Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2020 » Lapkričio » 16

Priemonės, Kaip Palengvinti Slogos Ir Kosulio Simptomus Namuose?

Ateina šalnos, temperatūros ir drėgmės svyravimai lauke ir namuose, virusų sezonas su vieno viruso monopoliu rinkoje. Peršalimo simptomai vienaip ar kitaip palies mus visus – ir tai normalu. Pasigauti slogytę su kosuliuku vaikui nebaisu bent 6 kartus, o suaugusiam 2-3 kartus per metus.

Tereikia mokėti su jais susitvarkyti. Kaip sau padėti atlaisvinti varvančius kvėpavimo takus? Apie gargaliavimus su kūdikio šlapimu ir gydymą taurėmis gal pakalbėsime kada nors kitą kartą, o šiandien tikrai veiksminga, bet neretai neteisingai naudojama priemonė – inhaliacijos.

Taip, paprastos inhaliacijos virš šaltų ar karštų garų gali būti labai veiksmingos, maža to, tai gali būti pagrindinė priemonė simptomams palengvinti. Skirtingai nuo geriamų vaistų, tokio gydymo efektas simptomams ateina iškart. Priemonė beveik nieko nekainuojanti, tačiau apipinta mitais ir žalingais besigydančiajam patarimais.

Šalti ar karšti garai? Jokio skirtumo. Dirbdant greitojoje medicinos pagalboje įvyko du kurioziniai laringito gydymo atvejai: tėtis, kuris į karštą vonią įkėlė vaiką, ir močiutė, vietoje kelių minučių pakvėpavimo, kelioms valandoms palikusi kosintį anūką balkone lyjant lietui. Abiem atvejais inhaliacijos padėjo priepuoliui, bet neapsaugojo nuo hospitalizavimo: nudegimas ir sušalimas. Todėl pagrindinis reikalavimas inhaliacijai – saugumas. Suaugęs tikrai gali saugiai pakvėpuoti virš arbatos puoduko, ir to dažnai užtenka. Bet vaikas, kvėpuodamas virš karšto vandens mažose nepritvirtintose talpyklose, rizikuoja apversti puodą ir nusiplikyti. O kvėpuodamas iš didelių stacionarių talpų – sušilti, nes garai, tikėtina, veiks ne vien kvėpavimo takus, bet visą kūną. Todėl elektrinis inhaliatorius – saugus ir patogus variantas. Jei neturite – kvėpuokite virš kriauklės krašto. Ją apversti ant savęs gan sunkoka, o laikant virš kriauklės krašto vien vaiko galvytę – mažas šansas perkaitinti atžalą. Vienam ar dviem kartams tiks. O tada, jei liks poreikis, pagalvosite apie inhaliatoriaus įsigijimą.

Karšti garai naikina virusus. Ne. Tai, kas tiesiogiai veikia mikrobus ir virusus, kol jie auginami kultūrose, nebūtinai veiks virusą, apsigyvenusį organizmo ląstelės viduje. Taip, jeigu mes užpilsime augančius mėgintuvėlyje virusus verdančiu vandeniu jie mirs, tačiau tam, kad gautume tokį patį poveikį virusams plaučiuose, neužteks pakvėpuoti virš garų. Reikėtų tuos plaučius irgi užpilti verdančiu vandeniu. Bet tada virusai mirs kartu su mumis.

Negalima inhaliuoti karščiuojant. Vienintelė galima priežastis dėl ko negalime to daryti – jau minėtas perkaitimas virš karštų garų netaisyklingai inhaliuojant. Lokalūs šilti ar šalti garai tikrai nieko blogo nepadarys. O pagelbėti gali.

Koks šaltų garų aparatas geriausias? O kokia mašina geresnė? O kieno žmona gražesnė? Jokio skirtumo, renkatės pagal kainą, burzgimo garsą, išvaizdą ir pridedamus priedus. Iš esmės visi vienodi. Kuo smulkesnius garus gamina – tuo galbūt toliau jie nueis kvėpavimo takais. Spalvoti, draugiškos išvaizdos ir tyliai veikiantys aparatai vargu ar taps mielesni vaikams, jei jiems nepatiks pati procedūra, tad ar verta mokėti daugiau – pagalvokite. O štai skirtingų dydžių kaukės ir kandikliai – vertas dėmesio priedas.

Ką inhaliuoti? Tai didžiausius nesutarimus keliantis klausimas google‘o ekspertams.

Eteriniai aliejai. Neinhaliuojame. Nuo žodžio visiškai. Apie aromaterapiją gal atskirai kada pakalbėsime, bet esminis principas – kuo mažiau, tuo geriau. O eterinis aliejus tiesiai į plaučius – jokiais būdai ne mažai. Dirginsime, kimšime, nudeginsime. Jokiai būdais ne.

Vaistai. Galimi, kai atitinka du reikalavimus. Pirmas – vaistai, paskirti gydytojo. Antras – tinka inhaliacijoms (skaidrus, bekvapis, ne aliejinis tirpalas be nuosėdų). Žolelių sirupai, riebaliniai tirpalai, turinčios kietųjų dalelių arbatos, ypač, jei pakištos kaimynės, kuriai „padėjo“, – netinka inhaliacijoms. Mes sukurti kvėpuoti švariu, drėgnu oru, o ne spalvotais mėtiniais dūmais su cukrumi. Ir, aišku, net gydytojo paskirtų vaistų neinhaliuojame. Nes tikrai ant pakelio nebus užrašyta „prieš vartojimą išvirti“.

Soda. O kam? Koks sodos poveikis gleivinei? Šnypšti ir burbuliuoti? Tikrai to reikia? Na, jei padeda – bandykit, bet vargu ar reikalinga.

Paprastas vanduo. Geriausias pasirinkimas. Bet kada, bet kokiems simptomams, bet kokiu ligos periodu. Kai paburkusi nosytė, sausas kosulys, džiūsta gerklytė, švokščiančio laringito priepuolis – vanduo geriausias pasirinkimas. Sudrėkins, suteps, paskatins atsikosėjimą, sumažins uždegimą. Tikrai nieko nepabloginsite ir niekam nepakenksite. Ar reikia virinti? Jei semiat iš balos, ežero ar Neries – taip. Jei įsipilate iš krano – ne.

Fiziologinis tirpalas. Dažniausiai inhaliuojamas „specialusis“ skystis. Ar kuo nors skiriasi nuo vandens? Paragaukite – pakankamai sūrus, o ką daro druska, patekusi ant sudirgusios odos ar gleivinės? Dirgina. Tad, jei kosulys sausas, gerklytę peršti, tai kvėpuoti fiziologiniu – tas pats, kas užpilti ant gleivinių druską. Galima ir pabloginti. O štai kai viskas gausiai bėga, varva ir padengta skrepliais ir snargliukais, fiziologinis gali tikti – paskatins išsivalymą.

Mineralinis. Tas pats, kaip ir fiziologinis, tik druskos poveikis dar stipresnis. Palengvinti atsikosėjimą sveikimo metu, kad greičiau „išsivalytų“ sveikstanti gleivinė puikus būdas. Bet ūmios fazės metu mineralinis nelabai tinka.

Kaip dažnai inhaliuoti? Pagal poreikį. Jaučiate, kad vėl atsiranda varginantys simptomai, kurie palengvėja pakvėpavus – pirmyn, Jūsų niekas nestabdys.

Kaip žinoti, ar man padeda? Tai yra simptominis gydymas, tad po inhaliacijų turi pagerėti savijauta ir sumažėti simptomai. Jei jie nemažėja, o atvirkščiai savijauta blogėja – vaikas springsta, ašaroja, dūsta, provokuojamas spazmas – kažką darote ne taip, o gal visai nereikia jokių inhaliacijų.

Kiek laiko inhaliuoti? Kol sumažėja simptomai arba kol neatsiranda nemalonūs pojūčiai. Vaikas išbuvo minutę su kauke garų debesėlyje, o vėliau pradėjo verkti, muistytis ir spardytis? Jei per tą laiką palengvėjo kosulys ir kvėpavimas – to užtenka. Dažniausiai sako, kad garų patekimui iki smulkiausių plaučių alveolių reikia 10-15 minučių. Tačiau, jei reikia „pravalyti“ nosį ar palengvinti balso stygų dirginimą – užteks ir minutės.

Tad peršalus geriausias Jūsų draugas arbatos puodukas, virš kurio pakvėpuojate, kol karštas, o atvėsus –išgeriate. Jei dėl amžiaus ar apsitarnavimo ypatumų puoduko turinį nuolat išpilate ant savęs – naudojatės inhaliatoriumi.

Sveikatos ir skanių šiltų gėrimų. Iki pasimatymo.

  • Autorius: Valerijus Morozovas
  • Šaltinis: delfi.lt
Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį. Norite sužinoti daugiau, sutikite gauti naujienas arba pasidalinkite spausdami .
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
27.11.2020 laikas 21:40 Mums užsimenama, kad gruodžio 25-ąją Kalėdų nebus?
Tačiau CNN ir kita puiki žiniasklaida nusprendė šio fakto nepastebėti ir susitelkė ties keistu, pavyzdžiui, žaisliniu stalu, prie kurio sėdėjo prezidentas per spaudos konferenciją ir ėmė juokauti šia tema

Skaityti daugiau

27.11.2020 laikas 16:28 Atsiradus „koronai“, išnyko gripas?

Oficialiai nuo spalio 1 d. Lietuvoje prasidėjo gripo sezonas. Tačiau statistika rodo, kad šiemet sergamumas gripu - daug mažesnis nei pernai. Tiek dabar, tiek metų pradžioje, kai Lietuvą pasiekė koronavirusas, sergančiųjų gripu ir ūminėmis kvėpavimo takų infekcijomis buvo mažiau nei įprastai. Sut...

Skaityti daugiau

27.11.2020 laikas 16:07 Mokslininkai ką tik aptiko žaibus, vadinamus „superboltais“
Kartkartėmis Žemė mums primena, kad ji gali išlaisvinti įsiutusią energiją. Mokslininkai ką tik aptiko žaibus, vadinamus „superboltais“ – intensyvius žaibus, kurie šviečia net 1000 kartų ryškiau nei įprasti žaibai....

Skaityti daugiau

26.11.2020 laikas 22:14 Šis vaistas yra pagamintas tik iš 3 ingredientų, tačiau tai žymiai pagerins jūsų sveikatą!
Šis vaistas buvo išrastas Vokietijoje. Gėrimas susideda iš česnako, citrinos, imbiero ir vandens. 3 paprastų maisto produktų derinys labai teigiamai veikia sveikatą ir bendrą organizmo būklę. Bet svarbiausia, kad šis gėrimas gali išgydyti užsikimšusias arterijas, sumažinti cholesterolio kiekį kraujy...

Skaityti daugiau

26.11.2020 laikas 21:46 Kaip pašalinti druskos sankaupas nuo kaklo
Druskų nusėdimas ant kaklo vadinamas kaklo stuburo osteochondroze. Dėl to, kad kaklo stuburas yra labai svarbi kūno dalis, šios srities sutrikimai sukelia rimtus viso organizmo sutrikimus. Kaklo sritis yra kraujagyslių ir nervų, kurie maitina kaklo, veido ir kaukolės audinius, koncentracijos vieta....

Skaityti daugiau

26.11.2020 laikas 21:02 Druskų nusėdimas ir pašalinimas - vynuogių lapų užpilas, liepų nuoviras
Kaip žinote, su amžiumi druskos kaupiasi sąnariuose, o tai sukelia sąnarių uždegimą, skausmą ir apriboja aktyvius judesius. Bet yra gana paprastas ir malonus liaudies receptas druskos nusėdimui sąnariuose.

Skaityti daugiau