, vadinamus „superboltais“
Kartkartėmis Žemė mums primena, kad ji gali išlaisvinti įsiutusią energiją. Mokslininkai ką tik aptiko žaibus, vadinamus „superboltais“ – intensyvius žaibus, kurie šviečia net 1000 kartų ryškiau nei įprasti žaibai....

Skaityti daugiau

26.11.2020 laikas 22:14 Šis vaistas yra pagamintas tik iš 3 ingredientų, tačiau tai žymiai pagerins jūsų sveikatą!
Šis vaistas buvo išrastas Vokietijoje. Gėrimas susideda iš česnako, citrinos, imbiero ir vandens. 3 paprastų maisto produktų derinys labai teigiamai veikia sveikatą ir bendrą organizmo būklę. Bet svarbiausia, kad šis gėrimas gali išgydyti užsikimšusias arterijas, sumažinti cholesterolio kiekį kraujy...

Skaityti daugiau

26.11.2020 laikas 21:46 Kaip pašalinti druskos sankaupas nuo kaklo
Druskų nusėdimas ant kaklo vadinamas kaklo stuburo osteochondroze. Dėl to, kad kaklo stuburas yra labai svarbi kūno dalis, šios srities sutrikimai sukelia rimtus viso organizmo sutrikimus. Kaklo sritis yra kraujagyslių ir nervų, kurie maitina kaklo, veido ir kaukolės audinius, koncentracijos vieta....

Skaityti daugiau

26.11.2020 laikas 21:02 Druskų nusėdimas ir pašalinimas - vynuogių lapų užpilas, liepų nuoviras
Kaip žinote, su amžiumi druskos kaupiasi sąnariuose, o tai sukelia sąnarių uždegimą, skausmą ir apriboja aktyvius judesius. Bet yra gana paprastas ir malonus liaudies receptas druskos nusėdimui sąnariuose.

Skaityti daugiau