- 24.03.2023
- 0.0 Reitingas
- 353 Peržiūrų
- Komentarai
Psichologai pataria to nedaryti.
Žmonės, užmezgę naujus santykius, dažnai nori papasakoti partneriui apie savo ankstesnius išgyvenimus. Daugelis jų vadovaujasi noru atsiverti mylimam žmogui, kad nereikėtų nieko slėpti. Tačiau psichologai pataria to nedaryti.
Tai atskleidė psichologė savo "Instagram" puslapyje.
Kai kyla noras kalbėti apie buvusius
"Esant kiekvienam poreikiui papasakoti apie buvusiuosius, atsiranda tam tikra pretenzija. Kada atsiranda pretenzijų? Pretenzijos kyla tada, kai mūsų partneris neužtikrina kurio nors mūsų pagrindinio poreikio", - sako ekspertė.
Noras prisiminti buvusius partnerius ir kalbėti apie santykius kyla dėl šių priežasčių:
- Norint sukelti pavydo jausmą, pasijusti reikalingam ir mylimam.
- Norint atkreipti dėmesį į bet kokius dabartinio partnerio trūkumus, paversti buvusįjį / buvusiąją pavyzdžiu.
- Norint pabrėžti savo svarbą sakant: "Aš žinau, kaip tai veikia, nes ir aš buvau tuose santykiuose...".
- Įskaudinti partnerį, jei buvote situacijoje, kurioje buvote įskaudintas (kerštas).
Ką asmuo skaičiuoja kalbėdamas apie buvusiuosius
"Šį norą lemia kelios priežastys ir jos kiekvienam gali būti skirtingos. Už kiekvienos iš šių priežasčių slypi tam tikras poreikis. Ir dažniausiai tai vis dėlto yra pagrindinis pačios meilės poreikis. Tačiau gali būti ir pripažinimo ar saugumo poreikis", - aiškina psichologė.
Ji pabrėžia, kad noras kalbėti apie buvusiuosius kyla tada, kai partneris iš tikrųjų nepatenkina nė vieno iš šių pagrindinių bazinių poreikių.
"Kadangi į santykius dažniausiai įsitraukiame ten, kur norime papildyti tai, ko negavome vaikystėje, vadinasi, norime, kad partneris papildytų tai, ko mums trūksta. Vadinasi, tokiu būdu jis/ji uždaro vieną iš mūsų pagrindinių poreikių, o gal net ir visus", - sako psichologė.
Kartu psichologė atkreipia dėmesį, kad tų vakuumo skylių mūsų psichikoje, kurias turime nuo vaikystės, negali užgydyti mūsų partneriai, nes jie turi tas pačias skyles.
"Už šiuos nuo vaikystės atidengtus poreikius esame atsakingi mes patys. Todėl, kad nenorėtumėte kalbėti apie savo praeities išgyvenimus ir sukelti partneriui diskomfortą, pirmiausia išsiaiškinkite, ko jums trūksta, kokį pagrindinį poreikį norite, kad jis užslopintų. Atminkite, kad kiekvieną kartą, kai norėsite tai padaryti, partneriui sukelsite diskomfortą", - pažymi psichologė.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau