Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Pasaulio Įvairenybės » 2023 » Kovo » 27

Kenijos prezidentas Williamas Ruto paragino savo rinkėjus atsisakyti JAV dolerius

Kenijos prezidentas Williamas Ruto paragino savo rinkėjus atsisakyti

Kenijos prezidentas Viljamas Ruto (William Ruto) paragino savo rinkėjus, kurie "kaupia" JAV dolerius, jų atsikratyti, nes vyriausybė planuoja degalus importuoti Kenijos šilingais.

Šis Ruto komentaras nuskambėjo po to, kai dolerio kursas pakilo net iki 145,5 Kenijos šilingo, praneša "Capital FM".

Tačiau tikimasi, kad artimiausiomis savaitėmis dolerių prašymai sumažės po to, kai Kenijos vyriausybė ir jos Saudo Arabijos kolegos pasirašė susitarimą dėl degalų importo kreditan.

"Ir todėl noriu tik patikinti tuos Kenijos gyventojus, kurie susidūrė su sunkumais dėl galimybės gauti dolerių, kad mes ėmėmės priemonių užtikrinti, jog dolerių prieinamumas per ateinančias porą savaičių bus visai kitoks, nes mūsų degalų bendrovės dabar už degalus mokės Kenijos šilingais", - praėjusį trečiadienį Nairobio vertybinių popierių biržoje vykusiame "Laptrust Imara I-REIT" listingavime sakė Prezidentas.

"Joms nereikia kiekvieną mėnesį ieškoti dolerių, nes mes padarėme tai, ką privalome padaryti kaip vyriausybė, siekdami užtikrinti, kad palengvintume naštą žmonėms, kurie nori realizuoti savo pajamas doleriais", - pridūrė jis.

"Aš jums duodu nemokamą patarimą, kad tie iš jūsų, kurie kaupiate dolerius, netrukus galite patirti nuostolių, geriau darykite tai, ką turite daryti, nes ši rinka po poros savaičių bus kitokia", - pridūrė jis.

K24TV rašė: "Vyriausybė sudarė susitarimą su degalų pramonės atstovais, pagal kurį Kenijos gyventojai galės įsigyti degalų su atidėtu šešių mėnesių kreditu. Pagal naująjį planą bus leidžiama pirkti naftą tik tarp vyriausybių, o valstybė importuos naftą pagal ilgalaikes devynių mėnesių trukmės sutartis, pagal kurias mokėjimą bus galima atlikti per šešis mėnesius. Prezidento Viljamo Ruto teigimu, susitarimas palengvins apie 500 mln. dolerių paklausą rinkoje kiekvieną mėnesį, visa tai siekiant išspręsti dolerių trūkumo problemą šalyje."

Žiūrėkite:

JAV dabar Afrikoje konkuruoja su Kinija arba Rusija. Tačiau JAV pareigūnai neigia bet kokios konkurencijos egzistavimą, teigia Strateginių ir tarptautinių studijų centro Afrikos programos vyresnysis bendradarbis Kameronas Hadsonas (Cameron Hudson).

Apie tai pranešė agentūra "Bloomberg":

JAV prezidento Džo Baideno administracija stiprina kampaniją, kuria siekiama didinti Amerikos įtaką Afrikoje, kur JAV pralaimi savo pagrindiniams varžovams, o tai pradeda panašėti į naują Šaltąjį karą.

Kitą savaitę viceprezidentė Kamala Haris (Kamala Harris) taps naujausiu aukščiausio rango pareigūnu, kuris apsilankys Ganoje, Tanzanijoje ir Zambijoje. Ji seks po iždo sekretorės Janet Yellen ir valstybės sekretoriaus Antony Blinkeno, kurie abu neseniai lankėsi šiame regione. Gruodžio mėn. vykusiame aukščiausiojo lygio susitikime su žemyno lyderiais J. Bidenas pažadėjo Afrikai skirti 55 mlrd. dolerių paramos paketą.

Pastangos užmegzti ryšius su naudingųjų iškasenų turtingu žemynu dedamos tuo metu, kai Rusijos karas Ukrainoje ir didėjanti priešprieša tarp JAV ir Kinijos sukrėtė pasaulinę diplomatiją. Abi pusės siekia įtikinti neprisijungusias šalis tokiose vietose kaip Afrika.

Pasak Rusijos prezidento padėjėjo Jurijaus Ušakovo, Vladimiras Putinas pasakys kalbą susitikime, kuris taps antrojo Rusijos ir Afrikos aukščiausiojo lygio susitikimo, vyksiančio liepos 27-28 d. Sankt Peterburge, pradžia.

Tikimasi, kad parlamentinėje konferencijoje "Rusija-Afrika daugiapoliame pasaulyje" dalyvaus daugiau kaip 40 delegacijų iš Afrikos šalių, praneša TASS.

"Konferencijoje, kuri yra pagrindinis antrojo Rusijos ir Afrikos aukščiausiojo lygio susitikimo pasirengimo renginys, dalyvaus daugiau kaip 40 delegacijų iš Afrikos žemyno šalių", - pranešė Kremlius.

Priminsime, kad Vladimiras Putinas sakė, jog 2022 m. Rusija nurašė Afrikos šalių skolas, kurių bendra suma viršija 20 mlrd. dolerių. V. Putinas taip pat atskleidė, kad iki metų pabaigos Rusijos ir Afrikos prekyba beveik pasiekė 18 mlrd. dolerių.

Pranešė portalas Bitcoin.com:

V. Putinas nori sustiprinti Rusijos ir Afrikos prekybą

Pasak Rusijos prezidento Vladimiro Putino, 2022 m. Maskva nurašė Afrikos šalių skolas, kurios iš viso sudarė daugiau nei 20 mlrd. dolerių. Tais pačiais metais abiejų šalių tarpusavio prekyba beveik pasiekė 18 mlrd. dolerių.

Kalbėdamas neseniai vykusioje tarptautinėje konferencijoje, V. Putinas, kurio šaliai smogė Vakarų sankcijos, taip pat kalbėjo apie galimybę padidinti prekybos tarp abiejų regionų vertę.

"Mažai tikėtina, kad toks skaičius gali mus visiškai tenkinti, tačiau žinome, kad tai toli gražu ne riba", - pranešė V. Putinas.

Be tiesioginės prekybos tarp jo šalies ir Afrikos žemyno stiprinimo, Rusijos vadovas taip pat kalbėjo apie jo įsivaizduojamą pasaulinę finansų sistemą, kurioje nedominuoja JAV doleris. Rusijai įsiveržus į Ukrainą, Vakarų šalys į tai atsakė įvesdamos Maskvai sankcijas ir atribodamos šalį nuo pasaulinės finansų sistemos.

Siekdama pasipriešinti Vakarų žingsniams, Rusija ne tik pasisakė už alternatyvą dolerio dominuojamai finansų sistemai, bet ir pasirašė dvišalius susitarimus su tokiomis šalimis kaip Kinija ir Indija. Pagal kai kurių susitarimų sąlygas atsiskaitymams už sandorius naudojamos nacionalinės valiutos.

Prekių biržos 

Tuo tarpu savo pranešime Afrikos šalims V. Putinas taip pat kalbėjo apie vadinamųjų "kontrprekių biržų" plėtrą. Rusijos vadovas teigė, kad "energingesnis finansinių atsiskaitymų perėjimas prie nacionalinių valiutų", taip pat "naujų transporto ir logistikos grandinių sukūrimas" gali palengvinti numatytų prekių biržų plėtrą.

Kalbėdamas apie tai, ką jis pavadino Vakarų šalių "neokolonijine ideologija", V. Putinas teigė, kad didžioji pasaulio dalis vis dar "laikosi tradicinių mūsų tautoms moralės normų ir socialinių principų" ir priešinasi iš išorės primestiems idealams.

paranormal.lt

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

TAIP PAT SKAITYKITE:
07.06.2023 laikas 22:18 Receptai | Patiekalai Paprastas varškėčių receptas
Kepiau, labai visa šeima išgyrė. Puikiai gavosi! Tobuliausi pasaulyje varškėčiai. Kitaip net gaminti nebenoriu!

Skaityti daugiau

05.06.2023 laikas 11:12 Receptai | Patiekalai Sveikas datulių pyragas su pilno grūdo miltais, be pridėtinio cukraus
Itin gardus ir sveikas datulių pyragas be pridėtinio cukraus, paruoštas su pilno grūdo miltais. Datulės suteiks ne tik saldumo, bet ir karamelinio skonio. Tikrai vertas viso Jūsų dėmesio receptas. Pamėginkite!

Skaityti daugiau

05.06.2023 laikas 11:06 Receptai | Patiekalai Bulviniai abriedukai (ežiukai) su kiaušiniu ir miltais

Toks bulvinių abriedukų su kiaušiniu ir miltais patiekalas lydi nuo pat mažos vaikystės. Mes juos vadindavome visada abriedukais, kitur jie dar yra vadinami ežiukais. Tikriausiai daugumai neblogai žinomas receptas, nors daug ku...

Skaityti daugiau

08.06.2023 laikas 22:15 Tiesos gynimas: Chloro dioksido tirpalas - svarbi priemonė kovojant su nauja "pandemija" ir vakcinų žala

Pasak Marien Barrientos (Marien Barrientos) ir Kerri Riveros (Kerri Rivera), chloro dioksido tirpalas (CDS) yra svarbi priemonė kovojant su naująja "pandemija" ir Wuhan koronaviruso (COVID-19) vakcinų padaryta žala.

...

Skaityti daugiau

08.06.2023 laikas 21:50 "Tėvai visada klysta, bet jūs turite pasirinkimą"
Mūsų tėvai turėjo per daug energijos, kad mes turėtume laiko... Taip, jie negyveno teisingai. Mūsų nuomone...

Skaityti daugiau

08.06.2023 laikas 21:21 Receptas nuo karpų (patarimas)
Karpą ant pirštų turėjau kelerius metus. Ji išaugo didelė, skaudėjo ir trukdė. Išbandžiau visokias žinomas priemones: kiaulpienių, ugniažolių sultis, preparatus iš vaistinės. Niekas neveikė. Karpa styrojo kaip styrojusi ir tik didėjo. Mano kantrybė b...

Skaityti daugiau