- 12.03.2023
- 0.0 Reitingas
- 328 Peržiūros
- Komentarai
Netekti artimo žmogaus yra viena iš sunkiausių žmogaus patirčių. Tai yra emociškai sudėtinga dėl daugelio priežasčių, įskaitant būtinybę priimti sprendimus ir praktinius susitarimus. Kaip išlikti emociškai stipriems ir pasiruošti laidotuvėms?
Kam pranešti apie artimojo mirtį?
Priklausomai nuo jūsų artimųjų išvykimo vietos ir aplinkybių, reikia pranešti įvairiems žmonėms. Susisiekite su mirusiojo šeimos nariais ir draugais Nėra teisingo ar neteisingo būdo tai padaryti – asmeniškai ar telefonu. Pasidalijimas šia žinia su keliais šeimos nariais gali būti naudingas. Apsvarstykite galimybę susisiekti su darbdaviais ir asmenimis, susijusiais su vietomis, kuriose mirusysis reguliariai lankėsi, ir su tais, kurie galėtų susirūpinti. Peržiūrėkite paskutinį testamentą ir kitus dokumentus, kuriuose išsamiai aprašomi jūsų mylimojo norai. Tai gali apimti išankstinio mokėjimo susitarimus su kapinėmis ir (arba) laidotuvių direktoriumi.
Įdomu: Nelįskite vyrui į sielą - jis to neatleis
Pagalvokite apie laidotuvių ceremoniją
Apsvarstykite, kokio tipo laidotuvių ceremonijos norėtumėte ir kaip jūsų mylimasis norėtų būti prisimenamas. Vietą reikės pasirinkti, jei ji nebuvo iš anksto suderinta. Kad padėtų šeimoms pasirinkti daugybę galimų variantų, klientų aptarnavimo komanda gali pasiūlyti paketus ir patarimus dėl įvairių laidojimo paslaugų, taip pat jums tinkamas laidojimo ar kremavimo vietas. Kaimynai, draugai ir šeimos nariai šiuo metu gali būti jūsų gelbėjimosi ratas, o kai kurie iš jų gali net dabar kreiptis į jus norėdami sužinoti, kaip jie gali padėti. Leiskite jiems eiti šiuo keliu su jumis tol, kol jie gali, ir visais būdais. Tas pats pasakytina ir apie profesionalių slaugytojų tinklą: nepamirškite kreiptis į dvasininkus, savo šeimos gydytoją, terapeutą ar sielvarto patarėją, jei manote, kad jūsų netektis yra daugiau nei galite ištverti. Gyvenimo pabaigos ceremonijos (nesvarbu, ar tai būtų „tradicinės“ laidotuvės, atminimo paslaugos ar gyvenimo šventė) susirinkusiems suteikia galimybę pasidalinti savo jausmais, pasakoti istorijas ir paguosti vieni kitus. Negaiškite per daug laiko kalbėdami, nebent pasidalykite kažkuo tikrai prasmingu (apie mirusįjį ir savo santykius su juo) su kitais, vietoj to būkite pasirengę klausytis visa širdimi. Tai laikas pagarbiai bendrauti su kitais gedinčiaisiais, laikas susitelkti į mirusiojo gyvenimą, taip pat laikas atnaujinti ryšius, kurie jus visus sujungė.
Kaip protiškai pasiruošti laidotuvėms?
Mylimo žmogaus mirtis yra vienas iš labiausiai įtemptų išgyvenimų, kuriuos kada nors išgyvensime. Pirmosios netekties dienos yra ištrupėjusių nervų metas, kai emocijos pakyla ir sunku rasti ramaus miego valandų. Po šių sunkių dienų seka laidotuvės (nors ir jus kamuoja sielvartas, iš jūsų tikimasi su tam tikra socialine malone). Išlaikykite „protingo sąmoningumo“ būseną. Tendencija, kai mums nutinka kažkas blogo, pavyzdžiui, miršta mylimas žmogus, yra atitrūkimas nuo savo fizinio, emocinio ir socialinio aš. „Nutirpti ir taip išlikti“ – tačiau šios pastangos atsiriboti nuo to, kas vyksta, ne visada naudingos mūsų labui. Vietoj to, jūs turėtumėte siekti būti „dėmesingu“: išlaikyti savo supratimą apie dabartį (ne praeitį ir tikrai ne ateitį); visą laiką pripažindami (ir priimdami) savo jausmus, mintis ir kūno reakcijas į savo netektį. Tik tada jūs, Reinholdo Niebuhro Ramybės maldos žodžiais, galite priimti dalykus, kurių negalima pakeisti, turėti drąsos keisti dalykus, kuriuos galima (ir reikia) pakeisti, ir išminties atskirti vieną nuo kito. Žinoma, jūs negalite pakeisti fakto, kad jūsų mylimasis mirė.
Įdomu: Kodėl žmonės išsiskiria po 60 metų?
Darykite viską, ką galite, kad išliktumėte fiziškai sveiki
Fizinių sielvarto simptomų sąrašas yra ilgas: nuovargis, kūno skausmai, apetito praradimas ar pasikeitimas, dusulys, virškinimo problemos, sunkumo jausmas ir spaudimas gerklėje ar krūtinėje. Susidūrus su tokiais fiziniais simptomais kaip šie, sunku tiksliai žinoti, kaip su jais elgtis. Pirmas žingsnis – atpažinti ir įvardinti, ką patiria tavo kūnas. Tik tada galėsite ką nors padaryti, kad pakeistumėte savo reagavimą į praradimą.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau