- 10.11.2020
- 5.0 Reitingas
- 1329 Peržiūros
- Komentarai
Rankų drebėjimas - gana dažnas reiškinys. Rankos dreba dėl įvairių priežasčių. Rankų drebėjimų gali sukelti tiek stiprus susijaudinimas, tiek ir sunki liga.
Nerimo jausmas
Kai žmogus yra neramus, bijo ar patyrė stresą, centrinės nervų sistemos veikla suaktyvėja. Daugelis stimuliuojančiųjų hormonų, pavyzdžiui, adrenalinas, kurio dėka susitraukia visi raumenys, patenka į kraujotaką, kad ją paruošti bet kokiai reakcijai. Tokie raumenų susitraukimai gali sukelti traukulius arba rankų drebėjimą. Norėdami sumažinti tremorą ir kitas nerimo reakcijas, privalote giliai įkvėpti ar meditacijos pratimais nusiraminti. Jei tai neįmanoma padaryti, būtina kreiptis į gydytojus. Gydytojas gali paskirti gydymą ar patarti vartoti raminamųjų vaistinių valerijonų ar vaistinių ramunėlių antpilų. Jei nerimo jausmas kamuoja nuolat reikalinga psichoterapeuto pagalba.
Sumažėjęs cukraus lygis kraujyje
Cukraus lygis kraujyje gali sumažėti tiek sveikiems, tiek ir sergantiems cukriniu diabetu. Sveikiems žmonėms cukraus lygis kraujyje gali sumažėti, kai jie ilgai nevalgo arba, pavyzdžiui, gausiai išgėrė alkoholio. Be to, dėl hipoglikemijos atsiradus tremorui, gali jaustis bendras kūno silpnumas, pablogėti rega ar kamuoti mėšlungis.
Gausus energetinių gėrimų vartojimas
Kavoje yra kofeino, energetiniuose gėrimuose - taurino, teobromino. Šios medžiagos suaktyvina centrinę nervų sistemą, stimuliuoja organizmą ir taip pat gali sukelti rankų drebėjimą. Šios medžiagos imituoja adrenalino veiklą, todėl sukelia įvairias organizmo reakcijas, taip pat ir rankų drebėjimą.
Antidepresantų ir kitų vaisių vartojimas
Kai kurie vaistai gali sukelti rankų drebėjimą. Rankų drebėjimą dažnai sukelia antidepresantai, spazmus malšinantys ir astmą padedantys gydyti vaistai.
Jei rankų drebėjimo nesukėlė nei viena iš anksčiau paminėtų priežasčių, arba kai rankų drebėjimas tampa reguliarus, tai gali būti neurologinės ligos požymis. Norėdami nustatyti tikslią rankų drebėjimo priežastį, turite kreiptis į gydytojus. Verta žinoti, kad rankų drebėjimą gali sukelti įvairios ligos: • cukrinis diabetas; • tireotoksikozės; • antinksčių ligos; • apsinuodijimas toksinėmis medžiagomis, sunkiųjų metalų druskomis, smalkėmis, gyvsidabrio garais; • Parkinsono liga; • kaklo osteochondrozė; • hipertenzija.
Atminkite, kad rankų drebėjimas gali būti paveldimas. Tokiais atvejais šiuo negalavimu skundžiasi visi šeimos nariai, o pirmuosius ligos požymius pastebi pagyvenę žmonės.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau