Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2018 » Spalio » 4

Prie Žemės artinasi Mirties kometa

2015 m. spalio 31 dieną pro pat Žemę praskrido keistos išvaizdos kometa. Šis kosminis kūnas, pavadintas 2015 TB145, buvo stebimas iš kelių optinių ir radijo observatorijų, priklausančių NASA „Deep Space Network“ teleskopų tinklui, rašo „Universe Today“.

Be oficialaus, į žinynus įtraukiamo, tačiau ne itin vaizdingai skambančio pavadinimo šiam kosminiam kūnui – dėl jo aptikimo laiko ir formos, primenančios kaukolę – buvo suteiktas dar vienas vardas: Mirties kometa. Savaime suprantama, anuokart nebuvo jokios priežasties nerimauti – kometa pro Žemę praskriejo apie 498 000 km atstumu. Tačiau jos pastebėjimo laikas ir išvaizda gali nuteikti ganėtinai šiurpiai. Dar vienas įdomus sutapimas – Mirties kometa pro pat Žemę pralėks ir šiemet, šį kartą praėjus porai savaičių po Helovino.

kometa, asteroidas, NASA, kosmosas

Jose Anonio Pena iliustr. / Į kaukolę panašios kometos 2015 TB145 piešinys

Kosminė uoliena 2015 TB145 pirmąkart pastebėta 2015 m. spalio 10 dieną, ją atrado Žemei artimų objektų stebėjimo programai NEOO priklausantis Pan-STARRS-1 teleskopas. Tais metais 400 m skersmens asteroidas praskrido arčiausiai mūsų planetos nuo 1999 metų.

Tuokart NASA Reaktyvinių variklių laboratorijos Žemei artimų objektų tyrimų centro vadovas Paulas Chodasas sakė: „2015 TB145 trajektorija yra aiškiai žinoma. Artimiausio priartėjimo taške ji bus ne arčiau nei 300 tūkst. mylių atstumu nuo mūsų, arba 1,3 karto toliau už Mėnulį. Nors kosminiu mastu tai yra santykinai arti, tikimasi, kad kometa bus ganėtinai blyški, todėl naktinio dangaus stebėtojams, norintiems ją pamatyti, reikės mažų mažiausiai nedidelio teleskopo“.

Anuokart 2015 TB145 buvo pavadinta „negyva kometa“. Tai reiškia, kad ji per daugybę praskridimų netoli Saulės iššvaistė visus lakiuosius savo elementus (vandens ledą, anglies dvideginį, amoniaką, metaną ir kt. dujas) ir nebeturi uodegos. Žinant tokį oficialų kometos klasifikavimą ir iš Arecibo observatorijos gavus radarines jos nuotraukas buvo lyg ir savaime suprantama pakrikštyti naująjį kosminį radinį šiurpoku vardu.

kometa, asteroidas, NASA, kosmosas

AFP/„Scanpix“ nuotr./NASA astronomai, nufotografavę šį dangaus kūną, įžvelgė jo panašumą į žmogaus kaukolę.

2015 m. Planetų mokslo instituto mokslininkas Vishnu Reddy aiškino: „nustatėme, kad objektas atspindi apie 6 proc. jį iš Saulės pasiekiančios šviesos. Tai yra panašu į šviežią asfaltą. Ir nors Žemėje mes manome, kad tai yra ganėtinai tamsi spalva, iš tiesų šis kūnas yra šviesesnis už tipines kometas, atspindinčias nuo 3 iki 5 procentų šviesos. Tai yra ženklas, kad šis objektas yra kilęs iš kometos, tačiau yra be uodegos, todėl daroma išvada, kad tai yra „negyva kometa“.

2018 metais kometa 2015 TB145 jokios grėsmės Žemei ir vėl nekels – arčiausiai Žemės ji praskries lapkričio 11 dieną, atstumas iki mūsų planetos bus 38,6 mln. kilometrų. Tai yra maždaug 10 kartų daugiau nei atstumas tarp Žemės ir Mėnulio arba ketvirtis atstumo tarp Žemės ir Saulės.

Taip pat verta pažymėti, kad būtent tokią kometos orbitą dar 2015 metais prognozavo ir NASA NEOO programa. Dar kartą arti Žemės ji praskris 2088 metais, tuomet atstumas iki mūsų planetos bus 8 mln. kilometrų.

Taigi, apokalipsės entuziastai, nurimkite: nors kometos išvaizda ir šiurpi, bijoti tikrai nėra priežasties.

naujienos

Įvertink šį straipsnį Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.

Visi svetainės pateikti straipsniai, sveikatos patarimai yra pramoginio pobūdžio iš interneto platybių. Prieš naudodami patarimus, pasitarkite su tos srities specialistu. Svetainė neatsako už duomenų tikslumą. Visos teisės apsaugotos.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
22.01.2020 laikas 15:54 Įvardintas Produktas, Kuris Sutrikdo Smegenų Veiklą
Sojos pupelių aliejaus vartojimas per pastaruosius kelis dešimtmečius itin išaugo. Jis tapo vienu populiariausių maistinių aliejų JAV. Tiesa, mokslininkai, atlikdami tyrimus su pelėmis, nustatė, kad sojų pupelių aliejus gali sukelti genetinius pelių smegenų pokyčius. Kai kurie iš jų gali būti siejam...

Skaityti daugiau

22.01.2020 laikas 15:42 Prieš 120 mln. metų gyvenęs „šokantis drakonas“ padeda įminti plunksnuotų dinozaurų mįslę
Prieš maždaug 120 mln. metų vienoje Kinijos provincijoje gyveno dinozauras, kurį šiandien mokslininkai vadina „šokančiu drakonu“. Nedidelio ir plunksnuoto dinozauro fosilijos atradimas padeda mokslininkams geriau suprasti dinozaurų ir paukščių ryšį, skelbia CNN....

Skaityti daugiau

22.01.2020 laikas 15:27 Pirmą kartą aptiktas asteroidas Veneros orbitos viduje

Dauguma Saulės sistemos asteroidų skrieja tarp Marso ir Jupiterio orbitų, Asteroidų žiede. Bet jų yra ir kitur – ne vieną dešimtmetį atidžiai ieškoma artimų žemei objektų, t.y. tokių, kurių orbitos labai priartėja ar net kerta mūsų planetos orbitą.

...

Skaityti daugiau

22.01.2020 laikas 15:08 Ką iš tiesų reiškia sapnai ir sapnuose matomi simboliai?
Pabundate apsipylęs prakaitu ir pašėlusiai plakančia širdimi – prireikia kelių sekundžių suvokimui, kad ne, jūs nebėgote į pokalbį dėl naujo darbo prisidengęs tik vonios rankšluosčiu.

Skaityti daugiau

22.01.2020 laikas 08:41 O kas jei ateityje visi gyventume grybuose?

Medis ir betonas – tolimos praeities atgyvenos. Visas šiuolaikiškas miestas – mokyklos, parduotuvės, ligoninės ir visi kiti pastatai – yra gyvi, nuolat augantys, mirštantys ir regeneruojantys grybai

...

Skaityti daugiau